Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej hej :)
U nas odpukać od wczoraj poprawa ze spaniem w dzień, więc pewnie to był sok, jakiś spektakularnych postępów nie ma jak narazie ale Staś jest taki inny:) już nie taki marudny za bardziej rozkoszny zadowolony gadatliwy bardziej ruchliwy i chętny do zabawy
W Urodziny męża przyjechali znajomi i miło upłynęły, kupiłam mu voucher na przejazd BOLIDEM :)
Już 3 prosze nie za nami jeszcze zostało jedno.
Teraz mój książę śpi a ja szukam basenu do ogrodu bo tak gorąco i marzy nam się pluskanie w wodzie :)

JoasiaG fajne takie wyjazdy, zwlaszcza dla dzieci, Szymek zadowolony bo w mieście to kury ani krówki nie zobaczy
Kiti a ja myślałam że tylko my bezzębni zostaliśmy

Ale mam lenia...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

I po dlugim weekendzie. Pogoda iscie wakacyjna. Ja juz dzis po treningu. Weszlam jeszcze na orbitrek bo fachowcy robia mi cos w lazience i jestem uziemiona w domu a Sebus sie bawi w lozeczku.
Przebila nam sie druga jedynka dolna:) ale marudny ten moj grubasek jakby nadal mu szly kolejne. W czwartek grill a potem M dwa dni pracy na dwie zmiany bo prace zmienia a w starej mu urlopu nie chca dac. Wczoraj M mial w koncu wolne wiec troche odpoczelismy na swiezym powietrzu. Wieczorem wszyscy padli ze zmeczenia.
I chyba przeszlismy skok rozwojowy bo Sebus siedzi (jeszcze sie chwieje na boki), mowi mamamama i wola mnie jak jest glodny i dobiera mi sie do stanika:) wyciaga do mnie raczki i najchetniej ciagle mama i mama. Spacery juz mu sie tak nie podobaja bo sie w wozku nudzi i mu za goraco. Kremuje filtrem 50 i slonko nam nie grozne
kiti ja kupuje dorsza mrozonego w lidlu i robie obiadki.
joasiaG fajnie ze wam sie weekend udal i ze Szymus jest taka gwiazda:)
U nas sie noce przynajmniej uspokoily i Sebus ladnie spi z jedna pobudka na smoczek do 4-5, cyc i dosypia do 6-7.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. U nas weekend przedłużył się aż do dzisiaj, już mi się to trochę nudziło, ale cały weekend piękny i za to u dziadków. W koncu przebijają się ząbki 2 jedynki na dole, jedna już tak wystaje i taka ostra, druga mniej. Ale nie kojarzę by wczesnuej bardzo pkakal czy coś ;) I fajnie, cieszę się.
Za chwilę dzień dziecka, więc trzeba mu coś kupić w nagrodę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjid6oxral.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kdi09kagkbb6i2.png

Odnośnik do komentarza

mamajasiau nas też ciężko idą górne jedynki. Na noc daje nurofen.
Marcel zaczął wstawać w łóżeczku w przy fotelu, no i nauczył się wchodzić na szafki niskie.dupke podnosi ale raczej do wstawania niż do Raczkowania. Dziś też temp lekko podwyższona, słabo spał w dzień i dużo jęczy.......coś mu też nosek się zatyka ale kataru brak.

Odnośnik do komentarza

Hej! Dawno nie pisałam ale jestem ciągle w biegu...
Bianka gratuluję postępów Szymkowi.
Mój też już sam potrafi usiąść i wspinanie się na wszystko to jego ulubione zajęcie. Raczkowanie póki co go nie interesuje. Woli się czolgac. Zębów wciąż nie ma! A 3. czerwca kończy już 9 miesięcy. Mały maruda mi rośnie, praktycznie cały czas oczekuję ode mnie uwagi bo inaczej płacze jak szalony.. mimo prawie trzech tygodni po ospie ma jeszcze bardzo dużo śladów, ciekawe kiedy to zniknie?
Poza tym mój mąż ma 5 tygodni urlopu i w niedzielę pojechał do pracy do Niemiec a ja zostalam sama... ciężko mi zwłaszcza ze starsza córcia ciągle płacze i tęskni okropnie...Ale jakoś musimy dac radę wytrwać.
Pozdrawiam Was dziewczyny i życzę miłego dnia :-)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, kolejny słoneczny dzień przed nami. Wczoraj byliśmy u teściów i Szymek juz bardzo fajnie bawił się z dziećmi. W zasadzie nie byłam mu potrzebna.

