Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny:)

Czy ktorejkolwiek z was powrocily moze nudnosci ? ZAczynam sie bac ,poniewaz ja do 4 miesiaca wymiotowalam:/ a teraz cos znowu mnie nudzi po jedzeniu :( Tak sie zastanawiam czy to mozliwe ,zeby w 3 trymestrze powrocily takie akcje>?

Czy wasze maluchy maja juz stale rytm ruchow w ciagu dnia ,wiecie ,kiedy np spia a kiedy zaczynajasie ruszac?

Tak sie zastanawiam bo moj maly caly czas tak samo rano do poludnia potem nic i pozniej wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoras z was miala moze wykonywany test na ciazowa cukrzyce w Anglii, i czy zamiast pic glukoze ,pilyscie napoj Lucozade ?

Ja mam w piatek ten test i mam sobie przyniec ten napoj ,dziwne troche. W sumie tu juz mnie chyba nic nie zdzwi:)

Odnośnik do komentarza

hej mamusie. ja po ostatnich prenatalnych dzisiaj. pani doktor stwierdziła, że mała na razie nie medialna bo w ogóle nie pozowała do zdjęć - przykryła się nóżkami , rączkami i jeszcze pępowinę miała na buźce ;)
główka tym razem na górze. wazy już 1390. wszystkie parametry ok. :-)
Poradka - Witaj :-), oczywiście ,że dołączaj!!
Madzia2003 - też mi się zaczął problem z ubraniami, o ile góry mam bo lubie i dużo mam oversize tak ze spodniami zaczęła się lipa.. tak zrobię jak wy dziewczyny i udam się do jakiegoś lumpka, mam nadzieję ,że coś wyhaczę.
Waska- ja uwielbiam biografie i literature faktu. chociaż czytam też inne gatunki. teraz kończe serie Anny Ficner Ogonowskiej o losach dwóch przyjaciółek - wzlotach i upadkach , miłościach , sukcesach i porażkach itd - w stylu lekkie i przyjemne , pisane z fajnym poczuciem humoru.
linka09 - u mnie z siłami też różnie. ostatnio cieszyłam się jak to super sypiam...taaa...teraz od kilku nocy nie mogę zasnąć. zasypam tak 3-4. i nie dlatego ,że mała mi spać nie daje, nieee , jest grzeczniutka . ja po prostu nie mogę zasnąć, a później w ciągu dnia jestem nieprzytomna i muszę się zdrzemnąć.
Oliviaaa - ja ostatnio odczuwam, raz zgagę raz nudności . ale wydaje mi się że to normalne, dzieciątko rośnie, macica przesuwa narządy w górę i uciska na żołądek i jelita.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki Antala:} Ja sie boje ze jak na czcczo to zwymiotuje;/ Na kiedy masz termin i gdzie rodzisz tutaj , ? Chlopiec czy dziewczynka:}

Ktoras z was pisala,ze ciezko jej sie oddycha i chodzi , ja mam to samo czasami zrobie cos albo przejde sie i zaraz slabosci ,nie wiem jak to bedzie w pazdzierniku ,bo ja jestem na 3 roku studiow dziennych, zanim wezme przerwe ,jak ja tam bede chodzic to nie wiem .

Odnośnik do komentarza

Czesc Mamuski:)

Pani Migotka :) to mozemy podac sobie rece z rzyganiem ,niby mowia ,ze wymioty wskazuja na dziewczynke ,ale jak widac to chyba niezalezy od plci , ja z chlopcem dostalam czadu ostro ,

Antala:) szkoda myslalam,ze jestes blizej troche , ja Londyn od 2 lat, a wczesniej byl Bristol . Dzieki za info o tym tescie ide w piatek mam nadzieje, ze nie wyjdzie mi cukrzyca, Antala kiedy masz nastepna wizyte z polozna 36 tydzien ? Decydujesz sie na znieczulenie, w ogole plan porodu chyba wtedy sie ustala na tej wizycie ?

Dziewczyny a a macie juz rozlozone lozeczka, wozki etc , ?Bo ja wszystko jeszcze w pudlach , Przygotowujecie wszystko juz teraz?

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za propozycje książek, zaraz ogarnę bo umrę z nudów. W lumpie niestety nie znalazłam nic dla siebie, ale jakos przeżyje ;)
Też czuje sie coraz gorzej , z dnia na dzień bola mocniej plecy i gorzej się oddycha, dziwi mnie to bo w pierwszej ciąży byłam na skrzydłach do porodu, ale jak to mowi mój M: "bo ciąża to juz nie zabawa dla starszych pań " hihihi;)
Co do rozkładania łóżeczka itd to mnie ogarnęła jakaś masakra z wiciem gniazda :P Ciuszki już poprane i wyprasowane, łóżeczko jeszcze w pudle ale już najchętnie sama bym je skręcała. Mąż troche przerażony ale słucha się grzecznie i wykonuje polecenia :)

Odnośnik do komentarza

Ja pol wora ubranek juz wypralam i wyprasowalam. Wozek kupiony i lozeczko juz skrecone( to ostatnie to maz sie uparl ). Ale na tym koncza sie moje przygotowania. Dla siebie nie mam jeszcze nic. Na poczatku nastepnego miesiaca planuje juz spakowac torbe do szpitala. Ale najpierw musze kupic jeszcze rzeczy dla siebie.

