Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Monika I Anjak mozemy sobie podac rece w kwestii przygotowan :) jest jeszcze czas ,zeby nam Tylko sil starczylo:)

Tak w ogole to cos do mnie nie dociera ze za dwa miechy z hakiem Bede mama ,nie wiem Jak wy ,moze to tak w 3 trymestrze jest ? nie chce sie nakrecac ,zobaczyny Jak listopad nadejdzie :) I moze Jak lozeczko rozloze to Wtedy na razie ciesze sie kazdym kopniakiem malego :)

Waska :) to mnie pocieszylas z tym jedzeniem ,Bo myslalam ze ja mam jakas obsesje ;) nie wlaczam Juz programow w tv z jedzeniem Bo szok Bede wymyslac:)

Odnośnik do komentarza

Abrala:) Dzieki za info ,tak sobie Mysle ,Bo tu kieruja na badania cukrzycowe Jak Jestes high risk albo nadwaga:/ tak Jak ja ,intent Tylko tej cukrzycy nie mialy ,ja sporo tez przytylam ,ale nie objadalam sie ,mozesz jesc gotowane albo grillowane estates I chyde mieso ,I ciemny tux.makaron pieczywo , mnie polozna na wizycie doprowadzila do placzu I nastrzyla cukrzyca ,Antala najwazniejsze ze synek zdrowi rosnie,Po ciazy kg zleca ,madras jedz I tyle :) z ta cytryna to sama bym sie napila :)

Odnośnik do komentarza

Oliviaa , Malgosiabo - ciekawe która z naszej 3 będzie pierwsza , bo terminy mamy bardzo blisko siebie ;) a tak na poważnie to najważniejsze żeby wszystko poszło dobrze czy wcześniej czy trochę później .
powiem wam, ze ja to zachcianek nie mam żadnych teraz.. w porównaniu do pierwszego trymestru gdzie miałam zajawkę na pomidory, zupę ogórkową i odrzuciło mnie totalnie od mięsa.
ok, idę spać. dobrej nocki kobitki. mam nadzieję że uda mi się zasnąć bo ta insomnia mnie wykończy jak dłużej potrwa..

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry mamusie,

Ja Juz tez mam insomnie Anjak:/ nie moge spac ,Chyba ze wzgedu na to ze nie moge sie ulozyc Raz z lewego boku na prawy ,plus wycieczki do toalety ,takze cala noc .Tez tak macie ,? Dziewczyny a bedziecie mialy pobierane wymazy na paciorkowce gbs,w ktorym tygodniu to sie przeprowadza ?

Odnośnik do komentarza

Waska ja to samo co ty , toaleta caly czas wstaje i tez nie moge sie ulozyc, jak na lewym boku za dlugo to boli, na prawym to czuje z boku znowu jak maly sie rozpycha ,moze to tak ma byc taki trening 3 trymestru przed narodzinami? Wstawanie w nocy , szczerze to ja czekam,zeby noc minela i szybko wstaje z lozka bo nie moge lezec, niewygodnie . Faktycznie na 1.11 to musisz byc gotowa szybciej.

Monika311 moj termin z om wychodzi miedzy 26 listopada a 29 ,takze pewnie tez zachacze o grudzien, a ostatnio cos mi po glowie chodzi 1 grudnia moze :)

Teraz tak mysle ze chyba pozycze od kolezanki kosz Mojzesza bo ja mam duze lozeczko 135 ten .chociaz na pierwsze 3 miesiace, juz sama nie wiem, a wy gdzie bedziecie kladly maluszki?

Odnośnik do komentarza

ja w nocy staje tylko raz i nawet w miare sie wysypiam, czasami mam fajne sny i szkoda mi wstać siku;P

Termin mam na 21 listopada, z rzeczy dla Tomka mam wszystko oprócz łóżeczka pamperów i kilku kosmetyków, no i wanienki niemam i kołderki ale to już jak kupimy samochód czyli pewnie przed samym porodem:P

uwielbiam jak sie wierci, szkoda mi dotykać wtedy brzucha bo cały sie deformuje mimo grubej warstwy tłuszczu:) Ciężko mi uwieżyć że to już tak niedługo ze bede go trzymać na rekach i karmić a pozniej sie użerać z napadami histerii i chcieć skoczyć z bloku gdy bedzie miał 16 lat bo da nam popalić najbardziej.

