Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

U nas noc koszmarna ale dzień też fajny więc akumulatory na noc naładowane. Wyszliśmy na dwór po 10 i jesteśmy do teraz z przerwą na kawę u pradziadków i zrobienie obiadu. Byliśmy dziś na spacerze pod lasem, Szymek zadowolony jak nie wiem. Jak tylko widzi że otwiera się drzwi wyjściowe to najchętniej by się do nich czołgał żeby wyjść. A jak słońce na niego świeci to chichra się jak szalony :-)
A tak sobie drzemie

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_45974.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

JoasiaG ale Szymuś aniołek... Śliczny chłopczyk :)
Jak ubieracie dzieciaki w taką pogodę jak dziś? Bo ja mam zawsze problem ze sobą, kiedy robi się tak nagle ciepło, a co dopiero z dzieckiem.
Dziś byliśmy w zoo i jak wracaliśmy Wituś strasznie płakał, jedyne co wytypowałam to, że mogło mu być za gorąco.
Na bodziaka z długim rękawem i półśpiochy założyłam mu kombinezon z miśka (nie jest gruby ani ocieplany). Na głowę czapeczka z dzianiny. W wózku śpiworek, to fakt, ale nie bardzo gruby i rozpięty.
Nie bardzo wiem lub nawet mam w co go ubrać. Jakoś kombinezony nie sprawiały mi takiego problemu.
A już kompletnie nie wiem w co do nosidła. Jakoś nie mam nic na stopy, bo te pseudo buty od razu spadają.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Hej,
no i mamy piękną pogodę - czyli w końcu wiosna :) my też dziś prawie 3 godziny na spacerku :)
no i mamy trzeciego zęba - lewa górna jedynka :) a we wtorek 3. dawka wzwB ... no i mam nadzieję będzie trochę spokoju z tymi szczepieniami i lekarzami...
KolczykM Wituś ma takie obiadki, że mucha nie siada :)
Blanka1212 super dzień, oby takich więcej

Odnośnik do komentarza

Kolczyk M u nas dziś trochę wiało wiec Szymek miał body krótki rękaw na to cieniutka bluzeczka długi rękaw i sweterek, czapka bawełniana a pod szyją chustka. Jutro ma być cieplej więc tylko body długi rękaw i sweterek. Do nosidła body długi rękaw plus bezrękawnik lub body krótki rękaw i bluza. Do wózka mam cienki kocyk ale nakrywam młodego tylko jak śpi.

mamajasia15 gratulujemy kolejnego ząbka, to już jest czym gryźć :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Ktoś zamienił nam dziecko.... Od trzech dni ciągle płacze, zanosi się aż i trzęsie. Nawet jak jesteśmy obok i mówimy do niej. Ale ale... Wyszła jedynka na dole a drugą już też widać na ale jeszcze nie słychać (test łyżeczki).
Mam nadzieję, że zachowanie takie to od zabkowania. Nie chce zasnąć w łóżeczku, krzyk jest na całe osiedle, nie mogę tego znieść i biorę ją do cycka ale Alusia zasypia szybko i nie da się odłożyć bo znowu płacze...... Ja wczoraj pierwszy raz wyciągnęła do mnie ręce. Teściowa trzymała Alę a ona zaczęła płakać i jak podeszlam to właśnie wyciągnęła rączki. W A dzisiaj po powrocie ze szkoły to aż podskakiwala w krzeselku na mój widok. W ogóle jest bardzo mądra i cwaniak z niej. Tylko ten sklep płacz, że nawet noszenie za bardzo nie pomaga. Mi serce pęka.... Do tego nie da się dotknąć do buzi, nosa, twarzy całej. Od razu płacz, odgania rączkami.... Ile zachodu było aby zajrzeć do tych zębów....

Mamusie uzębionych maluchów - długo jeszcze będzie dziecko cierpialo po przebiciu się zęba? Camilla nie pomaga za bardzo, dzisiaj pierwszy raz ibum i zasypiala lepiej.

Joasiag duży chłopak z Szymka. Ja ubieram ciepłej. W sumie tak jak siebie prawie. Body długi rękaw i rajstopki, cienkie bawełniane spodnie i bluzeczka z długim rękawem i kurtka z polarkiem na wierzchu. W spacerowce jest śpiwór więc jak zaśnie to zakrywam. Mi ciągle zimno więc dlatego tak ubieram zresztą jak ubiore lżej to kicha.