Kiti ja kupuje rybę w biedronce lub sklepie rybnym. Wybieram taką bez ości żeby później nie bawić się w usuwanie ich.

KingaM kury to i w mieście znajdę bo mam takiego sąsiada który ma i kury i świnkę i nawet czasami koń pasie się u niego na ogrodzie :-)

Muminkaa super że tak lekko zeby u Was wychodzą :-)

Mamajasia bidulek, ucałuj go mocno.

Aka ha ha Marcel to mały akrobata. Dużo zdrówka.

Monikulek to chyba taki okres ze dzieci potrzebują wiecej uwagi. Zęby kiedyś wyjdą. Trzymaj się dzielnie z dzieciakami. Córka może za kilka dni przyzwycxai się do nowej sytuacji.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza
Gość goscinnie

Witam, jestem mama wrzesniowego skarbu. Podczytuje forum sporadycznie I jakis czas temu trafilam na wpis Blanki z zakupem wozka, w zwiazku z tym mam pytania wlasnie do Blanki :
jak sie sprawuje wozek kees k2go? Jaki kolor wybralas?
Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy - niech moc bedzie z Wami!

Odnośnik do komentarza

Lejdis... Ledwo żyje. Alusia ma ataki histerii, nie wiem jak to nazwać. W nocy budzi się co pół godziny, co godzinę i przeraźliwie płacze, rzuca się, jak wezmę ją na ręce to wyrywa się, nie da się utulic, noszenie i bujanie nie pomaga. Rozbudza się całkiem i patrzy i płacze. Dopiero po trzeciej w nocy było łatwiej bo dało się utrzymać ja na rękach.. W łóżeczku rzuca się, nogami kopie w szczebelki, zapiera się główką i nóżkami tak jakby chciała rozepchnac łóżeczko w poprzek. Nie chcę dawać za każdym razem cyca bo zauważyłam, że to działa jak smok, jak wypadnie to płacz choćby dawać go co chwilę. Jestem zmęczona ale to nie o mnie chodzi tylko o Alusie, ona od kilku dni jest taka zmęczona, marudna, w dzień też nie może spać, nawet w wózku na spacerze nie zasypia. Górne jedynki się przebily więc co się dzieje?! A i ma podwyższona temperaturę, cały czas jest spocona aż mokra, w nocy też, a spała w body z krótkim rękawem i skarpetach i była okryta pielucha flanelowa ale sciagala ja cały czas.
Powiedzcie czy według Was Camilia działa? Macie doświadczenia z szumisiami? Ala czasami uspokaja się w jak robię szszszszszsz.... Tak jak kiedyś gdy była malutka. Pomyślałam, żeby na dzień dziecka szumisia jej kupić zwłaszcza, że ona lubi misie.
Teraz zasnęła po wielkiej batalii. O już nie śpi.... Biedna Alusia.
Jeszcze dzisiaj byłyśmy na rehabilitacji i płakała tysiąc razy bardziej niż zwykle, nie dała ćwiczyć. Serce pęka mi... Idę do Ali, pewnie już stoi w łóżeczku i czeka na mnie.

Oby u Was był lepszy dzień!

Mamajasa - trzymajcie się! A. Napisz czy dwójki jak wychodzą to blisko jedynek czy tak jakby dalej? Głupie pytanie ale mam wrażenie, że Ala ma pogrubione dziaslo w miejscu trójki a na nie chyba za wcześnie. Dpszukuje się dziury w całym aby znaleźć rozwiązanie dla płaczu Ali....

