Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamusie i te które jeszcze czekają :)
Mój maluszek jutro bedzie miał 3 tygodnie. Powiedzcie mi czy śpicie przy zapalonym świetle/ lampce? My nadal palimy ale tak mi cieżko zasnąć:( a potem karmienie, rozglądanie i mijają godziny. Juz ktoras noc gaszę, a za 10 min wstaje i zapalam.
W czym śpią wasze dzieciaszki? My cały czas becik ale czy juz nie jest mój chłopczyk na to za duży? :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Odnosnie szarpaniny przy cycu u mnie jest od poczatku taka jazda, raz je pieknie bez problemowo a raz jest taja jazda i walka przy cycku ze nawet ja odpuszczam i daje wtedy mm( glownie w nocy) my dzisiaj wrociljsmy do karmienia cycem plus pojawil mi siee znow mini nawal pokarmu, maly je max 20 mib i zasypia a ja sie zastanawiam czy zjadl wystarczajaco:/
W ogole wstajemy dzisiaj rano i przezylam szok maly ma buzke w czerwonych lekko ropnych krostkach wyglada to strasznie :( dobrze ze mam sasiadke dermatologa wiec odrazu ja zaprosilam, okazalo sie ze ma tradzik noworodka :/ musimy przemywac rumiankiem i octaniseptem ehh maly wyglada jakby go cos owrzodzilo :/
A co do luszczenia u nas podzialal emolium do smarowania, 3 dni i piek a skora. I dobra wiadomosc odpadl nam dzisiaj kikucik jupi:)

Odnośnik do komentarza

A w ogole najlepsze jest to ze dzisiaj mialam super sytuacje w rosmaniee stoje sobie w kolejce z zakupami, przychodzi moja kolej a pani ekspedientka tekst do mnie: o przepraszam bardzo Pania niezauwazylam a powinna byc Pani obsluzona bez kolejnosci z racji brzuszka... No zesz jakby mi ktos w morde szczelil tak sie poczulam :/ mowie jej ze niestety juz minsie nie nalezy bo urodzilam pani zalala sie rumiencem a mi sie zrobilo przykro ze dwa tyg po porodsie a jq mam jeszcze taki bandzior:/ wczoraj tez dziadek mojego M jak mnie zobaczyl to odrazu wyskoczyl z tekstem czy nie mam tam czasem drugiego dziexka:/

Odnośnik do komentarza

U mnie akurat to o smoczek chodzi, bo jak go dostanie to zadowolona .
Ja gasze swiatlo calkowicie, przed tym jak zasne to pale lampke sobie czy jak ja przewijam to tez mamy lampke ale jak sie kladzie to jakies 10minut mam taka malutka ledowa lampeczke w szuflade wrzucam ja albo lampki takie ladne, wsadzam do szuflady szklanej i sie pali jakies 10minut zebym ja widziala poki nie spie czy jej sie nie chce odbic, a jak juz mi przejdzie i zasypiam to zgaszam i mamy ciemnosc. Takie maluszki to chyba wola spac w ciemnosci.
My spimy w mojzeszku, bo blizej. Lozeczko pod sciana troszke dla nas za daleko (czyt. Lenistwo )

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Karolinek ja do kjarmienia w nocy mam taką małą lampkę, jask widzę że młody przysypia to wyłączam ją, trzymam go jeszcze chwilę i kładę do łóżeczka. Przy zapalonym śwuetle gorzej mu się usypiało. A śpi w śpiworku bo z rożka już się rozkopywał.

Kataryb u mnie niby waga praktycznie wróciła do tej sporzed ciąży ale flaczek został...znika jak wciągne brzuch ha ha.
Jutro ( mój lekarz to jakiś pracoholik żeby w niedziele pacjentki przyjmować) mam wizytę kontrolną po połogu i mam nadzieje że wszystko się tam ładnie obkurczyło, zrosło i w ogóle.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, mój Synek zawsze po karmieniu dostaje smoka, prawie nigdy nie może zasnąć bez niego, to już uzaleznienie☺, od początku miał straszna potrzebę ssania. A podczas jedzenia tez się czasem wije i stęka☺
A w ogóle to mam problem, może coś poradzicie ?
Niko od kilku dni ma wysypke, na poczatku krostki były tylko w okolicach pachwin i podbrzuszu, a teraz rozniosly się na cały brzuch, nie wiem czy to alergia pokarmowa, czy może nie powinnam smarować jego oliwka, czy to pampersy, ale wcsumie uzywam ich od urodzenia Malego, kurcze zaczynam się tym denerwowac

