Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

jejku co tu się dzieje :)

Echeveria śliczną masz tą córeczkę aż mi łza poleciała, niby mówię do mojego dzieciątka że ma jeszcze siedziec troszkę w brzuszku ale jak zobaczyłam Twoją Julcie to chciałabym już uściskać też moje dzieciątko....
Całe szczęście, że wszystko jest wporządku i jesteście obydwie zdrowe.... i oby tak dalej :)

Ewelajka Z tego co widze po suwaczku jesteśmy mniej więcej na tym samym etapie ciąży...
Mój brzdąc jest tez malutki ma około 1900 g ale jeżeli dzieciątko rosło ci w równym tempie cały czas to nie masz co się obawiać gorzej jeżeli poprostu przestało....
Jeżeli chodzi o skracającą szyjke przepisał ci lekarz jakieś leki na to? mi się skraca szyjka już od 29 albo 28 tygodnia ciąży i do tego twardniejący brzuch na początku brałam dwa razy dziennie luteine i 4 razy dziennie magnez a teraz luteine biore raz dziennie ale musze odpoczywać....
tylko kurcze gdyby to sie tak dało dzisiaj jak się wkręciłam w porządki to od godziny 19 ledwo chodziłam tak mi się brzuch stawiał...:/

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fe6hhtt78739x.png
http://www.suwaczki.com/tickers/gannhqvkueltg97u.png

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle nadrabiam zaległości z 2 dni, ale jak widzę duże zmiany :) Śpieszę tylko donieść, że mój mały diabełek w 31+2 waży 1666g :) Z tego co czytałam, to niektóre mamy czując ruchy po obu stronach brzucha obawiają się złego ułożenia dzieciątka, a mój bobas już od 3 tyg. główką w dół i ciągle go czuję po obu stronach w tym samym momencie, co on tam robi, klaszcze? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5eqhafxvmq.png

Odnośnik do komentarza

Przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego, zgodnie z art. 32 ustawy z 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (DzU z 2010 r. nr 77, poz. 512 ze zm.).

Należy się on w razie sprawowania opieki nad

- dzieckiem chorym do lat 14 i zdrowym do lat 8 (w przypadkach wskazanych w ustawie) oraz

- chorym członkiem rodziny, którym jest małżonek, rodzice, teściowie, dziadkowie, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku powyżej 14 lat.

Warunkiem uzyskania prawa do zasiłku opiekuńczego jest przede wszystkich podleganie ubezpieczeniu chorobowemu. Nie ma przy tym znaczenia, czy dobrowolnemu czy obowiązkowemu. Zasiłek przysługuje wyłącznie w okresie podlegania ubezpieczeniu, tzn. ustaje wraz z ustaniem tytułu do ubezpieczenia. Ponadto zostanie wypłacony pracownikowi w sytuacji, gdy tylko on może zapewnić opiekę choremu członkowi rodziny, w tym wypadku małżonce.

Zasiłek opiekuńczy, finansowany zawsze z funduszu ubezpieczeń społecznych, przysługuje w wysokości 80 proc. wynagrodzenia pracownika. Podstawą jego wymiaru jest przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone przez okres 12 miesięcy poprzedzających otrzymanie zwolnienia lekarskiego, a jeżeli dana osoba pracuje krócej niż rok, przez okres faktycznego zatrudnienia.

Prawo do zasiłku z tytułu opieki nad członkiem rodziny przysługuje do 14 dni w roku. Podstawą jego wypłaty jest uzyskanie od lekarza zwolnienia lekarskiego na druku ZUS ZLA, które stwierdza konieczność opieki nad chorym dzieckiem lub innym członkiem rodziny. Ponadto konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie zasiłku wraz z oświadczeniem o pozostawaniu z chorym we wspólnym gospodarstwie rodzinnym.

Odnośnik do komentarza

Ja znalazłam taki masaż krocza :
Niewielką ilość olejku rozprowadzamy na okolicę pochwy
wokół pochwy i wewnątrz niej do głębokości 2 cm wykonuj palcem okrężne ruchy zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara od 3 do 9
Włóż opuszkę palca do pochwy i uciekaj jej dolny brzeg w kierunku odbytu aż poczujesz pieczenie gdy pieczenie minie, ponownie rozpocznij masaż krocza
Po kilku dniach możesz dołączyć drugi palec a potem kolejne by z czasem dojść do masażu 4 palcami, co sprawi że krocze będzie wstanie rozciągnąć się do aż 2/3 obwodu główki dziecka.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

My w razie czego przy cc też będziemy prosić o zwolnienie dla ojca dziecka,ale myślę że przy mojej gin nie będzie problemu ;) Dziewczyny strasznie mnie wysypało na twarzy wyglądam jak nastolatka :> macie teraz też jakieś problemy z buzia? Za to paznokcie mam tak długie jak chyba nigdy w życiu i włosy takie fajne i rosną jak szalone w tej ciazy.

Maks 12-09-2015 godz 21;15 cc
/3700g 58cm. http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzjw4zec65qcsg.png]

Odnośnik do komentarza

Ja juz na chodzie, troszkę ciągnie rana ale bez szału, byłam się wykąpać, przebrać i większości poradziłam sobie sama, tylko majtki przełożyć przez nogi mi położna pomogła ;) zmniejszają przeciwbólowe dostałam na noc domiesniowo, no i lek przeviwzakrzepowy, rano mam dostać coś w kroplowce i wyciągamy cewnik, teraz mógłam go usunąć,ale po tych kroplowkach i ilości wody która wypiłam ( od porodu 3 l) to wolę go mieć do rana, żeby co chwile nie latać do kibla. Mała zabrali do 5 jednak, bo na sali mam jeszcze 1 dziewczynę po porodzie SN ( syn 4,3 kg) i ona chce się wyspać trochę.

