Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Vanessa daje neocate lcp to jest mleko podobne jak nutramigen dla dzieci ze skaza tylko lepsze w smaku i składzie . Na zniżkę kosztuje 4 zł a bez 155 zł / cena kosmos !!! Teraz bede robić próbę prowokacyjna z zwykłym mlekiem czy bedzie ja brzuch bolał i ja obsypie bo moze skaza ustala . Chciałabym bo dawałabym jej juz jogurciki czy serek biały . Ja ogólnie bardzo powoli wszystko wprowadzam jeszcze nie dałam jej jajka . W przyszłym tyg juz spróbuje bo ja jestem panikara i wszystkiego sie boje tzn ze ja obsypie bedzie brzuch bolał . A mleko z kaszka je chetnie wiec korzystam i je 4 razy dziennie plus deserek i zupa :) w międzyczasie chrupki kukurydziane chlebek i owoc w siatce ;) tez nie chce jej duzo dawać miedzy posiłkami zeby jej żołądka nie rozbić bo juz teraz wazy 10 kg :)

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_34916.jpg

Odnośnik do komentarza

Kochane mamusie widze ze mamy podobny problem wszyscy :)

Od paru dni Colin zasypia jak zawsze o 19:30 ale ok 23 juz wstaje w łóżeczku zaczyna nas wołać i nie ma szans zeby zasnal dalej u siebie . Musimy do brac do nas do lozka zaśnie to wtedy przekładamy i w ciagu nocy budzi sie po 2,3 razy z płaczem z zamkniętymi oczami wstaje w łóżeczku i chce znow do nas . Wiec w nocy na śpiocha juz mu odpuszczam i ładuje miedzy nami . Ostatni raz tak miałam jak zeby mu szły na dole ale to rylko jeden raz . Moze poprostu potrzebują maluszki naszej bliskości

Kingalili
Widze macie krzesełko z ikea ? I jak sie sprawdza u was ? My wlaanie takie zakupiliśmy w weekend plus ta poduszka i jest super . Colin zadowolony . I najlepsze ze nie wydałam na krzesełko 130€ jak miałam na poczatku w planach tylko 20€ :)co do jajka to ja dawałam narazie z 3 razy
U nas na poczatku tez mieliśmy dawać nutramigen mleko na spróbowanie przez ciagle kołki wysypkę i kupki zielone i kosz 35€ za 400g! Na całe szczęście jak by colin musiał pic to mleko na receptę mieliśmy byśmy za darmo . Obyło sie bez tego
Gabi
Ja daje colinowi do umywali zabawki albo teraz szczoteczkę do zębów ma zajęcie a ja szybko myje

Vanessa
Podziwiam .

Marta a
Duzo buziaków dla Semiego z okazji 9 msc :*
U nas tez kryzys wszystko bee
Odruch moro chyba powinien ustąpić do 4 msc jakos . Moze za duzo ma przeżyć w ciagu dnia i ma sny jakies ?
Koniec urlopowania u nas niestety . Ale planujemy juz następny wyjazd w październiku

Odnośnik do komentarza

Gabi
Wlasnie myłam buzie Colinowi i pomyslałam napisze :)
A wiec mamy kran taki co do góry sie daje leci woda na dół nie chyba tez taki masz ? To ulubiona zabawa Colina jest mi zakręcać wodę wtedy patrzę na mnie i sie smieje . Moze pokaz Gabrysi jak sie zakręca pare razy pozwól jej tez a w tym czasie ty możesz jej umyć buźkę i rączki :)

Odnośnik do komentarza

meggiii probowałam wszytkiego nie ma szans ona nie traktuje piersi jako pokarm tylko jak zabawke juz nawet zaponiała ze tam mleko leci :/

no bede musiała powoli ja odstawic od mojgo mleka mysle ze jeszczcze miesiac moze wytrzymam jakos gdyby tego mleka nie trzeba było odciagac co 3 godz to by było super tylko tyle ile wypija a tu trzbea mimo wszytko regularnie //
Beata4444444 jezeli chodzi o mamme to moj maz ja akceptuje i szanuje ze mi tyle pomaga bo sama tez pracuje teraz mniejj ale od wrzesnia wraca do intensywnej pracy wiec nie wiem jak to bedzie .

