Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wizyty juz mam teraz co tydzien, az do konca ciazy. Ostatnie USG mam 3 sierpnia to dowiem sie ile moj synus juz urosl :) w PL widze, ze macie czesto robione USG i badane jestescie "tam" ja tylko mialam na samym poczatku pobuerana cytologie i to wszystko. U mnie wizyty wygladaja tak, ze mierza mnie za kazdym razem, waza, sprawdzaja cisnienie, temperature i oddaje mocz, pozniej wizyta z lekarzem prowadzacym, a wiec zmierzy brzuch centymetrem, wyslucha serduszka, zleci badanie krwi lub inne i wychodze.

http://s2.suwaczek.com/201508281756.png
28.08 ch cc Alan waga 2950 i 48 cm godzina 8:17 rano

Odnośnik do komentarza

Oj ostatnie 2 tyg byłam placzliwa, cokolwiek smutnego powodowało, że mi się oczy pocily.. Np jak sobie pomyślałam, że z mojej rodziny to po porodzie odwiedzi mnie tylko mama i to nie prędzej niż w ciągu 10 dni..

Co do zgaga to ostatni miesiąc ja miałam, a od 10 dni spałam na pół siedząco bo aż się ksztusilam refleksem.. Na prawym boku nie wystarczyło, 1 min poleżeć, na lewym dawałam rade ok 5min. Było to jedyne na co mógłam narzekać w ciąży.. Poza tym do końca czułam się bdb, nie puchlam, chodziłam do pracy (na 3-6h) i codziennie na spacery z psicą ok 8 km.. Dopiero w ten weekend spacery skróciłam do 2 km, bo jakaś słaba byłam. I dużo spałam. A żeby było śmiesznie to torbę spakowalam w pon ;) i to wszystkiego nie mam.. Np staników do karmienia czy szlafroka.

Ja miałam do końca wizyty co 4 tyg, raz jak zaczęło być mało wód to następna miałam po 2 tyg, ale kolejne znów po 4.. Co zabawne, jak mnie dr badał dziś na izbie, to szyjka nie była skrócona, a już po 2 h miałam na patologii badanie to było rozwarcie na 3 cm. U nas najprawdopodobniej szybciej pękł pęcherz w wyniku jakiejś infekcji, 01.07 miałam wymaz z pochwalić robiony i było ok, ale teraz jak robiłam mocz na jutrzejsza wizytę to mocno wzrosło jego pH i były bakterie obecne i liczne Szczawniany. Druga możliwość to duża aktywność przez całą ciążę.

Odnośnik do komentarza

Cudna Julka, zupełnie nie wygląda na świeżaka ;)

Ja z kolei już nie mogę spać, coś mi się brzuch twardy robi i syn wystaje jak długo śpię w jednej pozycji, w pachwinach ciągnie jak tymi nogami przebieram, żeby się ułożyć i przekręcić a od ciaglego przekręcania aż się obudziłam. To już tak będzie?

a ten masaż to przy planowanym cc też się robi?

O koszt cc jeśli Ci zaproponowano to bym zapytała jakoś tak, że skoro mam wybór to jak się to finansowo przedstawia i zapytała po prostu, czy z racji na brak wskazań byłby to zabieg na nfz czy płatny. Moim zdanuem nie ma nic niewłaściwego w takim pytaniu, więc śmiało można je zadać. Jak się umawialam na wizytę kwalifikacyjna do szpitala do porodu to i tak się upewniałam, czy bedzie platna czy nie ;)

28.06.2017
http://www.suwaczek.pl/cache/6ed4493815.png
Czekamy na kolejny egzemplarz:)
http://www.suwaczki.com/tickers/tb736iyemsf6nv2e.png

Odnośnik do komentarza

Hej ☺, dziś w Trojmiescie kolejny pochmurny dzień, ja znów na zwolnieniu ,wytrzymałam w pracy 2 dni.
echevaria Julka śliczna, tylko pozazdrościć, no i masz już to za soba☺.
Wczoraj wieczorem dla relaksu byłam w kinie na Magic Mike XXL.
Z wrażenia pod koniec filmu dostałam takiego skurczu i bólu brzucha, że ledwo wyszłam z kina☺☺. POLECAM, ale raczej w domu... dla bezpieczeństwa.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

ania_1009 też myślałam, że w trzecim trym, będę mieć częściej wizyty.. ale też mam co 4 tyg. Ostatnia wizyta w poprzedni piątek(24.07), wyniki ok, mała rozwija się prawidłowo (1600g. w 30tyg. ciąży) więc gin umówił mnie na 21.08. Z jednej strony żal, że zobacze dzidzie dopiero za miesiąc, a z drugiej zawsze coś kasy zostanie, bo chodzę prywatnie.

