Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Marta A jaki serek topiony dajesz Semienu?
Megi gratuluję następnego ząbka!
Vanesa ja odciągałam medelą i bylam z laktatora bardzo zadowolona. Niedługo będę chciała zrobić ryżankę albo budyń, ale na krowim mleku. Kanapek jeszcze nie dawałam. Skórkę uwielbia. Ślicznotka z Marietki. Nie zastanawiałam się jeszcze nad kolejnymi szczepieniami. Muszę zerknąć kiedy są następne.
Gabrysia je tak
6:40-7:00 kaszka na mm 130-180ml
jak jem śniadanie daję skórkę chleba
ok 10:30-11:00 ugotowany obiad 180-210g + kompot
ok 14:40 kaszka na mm 130-180ml. Co drugi dzień jest kaszka na mleku krowim
ok 16:40 owoc, kabanos, chrupki kukurydziane, parę razy dałam ciasto drożdżowe
ok 18:30 kaszka na mm 130-180ml
ok 22:00 rzadsza kaszka na mm 150-180ml (daję z butli na śpiocha)
Nie daję samego mm, zawsze daję kaszkę. Czasami godziny jedzenia przesuną się i daję 3xkaszkę.
W ciągu dnia wypija do 100ml wody i 170ml kompotu
Muszę urozmaicić menu Gabryni
Wczoraj było słonecznie i 20st.
Po raz pierwszy zostawiliśmy córeczkę z babcią i pradziadkami. Te 3,5godz ciągnęło się i ciągnęło. Nie wiem jak wytrzymam te 8godz jak pójdę do pracy. Zamiast skupić się to będę myślami z słoneczkiem.

Odnośnik do komentarza

Gabi no bedzie ciezko wiem jak ja bylam teraz 5 dni w pracy po 8 h bardzo ciezko przyjechałam do domu to cchwila zabawy z mała kapiel i spanko teskniłam strasznie dobrze ze ja n musze codziennie chodzic do pracy i na 8 godz tylko wyjatkowo jak pracownica chce miec wolne ...nie dała bym rady 5 razy w tyg non stop po 8 h
Gabrysia fajnie sobie je ile wazy obecnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Odliczam dni do tak dlugiego rozstania z moja zabka. Nie przezyje tego.
Ostatnio wazylam w domu i wyszlo 8kg. Je nawet sporo (tak mysle) i waga bardzo powolutku idzie do przodu. Zje i od razu spala to co zjadla :) To jest chodzacy zywiol haha Widze jak robi sie coraz pulchniejsza. Uda ma grubiutkie.
Wczoraj zmartwila mnie. O 6:30 zjdla 150ml kaszki. Za jakas godz skorke i kawalek zoltego sera. O 11:15 zjadla 176g obiadu. Po 2h dalam pol sliwki. Ok 15:15 zjadla az 3 lyzeczki kaszki! Dalam na sile bo nie chciala. Przez kolejne 2 godz walczylam z Gabrysia by zjadla kache. Marudzila (wzielam na luz, jak zglodnieje to zje) wiec ok 18 poszlam na spacer, na ktorym zasela na godzine. Po 19 ponownie zrobilam kache (wiecej). Byl placz, opierala sie. W koncu zaczela jesc i zjadla 220ml. Poprawila jeszcze 3 skorkami chleba. Wypila kompot i wode.
W sumie nam tez nie chce sie jesc pol dnia, ale takie male dziecko tyle czasu bez jdzenia

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny nie było mnie tu prawie 2 miesiące ale powrót do pracy i opieka nad mała pochłania zupełnie. Mam nadzieje ze kiedyś znajdę chwile zeby poczytać co u Was:) u nas 4 zeby a 2 w drodze, buzia nie zamyka sie( to po tatusiu ) ochoty do raczkowania czy chodzenia brak ale wspinanie i pelzane sie jest super :) Hania uwielbia zlobek i od początku bez problemu tam chodzi. To w takim dużym skrócie co u nas. Pozdrowienia a wszystkich mam i dzieciaczków :)

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie

Dalej zabkujemy dzisiaj od rana zbijamy temperaturę najgorzej było 39 :( nie chce colin nic pic nic jesc rzyga ma biegunkę bylismy w szpitalu kazali zbijać czapkami i powiedzieli od ząbków . Biedactwo moje sie meczy . Mamy śmieszne jeden ząb na gorze 3 na dole

