Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Mycha88, gdyby mi pediatra nie powiedziała, że już niedługo będzie ząbkowanie, to bym na to nie wpadła. Ja nie jestem pewna, ale inne problemy mogę wykluczyć. U nas problemów brzuszkowych brak. Antek z tego powodu raczej nigdy nie płakał. Przy skoku rozwojowym śpi większość dnia i nic poza tym się nie zmienia w jego zachowaniu. Poza tym ten płacz jest dość charakterystyczny. Płacze jakby coś go bolało, a uspokaja się po żelu na dziąsła. Podobno można czasem wyczuć ząbki pod dziąsłami, ale ja chyba nie potrafię. Znów Antek zaczął wyć z bólu :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Nadrobilam was, ehh pedzicie, ale super forum się ruszyło.
My po wczorajszym szczepieniu ok, płaczu nie było i półtorej miesiąca spokoju do następnego.
Pomimo, że ja tylko kp lekarka proponuje powolutku rozszerzać dietę. Na początek dosłownie po pół łyżeczki marchwi, ziemniaczka. Dodam, że 15 kończymy 4 miesiące i teraz pytanie, bo już się pogubilam czy któraś z mam karmiaca tylko piersią wprowadziła już jakieś posiłki?

Angelika, 10.10.2001, 3030g, 54cm
Igor, 15.09.2015, 3500g, 54 cm

Odnośnik do komentarza

Super że na forum znowu tak tłumnie oby tak zostało.

Karolina83 ja czułam że dziąsło jest takie jakby lekko napuchnięte a kilka dni późnuej zobaczyłam mały biały punkcik. Dziś sprawdzałam i w drugim miejscu też jest takie napulchnione więc pewnie drugi ząbek. Tylko myślałam że one przebijają się szybciej, bo u nas już 11 dni a ta biała kropka ledwo ledwo urosła.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Ale stron, od wczoraj nie zaglądałam a tu taka niespodzianka :) uwielbiam was czytać, ale jakoś nie umiem się zmotywować by coś napisać, zawsze wydaje mi się takie nieistotne to co chce napisać. Ale moje drogie obiecuje poprawę a te nasze dzieci to po prostu przepiękne!
Podziwiam was za te ćwiczenia, ja ostatnio nawet sprzątać nie mam siły, o gotowaniu już nie wspomnę.
Mamom bliźniaków biję brawo, jesteście mega.
Co szykujecie dziewczyny na Dzień Babci?

Odnośnik do komentarza

Martucha jaka radość:-)

Aniq my zamówiliśmy fotomagnez na lodówkę ze zdjeciem Szymka. Jest duży, bo wielkości kartki a4. Myślelismy jeszcze o ramce na zdjęcie z miejscem na odcisk rączki i stópki no ale magnesy bardziej nam się spodobały.

Blanka dzięki za rady:-) od rana jestem milutka dla męża i sam zaproponował że umyje podłogi a teraz właśnie kołysze w wózku młodego. Hi hi może go jeszcze bardziej zmotywuje do pomocy jak trochę poszalejemy w nocy:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Ojej, ledwo żyję. Wczoraj do północy tanczylismy z Natalką bo po godzinie się obudziła z dzikim wrzaskiem. Po czopki jeszcze w nocy M leciał, ale nie zdążył z nimi wrócić jak zasnęła. Dziś trochę lepiej wystarczył tylko żel na razie, ale musiałam to zrobić szybko bo ledwo dala się dotknąć i cały czas marudna.
Karolina83 te pierwsze ząbki mogą iść od paru dni nawet do 2 miesięcy jak to mi lekarka powiedziała, z reguły są to takie napadowe bóle. Mogą się pojawiać nawet co kilka dni. Podobno Najgorzej jest w momencie kiedy ząbek się przebija juz na wierzch.
Nie pamiętam kto pytał po czym poznać ze to ząbki? Poznasz gwarantuje. Najpierw zaczynają swędzić dziąsła i maluch na wszelkie sposoby próbuje sobie ulżyć. Świetnie się sprawdza wtedy tetrowa pielucha na palcu. No i co do rączki to do buzi :)
Ala, Leos i Jagodka śliczne dzieciaczki,
Dlaczego mi się nie udaje załączyć zdj z tel?
A no i faktycznie ciężko ostatnio nadgonic z czytaniem forum. Aż trudno pamiętać kto o co pytał i wszystkie tematy.
Miałam dziś podawać Natalce zupkę ale przez te ząbki i moja małą niedyspozycje jeszcze się wstrzymam.

http://www.suwaczek.pl/cache/939a4f1aa2.png
https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjorx9jkw6c.png

Odnośnik do komentarza

Jak to mozliwe ze dzieci w czasie skoku tak szybko wszystkiego sie ucza. Sebus bardzo chetnie lapie zabawki a nawet wola zeby mu cos podac jak wyrzuci. Jeszcze sie nie przekreca ale lezac na brzuchu przesuwa sie do przodu zeby zlapac zabawke. Slodkie:)
Na szczescie po wczorajszej czekoladzie nie bylo problemow z kupa.

