Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dariaa23
A dziewczyny powiedzcie, który termin jest bardziej wiarygodny z OM czy z USG ?

Ja już kilka razy słyszałam, że jeżeli masz w miarę regularne cykle i oczywiście żadnych dziwnych historii ciążowych mogących termin zaburzyć, to ten termin z OM jest dość wiarygodny, a jeżeli patrzeć na ten z USG, to tylko i wyłącznie z pierwszego USG na początku ciąży, bo potem dziecko różnie rośnie na różnych etapach.

U mnie w sumie w poprzedniej ciąży się sprawdziło, pierwsze USG pokazywało koniec września, z OM miałam 2 październik, a Majka urodziła się 1 października.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

No i nie mogę spać:(
Mleczyk1 współczuję tego bólu i szpitala. Ale może coś poradzą i uśmierzą choć trochę ból.
Ania777, u nas było tak, że akurat smoczek zanurzył naturalny rytm ssania i mała przez niego nie chciała piersi. Przynajmniej tak stwierdziła pediatra. Ale ja też to zauważyłam, że póki smoka nie było to ładnie ssała, a później smoka wolała zamiast pierś matki. Ale jak wiemy każde dziecko inne. Z obserwacji i rozmów z koleżankami widzę że te które wyłącznie piersią karmią to smoka nie używają wcale.
Zobaczymy jak to będzie. Bardzo chcę karmić piersią, ale czy uda się tym razem? Oby. Przy Madzi wytrzymałam 4 miesiące. Problemy z piersiami miałam straszne. Z zastojami mimo ściągania nie umiałam sobie poradzić. Ale może teraz będzie lepiej. Grunt to pozytywne nastawienie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Daryjka, a czemu masz codziennie kontrolować wagę? Masz obrzęki? U mnie różnica między wieczorem i porankiem to od 0,6 do 1kg. Ale bywało i 1,5kg. Jem nie dużo, ale waga tak poszybowała że już 10 na plusie mam :(.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Daga81 byłam u ginekologa w ten wtorek i mam być w następny. Jeśli będzie duży przyrost wagi, to wyśle mnie na patologię. A byłam u niego, bo mnie nastraszono śmiercią moją i dziecka z powodu tych obrzęków właśnie. Białka w moczu nie mam, z ciśnieniem różnie, ale nie bardzo źle, jak przy zatruciu ciążowym, ale i tak ryczałam, sny miałam, nerwowe sprawdzanie ruchów dziecka itp. Poszłam nadprogramowo do lekarza. Powiedział, że ilość wód plodowych jest ok, tętno dziecka ok, ale obrzęki nóg i rąk są duże, więc zobaczymy tę wagę.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wwfeppc.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74di20mmfwgtchp6.png

Odnośnik do komentarza

Mleczyk trzymaj się, musi byc dobrze!

Daryjka, dobrze ze nie masz wiecej tych objawów zatrucia ciazowego, z obrzekami sobie lekarz poradzi. A Ty sie kontroluj i nie stresuj.

Ja tym razem smoczka nie kupowałam, jak bedzie trzeba to zakupie ale wolałbym tego uniknąć m Synowi daliśmy smoczek , chętnie 'zalapal' ALE walka z odstawieniem do 2, 5 roku, od 8 do 12 roku życia aparaty ortodontyczne i zapowiada sie koniecznosc stałego. Córka smoczka za nic nie chciala, chwała Bogu!!!19 sierpnia odebralismy ruchomy aparat, ortodonta mówi, ze wada minimalna, leczenie bedzie trwało tylko ok roku. Nie wiem czy ssanie smoczka ma wplyw na wady zgryzu (mówią że tak ) ale u mnie sie sprawdziło wiec tym razem tez chce smoka uniknąć.

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Ja nie kupowałam smoczków. Zrobiły to babcie i mam aż. 4 !
Nie zamierzam podsuwać , ale zobaczymy.
Z córką szybko odstawilam. Pojechałam na wieś do mej Ś.P. Babci. Poszłyśmy oglądać i karmić krówki. No i po spacerku zauważyłyśmy że krówka zjadła smoczka. Sposób był super, bez placzu bo dziecko tak lubi zwierzęta, że nie byla zła. Krowy nadal lubi :) trzeba mieć mocny i konsekwentny pomysł .

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Mam takie dwa pytanka: jaki żel do higieny intymnej do szpitala należy kupić? bo jak patrzyłam na gemini to jest ich od groma. I drugie pytanie: jaki rozmiar stanika do karmienia kupić na początek? No bo chyba nie taki jak teraz noszę? Mam tak w ciemno celować?