Ale naprodukowalam się....
KITI Lila jest słodka.
Blanka1212 podziwiam za wytrwałości w ćwiczeniach. Ja już dwa dni nie cwiczylam bo przecież przy Ali teraz się nie da a do tego mąż chory no i szkoła... A i mam problem z palcem u nogi... Od grudnia paznokieć nie rośnie, boli wal paznokciowy i od wtorku cały spuchl i jest ropa do tego.... Ból ogromny, utykam aż. Jutro idę znowu do chirurga. Miałam już dwa razy operowane paluch a tu znowu niespodzianka i to z niczego się zrobiło.... Ech..... Wyzalilam się. Spróbuję zasnąć! Dobranoc!

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
piękne słońce, więc trzeba się ogarniać i na podwórko - w piątek byłam u fryzjerki więc w końcu można wyjść i ludzi nie straszyć :) a u mnie jeszcze opony nie zmienione - dopiero na środę się umówiłam - i wtedy już będziemy mogli śmigać gdzieś do parku na spacerki, a jutro jeszcze te wstrętne szczepienie, a w czwartek na pobranie krwi jedziemy :(
Kolczyk M ja też nie mam pojęcia jak ubierać więc ubieram lżej i biorę trzy różne kocyki, jak trzeba to przykrywam dwoma :)
MarAla86 u Jasia jest już trzeci ząb - ciężko to przechodzi a kumulacja jest tuż tak 2-3 dni przed samym przebiciem i z dwa dni po... i tak w koło, bo te zęby to od lutego mu rosną :( na szczęście u nas camilia chyba działa (zazwyczaj na noc daję, ale zdarza się, że i w dzień) i zamówiłam już duże opakowanie, żeby mieć na zapas :) aha - Jaś też nie śpi w łóżeczku... tylko stoi i się kurzy...
Pięknego dnia Wam życzę

Odnośnik do komentarza

Hej hej....my dziś na dworze od 10 do 17 z przerwą na zrobienie i zjedzenie obiadu. Szymek spał łącznie 3 godziny a przez resztę czasu brykał w wózku i bawił się w łóżeczku turystycznym.

Uwaga na kleszcze, właśnie jedna z wrześniówek napisała na fb że po powrocie z parku znalazła jednego na płytkach a drugiego na bluzie brrrr. Osobiście mam obrzydzenie do tych krwiopijców.

Mamajasia15 oby bolało jak najmniej. A to badanie to co? Morfologia?

MarAla jeju szkoda Alutki, biedactwo się nacierpi. A z tym paznokciem to nieciekawie. Oby lekarz pomógł i ulżył Ci w bólu.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Szczepienie odbyło się z małym płaczem ale ogólnie dobrze. Potem zasnął i jak wstał to w super humorze aż do wieczora.
Sporo czasu spędziliśmy na dworze trochę się wahalam po szczepieniu ale nie widać było po małym żeby coś mu doskwieralo.
Byłam w lumpku i obkupilam Stasia :)
JoasiaG jest plagą kleszczy męża babcia przeszła się po łące i miała całe nogawki w kleszczach!
Mamajasia u nas też nie zmienione, muszę mężowi przypomnieć no coś się ociaga w tym roku
KolczykM ja też nie wiem jak malego ubierać dzisiaj było dosc ciepło ale u nas na wsi mało jest zabudowań i wieje w wolnych przestrzeniach dość mocno i miał na sobie krótkie body cienki sweterek i lekka kurte ale rozwinięta getry i dwie pary skarpetek, kark miał cieply
Marala oby Twoje dziecię szybko powróciło :)

Moje łupy :)

