Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja się obawiam Lidkę zabrać gdzieś do restauracji bo jestem prawie pewna, że rozpętałaby III wojnę światową ;)
Też już dziś zaliczyliśmy spacerek, a wieczorem mamy jeszcze wizytę u szwagierki. Może jak mała się zmęczy to będzie lepiej spać bo dziś znów była walka z katarem. Powoli zaczynam się przyzwyczajać.
A propos katarka to czytałam, że niby powinno się go używać na najniższych obrotach odkurzacza, ale podobno wtedy bardzo słabo ssie, więc można trochę podkręcić ciąg.

Odnośnik do komentarza

My tez po spacerze Leoś dosypia w wózku wiec jest chwila na kawę mała. No i ciastko :-)) jakoś nie potrafię sobie słodkiego a szkoda bo ten mój brzuch no to nieciekawie wyglada, pocieszam sie ze Kp do 500 kalorii dziennie zabiera ;-)
My byliśmy juz pare razy na obiedzie w restauracji i dość często w kawiarni sie spotykam z mami które poznałam w ciazy na zajęciach z aktywnego porodu i tez sie obawiałam ze mały bedzie płakał ale praktycznie zawsze cały taki wypad przesypia a nawet jak sie obudzi to nie ma dramatu.

Mój synek juz ledwo co sie mieści w swojej gondoli i zastanawiam sie kiedy go bedzie trzeba do spacerówki przerzucić , niby spacerówka od urodzenia bo na płasko sie zupełnie rozkłada ale w gondoli jakoś bezpieczniej mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie zeby nie miec problemow z wyrosnieciem z gondoli to szukalam duzej, moja ma chyba 82 cm i ma full miejsca :) i czekam az zacznie siadac to przejdziemy na spacerowke.
A tak swoja droga jest godzina 6, Maja obudzila sie o 5 pierwszy raz tej nocy :D to jest super bo nawet sie wyspalam, ale ona dalej nie spi, czyli ja tez a jest 6 a ja kocham moje lozko. A ona urzadzila sobie monolog do mnie w formie agu agie :) ale z braku mojej reakcji znalazla sobie lepszego kompana do nocnych rozmow, czyli zyrandol a jak juz go ujrzala to zaczela piszczec i wydawac inne dzwieki :) takze czekam az zasnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny niestety moja Zosia ma chyba rozwolnienie przedwczoraj i wczoraj zrobiła 3 kupy luźne z tym że wczorajsze już były bardzo wodniste, dziś już też o 7 była wodnista kupa pewnie w poniedziałek czeka mnie lekarz, dzwoniłam do położnej stwierdziła że to mogą być sygnały ząbkowania a jak u Was dziewczyny z rozwolnieniem miało już któreś dziecko

Odnośnik do komentarza

U nas też niezła noc. Mała obudziła się o 3 na cycusia a potem o 6.30. I też już nie śpi tylko zaciesza się do karuzeli nad łóżeczkiem :)
Ja mam wózek Jedo po mojej siostrzenicy i ostatnio na spacerze sie zastanawiałam czy to tylko wrażenie czy faktycznie nowe wózki mają jakieś mniejsze gondole. Z racji tego że odpadły nam poszukiwania nowej bryki nie wiedziałam że można sobie wybrać rozmiar. U nas miejsca jeszcze dużo, ale nie mogę się doczekać spacerówki, bo będzie lżej nosić po schodach ;)

Odnośnik do komentarza

Elka82 my już przerobiliśmy wodniste kupki. Winna była zupa pomidorowa, ale i tak wylądowaliśmy u lekarza bo Lidka robiła 8 dziennie i trwało to ponad tydzień. Pani dr powiedziała że póki kupka jest żółta i ma w sobie grudki, a nie jest bladą wodą to nie trzeba się przejmować. Zaleciła Bio Gaje i jakoś przeszło.

Odnośnik do komentarza

Jestem matką panikarą.. W czasie mycia i ubierania małej rano zmierzyłam jej temperaturę. Było 37,8, ale myślę sobie, dobra, może się jakoś napięła i jej skoczyło, po pól godziny mierzę (bo strasznie wyła) i znów 37,8.. I zaczęła się panika, bo to już nie przypadek i dzieciak marudny.. Okazało się że pragnęła zostać ululana a temperatura była wysoka od płaczu. Jak ją położyłam do łóżeczka i chwilę odczekałam to juz było 36,7.. Uf uf uf.. Czy wasze maluchy też miewają takie skoki temperatury????

