Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu zwolnień, mam pracownicę, która poszła na macierzyński i jak dawałam zarobki do zus to z 12 ostatnich miesięcy kalendarzowych a nie 12 miesięcy bez zwolnienia, ale dowiem się jeszcze w zus, bo pań w kadrach tez trzeba pilnować, mnóstwo błędów robią :-)
Nasza ciąża planowana, 1,5 roku starań, po badaniach okazało się ze rezerwa owulacyjna zerowa, wiec odpuscilismy. Wyjechaliśmy sobie w góry, złożyłam podanie o zwolnienie z pracy na poczcie i dzień przed podpisaniem papierów zrobiłam test - 2 kreski, wiec tez cud :-) A mamy znajomych, ona świetny chirurg szczekowy, ale pracowała państwowo za grosze, żeby świadczenia mieć na dziecko. 8 lat się starali, badania ok. Jak się zwolniła i założyła do to po miesiącu juz w ciąży była :-D
Lecia, ja też mam krótką szyjkę i wewnętrzne rozwarcie ale lekarka mówi, że luz, a miałam mieć pessar. Szkoda, bo bym się czuła pewniej. Jutro wyjeżdżamy na 2 tyg wiec idę dziś na IP czy na pewno wszystko ok. Co lekarz to inna opinia...

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza

Daga81 nie spalam, bo po pierwsze Mały lubi nocne wariacje, a po drugie mieliśmy psa kuzyna na "hotelu" i cala noc wyl ... coś strasznego.

Niuśka32 za te milony kupilismy dom, ktory dokancza on i on w nim mieszka, ja sie wyprowadzilam do rodzicow.

Magda32 u mnie jest to troche zwiazane z pogoda, czasami lezac mam cisnienie 110/140 i puls 95 jakbym conajmniej wbiegla po schodach, gorzej jest kiedy jest goraco.

Odnośnik do komentarza

Adonis co za mendy!!! Ja to bym jakąś skargę napisała.
Ofelia a Ty z tym swoim to już tak na dobre finito? Może jeszcze da się uratować ten związek, bo z tego co mówisz, to musiało być poważnie, 8 mcy starań, kupno domu itp. Szkoooda
Dziewczyny mam pytanie do doświadczonych, ile pampersów tych 2-5kg się zużywa? Bo boję się, że kupię za dużo i potem mi zostaną. Mam jedną paczkę 78szt, ze dwie jeszcze? A potem przerzucimy się na 2? Help!

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Hey dziewczyny;) ale milo czytac Wasze posty;) jakbchcialabym juz byc na Waszym etapie... Ciesze sie razem z Wami;***
Ja koncze 10 tydzien,plamien juz nie ma,mdlosci pelna para,wymioty tez;) ale to chyba tylko dobru znak;) ale...
...co by nie bylo za pieknie,zlapal mnie jakis suchy kaszel,nie jest meczacy,nie mam zadnej goraczki,kataru NIC tylko to pokaslywanie... Moje doswiadczone kochane pazdzernikowe mamusie,prosze doradzcie cos...uspokojcie...jedna fasolke juz stracilam,teraz boje sie o Ta;( juz tyle dotrwal,prawie pierwszy trymestr sie konczy,a z nim najwieksze ryzyko,a tu ten glupi kaszel;(
...pije herbatki z miodem,cytrynka,robie plukanki z soou,napary z rumianku,mozecie cos poradzic? Czy mam sie obawiac najgorszego;( dziekuje za wszelkie odpowiedzi;*-*

Odnośnik do komentarza

10kowa miło, że się odezwałaś i masz dobre wieści. Na kaszel jeśli nie pomagają domowe sposoby to zaopatrz się w syrop dla ciężarnych, ja nie stosowałam, ale pamiętam, że dziewczyny polecały chyba prenalen czy jakoś tak :) W aptece doradzą. Ale spokojnie, póki to tylko kaszel to jest ok. Trzymam kciuki!
I jeszcze jedno pytanie odnośnie Pampersa, bo planuję tych białych premium care na początku używać, powiedzmy 1 i 2 rozmiar a potem na zielone przeskoczyć od 3, czy to jest znaczna różnica? Są mniej chłonne czy jak? Boszzz jaki człowiek zielony

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

10kowa ja pamietam, że mnie pierwsze 3 mies meczył kaszel, a potem dosżło jeszcze notoryczne kichanie. I tak jak Niuśka32 pisze, wydaje mi się, że to nie powinno zaszkodzić fasolce, ale jesli martwi Cie to, to zgłoś się do rodzinnego moze?

izabela33 ja w ogóle nie kupuje tych pieluszek 1, od razu biorę 2 (3-6kg). Koleżanki, które rodziły mówiły, że z tych najmniejszych to przydały im się dosłownie kilka szt, więc szkoda było kupować całej paczki. A i położe w szpitalach im mówiły, żeby nie kupować/ nie przesadzać z ilością tych "New Born" pieluszek. Ale ja swoich dzieci jeszcze nie mam więc sugeruję sie tylko tym co mi ktoś mowił i mogę sie mylić :)