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46058.jpg

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46059.jpg

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46060.jpg

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46061.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Kolejny cieply dzien :) Sebus uwielbia spacery a ja dzisiaj pierwszy raz karmilam piersia na zewnatrz. Musze pocwiczyc okrywanie sie pielucha bo mama sie ze mnie smiala ze tym okrywaniem zwracam na siebie wieksza uwage niz gdybym po prostu wyjela cyca. Pisze mniej bo zyje na pelnych obrotach. Dzisiaj przerwa w cwiczeniach bo zakwasy mnie zabijaja ale jutro sobie odrobie.
kingaM dobrze ze juz po szczepieniu:)
joasiaG ja nigdy kleszcza nie mialam ani na ciuchach ani nigdzie nie widzialam tylko na zwierzetach ale w miescie jak nie chodze w zadnych trawach to nie powinny nas chyba dopasc, czy sie myle?
MarAla mam nadzieje ze Alusia odzyska dobry humorek.
A problemow z palcem wspolczuje. Trzy razy mialam wrastajacy paznokiec i trzy zabiegi na wycinanie. Mam nadzieje ze u ciebie sie obejdzie bez zabiegu.

Gratuluje wam zabkow. U nas zebow brak i mi sie nie spieszy poki co.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Kinga świetne ciuszki. A sweterek w kotki cudny :) sama bym w takim chodziła :D

U nas tez cieplutko, az za bardzo i za szybko. Lila na pierwszym spacerze zgrzała się bardzo i potem juz ją lżej ubieralam ale nie mam cieńszej czapeczki dla niej. Bo obecna jednak za gruba na ponad 20'C. Dziś pierwszy raz była z nami na zakupach :D lidl zaliczony. Kupilam te nowe lidlowskie pampersy. Nawet ok. Przypominają mi bardzo happy, a tych trochę używałam i mam już dwie paczki czworek kupionych happy. To moze i z Lidla bede kupowac.

Kleszczy i wszelkiego robactwa nie cierpię, najbardziej tych z żądłem. Nawet przed trzmielami uciekam.

Cos karolaaa sie dawno nie odzywała i GosiaM

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Uf jak gorąco, uwielbiam słońce. Byliśmy już na jednym spacerze a zaraz idziemy na kolejny. U nas bez zmian, co jakiś czas marudzenie a jak zabieram go z pola do domu to płacz. Wystarczy że jest przed domem i pełna radość.

KingaM wooow jakie łupy, świetne :-)

Blanka ja nakrywam siebie chustą i wsadzam pod nią Szymka i karmie. U nas dziś gapili jak mąż niósł Szymka w nosidle. Normalnie jakbyśmy nie wiem co dziecku robili. Mam nadzieje że w mieście kleszczy nie ma bo my teraz dużo po parku spacerujemy. Ja miałam tylko raz ale od razu dwa obok siebie brrr

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie po dwóch tygodniach.mam nadzieje ze juz nic nie stanie mi na przeszkodzie.
Jestem na bierzaco na szczescie.
Ale lupy ciuszkowe, kurczę ja do najbliższego lumpa mam dwugodzinny spacer niestety no i jestem kiepska w szukaniu. Jedziemy w weekend do miasta. Jest promocja -20 procent na dziecięce moze cos się uda znalezc.
Nienawidzę kleszczy. Bleeeeee ohydy. Nigdy nie miałam ale miał mój pies.fuj fuj fuj.
Tez nie wiem jak się ubierać i młodego ale co dzień kombinuje i sprawdzam czy się nie poci.my jeszcze w gondoli wiec zawsze wbrazie co mam kocyki i odkrywam lub przykrywam.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

blankacala noc!!!o kurczę zazdroszczę i oby tak dalej. Mój synuś sie troche popsuł ale zwalam to na zęby.
joannagależ Ty pyszności gotujesz. My od soboty zaczęliśmy. Na pierwszy ogień ziemniak. Ogólnie pochlania i pewnie jadlby więcej ale jakos tak mam wrażenie ze nie do konca wie jak go polknac. Memla i memla aż wymemla i otwiera buźkę dalej. Teraz czekam za kupa ale ten mój Kamilek to robi raz na 4-5 dni