Mam nadzieje ze ójdzie w tatusia ślady a nie moje, bo rodzice męża nigdy nie mieli z nim problemów i zawsze był odpowiedzialny. Naprawde nie widze tej różnicy wieku, nie czuje czasami ja jestem jak dziecko a on mimo młodszego wieku jest wiecznie poważny;)

Odnośnik do komentarza

Oliviaaa gdybym miała możliwość pozyczenia takiego kosza czy kołyski to brałabym od razu. Ale niestety nie mam a nie wydam tyle kasy na 3 miesiące więc mam łóżeczko, standardowe,proste :) I powiem Ci że mam w nosie taki trening niewyspania ;) bo w ciagu dnia chodzę jak Zombie :) ale nic nie poradzimy :)
Antala- sny też miewam kosmiczne , a już 2 razy mi sie śniło że urodziłam mojego małego robaczka :) ale żadna siła nie pozwoli mi zostać w łóżku jak mnie siku przyciśnie :D

Odnośnik do komentarza

Witam was mamusie. Dzisiejsza noc praktycznie nie przespana, najchętniej mogłabym odciąć sobie nogi od kolan w dół. Muszę kupić płyn i pomału zacznę prac ubranka. Dobrze że przypomniało mi się że muszę jechać leki kupić bo do dzisiaj mam receptę- a bez recepty ich nie dostanę na tą moją toksoplazmoze... mam ochotę skręcić już łóżeczko Ale muszę poczekać aż mój mąż wyniesie szafę z pokoju, bo mamy malutkie mieszkanko nie całe 33 m2... Ja mam termin na hmmm.... już w sumie mam dwa terminy. Z om 18.11 a z ostatnich pomiarów małego wychodzi na 11.11. Ale powiem wam z doswiadczenia że synuś wywional mi numer i urodził się prawie 4 tygodnie przed terminem. Więc teraz już będę gotowa na 25.10. Znowusz mnie odrzucilo od mięsa. Najlepsze ostatnio są puddingi gotowe. Mogę je jeść na tony :) sny mam ostatnio związane z jedzeniem. Wczoraj mąż rano przed pracą jechał kupić bułki do piekarni bo aż mi pachnialy. Dzisiaj zaś śniły mi się jabłka takie słodkie z ogrodu. Masakra jakaś.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb0r03trwx.png

Odnośnik do komentarza

a ja ugotowałam pierwszy raz w zyciu aż tak pyszną zupe buraczkową, boże zjem cały gar. Za to moj książe zażyczył sobie koperkową , to i ma;)
taka buraczana zupa działa kupopędnie, i szczoszko pędnie też.

Nasz kruszyna na pewno będzie spał w łóżeczku, co prawda przy naszym łóżku i w naszej sypialni, co najmniej do 6 miesięcy lub puki bede karmić. Nie będzie spał w łóżku naszym, Ja mam za twardy sen a o Pawle nie wspomne, z nim można gadać w trakcie snu ale sie nie obudzi.

Odnośnik do komentarza

Nasza Ola też będzie spała w łóżeczku obok naszego łóżka.
Dziewczyny Wasze maluszki też się tak ciągle wiercą i kopią? Wcześniej mała kopała co jakiś czas, a od niedzieli co usiądę, położę się, wstanę albo zmienię pozycję to już się wierci albo dostaję kopniaki. To fajne uczucie, ale zastanawiam się czy wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza

Antala ja uwielbiam botwinkę !! o ile o tej samej zupie mówimy;) w ogóle zupy bardzo lubię wszelkie.
Moja Mała też będzie spała w naszej sypialni w swoim łóżeczku . chociaż wszyscy mówią - zobaczysz i tak będziecie z nią spali..;)
dziewczyny, czy kupowałyście już dla swoich dzieciaczków kombinezony zimowe?? jeżeli nie to czy w ogóle zamierzacie kupować ? jeżeli tak to jakie polecacie marki/firmy . mam jeden na wyjście ze szpitala, ale bardziej jesienny, polarkowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Małgosiabo, mój synek tez tak kopie. I czasami robi coś dziwnego... Tak jakby tam w środku skakał, boksował, wkurzał się i sama nie wiem co jeszcze.... I wtedy się martwię, ale po chwili wszystko wraca do normy. Nadal nie rozumiem tego, że kobiety mówią, że kopniaki dziecka są cudowne. Mnie to często boli i aż zgina wpół.... :-/ tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Gość Położnica

Hej Drogie Koleżanki!
Ja mam termin na 26.11, z usg 2-4.12. Także jestem z Wami na przełomie. Remontowałam dom rok temu, więc obecnie syndrom wicia gniazda ogranicza się do pomysłów na dekorowanie naszej i dziecka sypialni. Łóżeczko i komoda zakupione, zaraz będzie wózek. Ogólnie nawet co nie co kosmetyczno-higienicznych rzeczy do szpitala kupiłam, także leżą i czekają na spakowanie. Zaczęliśmy szkołę rodzenia, także coraz bardziej namacalnie odczuwam, że to ostatnia prosta. Właściwie całą ciążę budzę się w nocy na siusiu, więc nie robi mi to teraz specjalnie różnicy. od kilku tygodni nasz syn radykalnie zmienił godziny funkcjonowania, więc potrafi o 3 w nocy przemieszczać się w brzuchu niczym dżdżownica. W nocy ruchy są bardziej odczuwalne. Rzadko śpię na plecach, bo mi już nie wygodnie. Cera jest czysta i ładna, także sprawdziło się, że chłopaki dodają uroku. Lekarz narzeka tylko, że tyje za dużo - ok. 2,5 kg na miesiąc od drugiego trymestru. A ja naprawdę nie mam tak złej diety. Nawet na słodkie nie mam parcia. Ciekawa jestem czego się najbardziej obawiacie w porodzie.

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim przyszlym mamom :) pogoda u mnie fajna bo niecale 18 st. Mozna przeqietrzyc dom uff:) no ale podobno znow upaly wracaja..

Ja mam termin na 9 listopada ktoras tez? Im blizej tym bardziej sie boje. Sni mi sie to oo nocach..czytalam wasze wczesniejsze wypowiedzi i powiem wam ze ja tez bede miala coreczke a przez cala ciaze ani razu nie wymiotowalam nie zemdlalam nic mi sie nie dziwje. Oprocz tego ze teraz jest mi ciezko wstac rano z lozka w nocy z 4 dazy biegne do lazienki siusiu no i teraz to mam apetyt dopiero. Lody kabanosy czekolada same pysznosci...;) natomiast od miesa wieprzowego mnie odrzucilo. Wczesniej nie mialam z tym problemu. U mnie lozeczko jeszcze nie skrecone to dlatego ze remontujemy sypialnie no i wszystko mi sie odciaga. Dziecko bedzie spalo w lozeczku kolo naszego lozka nie wiem jak dlugo no pewnie do roku czasu..powiedzcie mi bo ja juz zglupialam...czy wy wszystko pierzecie w specjalnym proszku tzn np nowa posciel z lozeczka zapakowane nowe przescieradlo ochraniacz nowiutki rozek itd? Myslalam ze jak nowe to obejdzie sie ale siostra mojego meza ur teraz w kwietniu no i prala wszystko wszystko lacznie z wkladem do wozka chociaz miala nowy... ta wizja ponownego prania przerasta mnie.

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza
Gość Położnica

Silvara, ze mnie się śmieją, że strzelam głupie miny gdy syn kopnie a tymczasem potrafi tak przysunąć w kiszkę lub żołądek, że jestem zaskoczona siłą ruchu i odczuciem. Nie wspominając sytuacji, gdy widać pod skórą brzucha jak się wypina.
Wczoraj mój Mąż słyszał przez skórę mego brzucha bicie serca synka. Też się z czymś takim spotkałyście?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...