Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Tu Alucha

On już się nie zmieni to juz nie pierwszy raz...wiadomo mi też teraz hormony szaleja ale do cholery zostawic mnie z dzieckiem beZ pieniedzy bez wyprawki i zero zainteresowania.... On mogl robic ze mna co chcial wszystko wybaczalam zawsze..... Musze.to przetrwać bo nie chce tak żyć całe życie.... Teraz już nie tylko ja będę cierpieć ale również mój synek....

Odnośnik do komentarza

Alucha mylisz się pisząc że teraz będziesz cierpieć nie tylko Ty ale i Twoje dziecko. Wręcz przeciwnie. Cierpiałaś będąc z dupkiem, myślisz że jego stosunek zmieniłby się po przyjściu na świat dziecka? Może na tydzień, dwa a później mogłoby być jeszcze gorzej, bo dziecko to także obowiązki, nerwy i wydatki. Rozstając się z nim zagwarantowałaś tak sobie jak i dziecku lepsze życie. Ile jest rodzin patologicznych, nieszczęśliwych, pełnych smutku? W takich rodzinach nieraz kobieta nie potrafiła odejść od faceta, sama znam takie przypadki. Ty podjęłaś dobrą decyzję, zagwarantowałaś Wam lepszą przyszłość. Teraz jeszcze musisz się pogodzić z faktami, przestać czekać na jego odzew i zacząć walczyć o swoje. To wymaga czasu ale dasz radę, musisz tylko zrozumieć że postąpiłaś słusznie. Sama popatrz ile jest wśród nas kobiet, które są szczęśliwe mimo że kiedyś płakały z tych samych powodów co Ty teraz. Będzie dobrze ale Ty musisz zacząć w to wierzyć.

Dzasti na prenatalnym masz tylko badanie usg zewnętrzne, bez badania na fotelu, wchodź ze swoim od razu ;) Trzymam kciuki!

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Alucha, myszaa przykro się czyta, to co przechodzicie, życzę byście miały tyle siły co weronika.95, oby się wszystko poukładało jak należy :-)

Mi tylko czasem jest przykro jak mój mąż "sprytnie" omija temat dziecka, kiedy się takowy pojawia; kiedy chcę zatrzymać się na chwilę na dziale dziecięcym, a on wyciąga mnie z niego "bo jeszcze będzie czas na kupowanie" albo urywa dyskusję na temat ilości dzieci, że "wystarczy nam tylko jedno" (a to dopiero będzie nasze 1sze) - to może się wydawać błahe i śmieszne, ale mnie takie drobnostki bolą..
Wiem, że pewnie ciężko jest mu oswojeniem się, bo będzie tatą i trzeba będzie poświęcić dzieciątku duużo czasu, przez co nie będzie czasu na życie towarzyskie (a to przecież dusza towarzystwa)
po prostu czasem mam wrażenie, że tylko ja się cieszę, że będziemy mieć dziecko.. pocieszam się, że nie tylko mój tak ma i, że w końcu zaczniemy się wspólnie cieszyć Julą :)

Co do wyprawek, szczerze mówiąc, gdyby nie moja teściowa, która wysłała mi już 2 torby z ciuszkami, tekstyliami, butelkami to bym miała zaledwie kilka pierdółek także dzięki niej część rzeczy mogę wykreślić z listy :D oto zawartość 2 paczki

monthly_2015_06/wrzesniowki-2015_31264.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcroeqq9f6vtmz.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ten.właśnie wózek ma moja koleżanka co prawda inny wzor jeździ nim 4miesiac i mówi że nie zamieniła by na żaden inny
Sama pod sklepem.miałam.okazję pobujac, fajna amortyzacja, faktycznie duża gondola, lekko się prowadzi ale nie wiem jak z waga nie unosilam ;)
Na mieście u nas są takie chyba 3-4 i babki sobie chwalą

Żele kojące ból podczas porodu uważam.za zbędny wydatek kilka moich znajomych decydowalo się bo na SR polecali jednak efekt ŻADEN
Na takie bóle żel,maść itp to nie przejdzie :p

A co do masażu krocza NOGDY W ZYCIU położna wykonała jeden ruch w dodatku bez mojej zgody i myślałam że ja skopię
Wszystko w.swoim.tempie samo ładnie.szło do.przodu więc nie było potrzeby
Podziwiam te które się na to decydują bo z doświadczenia i opowieści wiem że to nie jest przyjemny masaż

Odnośnik do komentarza

joanna89a ja na te prenatalne chodzę prywatnie, a na wcześniejsze nawet nie dostałam skierowania, żeby było refundowane mimo, że chodzę na nfz. Na te usg kazała mi się zapisać mimo wszystko więc to już nawet nie chodzi o mój wybór chociaż podejrzewam, że tak czy siak bym się na nie zdecydowała. Tam gdzie chodzę na te prenatalne mają możliwość 3d i 4d ale wcześniej jak byłam nie miałam możliwości podglądu w 3d bo płacę tylko za usg prenatalne i zamiast 250 zł musiałabym zapłacić 500 :/

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję kochane dam znać po wizycie:)

Siwa, m.list no piękne te Wasze ciuszki.