Odnośnik do komentarza

Hej
U nas burzowo i pada. Mój syn zrobił się bardzo rozkoszny cały czas się śmieje uwielbiam go :D
Ze spaniem jest lepiej znowu ma 3 drzemki i to po godzinie a nie tak jak ostatnie 2 tyg po 20 minut i zasypianie z ogromnym płaczem.
Zamówiłam ochraniacz na całe łóżeczko bo jak zasypia to tak się kręci ze nogi wsadza między szczebelki i muszę co chwilę wchodzić i go ratować a jak mnie zobaczy to zasypianie od początku...

MarAla wspolczuje wam, to straszne co się u was dzieje. Trzymaj się dziewczyno! I nie ma reguły ze po jedynkach wychodzą dwójki, moja ssiostrzenica nie miała dwojek a wyrastaly jej piątki! I teraz ma 4 piątki i dopiero ostatnia dwójka wychodzi i trójki idą. Meczyla się mocno z tymi piatkami, tak mi jej było szkoda:(
Jutro mamy rehabilitację i ostatnio też jest ciągły płacz..
Monikulek rozłąka to chyba najgorsze co może być...oby szybko ten czas wam minął :)
Też nie mamy ząbków, wszystko pcha do buzi a jak zasypia to z pielucha w buzi więc może coś tam się dzieje w końcu

Przestało padać wiec idziemy na dwóch muszę ogarnąć ogródek..

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Hej, u nas znowu słonecznie, Szymek paraduje w samym pampersie i zajada się koktajlem z truskawek. Przez te upaly je mniej wiec staram się mu podsuwać więcej owoców i wody.

MarAla tak mi smutno jak czytam co się u Was dzieje, biedna Alutka i Ty oczywiście też. Ja podaje camilie gdy dokuczają zęby a żel nie pomaga. U nas działa fajnie, mały jest spokojniejszy. Kurcze a może Alusia się przegrzala albo faktycznie trójka wychodzi. Trzymajcie się.

KingaM mój jak usypia to tak szaleje w lóżeczku ze cały rozbija się o szczebelki. Niestety ochraniacz sobie sciaga.

Milego Dnia Dziecka, buziaki dla dzieciaczków :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci ☺☺

Joasiag - podajesz Szymkowi truskawki? Sama zastanawiam się nad tym, czy już można. Alusia w domu też w samym pampersie śmiga.
U nas też ochraniacz Ala ściąga i obija się nóżkami o łóżeczko, że aż zaczęło trzeszczec. W ogóle to od niedzieli mam łóżeczko opuszczone na Maxa w dół i powiem, że ciężko tak się nachylac do małej.

U nas trochę lepiej, w dzień spała dwa razy, raz godzinę a raz 1,40,tylko, że kilka razy wybudzila się i płakała więc musiałam dać smoczek aby zasnęła z powrotem. Trochę mi szkoda, że znowu Ali podaję czasami smoczek do zasypiania, kiedyś ją oduczalam a teraz świadomie daję tylko po to aby usunęła i wypoczela, i rzeczywiście jest pigodniejsza jak się wyspała. Tylko co zrobić aby nie wybudzala się i żeby nie trzeba było przedłużać snu smokiem? O to pytanie....
Jestem właśnie na ostatnim zabiegu, który dostałem w prezencie od męża. Efekty minimalne są ale chciałoby się więcej ☺mam ochotę na masaże rolkowe, była któraś z Was? Nie wiem czy pisałam Wam, jestem już bezrobotna, moja umowa wygasla, dostałam propozycje powrotu i nowej umowy ale już od początku czerwca więc odmowilam. Jakbym dostała tą propozycję chociaż miesiąc temu to może zastanowilabym się, ale w sumie Alusia jest za mała a my nie mamy nikogo tutaj do pomocy, do żłobka trochę za wcześnie a niania 3 tysiące....