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

blankaco dajesz do picia w nocy? U nas też gorąco.dziecko się zepsuło, albo będzie miało taki temperament. Ciągle coś chce dotknąć złapać jak ja rękach, zaczął się czołgów po ziemi i oczywiscie najlepsze są rzeczy Zakazane:kontakty, szuflady i klocki lego starszego.poza tym często trzeba mu dać smoka aby się wyciszyć. Je mniej znowu.Na spacer to tylko w porze snu bo inaczej to się podciągania do siadu ale jeszcze sam prosto nie siedzi,a jak nie wychodzi to ryk! Oglądać świat tak ale na rekach.
Co do ubierania to dziś na popołudnie ubrała mu tylko cienkie body z długim i cienkie spodnie i przykrywa flanelowa pieluszka.troche wieje wiatrak ale ma też czapeczka i buciki a mi ciagle goraco. Wysypkę nadal mamy lekka szczególnie jak się zgrzeje ale to chyba kontaktowe uczulenie bo kupki normalne.wogole wycofała kaszki orkiszowa (dawałam 1miarke)na noc. Śpi teraz lepiej pomimo zębów które coraz mocniej dokuczaja

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dwa spacerki. Uwielbiam taka wiosne!!! Az chce sie zyc:)
Sebus w wozeczku z pozycji pollezacej podnosi sie do siadu i opiera na palaku. Dzisiaj zjadal palak, bude od wewnatrz i chcial dosiegnac do ramy ale bylo za daleko. Zalozylam mu body z dl rekawem i byl caly zgrzany. Jutro chyba juz krotki rekaw.
Robilam dzis test ciazowy bo ostatnio mimo tej pogody i dobrego humoru jestem jakas taka przemeczona a i nie mam juz tylr sily podczas treningu. Okresu nadal brak wiec wolalam sie upewnic ale to nie ciaza.
joasiaG ja tez lampilam dzisiaj na babke ktorabw chuscie dzidziusia malenkiego niosla. Tak cudnie to wygladalo:)
aniar mam nadzieje ze zakupy sie wam udadza:) ja sie musze wybrac w koncu do lumpa ale zal mi takiej pogody na grzebanie w ciuchach.
Sebus nie jadl cala noc alr budzil sie wiec nie wiem czy to sukces.
Aka wode daje. Starszy pije wode i mlodszego tez chce picia wody nauczyc. Najzdrowiej.
A co do psucia dzieci to mysle ze to taki okres. Sebus kiedys potrafil sam lezec i godzinke naeet i zajmowac sie soba a teraz chce wszystko zwiedzac i do buzi. Wedruje po kocu i jak dojdzie do podlogi i uda mu sie ja polizac to sie cieszy jak szalony:)
U nas zeby albo nie ida albo jakos lagodnie tak bo tylko czasami marudzi i placze.
Juz padl moj odkrywca swiata:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

U nas dziś kręcenie się dopiero o 5.30 ale dałam smoka i koło 7 się obudził pobawił i 7.30 pierwsze karmienie:) oby tak zostało!
Bylam dzisiaj ze Stasiem u mojej przyjaciółki pierwsza taka trochę dłuższa trasa we dwójkę tylko, ok 30km w jedną stronę i sprawnie nam poszło, zasnął dopiero jak dojezdzalismy :D z powrotem podobnie a jak wyjwzdzalismy to w porze spania gdzie był mocno marudny już no ale widoki ważniejsze :)
Jutro mamy rehabilitację po niej pójdziemy do siostry, w swoim domu jak ostatnio gośćmi jestemy :)
Jeśli prognozy pogody się potwierdza to już trochę posiedzimy w domu...
Wpycham małemu ciągle coś do picia i idzie mu coraz lepiej, coś tam udaje mu się napić a reszta na sobie , ciągle śliniaki mokre
Od wczoraj ma super humor ciągle się śmieje gada śpiewa no cudowne mam dziecko :*
Ania.r na pewno zajrzę jeszcze do lumpa nie raz:) A jeszcze byłam dziś odmienić mężowi spodnie bo jak zwykle kupił bez przymierzania i za małe, skorzystałam i kupiłam sobie koszulę:)
Kiti też bardzo mi się podoba ten sweterek

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

No to tak szybko bo już padam....byliśmy na spacerze, później jeszcze w markecie budowlanym no i nareszcie przenoszę mój kącik z rękodziełem z sypialni do pokoju na piętrze jeeee ;)

ania.r no witaj, pisz co tam u Was.

