Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

JoasiaG milego szaleństwa tylko uprzedzam weź dużo gotówki bo same piękności i się pochwal co upolowałaś.

Blanka o rozmiar mi chodzilo. Ty na pewno się we wszystko zmieścisz a jeśli jakimś cudem nie to nie mów bo pół forum motywacje straci he he :)

Sylweczka i KingaM współczuje tych problemow skórnych. Oby było lepiej po lekach.

ppaolaa u nas tak się udaje że Bartuś zjada słoiczek zamiast mleka. Rano mleko potem 2 sniadanie deserek, obiad zupka, podwieczirek kaszka, potem juz mleko.

U nas dzisiaj spanko od 20.00 do 2.00 a potem do 8.00 więc rewelacja.
Dziewczyny jak robicie deserki to owoce surowe miksujecie czy jak? Bo ja gotuje obiadki a deserki raczej słoiczkowe bo tam duży wybór owoców ale może zaczne robić sama. W ogóle te słoiczki rossmanowskie to już po 4 mcu maja takie owoce egzotyczne marakuja mango. Dawal ktoś?

Odnośnik do komentarza

U nas znowu superowa nocka, chciałoby się wstawić emotikon ale może uciąć post...

Od 21 do 2 sen. 2-2.30-karmienie, 5.30 pobudka i cyc (wody nie chciała) i o 6 zasnęła i spała do 7. Dlatego dałam cyca o 5.30 bo to trochę już przesada jak na poranne wstawanie...

Ala marudna od rana, musiałam odłożyć ją już do łóżeczka bo strasznie się wscieka....może zaśnie zaraz, póki co gada i krzyczy na zmianę.

Zobaczcie jakie przyszły wczoraj nam buciki dla Alutki. Za całe 9.90PLN para i przesyłka za darmo (Coccodrilo).

A i mój Alutek z myszką pozuje:)
Dzisiaj rehabilitacja i dużo w planach. MIłego dnia!

monthly_2016_03/wrzesniowki-2015_44958.jpg

monthly_2016_03/wrzesniowki-2015_44959.jpg

Odnośnik do komentarza

A mój syn wstał dziś wcześnie bo po 6 I z krzykiem bo głodny. Jadł po 1 i po 6. Więc my już po drzemce nawet. Mama pocwiczyla teraz jem śniadanie a syn się leni leży na piankach i się wscieka.

JoasiaG też się wybieram i wybrać nie mogę do tego pepco. Dziś raczej też mi się nie zechce bo pogoda bura
Blanka a czym smarowałaś?
No i jak spodnie? Ja swoje z przed ciąży oddałam siostrze bo ona mimo że jest w ciąży to się mieści w nie , a ja na pewno jeszcze w nie nie wejde
Ppaolaa Staś też się tak wygina. Nam po wizycie też już pewnie nutramigen 2 zalecił bo zaraz pół roku stuknie :) bo ze całkiem na normalne albo ha to raczej marne szanse

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Dobra wiadomosc: zmiescilam sie w spodnie sprzed ciazy. Gorsza: nie moge w nich usiasc.
Na pewno efekty bylyby duzo lepsze gdybym tyle nie zarla!!! A ja sie opycham wszystkim! Wiec dziewczyny, cwiczymy i koniec obzerania sie!!!:)
Dzisiaj nie cwicze bo kolano mi nawala ale jutro znowu spalam tluszczyk:)
kingaM smarowalam robiona mascia albo zwyklymi balsamami dla dzieci
MarAla nie wywierajcie na mnie takiej presji:):) pewnie bym przeszla na diete tylko po 1 dniu diety mialam bardzo malo mleka w cycach wiec wole nie ryzykowac.
Buciki sliczne a Ala slodziutka:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

No witajcie kochane moje:*

Mało się odzywam bo M. Ma urlop:)

Współczuję problemów skórnych. Na prawdę bo wygląda to okropnie.oby jak najszybciej minęły.

Ja wszystkie spodnie sprzed ciąży odłożyłam bo same spadają z tyłka więc zostały mi legginsy i jeden nowe jeansy:(a tyle oddałam siostrze bo nawet nie marzyłam że kiedykolwiek się do nich jezcze zmieszczą i klops.

Może mnie zlinczujecie ale....ja jakby to powiedzieć? ..... nie jestem zwolennikiem odstawiania od alergenów. Oczywiście jeśli nie jest on dla dziecka niebezpieczny ani nie sprawia mi bólu itp. Bo jak organizm ma z nim walczyć i się przyzwyczaić?

