Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

I ja tez sie szybciej mecze, nawet po zakupach czy dluzszym spacerze dooobrze mi robi jak sie na chwile poloze i odpoczne :)
ale partner mnie w roznych czynnosciach wyrecza wiec nie narzekam :)

cytrynowka
Ja mam to samo - um.o prace na czas okreslony przedluza sie do dnia porodu, niewiem czy naweet jest sens rozmawiac z pracodawca..o tym czy jest jakas szansa powrotu po macierzynskim- to wkonvu rok nieobecnosci i np.na moje miejsce kogos napewno wezma ^... ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Malineczka15
co do zębów , miałam kilka razy napad silnego bólu zębów .Łzy same leciały z bólu, ale po kilkunastu minutach minęło. Mam nadzieję,że już to nie wróci.

Annamm
Ja tez mam obawy , czy sobie poradzę.Mam syna 13 lat, więc różnica jest ogromna. Jestem juz przyzwyczajona, że robimy co chcemy, a tutaj za parę miesięcy wszystko się zmieni. zastanawiam się jak syn ? Czy nie będzie zazdrosny ?
Choć na te chwile , bardzo się cieszy .
Obaw mam tysiące.

monthly_2015_07/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_32062.jpg

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ! Jestem w ciąży i chciałabym dołączyć do Waszego grona grudniowych mamusiek:) Mam nadzieję, że nie robię tego zbyt późno. Widziałam to forum już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz pomyślałam, że najlepszym doradcą w sprawach ciążowych będzie ktoś kto jest w takim samym stanie, ma takie same lub podobne sytuacje, więc kto jak nie Wy dziewczęta? :) Jestem już na końcówce 14 tygodnia ciąży (wg ostatniej miesiączki i pierwszego usg w 7 tygodniu). Drugie usg wykonane w 12 tygodniu wykazało, że maleństwo jest starsze o półtorej tygodnia ! :( Stąd moje pierwsze pytanie, czy to normalne i jakoś szczególnie wpływa na prawidłowy rozwój ciąży? Być może któraś z Was miała tak samo?

A ! Zapomniałabym ! Gratuluję wszystkim przyszłym mamusiom:))

http://www.suwaczek.pl/cache/2bfbc5d877.png

Odnośnik do komentarza

Myślę że tak, odchyły ok 14dniowe się zdarzają, dlatego o ciąży donoszonej mówi się już od 38tyg. A jak się na tą różnicę zapatruje Twój lekarz prowadzący? Może być tak, że uzna za "wiążący" termin porodu z OM i tak będzie Ci liczył wiek ciąży, ale nie przejmuj się ważne, że dzidzia zdrowa. To Twoja pierwsza ciąża, jak się czujesz?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ostatnio pisałam o bólu gardła. Przeszło mi po 3 dniach płukania szałwią, została teraz tylko lekka chrypka. Cieszę się, że udało mi się zwalczyć go bez konsultacji lekarza i bez żadnych leków.
Chciałabym się pochwalić pierwszym zakupem dla dzidziusia. Kupiliśmy z mężem nosidełko, które już czeka na bobaska (używane po jednym dziecku ale bardzo dobra, okazjonalna cena). Spodobały mi się też w sklepie rękawiczki niedrapki i też się pokusiłam. Było bardzo gorąco i zaczęło mi się kręcić w głowie, czułam, że nie mam czym oddychać więc szybko poleciałam do kasy. Mało brakowało, żebym zemdlała. Gdyby nie to, myślę, że zakupy nie skończyłyby się tylko na rękawiczkach. :). Jednak ważniejsze było, by wyjść i dotlenić maluszka, tym bardziej, że mam anemię ciążową i już 2 razy zemdlałam na początku.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Przy tych upałach, które zapowiadają musisz szczególnie uważać natka95