Staram się opisywać Wam wszystko ;) żałuję tylko,że się z sesja zdjęciowa nie wyrobilam.. Miała być dziś o 8 rano.. No trudno przy drugim umowie wcześniej.. Bo tu zwlekalam aż mi brzuch urośnie
urośnie i wczoraj miał 102 cm.. A teraz już jak leżę to jest 3 cm powyżej kości miednicy i jakoś tak dziwnie bez brzucha się czuje.. I bez ruchów dziecka w nim..

Róbcie sobie zdjęcia na pamiątkę i cieszcie się ciąża póki macie czas, to wyjątkowy stan i dopiero doceniam to dziś..

W pt robiliśmy jeszcze domowke, Wczoraj byłam jeszcze w pracy na 4h.. A dziś jestem chyba inna osoba, najszczesliwsza i wyleczylam się z pracoholizmu na pewien czas, bo teraz jestem przede wszystkim mamą

Jakbyście miały pytania,to chętnie odpowiem jak nadaje z przeglądanie forum ;)

Odnośnik do komentarza

Mycha, ty kilka stron wyzej pisalas o czyms i pomyslalam ze mam dokaldnie tak samo ale zapomnialam o czym to bylo... Ale ja mam zaniki pamieci ostatnio straszne. Zaraz wroce i dopisze .
Charming , mna rowniez cos trzaslo bo sprzatam jak oglupiala.. czekam tylko na ten remont pokoju i powyrzucam z tego wszystkiego 2/3 rzeczy ktore m w domu.. No ale cos chyba ciaza tak na mnie dziala ..:)
Wlasnie wstawilam ostatnie pranko malej tych rzeczy ktore musze i... Wyjelam torbe szpitalna :) wsadzilam w nia recznik i koszule porodowa zamknelam i czekam na wene ale to chyba nie dzisiaj te pakowanko bo nie mam juz sil

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Echeveria, jak nie podobają mi się noworodki to Twoja córeczka śliczna. Jeszcze raz gratulacje!
Dziękuję też za taką relację z cc. Myślę że pomogłaś mi podjąć decyzje :)

Klaudina spytaj na następnej wizycie wprost. Jak to wygląda od strony finansowej i już.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Echeveria Gratulacje! Julcia jest śliczna :) po prostu boska! Ja już się nie mogę doczekać na moją córeczkę :) Życzę Ci szybkiego powrotu do formy i aby córcia rosła zdrowo!

Klaudina spytaj tak po prostu na następnej wizycie, bo w sumie faktycznie zabrzmiało to dwuznacznie, a w końcu CC byłoby sporym wydatkiem i lepiej wiedzieć jak ewentualnie się przygotować.

Odnośnik do komentarza

Mi też się nie podobają noworodki. Jak oglądałam porody to taki świeżak z brzucha budzi we mnie średnie uczucia. Z moja tez tak było jak mi taką umazana podali.. Ale po 2 h stwierdziłam ze jest rzeczywiście dość ładna, a jak na wczesniaka to b.ładna.. Juz ze slicznoscia to nie przesadzam ;) bo śliczne to są dla mnie niektóre dzieci od 4 lat w zwyz. No te Młodsze to nie to jak dla mnie ;) ale kocham juz ja Bardzo.

Odnośnik do komentarza

wiruśka
echeveria moje gratulacje :) pochwal się czymś więcej jak będziesz miała chwilkę czasu :)

Kurcze dziewczyny, co do skurczów przepowiadajacych to wierzycie, że ja nie miałam jeszcze żadnego skurczu? (Teraz to mnie to cieszy) ma tak któraś z Was?

wiruśka ja tych skurczy chyba też nie mam...

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy tylko ja mam wizyty u ginekologa raz na cztery tygodnie? W sumie w pierwszej ciąży też tak miałam.. a gin nic nie wspominała, że im bliżej porodu to częściej będziemy się widywac.. ?
Spać nie mogę, mała wije się niesamowicie i czuję ją dosłownie pod zebrami :) jak echeveria napisała o braku brzuszka i ruchów po cc to aż mi się łezka zakrecila.. :( faktycznie, jeszcze chwila i nie będziemy juz ciezarowkami.. a swoją drogą Julia jest przeslodka :) :) kochane czy Wam też ostatnio hormony tak buzuja?? U mnie to jest tak, że raz jestem szczęśliwa raz płaczę bez powodu, to sobie coś nawkrecam i się zloszcze lub becze, momentami wszystko mnie drażni... tak jak np mój mąż ostatnio dosyć często, który ma na wszystko czas i ze wszystkim zdąży :/ w ogóle mam wrażenie, że dla niego wszystko inne jest ważniejsze! :/ samiec jeden! Ech... :(

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Martwi mnie to ugryzienie czy cos..rozlala mi sie taka wieksza plama lekko czerwona pod skora i jak to dotykam to boli, a zarazem jakbym w tym miejscu nie czula skory...

Asiu, nie wiem jak jest np z fenistilem w ciąży ake sprawdź a jaj jie można zastosować ti podejdz rano do najbliższej przychodni.. ewentualnie zrób sobie jakiś oklad..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...