Alusia dostała wczoraj po siostrzenucy hustawke i zabawki edukacyjne. Huśtawka zajmuje mi tyle miejsca a Ala wstaje w niej i chce wyjść...

Cisza na forum, ale nie ma się co dziwić, pogoda dopisuje, chociaż w Warszawie teraz leje deszcz ale duszno jest.
Jutro jadę z Alutką po rehabilitacji do moich rodziców, oby dobrze zniosla podróż (2godz),ostatnio często mi płacze w aucie bo nie może zasnąć...

Kurcze u nas ciągle coś, szkoda mi Alusi bo to ona się męczy cały czas, czekam chociaż na tydzień spokoju dla Ali.

Kinga mam nadzieję, że to zeby idą u Ali, lepsze to niż niewiadomo co innego.

Rolą matki jest opieka i troska o dziecko, zatem życzę wszystkim dzieciom na świecie aby miały takie kochajace mamy jak nasze wrześniowe maluchy!

Pozdrawiam i miłego wieczoru!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Dwójka prawie na wierzchu, ale wydaje mi się że już się zbliża kolejna... :-( kiedy w końcu będzie spokój z tymi zębami :-(
Poza tym, ciepło ale ciągle jakaś burza i nie ma jak się wybrać na dłuższy spacer :-(
Wszystkiego beztroskiego z okazji dzisiejszego święta ;-)
Dziś Jaś pierwszy raz próbował truskawkę i kompotu truskawkowego ;-)
Aka83 no u nas też jakby w nosie coś siedziało, ale kataru nie widać i nie da rady nic wyciągnąć - więc profilaktycznie daje wit. c :-)
Oby te zęby dały nam w końcu spokój :-)
MarAla 86 u nas dwójki wychodzą zaraz obok jedynek, a co do trójek to już od dawna mi się wydaje że one siedzą bardzo płytko pod skórą, ale na szczęście nie wychodzą :-)
co do specyfików na zęby... mam różne żele, ale one słabo działają, camilia się zazwyczaj sparawdza, chociaż ostatnio musiałam dać paracetamol - widać było że się męczył bo co zasnął to za chwilę się budził biedny... A może u Ali to też kwestia zębów?
Aha - przede mną też wyprawa - podróż ok 3 godzin (do Warszawy) - ale jakoś mam obawy... :-(
ja dałam dziś jedną truskawkę i trochę kompotu (ok. 30 ml) i zobaczę co będzie się działo - Jaś ma nietolerancję laktozy i skazę więc muszę bardzo uważać z każdą nowością :-(
A ochraniacza w łóżeczku nie stosujemy - leżą poprane w szufladzie - nie wiem po co kupiłam aż dwa - jeden na pół a drugi na całe łóżeczko :-(
Jutro chyba trzeba jakieś ciacho zrobić :-) oczywiście z truskawkami ;-)

Odnośnik do komentarza

Biedna Alusia :* oby szybko przeszlo.

Samych uśmiechow dla maluszkow naszych z okazji ich swięta.
U nas truskawki tez planuje dac niedługo. Od trzech dni testujemy poziomki i jest ok.
Wy komopciki juz dajecie dzieciom, a u nas tylko cyc i woda. Dnia mi brakuje, zeby dac Lili wszystko co chcę do jedzenia. Cyc jest jakies 4-5 razy na dobe, do tego kaszka rano z wkrojonym owockiem, obiadek po poludniu, a kiedy w to wpleść jeszcze jogurcik albo owoce (bo w kaszce nie ma duzo).