Odnośnik do komentarza

Olix,skoków temp nie zanotowaliśmy,ale w szpitalu pielęgniarki mierząc temp Ignasiowi zawsze pytały czy nie był aby dłużej noszony albo karmiony,bo wtedy zawsze temp.była wyższa.
Podobno dobrze tymi termometrami "strzałowymi" mierzyć temp w kilku miejscach i średnią brać pod uwagę.
A nasz ma dzis dzien śpiocha..najpierw 3 godziny od 9,a teraz dosypia po 2-godz.spacerze...strach sie bać nocy ;-)

Odnośnik do komentarza

Ją również dostrzeglam skoki temperatury ale tylko po jedzeniu bądź po kontakcie skóra skóra. Także nie ma chyba powodu do niepokoju. My po szczepieniu mieliśmy problem z temperatura i przekonalam się że zwykły termometr wiarygodniej pokazuje wynik niż ten strzalowy .
A Kuba od dwóch nocy od 1 do 3 ma czas na zabawę i nie da się go uśpić. Oczywiście od 6 już nie śpi robiąc sobie krótkie drzemki w dzień. Dziewczyny ją marzę o tym żeby przespać całą noc... :)

Odnośnik do komentarza

Ja temperatury nie mierze wiem po starszym, ze jak bedzie miec goraczke to to poznac golym okiem, a tak lekko podwyzszona to w zasadzie nie problem, a te termomotry zblizeniowe to dla mnie nie sa na 100 % wiarygodne

Nad spacerowka jeszcze nie myslalam ,moj wozek ma duza gondole i Pola sie w niej spokojnie miesci.Binky ale ten twoj to juz musi byc duzy, nie wiem czy dobrze pamietam ale to on mial 4500 jsk sie urodzil? Ile ma teraz ?

Racja dzieciaki to male terrorysci, mala ciagle sie domaga ,zeby z nia siedziec i gadac, coraz rzadziej jest sama ,a zasypiac na rekach tez uwielbia , za kazdym razem do spania odkladam ja do lozeczka, ale nie zawsze zasnie sama i wtedy na rece

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki, a więc tak walentynki z dzieckiem możliwe. ;-) Zosia podróż super jak.zawsze w restauracji też nawet spacer udało się zaliczyć :-)
Za to dzisiejsza noc porażka od 3 w.nocy guganie i wszystko co możliwe. Ciężko będzie poniedziałek
Olix i nas też zdarzają się skoki położna powiedziała, że dziecko ma różne temperatury rano, popołudniu wieczorem a jeszcze po nerwach o płaczu czy noszeniu też się zmienia.
A na biegunki powiedziała że bardzo możliwe że zacznie się ząbkowanie, szybko jakoś no ale jak.czytałam niektóre dzieci zaczynają od 3 miesiąca. Mogę Wam polecić taki gryzak z canpolu z siateczką do której się wkłada np kawałek banana jabłko koleżanka przechodzi z tym przez ząbkowanie rewelacja ja jeszcze chwila i też wypróbuję wczoraj już zakupiliśmy i w smyku spore wyprzedaże :-)

Odnośnik do komentarza

Aga q przyłączam się do Ciebie tez chciałabym przespać całą noc bo już nie pamiętam kiedy tak było. Wcześniej ciąża gdzie pod koniec się nie dało bo siku ;-) i w żadnej pozycji nie wygodnie to teraz mała terrorysta jak i Sharlorte89
Mi się trafiła która tylko z mamą nawet jak mąż chce mi pomóc i karmi ją w nocy to ja laktatorem ściągam zamiast spać,

Odnośnik do komentarza

Julka85 Leoś 3 tyg temu ważył 6520 a teraz to nie wiem zobaczymy za tydz na szczepieniu pewnie. No my gondole mamy z tych mniejszych na pewno wiec jak jest w kombinezonie z kocykiem czapka itd to dosłownie na styk. Jeszcze z miesiąc zeby mi w niej wytrzymał to mam nadzieje ze bedzie cieplej juz i wiosennie i w te spacerówkę na płasko w śpiworku go będę wrzucać:-)