Dzwoniłam do połoznej pytac ze mam taka sytuacje itd powiedziała ze mnie podziwia ze wogole daje rade tak długo odciagac mleko powiedziałą ze marietka skonczyła 8 miesiecy zaczeła 9 ze juz ja wykrmiłam i spokojnie moge przejsc na mm i od roku na krowie jak by marietce posmakowało w mleku matki po 6 miesiacu zaczyn brakowac pewnych witami zelza przede wszystkim dlatego rozszeza sie diete po roku mleko staje sie mniej wartosciowe . wiec mysle ze jak mariettka skonczy 9 miesiac zacznie 10 to moz bede powoli zmieniac mleczko

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa 35 błagam nie pisz takich bredni na forum ze mleko po roku staje się mniej wartościowe! Będąc w ciąży przeczytałam mnóstwo artykułów na temat karmienia piersią i NIGDZIE nie znalazłam tego ze po roku mleko jest mniej wartościowe. Zerknij sobie choćby na tego bloga hafija.pl Uwielbiam Was czytać dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Vanessa u mnie za odciaganie tak dlugi czas masz megaaaa szacun . Sama nie jestem w Twojej sytuacji wiec nie wiem czy dałabym rade .Ulka owszem uwazam tak samo jak Ty ze mleko matki nie staje sie mniej wartosciowe ale dziewczyna robi co moze i jak dla mnie juz dawno osiagnela sqoj laktacyjny sukces.

Odnośnik do komentarza

Vanesa zaslugujesz na Zloty medal ! Jestes wspaniala Mama i ja ci radze bys juz sobie odpoczela, wiadomo nie poddamy sie tak szybko dla naszych maluchöw ale w twoim przypadku daj sobie kochana juz spoköj.

Ulka jak uwielbiasz nas czytac to napisz tez cos o sobie bysmy mogly tez uwielbiac czytac! Witaj!

Beata opowiedz swoja Historie !

Megi wzajemnie wszystkiego naj naj dla Colinka !
Wchodzimy w 10 miesiac!
Moro raczej nie bo maja to niemowlaki do 6 miesiaca chyba no ale dzis juz bylo lepiej ze spaniem.

Kingali a ile ma juz twoja bo zapomnialam?
Nie strasz mnie bo dla Semiego cycek to najwazniejsza rzecz w jego zyciu bez niego nie umie usnac albo sie uspokoic! Az sie boje tego mometu!
Jak spi ze mna to on sam sie budzi i bierze sobie mojego cycka jakby poszedl do baru z mlekiem! Chyba nie chce mnie budzic. smiac mi sie wtedy chce bo wiadomo ze sie przebudze a ten szuka cycka i znajduje go. Raz mialam bluzke bez ramion a ten przy wszystkich ludziach ( bylam na urodzinach) sciagnal mi ta bluzke w döl i szukal cycka a ja myslalam ze sie spale ze wstydu ale wzieli to na luzie i zaczeli sie smiac i möwia ze maly wie co jest dobre.

Gabi witam w klubie u nas to samo krzyk i placz jak mu chce wytrzec buzie no ale cöz to tylko pare sekund.
Jestem troche spokojniejsza jezeli chodzi o spanie,marudzenie itd czyli nie tylko u mnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama od 17.12.2014.

Vanessa podziwiam Cię!
nie wiedziałam, że odciaganie tyle trwa.
Jeśli odstawisz mała to nie powinnaś mieć wyrzutow sumienia, ale jeśli chodzi o skład mleka kobiecego to tak jak dziewczyny piszą, nie traci ono na wartości.
Ja cały czas karmię, stosujemy BLW, więc to dziecko ma zdecydować kiedy chce się odstawić. Narazie o tym nie myślę, nie planuję wracać do pracy wcześniej niż około czerwca/lipca 2016.

