Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi dziewczyny. Jesteście wielkie. O wielu rzeczach bym nie pomyślała.Spakuje wszystko o czym pisalyscie. A o tym odstraszaczu komarów muszę poczytać :-) W domu mam taki do kontaktu, co prawda nie z Chicco ale nie działa na komary.

Kamalia nie wiem kiedy będę ją odstawiala od piersi. Na pewno do końca wakacji i jeszcze wrzesień normalnie chce karmic. Nie wiem ile czasu zajmuje odstawianie ale też do końca nie chce jej całkowicie odstawić. Myślałam o tym czy się da karmic w nocy piersią tylko a w dzień normalne jedzenie podawać? Laktacja sama powinna wygasnąć....chyba :-)
A Natalia w ciągu dnia zasypia ostatnio bujana na rękach. Wcześniej na poduszce na kolanach ją usypiałam ale przestało jej się podobać. I bardzo często zasypia przy piersi. Tak samo w nocy przy piersi zasypia.

4mama a woda w morzu ciepła? My za tydzień nad morze jedziemy i nie wiem czy uda nam się wykąpać :-) a tym bardziej maleńka włożyć do tej wody.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzkrhmyazn2yo4.png

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o wyjecie kleszcza to polecam zwykla strzykawke i szczypcy albo pesetke. Strzykawja musi miec otwor wielkisci klesCza zeby go zassac i go sie w taki sposob zdejmuje(oglusza) a potem wiadomo pesetka. Polecam z doswiadczenia bo mieszkam w lesie :)

U nas druga dwojka jednak nie wyszla tylko widac ja mocno przez dziaselko za to rano nic nie bylo nowego a gorna lewa jedynka wyszla wieczorem a druga jest zaczerwieniona i opuchnieta wiec pewnie tez niebawem wyjdzie.

U nas drzemka tylko jedna w ciagu dnia kolo 11-11.30 bo jak wczesniej to budzi sie po 30 minutach a pozniej ciezko zasnac. Zasypia na reku noszona podczas opowiadania, spiewania itp. Albo sama w lozeczku lub podczas przewijania. Oczywiscie z pieluszka i palcen w buzi. Ale jak tylko zasnie to palca wyjmuje sama. Bedzie trzeba odzwyczaic ale to pozniej. Dalej plus tej jednej drzemki ze o 19 juz spi albo wczesniej. I przesypia cala noc chyba ze tak jak np ostatnio meczyla ja "kupka" to sie obudzila w nocy i jadla pozniej. A takto do 6 spi. Ale o 22 jeszcze je na spiocha.

Pozdrawiamy i zyczymy milej nocki

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Skarolina, z czwórką dzieci w rożnym wieku muszę mieć pewność, że będą miały co robić. Znudzone dzieci to najgorsza opcja dla rodziców, którzy chcą odpocząć. Tam mam gwarancję pogody, więc plaża i morze są główną atrakcją. Nad Bałtykiem przy niepogodzie potrzeba dużo forsy, aby im jakieś zastępcze rozrywki zapewnić, bo siedzenie w pokoju u nas nie wchodzi w grę! Do tego ceny w sezonie na wszystko są zabójcze... Wszędzie kolejki i tłok na plaży, to nie dla mnie. Jak kiedyś to liczyliśmy to dla naszej rodziny na 2 tyg wychodzi mniej niż nad polskim morzem. Jest daleko to fakt, ale w tym roku pierwszy raz lecieliśmy samolotem. Tanimi liniami wyszło mniej niż autem. Cała podróż: dojazd na lotnisko + lot, to było 4,5h.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak u Was nauka spania? My jesteśmy na etapie stania. W sobotę synek pierwszy raz samodzielnie wstał, od tej pory stoi niemal cały czas. I zasypianie znów jest uciążliwe. Wcześniej nauczył się sam zasypiać na drzemki, na noc chwilę przy nim posiedziałam. A teraz gdy odłożę go do łóżeczka od razu przewraca się na brzuszek i stoi. W nocy też jak się obudzi wstaje.
Na wakacje w tym roku nie jedziemy. Chyba bardziej bym się zmęczyła. Odpoczywam wtedy gdy ktoś zajmie się Małym.

a href="

Odnośnik do komentarza

U nas tez wstaje wiec zasypia albo na naszym lozku turlajac sie, raczkujac i wstaje przy scianie az sie umeczy to biore ja na reke i max 5 minut zasypia przytulona. Czasem zasypia sama poprpstu a czasem przy mleku.

