Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

U nas 19tydz i Stas zrobil sie strasznie marudny i ciagle by spal, a jak sie wybudza to z placzem, dopiero jak oczka otworzy to sie uspokaja ale dlugo to trwa, biore na rece mowie caluje i nic.
Nie wiem czy to skok czy moze dziasla bo ma takie naloty ze rece albo pieluche tak pcha do buzi jakby zjesc chcial i wscieka sie przy tym.
Oj ciezko rozszyfrowac co dokladnie akurat dolega

joasiaG co do wizyty u alergologa to nawet nke wiem kiedy bo od kilku dni juz dzwonimy a p.doktor nie odbiera, mkze jest na urlopie a to wizyta prywatna a sekretarki nie ma i tak dzwonimy codziennie.
Blanka zdrowka dla Sebcia. Oby to nie bylo nic powaznego.
kiti ja malego caly czas kapie w emolium, co przestane to zaraz cos wyskakuje. Ale jak to przy alergii..
GosiaM milo dostac kwiaty:) miejmy nadzieje ze juz sie calkiem opamietal :)
Ja wczoraj mialam sprzeczke z mezem i dalej jestem na niego zla. W zlosci powiedzial kilka slow za duzo, wiem ze tak nie mysli i powiedzial zeby mnie zdenerwowac ale mimo wszystko przykro..

Dzis rano wygladam przez okno a tu bialo:) ale mrozu nie ma wiec zaraz znowu chlapa bedzie

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamajasia15

Witajcie mamusie,
u nas też szaro buro ale my mimo wszystko na spacerze i nawet zaliczyliśmy mega zakupy w Lidl :-)
Gosia.M ten śpiworek wg mnie wcale nie jest taki mały - ja kupiłam niebieski
Blanka1212 jeszcze raz dużo zdrówka
Dziewczyny a czy Wy używacie jeszcze przewijaków? Ja jutro z wielkim żalem swój sprzedaję - jak dla mnie super się sprawdził ten gadżet ;-)
Miłego popołudnia

Odnośnik do komentarza

KingaM próbowałaś smarować dziąsła jakąś maścią przeciwbolową? Jeśli Staś urodził się w terminie to skok rozwojowy powinien się mu teraz kończyć. U nas skoki rozwojowe zaczynają się tydzień później. Chyba właśnie jesteśmy po kolejnym.

Kiti ja od początku kąpie w Oilatum. Niczym nie smaruję skóry. Nam sam emolient wystarcza a skóra jest po nim super.

Blanka dużo zdrówka dla was. Współczuję. Też ostatnio dopadł nas jakiś wirus, ale na szczęście obyło się bez lekarza.

Dzisiejsza noc była OK. Od kilku dni Antek zasypia około 19. Potem karmienia o 21, między 2 a 3, po 5 rano, no i pobudka około 8. Już nie męczę się z usypianiem po pierwszym wieczornym karmieniu. W dzień też trochę pośpi.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Czesc kobietki. U nas noc okropna... Mloda budzila sie co godzine a zasnela o 20:30 :/ i pobudka o 6:30 niby nie plakalaale ciagle sie krecila i musialam do cyca co chwile klasc. W dzien niewiele lepiej... Chyba zeby dokuczaja:/ ja jestem padnieta a M w trasie:/ tezchcialam do Lidla skoczyc ale nid chcialam juz marudki ciagac:) milego dnia

Odnośnik do komentarza

karolina83 jeszcze nie smarowalam nawet w domu nie mam. Stad urodzil sie tydzien przed czasem.

Przewijak dalej mam i jak narazie nie zrezygnuje z niego bo maly sie miesci jeszcze mocno sie nie kreci i nie wyobrazam soboe przewijac go np na lozku, na stojaco bardzo wygodnie:)
Waninke musze zmienic i chyba zamowie przez internet bo blisko nigdzie nie ma. I koniecznie ze stelazem, wygodna jestem:)

Czy barwa oczu juz u waszych maluchow sie zmienila? Ja mam brazowe, maz brazowo zielone a Stas na poczatku mial ciemno granatowe a teraz szare. Jak dlugo jeszcze beda sie zmieniac?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

karolina83 to chyba jednak skok, bo ciagle spi i to taki niespokojny sen, jest marudny, steka piszczy, dziwnie sie zachowuje. Albo jedno i drugie...
A zel i kilka innych rzeczy mialam kupic ale mam taka skleroze ze jak bez listy wyrusze to nigdy nie kupie tego co trzeba.
I myslalam ze u nas zeby pozniej beda szly, corka mojej siostry dopiero kolo 10miesiaca miala pierwszy zab. Ale wlasnie rozmawialam z tesciowa i u niej wszyscy troje juz do pol roku mialy po dwa takze po zel w pierwszej kolejnosci do apteki.
Blanka jak tam?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamajasia15