echevaria gratulacje pięknej córuni! Zazdroszczę tak przyjemnego porodu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Echeveria cudowna ta Twoja Juleczka :) i te włoski :)
Alucha, Ewelajka ja się aż bac zaczynam, bo jestem dokladnie na tym samym etapie co Wy i moja mała waży 2400 prawie.. mam nadzieje ze nie urodzi się z wagą 4 kg..
banana co do torby ja od wczoraj siedzę i sobie mowie, ze musze ja spakować.. niby rzeczy wszystkie kupione, oprocz koszul, ale za pakowanie się zabrać nie mogę..
paola co do pluc to ja ostatnio usłyszałam, że Mala ma zostać w brzuchu przynajmniej do 36-37 tygodnia, żeby było wszystko dobrze, bo tak jak pisze Asia 8 miesiąc jest najgorszy.. podobno lepiej urodzić w 7 niz w 8..
joanna89a ja miałam taki placek o średnicy 5cm na udzie przez 2 tygodnie od ugryzienia komara.. i to doslownie wiem, że komar mnie ugryzl, bo mąż mi go zabil jak siedział na nodze.. spróbuj okladem z octu..

Ja wizytę miałam mieć tez 4 tygodnie od ostatniej, ale przełożyłam na tydzień wcześniej.. a dziś powiem Wam, że moj mąż rozwalił system w nocy.. budzi mnie i się pyta 'kochanie która godzina' biorę telefon i sprawdzam, a tu 3.30.. a on do mnie to 'dobrze, bo mnie naszła ochota na przytulanie się do brzuszka i myslalem, ze mam mniej czasu przed pracą'- po czym przysunal mnie do siebie i tak spaliśmy do 5.20 :) ale co mu się w srodku nocy przypomniało to ja nie wiem :p

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Echeveria napatrzec sie nie mogę na tą Twoją slodkosc jest śliczna

Całą noc miałam bóle jak na okres i bóle krzyżowe teraz mi tylko kregoslup doskwiera i dzisiaj chyba będę lezec plackiem bo ostatnio wcale sie nie oszczedzam

Ja mam wizyty raz w miesiacu teraz mam przyjsc 11 sierpnia i podejrzewam ze pozniej jeszcze kaze mi przyjsc za 2 tygodnie a czy jeszcze pozniej bede miala wizyte do porodu to nie wiem

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Echeveria gratuluję zdrowej i ślicznej córeczki :)
No to mamy już królewnę i królewicza wrześniówek ;-)
joanna na ugryzienie to przekrojoną cebulę można przyłożyć. Zsiadłe mleko też ściąga opuchliznę, o ile masz dostęp do zsiadłego mleka :)

Na ostatnim USG lekarz powiedział, że Mały jeszcze nie ma za bardzo włosków. A ja w sumie zgagi;) czasem takie pieczenie, ale to mam od żelaza, od kiedy biorę. Także może coś w tym jest?

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi;)
I w sumie nie balabym sie wprost zapytac...gdyby nie to ze my juz o tej cesarce 2 wizyty rozmawialysmy. A ostatnio umowilysmy sie na 15 wrzesnia na cc. ;) i teraz wyjdzie ze tepa strzala ze mnie bo dopiero teraz o koszt sie bede pytac .;)
Ale wychodzilam z zalozenia ze skoro sama zaproponowala to sie nie bede wychylac...co innego jakbym prosila. To wiadome ze koperta...
Ale wole miec jasnosc.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiatko

Joanna na ugryzienie osy/ pszczoły pomaga okład z cebuli lub lodu.
Ja czekam w kolejce na wizytę ale po drodze odebrałam wyniki moczu i jakieś takie dziwne. No zobaczymy... Najważniejsze ze zaraz zobaczę tego słodkiego pysiaczka:)

Odnośnik do komentarza

Klaudina mam podobna sytuacje do ciebie tyle ze to ja chce CC a lakarka ze nie ma problemu a jak zapytałam jak sie mam do tego przygotować $ to mi odpowiedziała "bez przesady" dlatego tak naprawdę dalej nie wiem na czym stoję ale i tak z mezem postanowiliśmy jej dac kopertę a czy weżnie czy nie to zobaczymy nie chce niedomówień i żebym potem nie została "zmuszona" przez jakiegoś lekarza do rodzenia naturalnego to by była dopiero trauma jak bym była przekonana i nastawiona na cc a tu taki szok....pozatym powiedziała ze kazdy mi zrobi CC albo jak cos to ona przyjedzie wiec tak mysle ze to "cos" to kesz i bede pewna ze ona bedzie szkoda kasy no ale trudno to dla dobra dziecka..