Pozdrawiamy :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A no i odpiscilam sobie nauczanie samodzielnego spania. Mniej nerwow i lepiej zasypia. A jak to ktoras madrze (dla mnie) napisala ze wkoncu kiedys jak ppdrosnie bedzie samo dziecko zasypiac a teraz to trzeba sie.cieszyc przytulancami :) ( cos w tym stylu)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ism u nas tak juz od ponad tygodnia jest. Juz nawet nie usypiam jej na druga bo nie ma sensu. Nieraz przy butli oczka przymyka jakby miala spac ale jak wypije tak juz bawi sie dalej. Tyle ze juz na noc nie idzie spac o 20 tylko o 18 kapanie mleczko i spi do 6 czasem nawet do 7 oczywisxie po drodze jeszcze 2 lub 3 karmienia albo wcale. Na drzemke chodzi kolo 11 a nie jak wczesniej o 9-10.

Pozdrawiam z kolejki od stomatologa. Wchodze o 10 :) niby sie nie boje ale zawsze jakos tak przed wejsciem mam rewolucje w zoladku :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ism tak zdarza się tak czasami przy ząbkowaniu nawet często bo jak położyć po 17 na drzemkę to później do północy by hasał i kolejny dzień byłby przez to też rozwalony w cały świat a tak chociaż jest nadzieja że następny dzień będzie normalny :-)

Mój też ostatnio najczęściej znowu przy cycu usypia i w ogóle jest bardzo marudny chyba idą kolejne zęby bo pcha wszystko do buziaka a jak mocniej przyciśnie dziąsełka to płacze no i jeszcze brak apetytu.

4mama super wakacje a woda na zdjęciu boska siedziałabym cały dzień:-) eh ja o takich wakacjach mogę tylko pomarzyć :-(

My wyruszamy na wakacje w poniedziałek czyli cały weekend szykowania i pakowania przede mną jedziemy blisko na mazury ale i tak się martwię jak przeżyjemy podróż bo Michaś lubi samochód ale tylko krótkie odcinki do 1h wyjeżdżamy po obiedzie w porze drugiej drzemki i mam nadzieję że prześpi większą część drogi . Jutro jeszcze wizyta kontrolna z córką i mam nadzieję że dostaniemy zielone światło od lekarza.

Myślę czasami o odstawieniu od piersi ale sama wizja drącego się w niebogłosy odstrasza nawet myśli;-) poza tym jak na razie nie wracam do pracy bo nie mam z kim zostawić dzieci a zatrudnić nianię to cała moja pensja więc to zupełnie bez sensu.

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

No moja z kolei troche po 20 zasypia, a drzemka byla od 10.

Zabkowac zabkuje, bo ostatnio znow sie mocno slini i pcha lapki, ale jesli chciala sie zdrzemnac, to te 30-40min przy piersi jej sie udawalo.
Mysle, ze moze za dluga drzemka, chyba ponad 2,5h...
Magalena a Twoja jak dluga drzemke robi?

Kupilismy fotelik do karmienia, nie spotkał sie z cieplym przyjeciem :P

monthly_2016_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_49970.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Zwykle ma takie wlasnie czasy czuwania, kilka razy tylko jej sie przestawilo. Dzis tak zamierzalam zrobic, zeby jakos delikatnie obudzic, ale teraz sama z siebie obudzila sie po niecalej godzinie zadowolona :)
A wczoraj niestety trzeba bylo przetrzymac, bo musialysmy wyjsc. Dzis tez musimy ale mam nadzieje, ze tym razem zdrzemnie sie choc troche przed wyjsciem.
A moze juz daje znac, ze pora na jedna drzemke? Kiedy dobry wiek na to, bo sie nie orientuje?:)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza
Gość gościówka

oj nie, na jedną drzemkę stanowczo za wcześnie. Najwcześniej w okolicach roku, ale często dzieci które tak szybko przejdą są po jakimś czasie przemęczone. Jeśli tylko się da, np. nie idzie do żłobka, to jak najdłużej się uda te 2 drzemki utrzymywać. Więc lepiej pokombinować z czasami, niż przemęczać dziecko ;)

Odnośnik do komentarza

Moja na drzemce kolo 11 spi od 1.5h do 2h. Ale rzadko 2h.