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

karolinek26
Witam mamusie i te które jeszcze czekają :)
Mój maluszek jutro bedzie miał 3 tygodnie. Powiedzcie mi czy śpicie przy zapalonym świetle/ lampce? My nadal palimy ale tak mi cieżko zasnąć:( a potem karmienie, rozglądanie i mijają godziny. Juz ktoras noc gaszę, a za 10 min wstaje i zapalam.
W czym śpią wasze dzieciaszki? My cały czas becik ale czy juz nie jest mój chłopczyk na to za duży? :)

karolinek26 my śpimy przy zapalonej lampce, w której jest taka żarówka http://allegro.pl/zarowka-e14-led-5w-rgb-kolorowa-pilot-i5666308721.html Jak przewijam włączam światło białe (moc jest mała więc nie wali po oczach), a jak Nelka śpi to ustawiam np ciemno niebieskie i jest taki półmrok. Poza tym czasami włączam kule cotton balls.

A jeśli chodzi o spanie, to Nelka od powrotu ze szpitala śpi pod kołderką. Jak będzie troszkę starsza, przerzucimy się na śpiworek :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Mimo że wiele razy miałam.ochotę sie udzielić to brak czasu mnie hamuje.
Staram się być na bieżąco w czytaniu po 9mc ciężko zaprzestać ;)

Kobietki gratuluję(!) nowych malenstw i czekamy na te "ostatnie"!!! :)

Jak zwykle będę pisać wyrywkowo to co mi się przypomni więc z góry przepraszam za bałagan ;)

U nas całkiem nie źle
Radzę sobie z moimi lobuzami nadal bez męża
Więc kobietki nie bójcie się zostać z maluchami same, trochę organizacjami jest super a właśnie tego teraz najszybciej się uczymy -organizacji :)
Dawid zaskakuje mnie co dzień
W drugim tygodniu(albo i wcześniej -nie pamiętam,ale baaardzo szybko) starał się z całych sił główkę trzymać -komiczne akcje -kojarzył mi się z tymi słynnym pieskami w samochodach (wiecie o czym mowa?)
I z każdym dniem silniej dłużej i stabilniej trzyma ten lepek:)
Czy to u mnie na rękach czy jak leży na brzusiu a i to bardzo lubi Więc większość czasu tak spędza śpi,mysli albo obserwuje.
A od tygodnia jakos sam się na plecy przewraca -pediatra mówi że jest niemozliwy ;)
Nie mam pojęcia ile mu wagi podskoczyć bo nie było pomiaru od czasu wyjścia że szpitala.Ale.widze i czuje ze ładnie przybiera dostał piękne faldki, druga brodę -okraglutki się zrobił.
Jutro dzwonie po jakieś info kiedy pediatra z przychodni ma zamiar nas łaskawie odwiedzic kiedy szczepienie itd
I ja wybieram pakiet podstawowy NFZ a za 2 lata pneumo.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy tyd ien po porodzie skóra z malucha aż się sypala ale to tylko stopki rączki i brzuszek
Kąpiele w oilatum nie wycieranie a osuszanie ręcznikiem i nic wiecej,minęło!
Obecnie zmagam się z drobniutkimi krosteczkami głównie na brodzie wydaje mi się że to od mleka jak nie umyje po karmieniu albo po myciu przygotowana woda,może za twarda -sama nie wiem..
U nas to szarpanie z cyckiem też się pojawia i smok zazwyczaj pomaga uspokoić awanturnika :)
Chyba że to wieczór i pojawia się kolka(była u nas 2razy) to nic nie pomaga na długo.

Odnośnik do komentarza

Klarita spoko, jak będziesz mogła i pamiętała, to będę wdzięczna :-)
Kataryb mi ostatnio pani na poczcie kazała usiąść i dopiero potem się domyśliłam, że ze względu na brzuszek :-) Cóż, codziennie jest mniejszy, ale nadal widoczny. Jak już pisałam, to lekarz mi powiedział, że po cc macica obkurcza się wolniej, więc to musi potrwać.
A z wagą to spadłam kilka dni po szpitalu o 11-12 kg (było 20 na +), ale dalej nie chce ruszyć!

