Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

magalena3
no to zmienia postac rzeczy, nie wypisywal mi nic ale serduszko wiem ze tez sprawdzal i on i ta pani co do niej chodzilam, glowa i mozg i twarzyczka to co piszesz oprocz tych markerow itp.

Bo to chyba o te markery chodzi, jak czytałam na czym polega ten program badań prenatalnych i kto się kwalifikuje to głównie o wadach genetycznych tam była mowa.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Kasik_81
coś mi nie idzie :( może tym razem się uda
chciałabym dołączyć bo razem weselej przeżywać radości i smutki błogosławionego stanu :)
Jestem już mamą 6 letniej królewny
Termin mam na 20 X i przede mną usg połówkowe ustalone przez dr w 24 tyg.i już nie mogę się doczekać aby zobaczyć co słychać u mojego żabola.

Witaj. Ja jestem również mamą 6 letniej dziewczynki. Teraz oczekuję też córci, a termin mam na 8 października.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o badania prenatalne, to ja miałam na NFZ mimo że nie było specjalnych wskazań. Ale wszystko zależy od lekarza prowadzącego. Z badań jestem zadowolona, i w cale nie byłam gorzej zbadana z tego powodu że na NFZ. Przynajmniej takie mam odczucie. Na badania zdecydowalabym się nawet prywatnie, ponieważ u jednej koleżanki w tym samym czasie wykryli u dziecka zespól Downa, a u drugiej liczne wady wrodzone. Obie mialy przeprowadzona terminację. Także lepiej dmuchać na zimne. Chociaż badania te i tak nie dają 100% pewności ze dziecko nie ma wad genetycznych. Jedynie amniopunkcja i test Nifty. Ale i tak człowiek spokojniej śpi.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Witaj Kasik :)
Kamiodka to fajnie że to nic poważnego i że nie musisz leżeć bo to masakra. Ten pierwszy lekarz napędził Ci tylko stracha.
Adonis mi też puchną nogi moja znajoma też chodziła w ciąży tak jak my całe lato to w sierpniu buty musiałą mieć dwa rozmiary wieksze ale to to nic nie ściągnęła obrączki i niestety musieli jej przecinac bo na zaden sposób nie udało sie sciagnąc mysle ze nas to nie spotka.

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqv4iurl55q.png

Odnośnik do komentarza

Oj, to nie fajnie że puchną Wam nóżki. Najlepiej powiedzieć o tym swojemu lekarzowi, bo czasem opuchlizna może być objawem zatrucia ciążowego. Mnie na szczęście ta przypadłość ominęła w pierwszej ciąży, a i teraz na razie mam spokój. A jeśli nogi puchną dobrze poleżeć z nimi ułożonymi wyżej. Są nawet specjalne poduszki. Moja mama taką ma z pianki termoplastycznej, bo wlaśnie ma problemy z nogami, a dokladniej chorobę zakrzepową żył.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Mam dla was propozycje tzn. mam sukienkie do sprzedania nie jest ciazowa ale ja w poprzedniej ciazy ja zalozylam w 8 miesiacu i bylo luzu jakby sie ktoras zdecydowala to dajcie znac moge pomierzyc dokladnie jak chcecie...
sukienka

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31382.jpg

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31383.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Myszka a na usg wszystko ok ? Gdzie masz łożysko ? I jak dziecko jest ułożone? Mnie lekarz jasno powiedział ze do 24 tygodnia można nie czuć ewentualnie mylić ruchy dziecka. W moim przypadku łożysko z przodu i nisko a do tego mam bardzo głęboka macie co znaczenie utrudnia odczucia maluszka. Także jeśli u lekarza jest wszystko ok to się nie przejmuj tym. Na każdego przyjdzie czas i pora. Dodam że ja jestem 21 i 4 dni

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja jak nie czuje wieczorem mojej Julki to kładę się na lewy bok, tak bardziej na brzuch i za chwile puka. Myszka, jeżeli na USG wszystko dobrze to nie martw się! Albo idź do lekarza i rozwiej wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Nic się nie martw. Powiedz o tym lekarzowi to na pewno USG zrobi. A jesteś szczupła czy masz tłuszczyk na brzuszku, bo od tego też zależy. Wiele moich koleżanek czuło ruchy dopiero ok 24 tyg. Ja w pierwszej ciąży czułam od 16 tyg, a teraz dopiero około 20-21 tygodnia. Na pewno lekarz rozwieje Twoje wątpliwości.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Myszka moja malutka dostaje szjbki po slodkim. Moze jakas muffinka a potem chwila relaksu na lezaco?
Co do tej zmiany plci z chlopca na dziewczynke to mialam tak samo. Kwestia czasu i juz sie czlowiek rozplywa nad rozowymi sukieneczkami:-)
Rowno za tydzien mam nastepna wizyte, to bedzie 25 tydzien. Mam nadzieje ze mojej ksiezniczce nic nie uroslo przez ten czas:-D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...