Aka ja od kilku dni to czasami mam ochotę wyjść jak Szymek wrzeszczy...i to o byle co. A mój mąż tylko powtarza że będzie nerwus jak połowa jego rodziny. Czołga się i turla po całej macie pomimo że jest ogromna. Dziś doczołgał się do biurka i już próbował wsadzać do buzi zwisające kabelki od słuchawek. Wszystko go interesuje, na spacerze kręci głową na wszystkie strony a najgorzej jak wezmę go z wózka i chce włożyć ponownie...ryk wielki i dopiero jak ruszę to się uspokaja...no dzikus mały mi rośnie. Staram się nie zwracać uwagi na te krzyki i czasami uspokaja się ale często jest tak że krzyczy jakby go ze skóry obdzierali

Blanka jak przeczytałam początek o tym teście to już chciałam Ci gratulować heh. Po takim dniu to nie dziwię się że Sebciu padł. Niech odpoczywa bo jutro znowu piękny dzień ma być.

Kinga to cudna noc, jejuuu też tak chce...u mnie nadal dwa karmienia. Fajnie że odwiedziny się udały. A tą rehabilitacje to jeszcze długo będziecie miec?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

blanka sama ostatnio chciałam test kupować bo jakos tak niby nie powinnam być a dziwnie sie czułam ale okres mnie nawiedzil dosłownie zanim maz pojechał do apteki.
kingaoj masz rękę do lumpkow. Ja wysyłam swoja mamę. Bo ja takiego daru nie mam.
joannahahahaha tez ostatnio ppdgladalam takiego tatusia. Uroczy widok. Ja mam chustę ale nigdy jeszcze nie używałam ale chyba sie skusze na jakies filmiki z yt.
U nas dzis Kamilek obudził sie przedbpolnoca ale na smoczek sie dal oszukać do 3 a potem 7.w ogóle zaczął się częściej budzic w nocy i jakis taki jest niespokojny ze na palcach chodzimy przy nim.
Mieliśmy sczepic ostatnio bo jestesmy do tylu bo młody byl chory i w sumie uciekliśmy z przychodni. Przed nami byla zaplakana dziewczyna krzyczaca w zasadzie z żalem na lekarza ze zle zbadal i przez niego jej dziecko leży w szpitalu bo zaszcepil pomimo ze zglaszala ze cos jest nie tak.wyszla i powiedziała żebyśmy sie zastanowili bo jej synek walczy o życie i nie wiadomo po której szczepionce bo lekarz zalecil im wszystko na raz. Pneumokoki i ospę i 5w 1. No i tym sposobem oboje z mężem spojrzeliśmy na siebie i wyszliśmy. Nas tez namawial na te szczepienia. Masakra jakas. Nie mogę przestac myslec o tej dziewczynie. I w ogóle przeczytałam ulotkę ze skutkami ubocznymi możliwymi to odechcialo mi się szczepić. Ech i chyba tym sposobem wreszcie zmienimy przychodnie. Zaczelam czytać opinie ale póki co na tej naszej wiosce to wyboru za dużego nie ma.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)
Przepraszam że ostatnio się nie udzielam Ale padam na pysk:( mamy remonty w kamienicy : ocieplenie jednej ściany ,odświeżenie drugiej,wentylacja .... i ku.....a to co miałam w domu to Armagedon :(
A na dodatek wyszło w końcu tak ze byłam sama z Jankiem w tym syfie i musiałam to sprzątać. Jak mi się udało po dwóch dniach to weszli znowu bo za mały otwór wykuty. ..nic nie zabezpieczyli i syfu narobili....i kolejne dwa dni z życia. M.w pracy albo spał po nocce ....
A poza tym U nas wszystko ok. Janek zdrowy:*
Mamy dwie dolne jedynki i chyba idą górne. Janek reaguje już marudzenuem na matkę bo znów ta sama twarz:D
W piątek ostatnie Wzw
AAAA no i dziś pół roczku nam stuknelo:*****
Mam nadzieję że u Was wszystko w porządku
I mój M.ma znów atak kupowania. Zaczęliśmy od auta .teraz mikrofalówka i urządzenie do czyszczenia parą a teraz szuka kuchenki :)
Nadrobie Was wieczorkiem .
Pozostawiamy

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46162.jpg

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46163.jpg

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46164.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...