No i niestety u nas sie dzisiaj sprawdzilo ze druga drzemka nie potrzebna juz. Bo dzisiaj usnela o 17.20 bez zadnego ale wiec 5h czuwania od drzemki i obudzila sie 20minut po polnocy i do teraz sie bawilysmy. Bo po probach zasypiania przez godzine stwierdzilam ze chyba sie jej spac nie chce skoro zasypia na 2 do 5 minut i tak przez godzine na rozne sposoby. Jak klade ja normalnie czyli o 18 kapiel i mleczko tak spi do 6 rano a czasem do 7.
Jestem ciekawa jak ten dzien bedzie dzisiaj wygladal bo kilku nie przespanych godzinach.

Ism u nas na poczatku tez nie zbyt sie ucieszyla ale za chwile sie bawila na tacce. A w czym malej dawalas obiafki jak nie mieliscie krzeselka? U nas wozek od tego byl. Ale ciagle upaprany wiec zakupilismy :)

A mam pytanie. Tak z ciekawosci. Jakie humory maja wasze dzieci po przebudzeniu z drzemki i z nocy? Budza sie z placzem czy sa wesole? Chyba nie rozmawialysmy na ten temat :) bo gdzirs kiedys przeczytalam ze dziecko wyspane powinno obudzic sie z usmiechem pomimo np ze jest glodne.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Gosciowka a tak jak moja ma prawie 10msc to juz blizej roku to mozliwe wlasnie ze juz 1 drzemka chce?

Jak probuje ja uspic po np. 3 czy 4 godzinach to chce ale przez 5 minut poprzytula sie albo do mnie albo jak sama zasypia to do pieluszki a potem jakby zregenerowala sily i bryka od nowa.

A no i zaczela sie wydzierac. Tzn glosno gada krzyczy zlosci sie za chwolr cos pod nosem dulczy i tak zabawniej juz jak sie madrzy po swojemu.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

My też już nie śpimy od 5.20... Zęby to sprawiły, wszystko wywrócone do góry nogami. Mój też nie chce zasypiać na drugą drzemkę, ale zawsze uda mi się go zmusić, często jest to 40 min. Pierwszy raz zasypia po 4 godzinach.Wczoraj zasnął na drugą drzemkę po 3h i spał 15 min.
Szukam metody położenia spać dziecka, które non stop stoi. Na u mnie rękach nie zasypia, przy jedzeniu też nie. Tylko mąż może go ukołysać. A był tak dobrze, sam zasypiał w łóżeczku.

a href="

Odnośnik do komentarza
Gość gościówka

Magalena, z tego co wiem to 10 msc a nawet 11 to dalej jest za wcześnie. Na początku może być ok, tzn dziecko będzie ładnie spało ale po jakimś czasie najprawdopodobniej zacznie się przemęczenie, pobudki co godzinę-dwie i wstawanie o 5. Nie zasypia Ci na drugą drzemkę, bo pierwsza jest za długa.
Jeśli chcesz mieć 2 drzemki to spróbowałabym budzić z pierwszej po 1h a jak to nie pomoże to nawet 45 min. I o 17 drzemka to zdecydowanie za późno, 16 to max. My raz mieliśmy 1 drzemkę wyjątkowo to przed 17 już spał na noc :)
Jak uważasz, że 1 drzemka jest ok to poczekaj jakiś czas, jeśli się zaczną problemy o których piszę, wróć do 2 drzemek skracając pierwszą tak jak pisałam powyżej.

00agatka, pobudki o 5 to zwykle przemęczenie/późne pójście spać ;)