KingaM no właśnie u mnie to jest tak że małemu nogi wiszą i tak podskakuje na tym przewijaku że się boję że się głową w ścianę suknie - przewijak mam na łóżeczku a łóżeczko pod ścianą :-( i też nie wiem jak to będzie z tym przewijaniem :-(
a waniennkę też mam ze stelażem :-)
ja też się zaopatrzyłam w różne żele tak na wypadek awarii
a co do oczu to ja gdzieś kiedyś czytałam, że się zmienia jak dzidziuś ma ok 6 miesięcy i tyle - więcej nie pamiętam
Mamuśka09 do Lidl jeszcze zdążysz
Blanka1212 co z Wami?

Odnośnik do komentarza

Po lekarzu wielka ulga. Obejdzie sie nawet bez antybiotyku. Mamy sie ingalowac nebbudem i kropelkami jakimis a do tego syrop. Ciesze sie ze nie czeka nas szpital. Jak do srody sie nie polepszy to mamy przyjsc ponownie.
Dziekuje wam kochane za wsparcie!!!!:) na was zawsze mozna liczyc!!

Co do przewijaka to my juz od dawna sie nie miescimy i przewijamy sie albo na lozku albo na rozlozonym na dywanie rozku:) ale przyznam ze po cc bez przewijaka na lozeczku byloby mi ciezko.
Wanienke mam mala ale bedzie musial sie w niej dlugo miescic bo mamy prysznic a pod prysznicem to ja musze mojego starszego pilnowac a co dopiero takiego 2latka.

W lidlu zakupy srednio udane. Te granatowo niebieskie komplety najwieksze poszly zanim przyszlam wiec wzielam te zolte body i spodenki tez zolte i szare i do tego pajac. Duza ma ten lidl rozmiarowke. Kolderek nie kupowalam bo wszystko mam.

Na zabkowanie polecam Camilie. Na gemini jest duzo tansza niz w stacjonarnych aptekach.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

blanka1212 super ze tak sie wszystko udalo.gosiaM to faktycznie kopara opada, ja sie smieje i swojemu wpajam ze facet powinien dawac kobiecie kwiaty tylko w przeprosiny. Na inne okazje preferuje sie zloto, srebro i inne dobra :D Rozwijając temat; przewijak- używamy jak się trafi,wanienka- kompiemy się w salonie w wanience postawionej na ławie ale już się ledwo mieścimy. Myślę ze jak mloda zacznie sama siadać przeniesiemy się do brodzika. Zabkowanie- narazie idzie dość sprawnie, jednego kielca na dole już widać, nie goraczkuje biegunki też nie ma, czasem trochę marudna ale wtedy idą w ruch żel i gryzak. Kolor oczu-Ala na początku miała takie szare jak cielaczek, teraz robią jej się niebieskie po tacie:D. Emolienty-używamy od początku tylko tego z polleny (na zdjęciu) nigdy żadnych problemów skórnych nie było. U nas noc była łaskawa. Ala pojadla o północy a potem o 4.30. Rano wstała z dobrym humorem. Nadal jedziemy na samej piersi. Przyzwyczajamy sie tylko do smaków dając młodej do probowania różne przysmaki. Mama zrobiła dziś sztafete po lumpkach ale nic ciekawego nie utrafila. Robiłam ostatnio przegląd w ubraniach młodej. Widzę ze nie ma co patrzeć na numeracje bo czasem i nr 62 i 74 są dobre, a bluzeczki to nawet takie 6-12 mc pasują.

monthly_2016_02/wrzesniowki-2015_43353.jpg

Odnośnik do komentarza

Martwi mnie troche ten moj synio, niby sie smieje gada, ale jakis marudny jest troche, jeczy i piszczy. A najgorsze ze o 19 juz przed spaniem noe chcial jesc, zawsze jak sie konczy to wrzeszczy ze malo a teraz wypychal jezykiem i sie smial. Wcisnelismy mu tylko polowe. A teraz kotluje sie po lozeczku nie moze zasnac, nie placze ale tak sie rzuca. Ciekawe co to bedzie za noc..

Blanka to dobrze ze dobrze:) inhalacje nie takie straszne, a antybiotyk to az zal dla takich maluchow podawac.
Chyba siade z lista i z tej co polecasz apteki gemini pozamawiam na zapas.