Emi wspolczuje. U nas sie na chwile troche uspokoilo.

joasiaG ogladnelam kilka twoich filmow na yt bo jal wczesniej byla o tym mowa to jakos nie bylo czasu. Jestem pod wrazeniem pomyslow i takiej pasji. Ja bym chyba nie miala cierpliwosci:) a mezowi za podlogi koniecznie podziekuj:) niech sie poczuje doceniony:)

Aniq ja na dzien babci wywolalam juz zdjecia i zamowilam ramki na allegro. Powinny zdazyc przyjsc:)
Pisz pisz jak najczesciej.

karolaa a mi sie nie chcialo na spacerek dzis wybrac. Jutro sie przejde.

Martucha super! Jaki juz duzy:) ja tez juz musze schowac ubranka na 68 bo sa zbyt ciasne. 74 takie na styk.
A i ja tez kp i Sebus skonczyl 4.01 4 miesiace i na razie nie bede nic rozszerzac.

karolina83 niestety ale te zabki to nas beda meczyc jeden po drugim.

cantedeskia ja tez chce juz pozna wiosne i lato:) bede mogla caly dzien spedzac na zewnatrz bez strachu ze nie mam jak nakarmic piersia czy przewinac.

kasiatko brawo ty!

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie o jak milo znowu jest co poczytac bo ja uzalezniona od was.
Oliverkowi zabki chca wyjsc i jest mega marudny na dole ma rozpulchnione dziaselka a u gory prawa trojka kielek chce sie przebic bo juz widze biale pod skorka.
Wczoraj moj synus skonczyl 4 miesiace i zrobil mamusi prezent w nocy pospal od 20:30 do 2:30 czyli 6 h bez kp.
Mamy blizniat podziwiam i szacun ze ogarniacie to wszystko. Ja idac na usg myslalam oby jedno to bez problemu ogarne a z dwojka trzeba sie dobrze zorganizowac.
Wczoraj moj synus dostal marchewke ugotowana zblendowana z moim mlekiem jadl chetnie i dzis tez bo mi tu health visitors mowila ze to co chwila sie zmienia i jak chce podawac przy kp dodatkowe pokarmy od 4 miesiaca to ok jak od pol roku to tez ok. Ale z racji tych zabkow i jutrzejszego szczepienia wstrzymam sie na kilka dni.
JoasiaG twoje problemy skorne synusia sa takie same jak mojego i mysle ze to od nabialu ale calkowicie nie eliminuje a ograniczam . Pani doktor stwierdzila ze to atopowe zapalenie skory po mamusi heh.
Dziewczyny wiem ze juz bylo ake czy ktorejs maluszek robi kupke po kazdej drzemce w ciagu dnia obudzi sie zje i kupka.
Bo troche mnie to martwi czy nie za duzo bo wychodzi tak 3-4 w ciagu dnia.
Pozsrawiamy

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Kochane nie pisałam bo trochę byłam zdołowana. Po tym co powiedział lekarz, postanowiłam wrócić do kp (po przerwie krótkiej bo niecałe 2 dni). Zmotywowana i pełna zapału. Po 3 krotnym wydojeniu cycka małemu znów zaczęło jeździć w brzuchu i go spinać. Trochę ulał. Wieczorem taki ryk że usypiałam na rękach 3 godziny.
Moje postanowienie prysnęło jak bańka mydlana i właśnie 2 dzień jest na nutramigenie. Szczęśliwy i spokojny.
Dziś próba podania dyni (od 2 lyżeczek zacząć?). A jutro spróbuje raz nakarmić piersią. Chciałabym karmić może pół na pół? Jak nie będzie cierpiał oczywiście.

mycha moje plecy też umarły kilka dni temu. Korzystam że chwilowo samo mm i biorę ketonal i przylepiam plastry. U mnie z przeciążenia. Mały przez te bóle usypiany jest wieczorem na rękach...
Ja też przewijam po każdym karmieniu. No chyba że czuje że zupełnie nie napompowane.

Blanka u mnie nie ma opcji żeby mały zajął się sobą przez jakieś 40 minut tak żeby poćwiczyć. Będę ćwiczyć wieczorem jak pójdzie spać. Muszę już bo mi te plecy siadają. Muszę wzmocnić.

czekamnaJanka u nas też kupa była co 5 dni. Na nutramigenie 1-2 dziennie :) cieszę się z tego na razie jak głupia.

A teraz idę doczytać resztę :)

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...