Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mamusie.
Agatka83 teraz pyli trawa. Ja od kilku lat walczę z tym dziadostwem i do tej pory było w miarę ok. Teraz jak jestem w ciąży porostu umieram! Wapno mozna pić, oczy i nos przemywać roztworem soli fizjologicznej. Ponadto nosić zabudowane okulary, brać prysznic po każdym spacerze, nie suszyć i nie wierzyć ubrań i pościeli na zewnątrz, wierzyć pomieszczenia nocami. Jak już spacer, to tylko po deszczu. Jak mi się uda dodzwonić do mojego lekarza z Krakowa, to napiszę co mi pozwolił brać. Chyba, że udusze się wcześniej, bo już od środy jest ze mną naprawdę kiepsko

Odnośnik do komentarza

Martynika nie martw się na zapas może faktycznie po prostu dzidzia rośnie swoim tempem i jest malutka. Sama sprawdziłam swoje ostatnie usg i też pomiary są w okolicy 17/18 tyg. 17w2d -18w2d taki sobie rozrzut pomiarów na jednym usg. Pytanie czy twoja dzidzia urosła od ostatniego usg? skoro rośnie (ale wolniej) organy ma w porządku to nie martw się może taki tej kruszynki urok. Wiem łatwo się mówi ale przecież lekarz sam cię uspokajał ba! napewno, nie zignorował by czegoś poważnego. Bądź dobrej myśli! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Martynika
Hej dziewczyny ja wlasnie wrocilam z usg i sie zmartwilam bo dzidzia jest o 2tyg mniejsza niz wedlugo om i ostatnie usg tzn mam 21tydi5dzien a wedlugo usg to 19 tyd i jakies dni zalezy od pomiaru czego:(
Czy ktoras z Was tez tak miala?
Mamy sie pokazac za 3tyg i ocenimy jak rosnie.
Natomiast wszystko tam ma dobrze rozwinieta i o prawidlowej budowie. Pan dr powiedzia ze najwyzej bedzie miala ale chyba nie chcial mnie martwic:(

Ja też wróciłam z usg i u mnie jest ta sama sytuacja, córcia jest mniejsza o dwa tyg i termin przesunął mi się na 16 pażdziernik. Mało tego lekarz nie mógł dobrze sbadać serduszka, coś mu tam nie pasowało, ale mówił aby się nie martwić (albo tak mówił by nie denerwować) jeszcze będziemy sprawdzać to na kolejnej wizycie a jak nadal nie zobaczy to wyśle nas do specjalisty ;-( dziewczyny bardzo się boję o moje maleństwo, najpierw krwiak teraz to...nie powinnam się denerwować ani płakać, ale nie mogę powstrzymać łez.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdckrhm9kp324op.png

Odnośnik do komentarza

-Martynika- mialam ostatnio ten sam problem, Mala wyszla o 9 dni a w niektorych pomiarach i wiecej mniejsza, dodatkowo nastraszyl mnie mala iloscia wod plodowych, myslalam ze oszaleje, rozne mysli mialam, nie wytrzymalam i tydzien pozniej poszlam do innego lekarza, zbadal Cinke na spokojnie i roznica wyszla 2 dni, moj lekarz prowadzacy mowil, ze dziecko rosnie swoim tempem i nawet do 3 tygodni moga byc rozbieznosci. Teraz moze byc male a pozniej nabierze tempa. Nie martw sie na zapas. Jak nereczki, zoladek w porzadku i serduszko tez to naprawde nie ma sie czym martwic, choc wspolczuje bo wiem ze mozesz odchodzic od zmyslow. Dzisiaj tez bylam na badaniach bo okropnie bolalo mnie krocze i klulo mnie w pochwie, z Dzidzia wszystko ok, we wtorek wazyla 390g a dzisiaj juz 470:-) i juz tylko dzien roznicy mamy.
- Usagi, zasilek to srednia z 12mcy i zasilki wyplacane sa za dni kalendarzowe a nie za dni pracujace stad w zaleznosci ile dni w miesiacu tyle roznicy w pieniazkach, tylko u mnie to wzrasta troszke, raczej malec nie powinno, chyba ze prawie rok temu mialas znacznie nizsze dochody niz obecnie.