Ja dziś spalam tak dobrze że mojego M nieźle nastraszyłam.
Miałam ściszony Tel. by mi nikt nie przeszkadzał no i M dzwonił 10 razy. Próbował na domowy ale nic nie było mnie w stanie obudzić, dopiero dzwonek do drzwi , otwieram a tam mój M stoi z wystraszoną miną hehehe. Dostałam zjebke hihi i nie mogę ściszać telefonu.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

emimilka, masaż krocza a masaż szyjki przy porodzie to inne kwestie.
Masaż krocza można robić samej w domu jakoś po 30 tc, żeby uelastycznić, rozciągnąć trochę i poćwiczyć mięśnie krocza, polecają to w szkołach rodzenia, nam babka dała karteczkę z rysunkami jak to się robi;) ja tak masowałam (w pierwszej ciąży), że dostałam infekcji lol, teraz nie planuję tego robić:)

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

sunshine
Dziewczyny jeszcze godzina do wizyty Strasznie się denerwuje Boję się zarówno co powie na moje wyniki ale najbardziej o to czy dzieciątko się ujawni... Siedzę już jak na szpilkach i czekam żeby wsiąść do samochodu...

bedzie dobrze, ja tez sie troszke denerwuje bo to prenatalne ale myśle pozytywnie :) trzymam i za ciebie kciuki, daj znać po

Odnośnik do komentarza

karolaaa
joanna89a ja na te prenatalne chodzę prywatnie, a na wcześniejsze nawet nie dostałam skierowania, żeby było refundowane mimo, że chodzę na nfz. Na te usg kazała mi się zapisać mimo wszystko więc to już nawet nie chodzi o mój wybór chociaż podejrzewam, że tak czy siak bym się na nie zdecydowała. Tam gdzie chodzę na te prenatalne mają możliwość 3d i 4d ale wcześniej jak byłam nie miałam możliwości podglądu w 3d bo płacę tylko za usg prenatalne i zamiast 250 zł musiałabym zapłacić 500 :/

Karolaaa to gdzie ty chodzisz do lekarza (widzę, że jesteś z Warszawy), że takie ceny kosmiczne podajesz - 500 zł za USG?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wszystkie USG są na NFZ, nawet prenatalne, no może oprócz 4d, ja znalazłam w Fundacji Gajusz, jest ona np. w Łodzi, ale w waszych miastach pewnie też są albo fundacje np. Gajusz, albo przychodnie, które mają podpisane umowy z NFZ na usg.
W Fundacji Gajusz wystarczy się tylko zapisać, bez skierowania, bez kolejek, przytulnie, mili i doświadczenie specjaliści, obraz w 3d, tyle, że bez wydruku 3d, no i oczywiście za freee. Polecam. Poszukajcie i nie dajcie się wpuszczać w maliny, że za USG trzeba płacić.
Emilly Życzę szybkiego powrotu do zdrowia:) Nastraszyłaś mnie z tą wyprawką, a ja dopiero kilka ubranek mam:) Muszę zacząć powoli kompletować. Termin na początek września.
Siwa Wspaniałe zakupy:)
Zazdroszczę Wam tych wyprawek, ja się nasłuchałam zabobonów i teraz czekam na lipiec z zakupami no i te wyprzedaże mnie nęcą.:)

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Dokladnie na prenatalnych badaniach lekarz nie bada "ręcznie "
Chyba że to Twój prowadzący lekarz to może mieć taką potrzebę ;)

Sama.nie mogę doczekać się badania w III TRYM w 3/4D
Mam nadzieję na uroczy film jak i zdjęcia by Bliżej poznać mojego skarba
Jeszcze ok 3 tygodnie... Ehh

