Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

czesc dziewczyny , pozdrawiam wszystkie nowe mamy:) pisalam jeszcze wtedy jak dziewczyny ktore przeniosly sie na fcbooka pisaly

mam pytanie karmie malego mieszane piers plus butla, mm podaje mleko Hipp , maly zaczal miec problemy z kupa nie robi , tak z 3 dni , ogolnie mleko chyba mu sluzy nie ulewa mocno, nabiera wage tylko ta kupa, i teraz kest zielona, nie wiem czy zmieniac mleko na comfort na problemy brzuszkowe? aaa i pierdzi tez duzo moze ltoras z mamusiek cos doradzi, to mleko hipp polecila nam pediatra, ale teraz z ta kupa musimy podawac mu lactuloze zeby sie zalatwil

Odnośnik do komentarza
Gość Nika1991.11.22

Miała zieloną z dużą ilością śluzu. Dostawała wtedy Bebilon. Było już tak nieciekawie, że pojawiły się bardzo silne kolki. Trafiłyśmy do szpitala. Pediatra kazała podawać Nutramigen i jak ręką odjął. Kupka żółciutka i niekiedy nawet 2-3 razy dziennie. Mała zadowolona, brzuszek nie boli. Teraz mamy jej wprowadzać powoli inne mleko. Zalecili nam Nan lub Bebiko. Zdecydowaliśmy się na Nan. Zobaczymy jak to będzie. Na razie jest dobrze i kupki są w normie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Czy któraś z Was miała do czynienia ze szmerami nad serduszkiem u dzieciaków? Nam ostatnio pani dr wysłuchała i dała skierowanie do kardiologa z zastrzeżeniem że to na pewno nic groźnego.. Tym nie mniej wizyta dopiero na początku marca, a ja się trochę martwię :/

Odnośnik do komentarza

Ja karmie piersią w dzień a wieczorem raz podaję butelkę z mlekiem bezlaktozowym. Lidka nie ma problemu z przestawianiem się ale może dlatego że po urodzeniu nie chciała łapać cyca więc ściągałam mleko i podawałam butelką. Używamy butelek z Avent-są ok.

Odnośnik do komentarza

Nika pediatrzy teraz sa jakby przewrazliwieni i czesto wola upewinic sie poprzez innego lekarza, zeby nie bylo ze on nic nie zauwazyl. Nas pediatra np. Uprzedzila ze malutka ma wzmozone napiecie miesniowe, ktore moze opoznic jej rozwijanie sie i wymaga rehabilitacji (terminy połroczne na takie cwiczenia) ale ona nie jest do konca pewna bo moze zaniknac :/ pozatym tyle sie slyszy o bledach lekarzy, ze nawet dobrze ze dala skierowanie zeby sprawdzic czy wszystko m porzadku. A na terminy odlegle nic nie poradzimy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Mój Leoś tez ma szmery na sercu od urodzenia i pediatra powiedział nam ze bardzo dużo dzieci tak ma w wieku niemowlęcym i samo zanika z czasem. My czekamy na usg serduszka bo po porodzie nie zamknęła sie jedna z żył i na razie to tylko monitorują bo jest jeszcze szansa na to ze samo sie zamknie.

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko to pocieszające że nie tylko my się borykamy z tymi szmerami.. Z drugiej strony tak sobie myślę że gdyby to było coś poważnego to młoda by się męczyła przy napadach płaczu podczas kolek albo byłyby jakies inne objawy. A czy wasze dzieciaczki też miewają zimne łapki?

Odnośnik do komentarza

No jasne,że zimne łapki bywają.
I wtedy cała rodzina mi marudzi,że Małemu na pewno za zimno,tłumaczenia że kark się sprawdza nie pomagają.."lepiej żeby się spocił i miał potówki.." ;-)
Też tak macie? Dobre rady czasem są moim zdaniem do luftu..

Odnośnik do komentarza

Hehe u każdej z nas to tak wygląda, mamy teściowe wiedzą lepiej przecież ;-) kiedy dziecku zimno, a to za zimno nie wychodź na dwór, a to przykryj dziecko w domu bo za zimno tragedia a to cały czas na rękach by nosiły, trzeba to przetrwać o mieć nadzieję że my takie nie będziemy w przyszłości ;-)

Odnośnik do komentarza

Moja teściowa na szczęście jest z tych niewtrącających się, gorzej z moją mamą ;) ja się ostatnio zastanawiałam nad tym sprawdzaniem ciepłoty za pomocą karku - skoro dziecko leży np. na kocyku to oczywiste jest że będzie miało ciepły karczek.. Ale generalnie też się trzymam wersji że sprawdza się kark a nie rączki.

Odnośnik do komentarza

Wy macie problem z tesciowa ,a ja nawet z mezem caly czas mu tlumacze , ze mamy za cieplo w domu i ma tak nie grzac a on swoje, ja zakrecam grzejniki on odkreca, ja otwieram okna on zamyka i tak w kolko. Zreszta mieszkam z tesciowa i ona popiera M i jestem na szraconej pozycji ,ale jak M w pracy to robie poswojemu. Pytanie z innej beczki do mam karmiacych kp jak dlugo pija.wasze dzieci ? I jak czesto ?

Odnośnik do komentarza

Nam pediatra zaleciła przetrzymywanie młodej na karmienie co 2-3 godziny bo Lidka miała na poczatku tendencję do spania przy piersi. Uregulowało nam się karmienie co 3 godziny z czego opróżnienie piersi zajmuje jakies 15 minut, 10 minut wygłupiania się i znów 15 minut ssania. Nie ukrywam że jak mi zależy na dłuższej chwili spokoju bo chce cos obejrzeć/przeczytać to pozwalam jej na wiszenie przy cycu nawet godzinę albo 1,5 ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...