Korzystamy z pogody o całe dnie siedzimy na polu i az sie boje co soe bedzie dzialo przy pogorszeniu pogody

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Jak zwykle na rehabilitacji płacz a raczej krzyk ale mniejszy niż zawsze tym bardziej dziwne bo zaczęliśmy vojte, żeby bardziej ruszyć tego mojego kluska. Na masażu po raz kolejny zasnął :)
Byliśmy u pediatry po receptę na mleko, osłuchała profilaktycznie i ważenie...mój pulpecik wazy 9.385 :)

Pilnowałam dziś naszego najmniejszego bąbelka i w ciągu godziny musialam go przebrać dwa razy bo tak się zakupciał, oj juz zapomniało się jak to było z takim maluchem na początku :)

Byłam dziś u fryzjera i znowu mam krótsze włosy :)
Odwiedziłam lumpik i obkupilam siebie i Stasia- miałam problem co mu zakładać na głowę i mam kilka kapeluszy i czapek :) więc jestem mega zadowolona.
Też zatanawialam się przed kupnem ochraniacza ale jak zauważyłam mega siniaka obok łokcia to zamówiłam, mam nadzieję że nie będzie ściągał.

Mamajasia o to hurtem idą :) oby bezboleśnie!

Spokojnej nocy

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Cudowny dzień, najpierw wybawiłąm sie z Szymkiem, póżniej mąż się nim zajmował a ja miałam chwilę dla siebie. A i znowu robie ciasteczka na imprezę, tym razem spotkanie klasowe teścia :)
Szymek leżąc rano na łóżku powtarzał "mama, tata, mama tata" nie wiem na ile to było świadome ale rozczuliło mnie :)

MarAla Szymek je truskawki od dwóch tygodni, nie codziennie ale tak co 2-3 dzień. Nic mu nie jest, uwielbia je.
Oby Alutka dobrze zniosła podróż. Może trochę odetchniecie obie na tym wyjeżdzie. Szkoda że z tą pracą tak wyszło, no ale wiadomo dziecko jest najważniejsze.

mamajasia gratulujemy kolejnych ząbków, u nas nadal jeden. Kurcze też trochę mam obawy o kp, chce karmić do roku a co później jak mój to taki cycusiowy jest ze szok.

kiti u nas też tylko cyc i woda ewentualnie trochę koktajlu. Karmię 4 razy w ciagu dnia i 2 razy w nocy. Resztę dziubnie trochę na śniadanie i obiad i to w zasadzie wszystko. No i je truskawki ze śmietaną i arbuza.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja jak zwykle po kilku dniach. Upały niemilosierne, Kamilek caly w potowkach, strój codzienny to pampers. Na szczęście wczoraj popadalo konkret, młody juz prawie bez potowek. Swoja droga można czymś je smarować?przykro mi ze dzien matki nie byl dla niektórych wyjątkowy i ze tatusiowie nie stanęli na wysokości zadania. Moj stanął. Byl kwiatek i nawet pieniazeki zamierzam kupic kieckę z przeceny. Kamilek usiadł.i jak usiadł tak siedzi ciągle, chwiejnie obijając sie o wszystko i wszędzie. Zabezpieczenia z łóżeczka ściąga wiec kompletnie nie zdaly u nas egzaminu. Joasia g ja dzis zamierzam dac arbuza. Ale truskawek sie boje tym bardziej ze mieliśmy przeboje po groszku. U nas na zeby daje takie kulki homeopatyczne osanit. Młody je uwielbia, zuje jak gumę i uśmiecha sie po nich. Taki moj maly cpunek. Mamy tez żel ale gryzie w trakcie smarowania wiec bardziej ssie do smaku chyba. Zaczął wymuszać i krzyczy na potęgę ale się nie daje.
Marala a moze klocisz sie przy ali z mężem albo cos zmienialiscie ostatnio? Przepraszam nie chce byc wścibska ale czytałam niedawno ze dzieci odreagowują nasze klotnie np przez kiepskie noce, placze itd. Dlatego ja staram sie krzyczec na męża w innym pokoju...hahahaha roznie z tym bywaAlbo po szczepionkach tez moze takie zachowanie byc. W nocy młody ma jedną pobudkę i staram się wtedy cycka nie dawac tylko wode. Najczęściej zasypia po pól godzinie marudzenia. Jak się budzi kolo 4 to wtedy daje cycka. Bo kolacje ma o 19 to mysle ze juz moze byc glodny. Moi sąsiedzi kladem juz nie jeżdżą. Sprawa byla nabostrzu noża. Normalnie poszłam pogadać z sąsiadka zeby gdzies indziej jeździli albo krócej i drugiej takiej wrednej suki nie spotkałam w zyciu.serio!!! Takie suczysko ze szok. Ale szkoda na nią slow. Ważne ze juz nie jeżdżą. Ech Wy takie cuda dajecie maluszkom a ja mam wrażenie ze ciągle daje to samo. I jedyne urozmaicenie e to nowy produkt. Ale dostałam fajna ksiazke jedz pysznie razem z dziecmi i mam zamiar czerpać pomysły z książki. Jak ogarne foty i wstawianie i będziecie chciały to podesle zdjęcia przepisów.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Jeju, ja to jak napisze to cala stronę... A miaam pytac bo tu sie przewija jajecznica. I tez bym chciała zrobic ale czytałam ze kurze bialko później powinno sie dawać i tak sama nie wiem. A rybki ja kupuje w hurtowni rybnej. Tańsze sa i mrożone powietrzem wiec bez zbędnego lodu. Daje mirune. Taka dorszowata jest i nie ma ości. No i zabieram sie za pieczenie chlebka. Z przepisów joannyg i jakis jeszcze na zakwasie bo mi koleżanka pokazeco i jak. Kurczę kiedys mi wszystko wisialo z jedzeniem a teraz... Normalnie prawie eko matka sie robie