Boże kochane, jest mi tak żal że z tymi Tatuskami takie jazdy :(
Ale mycha88 idealnie wyjaśniła sprawę
Łatwo się mówi a sama pewnie w takiej sytuacji też bym ryczala,szukała wyjścia,możliwości na odwrócenie sytuacji itd
Ale naprawdę trzeba iść do Przodu i pokazać że bez nich czujemy się tak samo silne i gotowe do działania na faceta często to działa, jest zdziwiony bo przecież bez niego mamy się zalamac błagać o powrót i być takie zależne...więc skąd ten uśmiech na twarzy.. A niech widzi... Mimo że teraz udawany

Często marudze na swojego bo mam trochę zarzutow,jeszcze nie tak dawno bo ok 2lata temu jechaliśmy po sobie oboje,myślałam że to koniec,za.dużo przykrości w słowach o czynach się przewinęło, mieliśmy dość siebie nawzajem. Jednak przerwa 3mc (on na statku ja w domu)Kilka rozmów, ustalen,i wróciło do normy...bywają spory, moje zale że mnie nie rozumie,że to co dla mnie ważne dla niego nie koniecznie
Różnimy się bardzo ale,nie szukam dymu tam.gdzie ognia brak
Do tego patrząc z boku na inne pary a na relacje w moim małżeństwie, nie powinnam się wypowiadać jako poszkodowana.
Mój mimo swoich wad naprawdę jest nieoceniony
stara się być dobrym mężem i ojcem (dla starszego naszego)jak może,(a przykład miał marny bo jego ojciec był gościem w domu zw względu na pracę)więc fajerwerków nie mogę się spodziewać.. tak czy siak daje z siebie ile potrafi,sam przyznaje ze nie umie inaczej że nie wie jak, boli go to i nie ukrywa...czasem mówi że jest do dupy a czasem wybucha złością, wszystko przez to ze nie umie tak jak ja bym chciała by było
Pomaga w domu,dużo robi za mnie i dla mnie, Naprawdę dobry człowiek
Widzę że teraz napewno dorosl i to zrobiło swoje że ta ciążę traktuje inaczej niż pierwsza
Może ma na to też wpływ utrata drugiej poprzedniej ciąży która nas dotknela...
Mówi do brzuszka,całuję,dotyka, wciąż pyta jak się czuje czy mały się rusza, że ślicznie wyglądam że brzusio boski, że doczekać się nie może itd
zapowiedział też że chciałby za kilka lat postarać się o 3 bo chce mieć jeszcze córkę hihi

Ale się "nagadalam":)

Odnośnik do komentarza

Anno,właściwie teraz sama nie wiem co.to był za masaż
Wiem napewno.ze jest nieprzyjemne :/
Przed pierwszym badaniem prenatalnym Dowiedziałam.się że to może być refundowane
Więc będąc przy okazji w głównej placówce NFZ o ten fakt
Wyszło że Tak ALE muszą być podstawy do tego np-pozny wiek kobiety, wcześniejsze poronienia, poprzednie jak i obecna ciąża zagrozona,jeśli z wynikami po badaniu Usg gp prowadzący ma obawy co do rozwoju płodu/dziecka
Jak.określiła pani w placówce,o takie skierowanie trzeba się "szarpać"

Odnośnik do komentarza

Kurcze, Wy planujecie trzecie prenatalne, ja nie mialam nawet pierwszego. Poszlam tylko prywatnie na krotkie usg w 13tyg. Zeby zrobic przeziernosc.

Jakis czas temu pisalam Wam o kropkach jakich dostalam na twarzy. Moj lekarz upieral sie, ze to uczulenie, a ja ze wybroczyny. Mialam racje. W sobote wieczorem ostro wymiotowalam i w niedziele mialam to samo na twarzy. A do tego wielki krwiak na bialku oka. Do dzis wygladam jakby zupa byla za slona;) wstyd z domu wychodzic. A wymioty w 7 miesiacu co trzeci dzien to super sprawa...

Odnośnik do komentarza

Kuki82
karolaaa
joanna89a ja na te prenatalne chodzę prywatnie, a na wcześniejsze nawet nie dostałam skierowania, żeby było refundowane mimo, że chodzę na nfz. Na te usg kazała mi się zapisać mimo wszystko więc to już nawet nie chodzi o mój wybór chociaż podejrzewam, że tak czy siak bym się na nie zdecydowała. Tam gdzie chodzę na te prenatalne mają możliwość 3d i 4d ale wcześniej jak byłam nie miałam możliwości podglądu w 3d bo płacę tylko za usg prenatalne i zamiast 250 zł musiałabym zapłacić 500 :/

Karolaaa to gdzie ty chodzisz do lekarza (widzę, że jesteś z Warszawy), że takie ceny kosmiczne podajesz - 500 zł za USG?