Wczoraj wieczorem zauważyłam ze wyrzyna mu sie pierwszy ząbek chyba. Dolna jedynka, jest biała plamka na dziąsle i ostre twarde jak palcem przejadę w tym miejscu. Zadzwoniłam so mamy ale mi powiedziała ze zwariowałam chyba bo w wieku 3 miesięcy dzieci zębów nie dostają.. No i sama juz nie wiem co o tym myślec

Odnośnik do komentarza

Binky, mojej siostrzenicy pierwszy ząbek zaczął wyłazić jak miała 2 miesiące i 3 tygodnie więc możliwe że Leosiowi idzie ząb :)
U nas właśnie była pani dr z wizytą bo mała znów dała czadu w nocy ale wszystko w porządku i możliwe że tak długo utrzymujący się katar to jakaś alergia, bo Lidce też trochę poliki wysypało.

Odnośnik do komentarza

no właśnie...
ja wczoraj święciłam triumf, bo Ignaś w nocy jadł tylko dwa razy. po 1 (ale harcował do 2 ciumkając dłonie...), a potem po 5.30.
A tu Nika pisze o całej nocy...ech...
w ciągu dnia dziś co jakieś 40min karmiłam...nie wiem co się smykowi stało...
poza tym dziś ortopeda stwierdził że za rzadko na brzuch wykładamy Ignasia, bo ma włoski z tyłu głowy wytarte...no ale jak wykładać skoro to dziecko wciąż jest po karmieniu ;)

Odnośnik do komentarza

Mala dzisiaj dawala czadu, spac chciala tylko na rekach, jak ja odkladalam to ryk , jesc za bardzo noe chciala, nie wiem co jej sie porobilo, mam nadzieje ,ze noc bedzie lepsza

Nika dolaczam sie do pytania czy karmisz kp czy mm ile wypija ? W jakich odstepach?

Czytalam, ze zeby dzieci dluzej spaly w nocy to w dzien musza pic coraz wiecej w coraz dluzszych odstepach, tylko, ze sama nie umiem tego wprowadzic bo co powiem "Pola poczekaj jeszcze pol godziny i dam ci wiecej wypic"

Aga el ten ortopeda chyba nienormalny , wiekszosc dzieci ma wytarte wloski, przeciez takie malenstwa to w wiekszosci spia, a przeciez na brzuchu nie zostawisz spac , a jak nie spia to wiadomo trzeba nakarmic i od razu tez na brzuch nie dasz, zreszta ktore dziecko tak dlugo wytrzyma na brzuchu,

Odnośnik do komentarza
Gość Nika1991.11.22

Amelia je NAN PRO 1 bo ja przez chorobę straciłam pokarm 3 tygodnie po porodzie. Do niedawna dostawała Nutramigen ze względu na silne kolki. Ale ze spaniem w nocy było tak samo. Co do odstępów to je co 2-3 godziny jeśli zjada 90 ml i co 4 godziny jeśli zje 120 ml. Kąpiemy ją codziennie o 19 i o 22 (22.30 jeśli mąż ma II zmianę) zjada ostatni raz i budzi się między 6-8. Po czym znów śpi do 11 i do 22 kołysanie, noszenie i proszenie się o 5 minut spokoju na wstawienie obiadu :) A je około 20-25 minut.

Odnośnik do komentarza
Gość Nika1991.11.22

Za to kaszle od jakiegoś czasu i nieraz w nocy obudzi nas jak nagle zakaszle. Trzy razy byliśmy już u pediatry i za każdym razem to samo. "Płuca czyste i gardło też. Po prostu kaszle albo wydzielina z nosa jej spływa i chce ją odksztusić." Już nie wiemy co o tym myśleć..

Odnośnik do komentarza

Faktycznie dziwny ortopeda albo dziewczyny wszystkie za mało kładziemy nasze pociechy na brzuszki ;-)
Zosia właśnie wypiła 150 ciekawe o której zaśnie bo teraz zabawa w najlepsze
Dokładnie Julka85 jak tu wytłumaczyć córce że jeszcze nie powinna być głodna.
To.dziewczyny mam nadzieję że dziś uda nam się przespać chociaż 6 nieprzerwanych godzin
Trzymajcie kciuki jutro nieszczęsne szczepienie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...