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Na reszcie trochę się ochlodzilo, po takich upalach człowiek docenia jak pada deszczyk ;) ząbki na dole przebily się na dobre, uff . Kurczę już nawet zapomniałam kiedy zrezygnowałam ze smoczka, bez stresu zero płaczu, uważam że to było najlepsze co mogłam teraz dla niego zrobić, chce poplakac to przytula się przynajmniej do mnie i nie budzi się przez brak smoka. Jedynie to koło godzinki nie raz potrafimy się usypiac na wieczór, chyba ze prawie w ogóle nie spał przez dzień to praktycznie od razu.
Aniar niestety dopiero gdy chcesz lekko zwrócić uwagę okazuje się haki jest twój sąsiad tak naprawdę. Arbuza też już podawałam, uwielbia go wysysac. Zdjęcia przepisów podsylaj jak najbardziej, fajnie czerpać inspiracje z różnych źródeł.
joasiag zobaczysz teraz to w kółko bedxie wołał mama i tata;)) na pewno to nie przypadek. Oczywiście pochwal się wypiekiem.
mamajasia gratulacje ząbków,
kingam no to już jest co dźwigać, też bym chciała zwazyc mojego, domowa waga niezbyt wiarygodna. Też obkupilam małego wczoraj na lumpkach, na siebie nie miałam czasu.
marala szkoda z tą pracą, ale fakt dziecko jest najważniejsze, a i praceteż prędzej czy później znajdziesz jak Ala podrośnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjid6oxral.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kdi09kagkbb6i2.png

Odnośnik do komentarza

Hejka,
My już po pierwszym spacerze i zakupach - jak wróciliśmy nawet nie zdążyłam dać obiadku, bo był płacz żeby dać cycę no i jadł i zasnął :-)
KingaM no niestety ząbki odczuwamy bardzo i Jaś i ja :-( ale już mamy 6 sztuk :-)
joasiaG no mój też za cyckiem świata nie widzi a jak raz się obudził o 21 i podjęłam próbę uspania go bez cycka to do 24 płakał no i nie dałam rady i dałam...
ania.r. w 2014 roku zmienił się schemat żywienia i jajo można podawać całe już w piątym miesiącu życia dziecka
U nas dalej gorąco ale wieje przyjemny wiaterek więc mam nadzieję, że zaliczymy dziś jeszcze jeden spacerek ;-)
Miłego popołudnia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...