Odnośnik do komentarza

Justynka dziekuje:* urosla od ostatniej wizyty, jak spojrzalam na te wymiary to miesci sie w normach to wprawdzie 5centyl ale norma, wazy 300gram, wiec tez mysle ze bedzie dobrze ba napewno bedzie dobrze. Glowke ma tylko o tyd mniejsza, wiem ze dzieci rosna swoim tepem tylko to taki szok mc temu wszystko ok a tu bach i juz czlowiek mysli, choc moja Milenka tez kruszyna ma prawie 2lata a nie wazy nawet 10kg.
Luiza to chyba dzis cos slaby dzien na usg. Kiedy masz nastepne?? Zobaczysz bedzie dobrze z naszymi kruszynkami mniejsze sie co najwyzej urodza to i porod latwiejszy. A z serduszkiem wszystko bedzie dobrze! Teraz to najgorsze to czekanie na nastepne usg:/

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Martynika
Justynka dziekuje:* urosla od ostatniej wizyty, jak spojrzalam na te wymiary to miesci sie w normach to wprawdzie 5centyl ale norma, wazy 300gram, wiec tez mysle ze bedzie dobrze ba napewno bedzie dobrze. Glowke ma tylko o tyd mniejsza, wiem ze dzieci rosna swoim tepem tylko to taki szok mc temu wszystko ok a tu bach i juz czlowiek mysli, choc moja Milenka tez kruszyna ma prawie 2lata a nie wazy nawet 10kg.
Luiza to chyba dzis cos slaby dzien na usg. Kiedy masz nastepne?? Zobaczysz bedzie dobrze z naszymi kruszynkami mniejsze sie co najwyzej urodza to i porod latwiejszy. A z serduszkiem wszystko bedzie dobrze! Teraz to najgorsze to czekanie na nastepne usg:/

Martynika następną wizyte mam w czwartek bo akurat mi się zwolnienie kończy, ale nie wiem czy wtedy sprawdzi czy będzie chciał poczekać do następnej wizyty. Do tego czasu to ja chyba osiwieje. Niby lekarz uspokajał, że nie trzeba się martwić itd, ale ja już tak mam, zwłaszcza po wcześniejszych komplikacjach :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdckrhm9kp324op.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak u Was ale u mnie ten pierwszy lekarz, ktory robil polowkowe ciagle zaslanial sie iloscia mojego tluszczyku, ze obraz slaby, ze to ze tamto. Pozniej ten drugi lekarz mowil, ze jesli kobieta ma nadmiar tluszczy to ultrasonografisci tak mowia, zeby byc krytym, bo badanie nie nalezy do latwych, dlatego u takich kobiet najlepiej powtorzyc badanie w pozniejszym terminie, aby przed 28 tyg jak kosci zaczna ulegac zwapnianiu, do tego czasu dzisiaj coraz wieksza i coraz lepiej widac.
Dziewczyny, nie martwcie sie- wszystko bedzie dobrze. Nie kazda Dzidzia musi byc tez ogromna albo nabierze tempa w swoim czasie. Ja sie urodzilam mialam 2900 podobno a nie widac po mnie, ze taka drobna bylam ;-)

Odnośnik do komentarza

Usagi ja tez mam umowe o prace. Pensja to srednia z ostatnich 12mc z premiami, urlopami itd.
U mnie to sie bardziej oplaca byc na zwolnieniu a i warunki malo sprzyjajace.
Ja ostatnio mialam tak, ze zwolnienie do 23 a 20pensje naliczaly i dostalam tylko za te 23dni a reszta w nastepnym mc, moze i u Ciebie tak jest?
Ja od nastepnego mc bede brala zwolnienia do ok 19kazdego mc zeby mi sie cala pensja naliczala.
Mi akurat dziewczyny z kadr wszystko tlumacza.

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Usagi86
Witam wszystkie. A mi się dziś od rana ciśnienie podniosło, bo wchodzę na konto a tam znów inna kwota wypłaty i w związku z tym mam do was pytanie jak obliczyc to magiczne wynagrodzenie na zwolnieniu ciazowym??? Mam umowę o pracę. Wcześniej myślałam że to jest tak jakbym do pracy chodziła taka sama kwota na ciazowym zwolnieniu, ale widzę ze jednak nie:-(
Jak tam dziewczyny z Łodzi byłyście na fali na aquamama zajęciach?
I jeszcze jedno pytanie opalacie się w ciąży? Słoneczko takie piękne.

