Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

_Alfa/ z przewijakiem to na pewno na lozeczko. A szafka wiszaca.. Hmm nie ma gdzie za bardzo. Chyba wyrzuce swoje ciuchy do garderoby i zrobie miejsce dla małego zeby miec pod reka.
lala28 lozeczko turystyczne slyszalam ze sie nie nadaje.. nie pamietam dlaczego. W tym pokoju nie przyjmuje gosci wiec nie bede miala potrzeby skladania.
Dzieki za rady dziewczyny. Jestescie wszystkie swietne. Ciesze sie, ze trafilam na to forum, mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza

Na początku takie turystyczne i tak mało się nada, bo dziecko w większości śpi ;) Fakt, że moja najczęściej spała na rękach/przerzucona na kanapie obok mnie/w gondoli, ale potem miałam turystyczne, nawet go nie składałam, bo wtedy cała noc śpi (że tam się budzi to przemilczę), a w dzień spała 3 razy więc składać co chwilę to nie ma sensu :) Takie moje zdanie. Ja wywalę łóżko z małego pokoju, na to miejsce wstawię jakąś małą sofkę, tak gdybym musiała tam spać, potem jak się uda to powieszę jeszcze jedną szafkę albo małą komódkę, łóżko młodej i łóżeczko, jak młode będzie miało ponad rok to zmieniam na podwójne. Ale to jeszcze daleko do tego :) A no i póki co wiem, że kołyskę dostanę więc trochę mniejsze to niż łóżeczko. Wyjdzie w praniu... Mam nadzieję. Na szczęście dla malucha nie potrzeba nie wiadomo ilu rzeczy. Do higieny to nawet półeczkę można rzucić. Na ciuchy jedna szuflada, max dwie. Najwięcej to ręczniki, koce zajmują miejsca.

Odnośnik do komentarza

Alfa no masz racje no ja wam powiem że z pierwszym synkiem to też rzadko używałam łóżeczka stało puste bo w ciągu dnia karmiłam i miałam go w rożku na kanapie obok siebie i ciągle spało i karmiłam i tak w kółko a w nocy też spałam z nim w łóżku bo byłam po cc i nie umiąłam wstawać co 1,5h i przynosić i zanosić go do łóżeczka więc nawet go nie uzywałam, ale to już potem wszystko wychodzi w "praniu" :)

Odnośnik do komentarza

margaret pamiętaj nie kupuj za dużo bo zawsze jak zabraknie lub bedzie za mało można skoczyć do sklep i dokupić, a potem połowa jest ne potrzebna, ja np butelek miałam 2 a ani jednej nie uzywałam bo karmiłam do 15mies synka i potem juz przeszłam na kubek niekapek, smoczek zawsze lepiej mieć,pieluszek tetrowych ja miałam 10 szt i wystarczyło na spokojnie, kocyki miałam 3 dwa takie ciepłe a jedne taki cienki, i tez super wystarczyło,

Odnośnik do komentarza

Lala a teraz jaki poród będziesz miała? Czemu cc?
No w praniu wszystko wychodzi. Ja kupię po dwa smoczki, dwie butelki, na pewno jedno opakowanie mleka, bo nigdy nie wiadomo. Kocyki mam, jeden czy dwa ręczniki, na pewno laktator, dobrze że mam trochę takich pierdół jak nożyczki do paznokci. Z zabawek to bujaczek leżaczek i matę, z czego maty mam dwie, różowe ;) I jakieś gryzaczki za dwa trzy.

Odnośnik do komentarza

margaret pamiętaj nie kupuj za dużo wszystkigo bo zawsze można dikupić bo połowa potem sie okazuje niepotrzebna ja miałam butelki 2 z aventa i nie uzywałam ani jednej, bo do 15mies karmiłam piersią a między czasie mały przechodził od razu na niekapek,(ale wiadomo lepiej chociaż jedn mieć,) pieluszek tetrowych miąłam 10szt i super wystarczyło na spokojnie, kocyki miałam dwa grube i jedne cienki i tez super, kołdre tez kupiłam i poduszke dla maleństwa i nie potrzebowałam lezy jeszcze nie otwarta bo puki jest noworodek to w rożku a potem to śpiworek lub kocyk, a bodziaki, pajace, śpiochy to lepiej troszke więcej bo dziecko ulewa ale za to straszni szybko wyrasta, więc albo ciągłe pranie albo potem mieć tego za duzo,

Odnośnik do komentarza

Silvara ja Cię proszę, tylko nie fiolet. Tak jak któraś z dziewczyn pisała trzeba pamiętać żeby najpierw po kąpieli dobrze osuszyć bo to ślimaczenie to na pewno nie po Octanisepcie tylko po złej pielęgnacji. Octanisept i spirytus osuszają dlatego szybciej pępek usycha i odpada. Jak chodzi o fiolet to przez jego charakterystyczny kolor można przegapić zakażenie które może w bardzo naprawdę bardzo szybkim tempie doprowadzić do sepsy (znam taki przypadek z autopsji) ...