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Olivia, u mnie akurat dziewczynka (wczorajsze usg potwierdziło), ale nie wierzę, że to ma jakikolwiek wpływ. Tak samo jak w to, że "dziewczynki odbierają matce urodę". Ja się w ciąży czuję paskudnie, a mój wygląd ciągle ktoś komplementuje.

A co do rzeczy dla dziecka... U mnie ani łóżeczka, ani wózka, ani nawet półki na dziecięce rzeczy nie ma :D Ubranka używane, które dostałam od przyjaciółek już częściowo wyprane, ale prasować i układać będę w październiku.

http://lb1f.lilypie.com/antqp1.png

Odnośnik do komentarza

Pani migotka gratuluje coreczki:) Ja tez nie wierze w te zabobonne stwierdzenia, ja do pewnego momentu bylam 100% pewna dziewczynki , ciagle wymioty plus wypadajace wlosy i tradzik:/, dopoki lekarz na usg nie pokazal mi siusiaka:) Ja nie wierze ,ze chlopcy dodaja mamie uroku, przynajmniej u mnie sie to nie potwierdzilo, takze to takie gadanie.

Tez mam wszystko w pudlach, szafek dla dziecka brak, nawet jeszcze nie popralam ciuszkow, chyba sie ogarne w pazdzierniku :)
Pani migotka czy twoj termin porodu jest po 20 listopada:) bo tak patrze na twoj suwaczek i chyba jestesmy blisko tygodniami, ja 23 listopada .

Odnośnik do komentarza

Jakie to są mityyy z tymi objawami na chłopca i dziewczynke, eh... podobno z medycznego pkt widzenia dziewczynki dodaja urody właśnie, bo mamy wiecej hormonów żenskich wtedy. ja na dziewczynkę w ogóle nie wymiotowałam, cerę mam wręcz idealną. i tak jak u ciebie pani-migotka , dużo osób komplementuje że b.dobrze wyglądam w tej ciąży ;) więc nie jest to żadną regułą.
u mnie też jeszcze łóżeczko nie złożone, maluje się dopiero, bo chciałąm biale a bylo bialo brazowe . wózek..wybrany niby mamy, ale jeszcze nie pojechaliśmy kupić, komody też jeszcze brak .
czeka mnie też malowanie/odświeżanie całego domu - więc trochę roboty przede mną, ale nie panikuje.
Oliviaa ja mam termin na 26.11 więc będziemy jednymi z ostatnich ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Anjak:) jestesmy na koncowce listopada ,mpze nawet bedzie grudzien jesli po terminie, w sumie nie spieszy mi sie juz teraz:}
Anjak szczesciara z Ciebie ,ze tak coreczka dodala tobie urody , ja niestety odwrotnie ,chyba moj synciu bedzie super przystojny w takim razie:)

tak powaznie, to mam tyle wypryskow ze szok glownie plecy i ogolnie moja cera sie bardzo pogorszyla, po pologu ruszam z akcja leczeniem tego wszystkiego jesli sie da, grunt ze dziecko rosnie zdrowo.

Odnośnik do komentarza

Oliviaaa , no ciekawe czy zostaniemy w listopadzie czy przeskoczymy na grudzień;)) już niedługo się okaże
moja szwagierka w ciąży z synkiem tez miała problemy z cerą, po rozwiązaniu wszystko ładnie się unormowało. będzie dobrze nic się nie martw.
monik3111, ja to pewnie do połowy listopada się będę organizowała :)

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Olivia niemoge wstawić zdjecia niestety:/ ale nazwa tego napoju to Rapilose OGTT Solution zawera 75gr glukozy a sam napuj to 300ml. Ja miałam o smaku pomaranczowym ale nie wyczułam podobnego smaku do pomaranczy;P jak wpiszesz nazwę w google to wyskoczy w obrazach.

Co do wizyty mam już teraz co 3 tygodnie położną, i tą od diety co jakis czas sie pyta ile waże (dużo za duzo) od jutra gotowane wazywa, za duzo herbaty z cytryną i cukrem bo az 5-7 dziennie mam smaka na kwaśną herbate, ale tak kwaśną ze schodzą dziennie dwie cytryny:/

Znieczulenie, niechce, chcę się spełnić, zobaczyć przeżyć jak moja matka 3 porody przeżyła ze mną. Ewentualnie gaz ale niedam sie położyć w znieczuleniu napewno, nawet dzisiaj mi sie sniło apropo znieczulenia ze bardziej od bólu porodowego bałam sie wkłucia w plecy hehehe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...