Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Velvet, to najlepsze parametry jakie tylko mogłyby być :-D bałam się trochę o tą przyziernosc karkową,bo pani doktor długo nie mogła doprosic się żeby maluch się ładnie ułożył :-P ale z tego co wiem to bardzo dobry wynik :-)
Silvara mnie plecy od paru dni bolą i to ostro!Jak jestem w pracy ponad 8 godz to zdycham z bólu...Siadam na prosto z plecami przy ścianie i jest trochę lepiej...Najbardziej napieprza krzyż właśnie...Teraz też szukam dobrej pozycji na kanapie i narazie jest ciężko...Chyba pora się powoli nastawić ja te bóle,bo teraz to już pewnie lepiej nie będzie :-D

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! :) Dziś założyłam konto i proszę o przyjęcie mnie do szacownego grona :) :) Mam trochę do nadrobienia jeśli chodzi o wcześniejsze posty, ale dam radę :) Już wcześniej was tu widziałam, ale podchodziłam nieśmiało bo były pewne komplikacje i nie wiedziałam co będzie .. Ale (odpukać) już jest dobrze, termin ustalony na 6 listopad, badania prenatalne za nami (wszystko ok.) więc postanowiłam napisać :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie! :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję :) :) Trochę zaczęłam już czytać forum i chwilami zastanawiam się czy moja ciąża nie jest dziwna :D To już czwarty miesiąc a ani razu nie wymiotowałam, 2, może 3 razy miałam lekkie mdłości (zapach kawy :) :) ) a poza tym nic.. Nie wiem czy to dziwne czy normalne :) No i senność w ciągu dnia, w nocy spałam po 10 godzin a w ciągu dnia jeszcze drzemki :) Ale teraz energia znowu wróciła, nie bolą mnie plecy, nic, mąż się śmieje czy ja w ogóle w ciąży jestem :) Chociaż widział Krasnalka na badaniach :) Obawiam się, że za to później zapłacę za ten 1-trymestrowy luz :D :D Fajnie że jest miejsce, gdzie można porozmawiać o swoich wątpliwościach :) Tyle że się przerażam jak czytam o Waszych wyprawkowych planach, ja jeszcze nic! :)

Odnośnik do komentarza

Ale super jest nas coraz więcej: ) witam wszystkie nowe dziewczynki: ) dziś już powiedzielismy moim rodzicom:) wszyscy tak się cieszą a najbardziej to.moja prababcia mam prababcie a dla mojego malenstwa to będzie praprababcia: ) póki co plecy mnie.nie bolą ale już się boję na tą.myśl. dziś trochę z mamą rozmawialam pytałam o jej porody bo urodziła nas trójkę: )mówiła że.miała łatwe krotkie porody jak.myślicie czy to.może być genetyczne ze i ja będę.miała trochę latwiej mamy podobną budowę z mamą. A mama mojego męża rodziła go prawie dobę.... wiem że to głupie że myślę już o porodzie ale jak się z mamą zagadalam to o.wszystko pytalam

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

Asia nie ma się co martwić: ) tu są takie specjalistki na blogu już jest cała wyprawka, niektore już serio kompletuja ciuszki dużo z nas ma ciuchy po rodzinie albo bedziemy w ciuchlandach szukać same fajnie otwarte babki nie ma co się bać tylko opowiadac, jest też kilka doswiadczonych mam: )ja np urodze pierwsze dziecko i przynajmniej tutaj trochę otrzezwialam bo wyobrazalam sobie co innego stresowalam się a z ta wyprawka to.mialam okropny metlik a tu dziewczyny odradzily co zbedne doradzily co przydatne i od razu człowiek się bezpieczniej czuje: )Aj rozpisalam się ale dziś taki szalony dzień mam. Lecę spać mamuśki: )

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

jusiaaas - u mnie też pierwsza ciąża, więc wszystkim bardzo się przejmuję, zanim cokolwiek charakterystycznego zjem/wypiję albo zrobię - najpierw google, masakra :) :) :)
Teraz mi jakoś lepiej i nabrałam odwagi, bo na początku były krwawienia, miały być bliźniaki, ale już po 2 tygodniach okazało się, że jednak tylko jedno przetrwało, troszkę za małe było itd., itd. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej, biorę witaminy (Pregna Plus i Pregna dha) , nie przepracowuję się, dużo śpię, badania prenatalne trochę mnie uspokoiły, no i pierwszy raz usłyszeliśmy serduszko :) :) Fajnie, że doświadczone mamy co nieco podpowiadają, ważne żeby nie być samą, ja mam też super mamę i teściową, plus forum - i wątpliwości rozwiane :)
Ja raczej nie mam skąd brać ciuszków, poza tym niesamowicie cieszę się na te zakupy :) :)
Co do porodu - moja mama urodziła trójkę i z każdym było inaczej - moją starszą siostrę b. długo, mnie niecałą godzinkę i to w sumie w poczekalni tak się spieszyłam na świat, młodszego brata też długo i z komplikacjami - więc chyba różnie to bywa :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co robicie jak macie ochotę na coś niezdrowego? Pozwalacie sobie czy czekacie aż Wam przejdzie? Mnie kuszą od tygodnia ostre chipsy ale jak narazie dzielnie się trzymam. Wyczytałam ze przy zdrowej diecie można sobie pozwolić na mała ilość od czasu do czasu, ale ja jak zacznę to nie skończę :p jak to u Was wygląda?