Mój synek jeszcze śpi w różku, ale się już rozkopuje i zauważyłam, że jest już trochę krótszy niż był (rożek, nie synek :)).
Zasypiamy w łóżku przy małej lampce, bo ja w ciemności nie widzę, jak go do cycka przystawiam ;)

Napletek - mama mi mówiła, żebym zwróciła uwagę na ściąganie i czyszczenie, dlatego szukałam na necie czegoś na ten temat i absolutnie nie należy na siłę ściągać, bo on jeszcze nie schodzi i można krzywdę zrobić! Lekarka potem potwierdziła - czyścimy jak się da, zachowujemy higienę, można nawet przy cewce posmarować linomagiem i to wszystko, nic na siłę nie ruszać.

Pępol u nas jeszcze po 16 dniach nie odpadł... Podobno pępowina była gruba i takie kikuty to mogą nawet 3-4 tyg. odpadać. Mam nadzieję, że dobrze go pielęgnuję (gazikiem ze spirytusem 70%) i to nie moja wina, że nie odpada.

Co radzicie na poranioną brodawkę? Bo smaruję maścią, wietrzę ile mogę i to pęknięcie nadal się nie goi, szczypie, szczypie. Wczoraj i przedwczoraj karmiłam w osłonce silikonowej i chyba rozogniłam to bardziej. Sama już nie wiem... :/

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Kolczyk.M witaj w klubie, mój szkrabik skończył już dwa tyg.i o dziwo troche lepiej się już ogarniamy.
Dziekuje Bogu za tego co wymyślił leżaczek - bujaczek od przedwczoraj to jakbym dziecka nie miała. Siedzi sobie, albo zaśnie, albo słucha melodyjek, patrzy na misie i jest grzeczniutki, oby tak dalej, na imieninki robimy zrzute po rodzinie i kupujemy mu ta samobujającą się huśtawkę, nie ma bata:) Na mojego jeszcze działa szum suszarki, co odkrył mój mąż i odkurzacz.
Joasia.G mój też tak robił i wydaje mi się, że mu nie leciało tak szybko jak chciał i się denerwował, a teraz laktacja ruszyła i leci jak z kraniku,hehe.
Trzymam kciuki za jeszcze nie rozpakowane mamy:)

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

JustiSia - no to nasze Szkraby ciepłolubne :) Ola, tak jak ja, ma silną potrzebę bliskości - ja jestem taka przytulanka, uwielbiam się tak "milić" do męża,,mamy . Myślę,;że Ola mś to po mnie:)
Nie wiem do końca jak to się stało, ale już trzeci dzień i noc Córcia poje z jednego lub dwóch cycow i spokojnie śpi. Gdy Ja odbijam, staram się nie gniesc Jej brzuszka - przecież dopiero co jadła. Trzymam Ją tylko lekkobpochylo

Odnośnik do komentarza

Ona wtedy często sobie pruka, nieraz właśnie wtedy robi kupę i się przy tym uśmiecha.
Śpimy przy zgasziym świetle od trzech nocy - głównie przez Tatę, nie mógł zasnąć. Mamy księżyc z Ikei z kupionym sciemniaczem Ola lubi to ciepłe światło.
A śpimy w spiworku - Mała ma duzi miejsca na nogi.
Mam pytanie o pieluchy. Często ciężko mi sprawdzić, czy Ola ma mokro - pielucha wydaje się socha jak wkładam tam palec, muszę dobrze nacisnąć żeby cokolwiek poczuć. Pewność mam dopiero jak ją zdejme : jest ciężka. Czy mogę "poczekać" z taką ciężka pieluchą na kupę ? I dopiero wtedy przebrać Ole ? Nie chcę Jej ani wybudzac ani żeby Ja odparzyl mocz ... Pomóżcie!
I jeszcze pytanie di Dziewczyn po cc . Boli Was głowa? Mnie idę 3 dni bardzo boli z tylu za uszami i w okolicach oczu,;tak "w środku". Ogromnie mnie to rozstraja - denerwuje się robi mi się gorąco,;zaczynam się pocic . Przechodzi po oil pół gidzunue.

Odnośnik do komentarza

mój mały jest ciepłolubny i go kokonuje, owijam ciasno kocykiem polarowym, tak jak pokazała mi położna, a co do wagi to mój ssaczek wszystko z mnie wyssał, 2 tyg. po i zero brzucha:)
Kolczyk.M na brodawki polecam Maltan mi bardzo pomógł, trzeba troche więcej nałożyć i zostawić do nastepnego karmienia.
A jakich kremów do pupy używacie, bo ja bepanthen, tylko że w przeciągu miesiąca to 60 dych na niego wydaje, może polecicie coś tańszego.

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_36745.jpg

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...