Odnośnik do komentarza

U nas z drzemkami tez roznie- zalezy jaka byla noc i o ktorej dzien zaczynamy. Jesli bylo spokojnie i wstajemy ok 7, to po 10 zasypia na 1,5h, a pozniej po 16 jeszcze na godzinke. Czasem pierwsza drzemka trwa 40 min, a druga 2 h. Ale zdarza sie tez, ze po ciezkiej nocy wstaje po 8, wtedy miedzy 2 a 13 zasnie i drugiej drzemki nie robimy, bo wypadlaby 18-19. Czasem na spacerze zasnie mi po 18, staram sie nie pozwalac, ale jednak, no i wtedy wesoly wieczor mamy;) a tak normalnie to ok 21 zasypia po kapieli. Moze to i pozno, ale wczesniej nie udaje mi sie jej spacyfikowac:)
Pobudki wygladsja roznie, jesli nic jej nie dolega, to budzi sie z usmiechem, czasem zdziwieniem, bo cos sie przysnilo, ale jak sie zorientuje gdzie jest, to jest usmiech.
Niestety bywa, ze budzi sie z placzem- nie wiem czy to przez zeby, czy zly sen, ale zazwyczaj wystarczy chwila przytulania i jest ok.
Nie wiem czy w tym wieku 1 drzemka jest wystarczajaca, ale moje dziecko na kazdym kroku daje mi do zrozumienia ze nic na sile i jak nie chce spac, to jej nie zmuszam.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Teoria teoria, ale co zrobic jak dziecko narzuca inny rytm? Ja nie moge narzekac, bo rytm dnia mamy od samego poczatku. Ale u nas nie sprawdza sie stosowanie czasu czuwania. Maly budzi sie 5:30-6:30 i nie zasnie ponownie. Po godzinie zabawy juz jest spiacy. Przetrzymuje go, ale do 9 to raczej cud. Nie spi 1,5h, bo sie wybudza. Obecnie mamy budowe za oknem i naprawde ogromny halas. Nie moge go stlumic niczym. Wiec wstaje niedospany i po godzinie znow chce spac. Znow go przetrzymuje chociaz do obiadu i wtedy po usypiam. Ok. 17 znow trze oczy, ale juz mu spac nie pozwalam. Ok. 19 kapiel i wydawaloby sie, ze przemeczony i szybko padnie a tu zonk. Potrafi walczyc i godzine. W nocy nadal sie budzi. Woda go nie interesuje, uspokoic sie nie da w zaden sposob, wiec dostaje piers.

Odnośnik do komentarza

Nadal mam ogromny problem z jej nie jedzeniem :( w srode idziemy do lekarza, bo juz nie wiem co robic. Mam wrazenie, ze ona boi sie jedzenia,bo jak tylko zblizam do niej lyzeczke odwraca glowke i mrozy oczka- tak samo jak np przy przewracaniu wiezy z klockow, gdy wie, ze bedzie halas. Nigdy nie wpychalam jej lyzeczki na sile, nie sprawialam bolu, nie dalam za cieplej, albo zbyt zmnej zupki- nie wiem skad ten uraz :( nawet jak probuje jej dac w calosci banana, jablko czy gruszke, reakcja jest ta sama- generalnie na wszystko co jest jedzeniem. Nawet zabawke moge jej podstawic i wezmie do buzi, bo wie, ze tego sie nie je.
Probowalam tez blw. Na poczatku nawet bylo zainteresowanie- kilka razy nadgryzla marchewke. Ale teraz nawet nie bierze w raczki jedzenia, tylko sie zlosci, ze musi siedziec z nami przy stole, bo zwyczajnie ja to chyba nudzi.
Nie mam juz sily i nie dlatego, ze robie jej jedzenie a ona go nie tknie, tylko boje sie, ze nie dostarczam jej w moim mleku wszystkich skladnikow, ktore potrzebuje. Ma prawie 9,5 miesiaca i zyje tylko na cycu :( Myslalam nawet, ze to przez zeby, bo chyba jakues dalsze ida, bo sie ciagnie za uszy i czasem nawet w nie uderza, albo, ze cos w buzi sie zrobilo, ale gdyby tak to chyba by tez piersi nie chciala :/ nie pozwala sobie zajrzec, ale mam nadzieje, ze lekarzowi sie uda

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza
Gość gościówka

PePePe, Twoje dziecko jest przemęczone, dlatego walczy przed snem. Pobudki wczesne i z przemęczenia i dlatego że za wcześnie pierwsza drzemka. Takie błędne koło, m.in przez nieodpowiednie dla wieku czasy czuwania. Jakby dzieci same z siebie miały zawsze idealny rytm, to by było... idealnie :) Ale nie wchodzę już w dyskusję, bo każdy robi jak lubi. Ja wolę, żeby dziecko było wyspane i zadowolone nawet jeśli oznacza to "narzucanie" mu określonego rytmu;)

Macie jakieś fajne przepisy dla dzieci? Co w ogóle lubią jeść?
Ja wczoraj dałam na obiad ryż ze szpinakiem i kukurydzą. Zjadł chętnie. Lubi też mix batat indyk cukinia. Wszystko co ma ziemniak. Placuszki z bananami ładnie wcinał. Nienawidzi kaszy jaglanej.
Nie mam trochę pomysłu na obiady, wcześniej dawałam słoiki, teraz gotuję. Co Wy dajecie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...