Ja mam pytanie do mam, które już mają dzieci. Kupowałyście może i używałyście monitory oddechu? Zastanawiam się nad ewentualnym zakupem takiego przypinanego do pieluszki, ale chciałabym poznać opinie mam, które już testowały taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza

daria321 witamy kolejna grudnioweczke :)
Ta roznica wieku ciazy sie nie martw u mnie rowniez byla roznica -wedlug miesiaczki to bylby 19tydzien,wedlug pierwszego usg 14 tydzien a po drugim jednak 15tydzien. Za dwa tygodnie ide na kolejne usg ciekawe co tym razem powie lekarz na temat wieku ciazy.Najwazniejsze ze dzidzia jest zdrowa i prawidlowo sie rozwija a czy jest tydzien starsza czy mlodsza to juz nie wazne.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

ignesse : jeśli chodzi o opinię mojego lekarza prowadzącego i położnej to oboje są zdania, że jest to właśnie normalne zjawisko i na tym etapie ciąży nie ma to tak wielkiego znaczenia jak w późniejszym etapie. W kartę ciąży mimo wszytko położna wpisała mi wiek ciąży wg OM, a nie wg wyniku USG, co mnie trochę zdziwiło. Jeśli chodzi o samopoczucie: tak jest to moja pierwsza ciąża :) dowiedziałam się bardzo wcześnie ( z BETA HCG wyszedł 3-4 tydzień), na usg w 7 tyg maluszek miał niecały 1 cm i biło już serduszko 142/min :) cudowne uczucie :) od tamtej pory czułam się w zasadzie fatalnie, ciągle wymiotowałam, bardzo mało jadłam, mięsa wcale-zwyczajnie mnie odrzucało. Teraz w połowie 4 miesiąca jest już znacznie lepiej, mam coraz większy apetyt, ale bardzo szybko się męczę. Niekiedy zwykłe wyjście do sklepu staje się dla mnie wyzwaniem. Od kilku dni powróciły z początku ciąży ciągnące kłucia w dole brzucha i w pachwinach- jednak wyczytałam, że jest to normalne-po prostu więzadła macicy się rozciągają:) mam nadzieję, że nie mam się czym martwić? teraz czekam na upragnione ruchy dziecka, nie wiem czy to możliwe ale jak wieczorami kładę się czuję jakby coś mi właśnie w brzuszku się ruszało. Oczywiście nie są to kopniaki, ale jednak takie poczucie, że coś tam sobie we mnie rośnie:) jednak na stwierdzenie o faktycznych ruchach maleństwa poczekam, aż będą bardziej wiarygodne:) 2 tyg temu na usg kruszynka w brzuszku figlowała, nawet na zdjęciu pięknie ssie kciuka:) następne usg 26 sierpnia-połówkowe. Sądzę, że wtedy poznamy płeć, jednak zastanawiam się czy nie pójść pod koniec lipca na prywatne usg w celu sprawdzenia płci? co o tym sądzicie?
małgosiagosia87 : termin porodu z OM: 27grudzień , z pierwszego USG (7 tydz): 24 grudzień, z USG (12 tydz z OM, prawie 14 z usg): 17 grudzień :)

http://www.suwaczek.pl/cache/2bfbc5d877.png

Odnośnik do komentarza

daria321 powinno się liczyć wiek z OM gdyż na kolejnym usg może pokazać ci też coś innego a oni dopasowują to do wieku z okresu, czy prawidłowo się rozwija. Bez sensu byłoby za każdym razem poprawiać w karcie ciąży przewidywany poród. Mogło być tak, że przez jakieś czynniki zewnętrzne miałaś owulację przesuniętą i dlatego dzidziuś może jest starszy, niż się przyjmuje zwykle. Nie ma się czym przejmować, moim zdaniem z czasem się wszystko unormuje. Mi wyszło z pierwszego usg tylko jeden dzień różnicy porównując z tym, które zapisuje położna. Co do usg myślę, że lepiej poczekać i potem na połówkowy zamiast pójść na NFZ, zrobić prywatnie. Ja tak zamierzam zrobić, będzie bardziej profesjonalne, chyba że bardzo chcesz poznać płeć wcześniej. Pisałaś jeszcze o tych więzadłach i masz rację, że to rozciągające się więzadła. Mnie nawet przy kichaniu kłuje okropnie a do zakupów to wgl się już nie nadaję, nie mam na nie kompletnie siły. Chwilę pochodzę i się męczę, kręci mi się w głowie.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Daria
Tak jak przedmowczynie mi tez wychodzi roznie 3-11.12.2015 wiec nie ma sie czym przejmowac ;)
Ja tez ostatnio jak skusilam sie na wejscie do sieciowki z ciuchami...w kolejce do przymierzalni zrobilo mi sie bardzo cieplo niedobrze i slabo -az usiadlam odsapnac napilam sie i bylo ok, woec KU PRZESTRODZE miejcie zawsze cos do picia mamusie i odpoczywajcie ile mozecie :)
Ja bylam u lekarza dzis - i mowil ze polowkowe 21-22tc zrobic, a ruchy dzidzi to tak w polowie bedzie czuc zwlaszcza przy pierwszej ciazy czyli ok.20tc. :) wiec ja poczekam cierpliwie :)
Co do brzuszka - to ja np w pracy musze miec koszule i na brzuszku juz guziczki sie rozwieraja, ze niedlugo trzeba bedzie rozpinac hehe :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