Odnośnik do komentarza

Magi311 rzeczy, ktore wypisalas (szczotka do wloskow, termometr itd) juz mam. Nie mam jedynie kosmetykow/pieluszek. Ale dzieki za rade z kropelkami na kolki!

Co do smoczka, to dostalam go robiac przy okazji zakupy dla Malego w jakims sklepie. Takze mam 1 smoczek. Nie wiem czy bede go uzywac czy nie. Doswiadczenia zadnego nie mam takze zobaczymy. Moja mama twierdzi, ze smoczek warto dawac dziecku bo np w moim przypadku nie chciala tego robic to znalazlam sobie zastepstwo- piąstke, a potem ssalam palec i tu pamietam ze mama miala problem mnie oduczyc

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa7989
Mi moja gin.powiedziala,ze bedziemy sie trzymaly terminu z usg bo on jest bardziej wiarygodny..

Mam do Was pytanko moze glupie,ale czy przed snem nie macie takiego dziwnego uczucia w nogach tak jakby mrowienie? Ja nie moge wylezec nie ruszajac nimi...i tak przez dluzszy czas..moze mam zespol niespokojnych nog?';) podobno w ciazy czesto sie to objawia

ooo tak znam ten ból też tak mam ;/

http://www.suwaczek.pl/cache/6a75d864d8.png mojej Hania

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry :)
Oczywiscie po pobudce przez 6, zeby wszystkich wyprawic pospalysmy sobie jeszcze i powiem Wam, ze taka jak pogoda za oknem taka i ja jestem, leniwa i zmeczona na maxa, poki co nie wstaje.
mleczyk trzymam za Was kciuki, dawaj znac na biezaco co mowia lekarze, najwazniejsze, ze jestes pod dobra opieka!
Czuje, ze dzisiejszy dzien bedzis troche dolujacy, mam taki nastroj, Panna w brzuszku tez przeciaga sie leniwie, wczoraj poklocilam sie z mezem, o tradycje jaka mamy w miejsu gdzie mieszkamy. Jutro i w niedziele jest tzw "odpust parafialny" swieto ogolnie w naszej parafii, a ze mieszkamy na wsi to tutaj dwa dni jest swieto, On sobie wymyslil prace przy zalewaniu fundamentow plotu, wsiedli wczoraj na mnie nawet z tesciem, powiedzialam, ze sie nie zgadzam bo tradycja jest tradycja i koniec. No i obraza zebym sobie sama robila bo oni nie maja kiedy. Glupota a mnie juz rupi to, ze sie nie zgadzamy.
Przepraszam ale musialam posmecic. Niby mam glownie lezec ale obiad trzeba zrobic i posprzatac a i zdaloby sie cos upichcic na jutro. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza

Ja też się zastanawiam jaki ten stanik kupić, mi piersi urosły jakieś półtora rozmiaru i kolejny stanik który kupiłam jest mi już za mały, siare mam od 20 tyg. Od jakiegoś czasu też bardzo mnie siedzą :-( a kolor skutków chyba może być różny, tak że myślę że nawet ten siny kolor jest ok. Spróbuj może masować sobie piersi może to spowoduje że będą lepiej ukrwione i kolor siny zniknie

http://www.suwaczek.pl/cache/88aa68158b.png

Odnośnik do komentarza

Ja smoczkow to mam az do przesady bo chyba z 10szt. A zadnego nie kupilam co najlepsze. Podostawalam na warsztatach, sr od kuzynki co jej dzieci nie zuzyly itp. Czy bd uzywac to sie okaze w trakcie. Nie nastawiam sie w zadna strone.

Co do sutkow to moje zmienily kolor i sa takie "rozjechane" od brazu przez rozowy wlasnie po takie sine. Ale chyba takie uroki, bo nic innego im nie dolega.

Wgl od wczoraj mam bole brzucha i rewolucje jelitowa, co u mnie to bardzo rzadko sie zdaza. Smieje sie, ze to przez to ze ten syrop co pisalyscie kupilam i sam sie orgabizm chce naprawic :D

Odnośnik do komentarza

Beata33
A dziewczyny co to za syrop??? Gozdzikowa wytrwałości może ta dziewczyna co dodaje wczoraj nie miała czasu, tylko ona to może zrobić

Dziewczyny ostatnio o nim pisały. Nazywa się Lactulosum. Ponoć ma działanie lekko przeczyszczające, a że można nawet u dzieci stosować to kobietom w ciąży też nie zaszkodzi, bo się nie wchłania nigdzie przez układ pokarmowy.
Nie wiem czy na mnie akurat zadziała, ale skoro sam zakup już zrobił postęp to "szacun" hahha :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...