MamaMa farsz do naleśników z twarogiem, bananem i jogurtem okazał się u nas hitem :)

Dziewczyny karmiace piersią i stosujące BLW: Czy podajecie już wodę?

Odnośnik do komentarza

Martaa no juz tak od jakiegos czasu mpwie jeszcze miesiac i z miesiaca na miesiac przeciagam jestem strasznie zmeczona i chciala bym przestac odciagac juz ale kak widze jakala z chcecia te mleko pije to serce mi sie kraja ze mogla bym jej zabrac mleczko i robie dalej swoje zobacze jak bedzie dalej . semi jest przekochany wie co dobre :) no marta woem co czujesz jezeli chodzi o karmienie . zobaczysz mimo ze wrocisz do pracy to bedziesz mogla go larmic rano i wieczorem i w nocy mysle ze laktacja sie utrzyma bezproblemu na pokarm dziala pobudzajaco dziecko dotyk slina zapach chec karmiania nie raz ja mialam kryzys laktacyjny wystarczylo patrzec na mala i pokarm znow sie tworzyl cos w tym jest. Mamama no tyle czasu trwa odciagniecie pokarmu 100ml w nocy jest podwyzszona prolaktyna i odciagam 160 ml . dziewczyny kaienie piersia to wygoda piersi zawsze macie ze soba mozecie nakarmic dziwcjo wszedzie io ktorej chcecie ja jak juz musze wyjsc z domu musze zabierac ze soba laktator idac do kogos na kawe usze prEprosic i na pol godz odejsc by odciagnac pokarm ale i tak najgorzej jak jestem sama z mala jak ona nie chce w miejscu wysiedziec a ja odciagam mleko a nie moge przerywac odciaganoa jak bym przerwala to nastepne odciagnoecie to 10 ml i potem zbowu co 1.5 h bym musiala pobudzac ah chuba napisze ksiazke o karmieniy z laktatora (smiech). Dzie
wczyny gdyby mala pila z cyca karmila b bardzo dlugo niestetu w mojej sytuacji nie wiem kiedy nastapi koniec....

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Beata
A ty książkę o Vanessie piszesz ?

Powoli mnie dziewczyny wkurza co chwile ktoś nowy pisze co nigdy nic nie gadał a w jakimś temacie madruje i poucza .

Vanessa
Colin jest karmiony mm od poczatku rozwija sie dobrze wiec na pewno to mleko noe zaszkodzi malutkiej pora teoche odpocząć :) colin mimo ze noe był na piersi nigdy nie był chory nigdy nic mu nie było poważnego pięknie sie rozwija
Dlatego nie myśl ze jak zmienisz małej mleko to zrobisz krzywdę :) moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza

Vanesa jeszcze nie daję twarogu. Zawsze zapominam za w czasu wyciągnąć z lodówki jogurt czy ser by ogrzał się.
Megi dzieki za podpowiedź. Sadzam Gabrysię do umywalki, nogi chlapie w wodzie lecącej z kranu i jednocześnie przegląda się w lustrze a ja wtedy szybciutko myję jej buziulka. Ta metoda nawet działa, ale jest mało wygodnie bo łobuziara coraz bardziej kręci się :)
milenamama2014 córeczka ma już 7 ząbków i chyba 8 idzie, bo marudzi ostatnio strasznie.

Odnośnik do komentarza

Milena witaj. Mój Fabian jest najstarszy na tym forum i nie ma ani jednego zęba, więc się nie martw. Ja jestem spokojna. Widziałaś kiedyś dziecko bez zębów? :) Mojej znajomej córce pierwsze zęby wyszły jak miała 14 miesięcy, także jeszcze mamy czas :)
A co do tych nocy to u nas są bardzo często, nie wiem czy nie przez te zęby. Ja jak jest już źle, Maly budzi się często i płacze to podaje czopki homeopatyczne Viburcol, które są rewelacyjne. Duża ulga dla dziecka no i dla Was.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...