daria321 ja też wymiotowałam praktycznie od pierwszego dnia ciąży. Pierwszy raz zdarzyło się w pracy dzień po tym, jak na teście owulacyjnym pokazało, że to dzień płodny. Oczywiście z mężem owocnie go wykorzystaliśmy,hehe :) Pracuję w aptece i sama byłam na zmianie.Wtedy dało mi do myślenia że może się udało. Od tamtej pory mdłości praktycznie 24h na dobę, wymioty codziennie 1 raz. Mdłości utrzymują się do dziś, wymioty jakoś raz na tydzień. Apetyt zaczął wracać i pewnie szybko nadrobię stracone kilogramy. A propo kichania to mnie też boli jak kichnę. Wydaje się jakby miało brzuch rozerwać. Ciągnięcie czuje nawet jak leże na plecach lub jak się przeciągnę rano przed wstaniem. Moje ostatnie usg było w 13tyg ciąży. Pierwszy raz było robione przez brzuch. Nie było widać za wyraźnie, ale widziałam jak dzidziuś machał rączką. Był ze mną wtedy na badaniu mąż bo też chciał zobaczyć dziecko. Wiedziałam, że już nie będzie dopochwowe

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

natka95 jak ktos mial nieregularne cykle tak jak ja to nie mozna liczyc wieku ciazy wedlug OM bo wedlug ostatniej miesiaczki to u mnie roznica wynosi az 4tygodnie a to dla malucha bardzo duzo.
daria321 u mnie brzuszek juz widoczny od kilku tygodni teraz niecierpliwie czekam na kolejne usg (moze podejrzymy plec) i czekam az bede czula kopniaczki malucha .puki co nic nie czuje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

U mnie też z OM 28.12 ,z pierwszego usg 25.12,potem jeszcze wcześniej.
A co do zmęczenia to też szybko się męczę pytałam moją gin ,to powiedziała ,że teraz intensywnie rośnie łożysko i dzidzia i wszystko przez to. Położna mi powiedziała ,że zawsze powinnam mieć ze sobą butelkę wody ,a wieczorem koło 22 jeszcze coś przekąsić żebym nie dopuścić do spadku cukru. W ogóle zapisała mnie do takiego szwajcarskiego programu i ministerstwa zdrowia prawidłowego odżywiania w ciąży i potem po porodzie ,aż do ukończenia przez malucha 1-go roku. Przewodnie motto " jjemy dla dwojga ,a nie za dwoje" :)

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam baaardzo nieregularne cykle, w ogóle to poszłam do ginekologa, żeby coś z tym zrobić, okazało się, że mam wysoką prolaktynę, niedoczynność tarczycy i lekarka ostrzegła mnie, że może to oznaczać problemy z zajściem w ciążę. Potem na USG zobaczyła, że właśnie mam owulację :D i stwierdziliśmy z mężem, że spróbujemy :) i się udało :D!
Ale termin 29.12 jest dla mnie idealny, moja mama ma wtedy 50.urodziny. Lepszego prezentu niż 1 wnuk nie może być :D

A w ogóle to mam ciągle ochotę na kapuśniak i sok grejfrutowy :P i to jedyny u mnie objaw ciąży, ani razu mnie nie zemdliło, ani razu nie było słabo... nic tylko być w ciąży :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Ja jem prawie codziennie zupy i dużo owoców. Nie ciągnie mnie do mięsa. Wcześniej dość często jadłam chipsy, kebaby i słodycze. Teraz nie jem nic z tych rzeczy. W ogóle mnie nie ciągnie. Jak przyjdzie mi ochota na jakąś zupę to następnego dnia muszę ją zjeść. Ostatnio o 23ej zatrzymaliśmy się w zajeździe na pomidorówkę bo tak mi się chciało. Wracaliśmy z wycieczki strasznie zmęczeni. Ciekawe czy można z tego wywnioskować płeć. Chciałabym dziewczynkę :-) Ale to takie ciche marzenie....

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...