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fyx8d20xat4q2.png

Odnośnik do komentarza

Ja na niezdrowe rzeczy też niestety mam ochotę, wsuwam lody, czekoladę a ostatnio michę popcornu (za którym wcześniej nie przepadałam, co najlepsze :D ) Chipsy na szczęście mnie aż tak nie kuszą :) Całkowicie zrezygnowałam tylko z kawy, herbaty, oczywiście alkoholu i papierosów :D , jak mam na coś ochotę to sobie pozwalam, z umiarem oczywiście :) Ostatnio były też frytki, ale domowe :D :D
Tak ogólnie to śmieją się że będzie chłopak bo szaleję za wszystkim co kwaśne - kiwi, pomarańcze, sok grejpfrutowy, ciągle marzę o pomidorówce, ogórkowej i kapuśniaku, a wszelkiego rodzaju pierogi i placki - z toną kwaśnej śmietany :) :) Moim aktualnym marzeniem ( po obejrzeniu programu kulinarnego) jest botwinkowa, nie spocznę póki jej nie ugotuję (albo mama :D )
Wiolinka - jestem raczej nocnym Markiem, do pracy mam zwykle na 13-14 więc jak coś to odsypiam rano :) :) Z tym, że dobre czasy kładzenia się spać o 2,3 rano minęły - mąż wyznaczył godzinę policyjną, o 24 mam być w łóżku :) :) A całe lata spałam po 4, 5 godzin, głównym winowajcą są książki :) Ale teraz męża nie ma - więc szaleję :D

Odnośnik do komentarza

Jestem już po genetycznym usg i z maluszkiem wszystko w porządku. Ale jestem szczęśliwa. Widziałam jak maluszek macha rączkami i nóżkami i słyszałam serduszko. Dobrze, że poza zdjęciami dostałam nagranie na płycie to pokarzę mężowi. I już jego siostra powiedziała, że chce zobaczyć. Dziś lekarz wpisał termin porodu wg usg na 24 listopada więc kilka dni wcześniej. Ale to nawet fajnie.
A jeśli chodzi o niezdrowe jedzenie to ostatnio zjadłam kilka chipsów, ale tylko kilka. Ale zastanawiam się czy herbata z cytryną jest dozwolona. Bo nigdzie nie przeczytałam żeby była szkodliwa, ale niektóre z Was piszą że jej nie piją. Słyszałyście coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza

aleks_at - tak, Gesslerową, przy prasowaniu :D :D :D W tym Antykwariacie czy gdzieśtam i tam było tyle zup, a ja kocham teraz zupy ... :D :D <3 i o tej botwinkowej to marzę teraz ... no i od teraz o szczawiowej :D :D :D Aktualnie mąż na poligonie, więc jestem na obiadowej doczepce u mamy na dole, a że mama kocha swoją córkę ... :D :D <br /> Jeśli chodzi o picie - nie piję czarnej ani zielonej herbaty, nie wiem czy słusznie, ale naczytałam się żeby unikać a przynajmniej nie przesadzać - a że nie mam szczególnie ochoty to nie piję :) W ogóle z cieplymi napojami kiepsko - zielonej i czarnej nie chce, rooibos mi nie smakuje, od kawy zbożowej mnie odrzuciło, sama nie wiem co pić :) więc piję wodę i soki :)

Odnośnik do komentarza

A ja piję herbaty...Codziennie kubek czarnej i zielonej...Nie jakieś mocne siekiery, ale właśnie starałam się trochę poczytać i w końcu wyszło,że powinnysmy je pić,ale właśnie z umiarem. Wyczytałam,że w trakcie ciazy herbaty dobrze działają na zęby ponoć. Aproro niezdrowego jedzenia to ja codziennie myślę o chipsach paprykowych, ale twardo jeszcze nie zjadłam. Wczoraj za to niestety zjadłam serowe cheetosy... Były pyszne:-D ale wyrzuty są...

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...