Dalej wrzucam do koszyka zamowienie na Gemini i zastanawiam się nad Ocaniseptem (do pępka). Czy 50 ml wystarczy? to najmniejsze opakowanie. Czy 250ml lepiej wziać? Różnica ok 10zł cenowo, a chyba można też tym przemywac ranę po porodzie? Bo nie chce kupować, używać kilka dni i potem, żeby stalo...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Aska123

Dalej wrzucam do koszyka zamowienie na Gemini i zastanawiam się nad Ocaniseptem (do pępka). Czy 50 ml wystarczy? to najmniejsze opakowanie. Czy 250ml lepiej wziać? Różnica ok 10zł cenowo, a chyba można też tym przemywac ranę po porodzie? Bo nie chce kupować, używać kilka dni i potem, żeby stalo...

Jeśli jesteś zdecydowana na octenisept to weź sobie większe opakowanie. Ja używam na rany zamiast wody utlenionej, więc prędzej czy później i tak się zużywa :)

Odnośnik do komentarza

UWAGA WPIS Z SERII TRUDNE SPRAWY
Izabela i Niuśka32 to mimo, krotkiego zwiazku, dluga historia . Niestety w miedzyczasie plataly sie uzywki i agresja, teraz jest zal i kolejne obiecanki cacanki. Z mojej strony to niestety koniec , mam tylko nadzieje, ze ogarnie sie dla dzieci i nie bede musiala wciagac w to sadu, chociaz to by go czegos nauczylo.

Co do pampersiakow Izaja tez kupilam pierwsza paczke premium care 1 , bo moja dwojka raczej gigantycznych rozmiarow nie bedzie, a zanim skonczy sie paczka, zdaze zamowic w gemini ;) nastepna 1 , albo moze juz faktycznie dwojke ;) na razie z pampersami nie szaleje ;)

Odnośnik do komentarza

Witaj 10kowa, super, że Wam się udało :) Kuruj się, jak domowe sposoby nie pomagają (polecam czosnek i apap) to może w aptece doradzą, abo faktycznie lekarz rodzinny.
Mam w domu octenisept 50 ml, córka używała do uszu po przekłuciu, łącznie 2 miesiące 3x dziennie i mam wrażenie, że prawie go nie ubyło. Jest bardzo wydajny więc 50 na pewno styknie.

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza

Magda32
Czesc przyszłe mamusie :)
Jestem nowa. Dzis sie zalogowałam. Termin mam na 16 pazdziernika. Od dwoch tygodni mam problem. Serce bije jak szalone. Byłam w szpitalu zrobili badania i wszystko ok ale nic sie nie zmienilo. Caly dzien chodze jakas nerwowa a serducho szybciej bije. Czytalam tu i tam ze jezeli badania sa prawidlowe to nie ma niepokoju bo serce wykonuje dwa razy wiecej roboty. Czy ktoras z przyszlych mam tez przechodzi przez cos takiego? Jak z tym sobie radzic? Dodam ze spac tez nie moge. Usypiam nad ranem 3,4. Dziekuje za jakakolwiek odp. Pozdrawiam

Macica jest już wysoko i tez uciska mocniej . Ja teraz tego tak nie odczuwam ale w pierwszej ciąży myślałam że mam zawał. Codziennie od 18 tyg takie duszności, kołatanie serca poszłam do kardiologa, zrobił mi ekg i echo i wyszła mi lekka arytmia. Powiedział ze w ciąży mnie leczył nie będzie , ale po ciąży mam wrócić i sprawdzić . Nic nie wyszło. Piłam 2x dziennie melise na uspokojenie i troszkę było lżej. Ale schody działały na pompowanie serca okropnie.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

~Niuśka32
10kowa
wg mnie kaszel nie powinien nic zaszkodzić....bynajmniej nie słyszałam o takich przypadkach

Kaszel powoduje skurcz mięśni, szarpie i może prowadzić do poronienia nawet.

Ja polecam cukierki slazowe, sama piłam syrop w 8 tc ale za cholerę nie pamiętam nazwy taki przezroczysty w butelce z żółta etykieta lekarz pozwolił.
10 tkowa kup sobie tabletki z prospolisem z prenalenu i prenalenu grup w tabletkach. Będzie dobrze!

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny podłczam się pod pytanie Izabeli 33 ile tych pampersów bo ja mam 2 małe paczki 2-5 kg jedna z pampersa a druga z rossmana i nie wiem czy nastepne juz wieksze kupować czy jak.
10kowa mamusia dawno się nie odzywałaś,jak suchy ten kaszel może spróbuj syrop prawoślazowy,nawilży sluzówki a naturalny,ja piłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

Adonis,
pierwsze słyszę...ale może faktycznie tak jest...

Ofelia,
chyba dobrze zrobiłaś....może się zmieni o 180 stopni, jak będą dzieciaki...
Moja śp. Babcia mówiła "każda potwora znajdzie swego amatora"hihihihi
p.s. po ile ważą te Twoje bobasy?

Iza,
dziś masz jazdy? jak remont/
Amadeo,
jak tam Panowie/ :0

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...