Hej, ja Cię doskonale rozumiem, u mnie ta sama sytuacja...
Wszystko wiem tzn, że to średnia z ostatnich 12 miesięcy zanim rozpoczęło się L4, premie i nadgodziny też liczone jeśli widnieją w liście płac i są odliczane podatki, i dzwoniłam do ZUSu nawet, ale i tak mi się jakoś te moje wypłaty nie zgadzają. Babka w Zusie powiedziała, że zasiłek wypłacany był wg zwolnień lek., ale nijak mi to nie pasuje z tym co dostałam do tej pory. Bo wychodzi jakby pierwsza wypłata z Zusu faktycznie była wg dni zwolnienia, ale druga już tylko za ok 10 dni (jakby do końca miesiąca kalendarzowego), a zwolnienie miałam prawie na cały miesiąc! Teraz mam zwolnienie do dnia porodu i niby mam dostawać za pełne miesiące, więc już się nie mogę doczekać żeby w końcu zobaczyć ile to wychodzi ta pełna wypłata, i czy dostanę jakieś wyrównanie... Widocznie babka z Zusu też nie do końca wiedziała jak mi to naliczyli....

Odnośnik do komentarza

Tak, Usagi, z premiami, ale wlasnie jak pisza dziewczyny moze tez zalezy kto wyplaca zasilek i od kiedy do kiedy jest naliczany. Mnie akurat wyplaca pracodawca bo firma zatrudnia ponad 20 pracownikow i mam zawsze do ostatniego dnia miesiaca. Za maj dostalam rekordowy przelew, bardziej oplaca mi sie siedziec w domu niz pracowac, chociaz nie mam ciezkiej pracy i bardzo ja lubie to ciagle mam do czynienia z olejami, smarami, spalinami i farbami samochodowymi, lekarz mnie przymusil;-)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyn, musze to koniecznie szybko ogarnąć, mi przelew przychodzi z firmy bo to bardzo duża firma, a że w branży chemicznej to zwolnienie obrazu, no i mam zawsze na miesiąc dostarczane, a wypłaty do 10 następnego mc, czyli spokojnie naliczyć zdążą i się trochę załamałam bo ja na tym zwolnieniu wychodzę gorzej niż jak bym pracowała i to jeszcze w zeszłym mc było więcej niż w tym a przecież mam stała pensje. A na zwolnieniu pełne miesiące jestem juz dwa bo w marcu kilka dni byłam, wiec do porównania mam tylko kwiecień,maj.

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
Cześć mamusie.
Agatka83 teraz pyli trawa. Ja od kilku lat walczę z tym dziadostwem i do tej pory było w miarę ok. Teraz jak jestem w ciąży porostu umieram! Wapno mozna pić, oczy i nos przemywać roztworem soli fizjologicznej. Ponadto nosić zabudowane okulary, brać prysznic po każdym spacerze, nie suszyć i nie wierzyć ubrań i pościeli na zewnątrz, wierzyć pomieszczenia nocami. Jak już spacer, to tylko po deszczu. Jak mi się uda dodzwonić do mojego lekarza z Krakowa, to napiszę co mi pozwolił brać. Chyba, że udusze się wcześniej, bo już od środy jest ze mną naprawdę kiepsko

Agatka83 i mleczyk1 1 czerwca w końcu doczekałam się wizyty u alergologa. Ja mam alergie przede wszystkim na trawe,topole( te białe fruwające pyłki) i lipę.

Myślałam że w ciąży będę się męczyć do końca ale to nieprawda :)
Alergolog powiedziała że w drugim trymestrze można już brać Zyrtec lub jego pochodną Allertec. Mówiła jednak by spróbować najpierw kropli do nosa bo w mniejszej ilości przedostają się do krwi. Ale u mnie konieczne są tabletki.
Dostałam też receptę na krople do oczu i preparat wziewny na ewentualne duszności.
Powiedziała że przy takich objawach jak ja mam czyli uporczywy katar, kichnie 100 razy pod rząd może być bardziej szkodliwe dla dzidzi niż sam lek. A i tak są to preparaty dopuszczone w czasie ciąży. W razie czego piszcie na priv :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja tak średnio wychodze na zwolnieniu bo od stycznia mialam nowa umowe i podwyżke czego niestety w wyplatach z zusu nie widac. I chyba nie rozszyfruje juz ani wysokosci wyplaty ani tego kiedy przychodzi na konto...
A orientujecie sie jak to potem z macierzynskim? Od jakich kwot co sie odlicza? Przy rocznym urlopie macierzynski wynosi 80% sredniej pensji z ostatniego roku? O cos sie jeszcze pomniejsza?

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...