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny

Jakiś czas temu koleżanka sprzedała mi takie oto info (podobno zaczerpnięte od jakiejś położnej), że przepisy się tak zmieniły, że jeśli kobieta się uprze to lekarz nie może odmówić cesarki tyle, że mają zakaz mówienia o tym. Nie mają prawa odmówić.
Jeśli któraś ma znajomości w środowisku lekarskim może spróbować się dowiedzieć czy to jest prawda.

A co do skurczy przepowiadających to one wcale nie muszą boleć i mnie nie bolały do samego porodu. Oczywiście czym większy brzuch to charakter skurczy się zmieniał. Brzuch bardziej uciskał na organy i robiło się nieprzyjemnie tak, że czasem to zginało mnie w pół i nie mogłam się wyprostować. I tak mnie kurczyło aż do momentu odejścia wód i dopiero po tym powoli ból się rozkręcał.

http://s4.suwaczek.com/201509236851.png

Odnośnik do komentarza

monikalina
Co do zgagi i czupryn, ja w to nie wierzę :D jakiś kolejny zabobon. Ja w życiu nie miałam zgagi, a synek taką miał fryzurę :)

Też tak myślę ;) taka gadka po prostu, w sumie w ciąży z Julkiem miałam zgage i urodzil się kudlaty ale ja takie problemy jak zgaga czy refluks mialam zawsze i przed i po ciąży też..
Wiecie, że usnelam po 4 i wstalam po 8 wyspana ale pewnie będę odsypiac w dzień.. mojego męża znow cały dzień nie będzie - standard, a ja muszę dziś wysiedziec z moim 6-latkiem w poradni alergologicznej jakieś 3 h :/ o zgrozo :/ lecę zrobić mleczko dla mojej psiej rodzinki ;) no i coś zjeść, bo Natka też się domaga ;)

Odnośnik do komentarza

echeveria gratuluję cudnego Maleństwa! Juleczka jest prześliczna! Życzę dużo zdrówka dla Was obu :))

Wydarzenia z ostatnich dni pobudziły mnie do działania. W sobotę odbieram wózek i w międzyczasie zdecydowałam się na łóżeczko u tego samego sprzedawcy i też w sobotę będzie już do odbioru.

Joanna89 i Catariasa dzięki za info o masażu krocza. Orientujecie się od kiedy zaleca się wykonywać taki masaż? Dzisiaj kończę 32 tydz. może to jeszcze za wcześnie?

monthly_2015_07/wrzesniowki-2015_33426.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/d9yv4au.png

Odnośnik do komentarza

Też brałam Paracetamol dożylnie po SN, ale tylko raz w nocy po porodzie, cały czas coś proponowali ale nie było potrzeby. Bolało nie tyle krocze co chyba brzuch i obkurczanie.

A i dziewczyny które będą po SN, bardzo ważne jest siusianie po porodzie, może to być kłopotliwe, ale konieczne, bo macica się niewłaściwie obkurcza, jak już trwa to kilka godzin bez siusiania wtedy proście o cewnik, mi raz 'spuścili' i już potem mogłam normalnie się załatwiać.

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

echevaria piękna córcia.

A ja od wczoraj siedzę smutna, nic mi się nie chce tylko płakać. Moja siostra cioteczna lat 27 w poniedziałek jechała z kolega z pracy na jakieś spotkanie służbowe i on wyprzedzał inny samochód i prawdopodobnie wyskoczyła im Sarna i skończyli na drzewie. Matkę poinformowała dopiero dzień później jak jej pielęgniarka dala swój telefon. Zabrali siostrę do szpitala do Konstancina ale okazało się ze ma połamanych kręgosłup na 4 lub 5 odcinku lędźwiowym wiec ha na operację zabrali do Sochaczewa bo tam takimi przypadkami zajmuje się szpital. Operacja kręgosłupa się udała, dostała jeść i potem dostała takich torsji ze szok, wiec zabrali ja znowu do konstancina bo z kolei ten szpital zajmuje się tymi przypadkami, a dziś moja siostra walczy o życie. Przepraszam ze Wam to pisze, ale jak nie Wam to komu? Echhhh...... :(

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3upjypj9m4usi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...