Co do wanienki to musze wymienic na wieksza bo co prawda mamy prysznic ale bez brodzika

mamajasia15 ja przewijak mam nad wanienka i jest mobilny odsuwam od sciany jak sie maly sunie nogami.
Jak do pol roku sie zmieniaja to mamy jeszcze czas bo takie szare brzydkie :)
Tez chcialabym zeby mial po tacie, z zewnatrz brazowe a w srodku zielonozlote:)

I uwaga zdecydowalam sie i obcielam wlosy:) :) :)
Z dlugosci do pasa scielam do ramion plus refleksy. Jak na teraz nie zaluje, jestem zadowolona, zobaczymy jutro:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Mamajasia u nas przewijak to już na styk, czasami wygodniej przebrać mi go na łóżku.

Kinga Szymek miał ciemne oczka a teraz zrobiły się ni to niebieskie ni brązowe. Odważny krok z tą fryzurą. Ja tak ścięłam po ślubie bo potrzebowałam odmiany. Jak ja to mówię włosy odrosną:-)

Szymek śpi, zrobił dziś zieloną kupke, nie wiem czy po marchewce czy przez zabkowanie. Zobaczę jak będzie jutro. Spokojnej nocy mamusie:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamajasia15

No i u nas pierwsze nocne karmienie :-)
Ja waniennkę wymieniłam po Nowym Roku, bo w tej małej byli już niewygodnie i teraz mamy taką 100 cm i jest dobrze - w perspektywie będę wstawiać ją do wanny, bo jak na razie to używamy stelaża
Blanka1212 no i super że się udało bez antybiotyku, teraz kurujcie się szybko - a ja byłam w Lidl i zapomniałam inhalator kupić :-( też robię zakupy w Gemini - dobre ceny mają
KingaM ja idę do fryzjerki jutro i będzie bez rewolucji raczej
joasiaG a jak tam słodkości wyszły?
A ja wczoraj podniosłam już w gondoli oparcie na max do góry i mały ani chwili nie płakał i wszystko oglądał na spacerze - po jakimś czasie nawet usunął, więc chyba mu się podobało, że wszystko widział -byliśmy prawie 2 godziny :-) - a jak u Was ze spacerami i pozycjami w wózkach?
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny :)
KingaM też bym chciała ściąć włosy ale po pierwsze brak czasu , po drugie mojemu mężowi zawsze przykro z tego powodu, bo woli moje długie włosy, a ja i tak twierdze że szybko odrosną. :)
Co do koloru oczu to czytałam że niemowlaki rodzą się z niebieskimi oczami i potem do roku może się kolor zmienić. I tak starszej córce z niebieskich oczków po urodzeniu (ja też mam niebieskie) zrobiły się brązowe (po tacie). A Staś jak na razie dalej ma niebieskie.
Co do przewijaków, to powiem wam ,że nie mielismy i jakoś obyliśmy się bez niego bez problemu :)
U nas noc spokojna, dzieci ładnie śpią jeszcze. Staś przebudził się 0 4:30 dostał butelke i jeszcze dosypia. A Paulinka pewnie za nie długo się obudzi i przytupta do mnie do łóżka (mąż poszedł do pracy na rano). I trzeba będzie zacząc dzień od nowa. Znowu myśleć co na obiad ugotować. Może dziś będzie ładniej na polu to choć pójdziemy na spacer, bo przez ostatnie dni brzydko było, wietrznie i deszczowo, trochę i snieg sypał i siedzieliśmy w domu.
A powiedzcie mi dziewczyny jak to z tymi warzywami i owocami u was. Dajecie np. koło południa zupke a potem po południu owoca? Pytam bo na razie jemy same zupki ale myśle już lada dzień podać jakieś jabłuszko.
miłego dnia :)

Natalka 18.11.2016r. 3100g i 54cm
Staś 18.09.2015r. 4050g i 58cm
Paulinka 11.04.2013r. 4300g i 57 cm

Odnośnik do komentarza

kasiaa89 moj M tez woli jak mam dlugie wlosy i zawsze protestuje jak ide je podciac.

U nas wczoraj bylo sloneczko choc wialo wiec wybralismy sie na spacerek ale dzisiaj sobie odpuszcze bo pada i wieje duzo bardziej niz wczoraj. Sebus jeszcze podrozuje w gondoli i nie podnosze mu oparcia pod glowka wyzej bo nie protestuje wiec lezy plasko bo tak zdrowiej.

Co do warzyw i owocow to przez ostatnie dni dawalam owoc po cycusiu a obiadek o innej godzinie ale wg tableki hipp jeden mleczny posilek zamienia sie na obiadek po ktorym daje sie deserek czyli owoce. Najpierw trzeba jednak dziecko wprowadzic w nowe smaki. Staram sie nie dawac nowego obiadku i owoca tego samego dnia. Np dzisiaj dam dynie z ziemniaczkiem bez owoca bo dynie je pierwszy raz.

mamajasia ja mam ten inhalator z lidla i jestem bardzo zadowolona.