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjIyMrE0sFSyBlwwFZEC1w,,69.png
http://www.magicalkingdoms.com/timers/tickers/qkvr0pp27fyemhdx.png

Odnośnik do komentarza

U nas pokój jest maly ma ok 10m2 no i będziemy razem z malenstwem. Mamy teraz łóżko rozlozone i już pogodzilismy się z tym że trzeba będzie je skladac bo nie zmieści się łóżeczko. Mamy dwie komody w tym jedna zakupiona dla dziecka a jedna jest Na.moje duperelki kosmetyki ale ostatnio pozbylam się wszystkich zbędnych ubrań czy kosmetykow i mam dwie wolne szuflady w tej drugiej komodzie a i.na jedna całą ścianę mamy szafe wielka przesuwana wbudowana wiec jej nie rusze, ale kupilam półki wiszace i na.nich poukladalam pudelka w te pudelkamozna powsadzac np kocyki albo zimowe ciuszki butki itd fajne są pudelka w blackredwhite do zlozenia tekturowe i ładne wzory. Łóżeczko z szuflada to fajny pomysl U nas pampersy bedziemy trzymac w szafie tej wielkiej na dole bo tam pod wieszakami mam tylko 1walizke wiec miejsca sporo jest. :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

oo bardzo chce sn bo ciezko było po cesarce ni umiałam sie ruszyc ciezko było wstac z kanapy,z jednej strony miałam laptopa i pilota z drugiej obiad (mąż robił), a przy piersi małego i tak cały dzień przesiedziałam nie mówiac juz o potłuczeniu ziemniaków bo bolało czy o pomyciu mopem podłóg, ciężko wspominam po cc a teraz bede jeszcze do tego mieć zbuntowanego zazdrosnego 2latka przy którym tez trzeba sie nabiegac więc bardzo bym chciałą sn ale zobaczymy jak to bedzie :),

Odnośnik do komentarza

jusiass no z karmieniem tez nie jest łatwo ale jak sie chce to sie bedzie karmić najgorzej jest jak w 3 i 6mies jest kryzys laktacyjny jak to przetrwasz to bedziesz karmić a jak sie poddasz to na początku mieszane i potem łatwiej będzie z butlą :(, ja tez nie wiem ile czasu teraz będe karmić jest to wygoda i na pewno sporo kasy zaoszczędzone ale jest ciezko najgorze nocami jak wstajesz co 1,5h i ni zdażysz zasnąć i znów wstajesz :), a rano trzeba funkcjonować,

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę wam tych wszytkich planów umeblowania pokoiku dla dziecka. Ja wlasnie jestem w trakcie szukania nowego mieszkania. Bo tu bedziemy mieszkac tylko do konca lipca. Najgorsze , ze nie mozemy dogadac sie z mezem. On chce cos kupic. A ja chce isc na stancje i powoli dalej szukac. Nie umiem tak na żywioł. Ja musze sie dobrze zastanowic i wiedziec , ze wybierzemy dobrze. A jemu chyba jest wszystko jedno. Nie wiem jak mam z nim rozmawiac.

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam na punkcie wnętrz lekkiego fiola- bardzo lubię planować - toteż nAd łóżeczko lampki kulki- maja delikatne światło - nad łóżeczko obrazki zrobione z resztek materiałów ,jeśli chodzi o miejsce na rzeczy to dostąpiliśmy maluchowi 8 bardzo dużych pulek w sypialnianej szafie- musi starczyć bo chce sie moc poruszać. A na dzień maluch będzie ze mną w salonie- ostatnio najbardziej skłaniam sie do dziennego materacyka na podłodze pod ściana z luster - moja manka na Montesori

monthly_2015_06/listopad-2015_31328.jpg

monthly_2015_06/listopad-2015_31329.jpg

Odnośnik do komentarza

Szafa czeka na towarowanie , a raczej na listonosza bo mnie ciut rano poniosło na Allegro w kwesti bodziakow :) ale kupuje używane wiec może nie zbankrutuje :) wogole gdzieś wyczytałam ze dodatkowa zaleta ubranek z drugiej ręki jest to ze poprzez już wielokrotne pranie zupełnie wypłukali sie z nich już ewentualne szkodliwe substancje z barwników itp .

monthly_2015_06/listopad-2015_31330.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...