Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gosiammr
Ja dostaję zwolnienie lekarskie z wizyty na wizytę, maks. na 4 tygodnie.
Co do znieczulenia to rzeczywiście teoretycznie od 1 lipca jest ono ogólnie dostępne dla wszystkich rodzących. Szpital dostaje dodatkowe pieniądze na każde znieczulenie do porodu SN- jakieś 400zł i jest to usługa nielimitowana przez NFZ.
W praktyce natomiast w wielu miejscach wygląda to tak, że jeśli nie zatrudniono dodatkowego anestezjologa, a ten który jest na dyżurze w danej chwili np. obstawia cesarkę to możemy zapomnieć o znieczuleniu.
Wiadomo że zatrudnienie dodatkowego lekarza na dyżurze kosztuje, więc jak zwykle rozbija się o pieniądze.
Dziewczynom, które są mocno nastawione na znieczulenie radzę się zorientować jak to wygląda w wybranych przez was placówkach. Są takie szpitale, w których jest wystarczająca liczba personelu i nie ma naprawdę problemu ze znieczuleniem. A jeszcze nawiasem mówiąc czasami są realne przeciwwskazania do znieczulenia ZO ( np. za mała liczba płytek krwi)i nic tu nie poradzimy.

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

I jestem po polowkowym usg :) Stas ma jakies 650 gr, wszystko wydajd sie ok, lozysko wysoko, tylko on siedzi na pupce i tak sie pokurczyl, ze lekarz zaproponowsl dla pewnosci wizyte jeszcze za 2 tyg dla dokladniejszego obejrzenia np serduszka. Wykrecal sie mlody od kamerki jak umial :) uśmiech mi z twarzy nie schodzi tylko ten brak toalety... Bez picia 2 godz nie wytrzymam...

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, czy Wasze maluszki też tak w brzuszku szaleją, że nie niekiedy aż Was zabolą jakieś narządy wewnętrzne?? Moja kruszynka często układa się tak, że swoje kopniaki wymierza w okolicach pęcherza, dziś to tak mocno kopnął, że aż jęknełam :) widzę, że już spora część z Was miała usg połówkowe, zazdroszczę ! to jeszcze przede mną, ale już niedługo :)

http://www.suwaczek.pl/cache/2bfbc5d877.png

Odnośnik do komentarza

Milak, już Ci współczuje. A tym ciuszkom na prawdę ciężko się oprzeć :)
Mój syn urządza sobie dzikie harce od miesiąca, nie oszczędza żadnych miejsc. Wczoraj położyłam się po kolacji ale musiałam wstać bo tak mnie kopał, że się nie dalo wytrzymać. Musiałam krążyć po mieszkaniu żeby usnął. Jak się kładłam zaczynał od nowa :)

Odnośnik do komentarza

U mnie są już bardzo wyrazne te ruchy, zresztą od samego początku kiedy zaczęłam je czuć wiedziałam że to to :) teraz mały ma już coraz mniej miejsca bo dziś jak robił swoje wygibaski jak lezalam to musiał się wyprostować bo już jak mi się brzuch wybrzuszyl to nie tak na sekundke tylko przez chwilkę dluzsza było wybrzuszone to miejsce i za chwilę jakby przesunął po ściance i brzuszek się opuścił :) i w ogóle bardzo często się układa tak, że mam tylko jedna stronę brzucha jakby spuchnieta i twardsza :) ekstra ! Już niedługo będą nam falowaly brzuchy tak mocno jakby w nich mały kosmita siedział :)

http://www.suwaczek.pl/cache/2bfbc5d877.png

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny zus ma 33 dni na wyplate naszej wierzyteln. od dostarczenia zwolnienia. Na dostarcz. zwolnienia mamy 7 dni od momentu wystawienia. Jesli zus po tych 33 dniach ma nas w dupie wyslamy mu ponaglanie z pouczeniem o odstetkach ustawowych za kazdy dzien zwloki, mozemy je pozniej dochodzic przed sadem administracyjnych, jestesmy zwolnieni z kosztow postep. administ. Ja nad morzem jeszcze w pndz w nocy jestem w domu i juz powoli zaczne myslec o wyprawce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...