Do lekarza chodzę na Czerniakowską do Medicoru, a na prenatalne na Gocławiu do Boramedu i tam usg prenatalne kosztuje 250 zł ale jeśli chciałabym dodatkowo zobaczyć dzidzię w 3d musiałabym dopłacić jeszcze 250 zł tak jak za kolejne usg więc razem by wyszło 500 zł, a tyle to mi trochę szkoda wydać

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Karola6
Kurcze, Wy planujecie trzecie prenatalne, ja nie mialam nawet pierwszego. Poszlam tylko prywatnie na krotkie usg w 13tyg. Zeby zrobic przeziernosc.

Jakis czas temu pisalam Wam o kropkach jakich dostalam na twarzy. Moj lekarz upieral sie, ze to uczulenie, a ja ze wybroczyny. Mialam racje. W sobote wieczorem ostro wymiotowalam i w niedziele mialam to samo na twarzy. A do tego wielki krwiak na bialku oka. Do dzis wygladam jakby zupa byla za slona;) wstyd z domu wychodzic. A wymioty w 7 miesiacu co trzeci dzien to super sprawa...

Też nie miałam tego pierwszego usg bo zwyczajnie za późno się o nim dowiedziałam :/

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny ale się rozpisalyscie przykro mi Alucha, weronika95 że tak wyszło z waszymi partnerami ale jesteście silne i macie dla kogo walczyć. Ja na szczęście na swojego nie mam co narzekać wczoraj się smialamam z córki bo mąż ją wyzywał że nie chce jeść chleba a on w sumie tylko jest w niedzielę w domu gdy on wyszedł to mała do mnie Mamus a kiedy tata pójdzie do pracy? Trzymam kciuki za wszystkie kobietki które dzisiaj maja wizyty.
Joanna89 jeśli chodzi o smoczki to ja przy avencie kupywalam przepływowe ale dopasowane do każdego etapu życia i według mnie się sprawdzają bo wystarczył jeden smoczek do mleka i kaszki na.początku dawałam na 1 mleko później na 2 a kaszke na 3.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Ja używałam Tomee Tipee przy córci u byłam zadowolona. Płynnie przeszło nam zmiana z cyca na butelkę (bo to kształtem podobne), szybko zaczęła sobie sama łapkami chwytać flaszeczkę, nie wytarły się napisy jak w niektórych butlach po dwóch wyparzaniach i przede wszystkim łatwo je się myje w środku bo szyjka jest mega szeroka.
U nas Avent się nie sprawdził.Używałam też serii NUK (podobne kształty mają butelki z Rossmanna) i też było ok.

Odnośnik do komentarza

A ją dziewczyny wogole się nie mogę zabrać za to wszystko nie wiem dlaczego przy pierwszej corci było jakoś inaczej a teraz nie mam natchnienia może dlatego że mam tyle tych rzeczy że mi szkoda wydawać pieniędzy na nowe a tyle ladnych kocykow i rzeczy widzę ale ale odrazu przychodzi mysl po co mi kolejny kocyk jak już mam 5 i tak w kółko. Dołuje mnie ta ciąża i nie rozumiem samej siebie zwłaszcza że była tak wyczekiwana

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Joanna89a, ja tez kupilam te butelki tommee tippee naczytalam sie tych opini przed kupnem i jednak stwierdzilam (chyba przez ksztalt) ze wole TP.
Mimo ze wszyscy rowniez zachwycaja sie tymi butelkami z Aventu, ale mi jakos nienprzypadly do gustu . Moze dlatego ze wszyscy dookola je maja .. I mialam okazje z nich korzystac (tyle ze szklane) to nie raz wypadly z reki...:/ i wiadomo..

Siwa, mi tez wszyscy gadaja o zabobonach .. I juz mnie to zaczyna denerwowac . Jeszcze raz jak uslysze od tesciowki to sie jej zapytam czy az tak zle nam zyczy... Mamy w tej chwili remont i jestesmy w trakcie poszukiwan koloru scian do sypialni gdzie bedzie z nami malutka.. I jak skonczymy chcemy rowniez rozlozyc lozeczko a wiem ze u tesciowki to grzech przeciez i wiem ze zjebke nam soe dostanie .. I juz mnie telepie na sama mysl.. A przeciez w tej chwili jest taka technologia i sprzety nienjak kiedys ze do konca nienbylo wiadomo..
Co ma byc to bedzie a ona zabiera mi cala przyjemnosc :/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...