Odnośnik do komentarza

Megi współczuję. Biegunka przeszła?
U nas kolejna nieprzespana noc. Zasnęła dopiero po 5 a wstała o 8. Ledwo co żyjemy. Często płakała przez sen, kręciła się albo budziła się i siadała. Po 4 zrobiła kupkę z niewielką ilością śluzu. Wczoraj zjadła malinę, więc myślę że to po niej. Kilka dni temu też był śluz, dzień wcześniej zjadła pół śliwki. Po zjedzeniu jabłka czy gruszki nie ma takich problemów. Nie wiem co robić. Jak jeszcze raz będzie śluz w kupce to idę do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Hej.
Dawno mnie nie było tu.
Widzialam dziś Megi jakiś Twój post na bece z mamuś na forach - nie wiem czy widzialaś? i musiałam do Was zajrzeć, choć zbierałam się do tego od dłuższego czasu.
Co u Was?
U nas wszystko w porządku. Młody jest już taki kontaktowy, naprawdę cudownie się patrzy na każdy kolejny krok w rozwoju.
Ma 6 zębów, raczkuje i uwielbia koty i psy :-D ogolnie jest bardzo pogodny, do każdego się zazwyczaj uśmiecha. Karmimy się nadal piersią, zna już bardzo dużo smaków i chętnie probuje, ale ogolnie nie zjada dużych ilości.
Ze spaniem jest różnie, zasypia wcześnie i w miare latwo, ale w nocy czasem budzi się po kilkanaście razy a czasem np ze dwa. Nieraz chce cyca a nieraz tylko się pokręci i spi dalej.
Ja niestety przechodzę zapalenie piersi, ale mam nadzieję że minie szybko.
Pozdrawiam wszystkie mamy
I dużo radości dla Was i maluszków :)

Odnośnik do komentarza

witam dziewczynki ostatnio brak czasu brakuje mi doby dom praca mała sciaaganie mleka itd
u nas ok mała raczkuje wspina sie po meblach trzeba pilnowac na kazdym kroku :) mała ma 2 zabki narazie na dole ale ida gorne strasznie sie slini .. Mała spi tylko 2 godz do południa tylko raz ale juz o 19 ja kapie i kłade spac .
Mariettka mowi kaka baba umie pokazac jaka jest duza dac buzi rozumie juz bardzo duzo :)
staram sie zupki gotowac 3 razy w tyg reszta dni podaje hipp daje jej zołtko nie ma uczulenia ...

Meggiii jak colin ???

Gabi tak zimno juz u ciebie -1.5* masakra podajesz jakies nowosci małej ??

widze ze tu cisza na foum jak makiem zasiał ...
MartaA gdzie Ty sie podziewasz chyba przedłużyłaS sobie urlop hehe jak tam po urlopie na urlopie jak lot ????

Dziewczyny czy mysliscie wprowadzic mleko od krowy po 12 miesiacu ????

Aleksandra sama sobie sie dziwie ze jeszcze daje rade .. zmeczona jestem strasznie ale jakos daje rade teraz z 2 laktatorami do roku 2,5 miesiaca wiec mysle ze wytrwam :) dałam raz małej mm sprobowac nie chce pic naciaga i robi bleeee wiec po roku bede musiała wymyslic inny sposob karmienia mlekiem a co u Ciebie jak maluch ?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Aleksandra minęło Ci zapalenie piersi?
Vanesa jakoś ostatnio nie mam czasu na nic i daję coś na szybko. Nie pamiętam czy pisałam ale dałam żółty ser, ciasto drożdżowe bez jabłka i kruszonki. Mąż dał kawałek kiełbasy z dziczyzny. Ciągle obiecuję sobie, że dam coś nowego do spróbowania i tylko na gadaniu kończy się.
111magda w ciągu dnia daję skórkę chleba czy jakiś owoc. Najbardziej lubi jabłko. Tak samo jak Ty nie wiem co nowego wymyślać. Dziś np gotuję zupkę szpinakową. Na zmianę gotuję kalafiorową, brokułową, dyniową, cukiniową, szparagówkę, buraczkową. Do zupek dodaję pomidora, bo pomidorówka nie posmakowała. Niedługo będę chciała ugotować zupkę z brukselki czy zielonego groszku. Jak myślicie czy to nie za wcześnie? Jak skończy 10 mies będę dawała 1 raz na dzień kaszkę na mleku krowim. Nie jest uczulona na nie
Czy będziecie dawać mm po skończeniu roczku?
Czym zagęszczacie obiadki? Ostatnio dałam kaszkę kukurydzianą i jadła tylko ok 100g. Nie posmakowało Gabryni.
W tygodniu byłyśmy na ważeniu. Myślałam że będzie ważyła co najmniej 8kg a tu ... :( waży 7890g. Mało! Ma apetyt, ale szybko spala to co zje. Nie umie usiedzieć w miejscu :) Sama już nie wiem co robić. Pediatra mówi że nie jest źle ale jakoś jej nie wierzę. Nie potroi swojej wagi urodzeniowej na pierwsze urodziny.
Noce nadal mamy nie przespane. Coraz mniej budzi się z płaczem.

Odnośnik do komentarza

Gabi ale czemu martwisz się tą wagą? przecież wszystko jest ok, mała zdrowa, rozwija się prawidłowo i waży tyle ile powinna. :) Moim zdaniem jest jakiś horror z tym ważeniem, sama to przechodziłam, ciągle ważyłam małego i ani nie podwoił wagi na 6 miesiąc ani nie potroi i trudno. Jest zdrowy śliczny rusza się jakby miał motorek w tyłku i git. :) Nie potrzebuję koksa i tak ciężko nosić kloca. ;)

Sorry, że tak na jeden temat ale jakoś no to mnie dotkło. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...