A ja dzisiaj musze zrobic porzadny trening bo wczoraj nie cwiczylam.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie, my dziś pospaliśmy do 8.30, wow...w nocy 2 karmienia. Swieci słoneczko tylko strasznie wieje. No ale jest słońce jest energia do życia ooo:-)

Mamajasia ciasteczka wyszły super, wszyscy się zajadali. My jeżdzimy juz w spacerówce na półleżąco i większosć spaceru Szymek rozgląda sie. Dopiero pod koniec usypia.

Kasiaaa ja daję warzywko w porze obiadowej, owoców jeszcze nie dawałam, czekam aż mały pozna trochę smaków warzywnych.

Aaaa dziewczyny tłusty czwartek.....robicie pączki, oponki i inne pyszności od których tyłek rośnie?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

I mi skasowalo :/ wiec jeszcze raz

Hej
Noc nie najgorsza karmienie o 1 i 6 pobudka o 8. Niespokojnie spal i kilka razy wstawalam zeby zobaczyc co sie dzieje. Apetyt wrocil:) i juz przed 9 mocno sie domagal wiec mama zadowolona:)
Jakis nosek jakby ma zapchany znowu, zrobilam inhalacje ale nie bardzo bylo co sciagac, zobaczs jak w ciagu dnia bedzie.

JoasiaGCo dp paczkow i innych zakazanych rzeczy to jak maz kupi to sie skusze bo jestem antytalentem kulinarnym a pieczenie to w ogole masakra.
Nawet ostatnio kupilam sobie super robot naiwnie wierzac ze pomoze;) ale nie pomogl:) babeczki nie wyrosly, biszkopt opada a w kazdym ciescie zakalec..
mamajasia15 ja juz chyba wszystko mialam na glowie i jakos jescze nie odnalazlam fryzury koloru zebym sie w 100 procentach czula dobrze. Szukam dalej:) jak wymysle cos nowego to zaraz zmienie

Wczoraj bylismy na spacerze ale dzis raczej tez nosa nie wystawimy bo pada i ostro wieje

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

U nas pomimo problemow z zasnieciem, bo kąpiel wczesniej o godzine zeby mąz na trening mogł pojechać, noc ok. Zasnela o 22. Potem cyc o 3 i 5, po 6 krecenie wiec wzielam ją do lózka i spalysmy do 8 :) tylko cos mnie kregoslup boli. Ale juz Lila zasypia to bedzie kawka. Ja juz pączki na wekendzie zjadlam 3 bo mama moja robila pierwszą transze :D

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Blanka super, że udało się bez antybiotyku :)
KingaM koniecznie pochwal się nową fyzurą:) Ja przed samą ciążą skróciłam z długich do pasa, na takie za ucho. Teraz już podrosły i mam do ramion i właśnie się zastanawiam się czy skracać, czy zostawić niech rosną.
Co do przewijaka, to my czasem jeszcze używamy, chociaż faktycznie nogi już wystają ;)
Oczka ma jeszcze niebieskie, choć już trochę bardziej szare się robią. Ja mam zielone, a mój piwne, więc ciekawe jak się jej zmienią.
JoasiaG ja pączków raczej nie będę robić, ale pewnie zjem ich sporo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9zbmh1xzq48fw.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Od wczorajszego popołudnia nie mogłam wejść na forum, dopiero dzisiaj się udało.
Kurde w nocy miałam ochotę rozszarpac męża. O 23mały się przebudzil i mój szanowny M zaczął do niego się uśmiechać a, że synuś tatę uwielbia to się rozbudzil. I tak M o północy poszedł spać, bo rano do pracy a ja do 2walczyłam z małym, żeby zasnął. O 6 pobudka na jedzonko, po 8 pobudka na dobre.
U mnie dzisiaj hula wiatr, także nici ze spaceru będziemy się kisic w domu.
Przewijak nie używamy już od miesiąca, bo za krótki i mały za mocno bryka. Przewijam na swoim łóżku. Wanienka też już za mała, dlatego Igorek kapie się w wannie na gabce.
KingaM gratuluję odwagi w zmianie fryzury :)
Blankasuper, że obeszło się na razie bez antybiotyku i oby tak zostało. Jeszcze raz duuuzo zdrówka.
kasiaaa89 ja tak koło 13 podaję zupkę, a koło 16-17 owocka. zawsze podaje jedzonko godzinę po kp.
mamajasia 15 powodzenia na czwartkowej wizycie, trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze.

Angelika, 10.10.2001, 3030g, 54cm
Igor, 15.09.2015, 3500g, 54 cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...