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

GosiaM to krzystajcie z bliskości :)
zgadzam się z Tobą bo nie wyobrażam sobie przez kilka lat trzasc się i szukać przepisów dań i produktów nie uczulajacych, ale myślę że 5 miesięczne dziecko jest za małe na takie testy bo nie będę wiedziała czy płacze bo brzuch boli czy moze ząb idzie itp
Ja od swojej siostry odzyskam jeśli wejdę w nie :)
Blanka to coraz lepiej :)
Jeszcze trochę cierpliwości :)
Ppaolaa a ile mleka zjada?? Bo mój do tej pory 120plus mleko ale już chyba za malo bo po 2.5h już się odzywa
Moj książę znowu śpi
Ja już poprasowalam dość dokładnie. Kolejna tura się pierze

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Witam się po kolejnym tygodniu nieobecności :)
Dzidzior daje mi mało czasu! Jakoś coraz mniej, tak mi się wydaje ... Nawet teraz - chciałam napisać póki śpi, a on już pośpiewuje w łóżeczku.
Od tygodnia Wituś jest już zdrowy, minął kaszel. W niedzielę zaczął smarkać, zamarłam... Znowu? Ale po jednej inhalacji już dobrze :-) Oby jak najdłużej.
Ja natomiast nadal "pociągająca" ;-) ale chodzimy już wszędzie, na spacerki, które jeszcze mało wiosenne są, ale cóż! Tydzień siedzenia w domu ze słabo śpiącym dzieckiem to dla mnie było za długo!
Co jeszcze? Wieczory - noce są słabe. Długo wisi na cycu tak śpiąc-nieśpiąc (w sensie jak chcę odłożyć to nagle okazuje się, że wcale nie śpi, tylko pije). Często budzi się już po godzinie, tak więc do 24 mamy ze dwie pobudki.
Nie bardzo mogę coś zrobić nawet wieczorami, czasu starcza tylko na kąpiel i obiado-kolację. Często zasypiam razem z nim podczas karmienia i budzę się w nocy... w porze kolejnego karmienia! ;)

Pytałam Was wcześniej o to, ile dzieciaczki zjadają już posiłków stałych. Mój wybitnym smakoszem i żarłokiem takich dań nie jest. Ale odpuściłam mu, niech je ile chce. Przede wszystkim chcę go karmić przynajmniej do ukończenia roczku i nie chcę stracić laktacji przez wpychanie mu jedzenia, którego i tak za bardzo nie chce.
Aktualnie jada "obiadek" - tak może 50 g zupki warzywno-mięsnej, a wieczorem robię mu kaszkę na moim mleku - manna, płatki ryżowe i czasem zmielone płatki owsiane dorzucam. Do tego 4 łyżeczki owoców. Zjada wszystko, zdecydowanie mu to smakuje bardziej niż obiadki. Wychodzi 80-100 g.
Aha, teoria, że po kaszce będzie lepiej spał u mnie się zdecydowanie nie sprawdza. Co prawda karmię go łyżeczką, przed kąpielą, ale potem zapija jeszcze 1-2 piersiami i guzik! ;-)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

GosiaM Ja chciałabym mieć taki "klops" jak Ty :) ja się z kolei pozbywam kolejnych par spodni sprzed ciąży, bo nie wierzę, że się jeszcze kiedyś w nie zmieszczę...
Odnośnie alergenów, to się zgadzam, jest nawet taki schemat leczenia alergii - nieunikanie alergenów tylko stopniowe odczulanie pod kontrolą lekarza. Ale z drugiej strony, każdy przypadek jest inny. A u takich maluszków to jeszcze inaczej się podchodzi do sprawy. Zresztą one często wyrastają z alergii.
Blanka gratulacje odnośnie spodni! Trzymaj się tej pozytywnej strony, a negatywy wkrótce znikną ;-) na pewno!
Ja się w niektóre spodnie sprzed ciąży nawet wcisnę, nawet! usiądę ;) natomiast mój brzuch to masakra - mam taki wałek, że szok. I nie wiem nawet co to jest -tłuszcz, luźna skóra, czy zwiotczałe mięśnie? ;/
kasiatko ja owoce "robię" też sama - gruszki, jabłka gotowane (u mnie na parze, ale mogą być próżone), banan był już pieczony, jabłka też :) na surowo było jabłuszko i banan i awokado. Bardzo smakują i nie ma po nich sensacji. Ja dodaję jeszcze szczyptę cynamonu lub wanilii lub gałki muszkatołowej. Ledwo czuć w smaku, ale nie jest tak nudno :)
MarAla śliczna Alutka, a buty niezła zdobycz, ale trafiłaś :)
W ogóle to chciałam napisać (chociaż zdjęcia były w zeszłym tygodniu), że Szymuś i Kubuś JoasiG i mychy to mega słodziaki :) Ale przez tydzień się na pewno nic nie zmieniło w tej kwestii, tylko na plus ;)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Kasiatko trochę jestem zła bo mąż mnie poganiał także kupiłam tylko 3 czapeczki wiosenne, skarpetki i półśpiochy aaa i sobie nową blachę na ciasto :-)

MarAla świetne buciki i w sumie tanie.

Blanka brawo, to jeszcze trochę i będzie git :-)

Gosia M korzystajcie ze wspólnych chwil. A Janek nie je deserków bo mu nie smakują czy jak? Mój oprócz obiadków i mleka nie chce nic i tak się zastanawiam czy mu słodkie nie smakuje czy co.

Kolczyk M uf to dobrze że Witusiowi przeszlo. Szkoda że te noce u Was dalej kiepskie, może za jakiś czas wyrośnie z tego.

Emiska wielkie brawa dla Ciebie za cierpliwość i jeszcxe większe dla Adasia za ciężką pracę :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

JoasiaG no dlatego ja nie lubie zakupów ubraniowych z mezem nawet jak on ma szczere chęci i nie marudzi ale chodzi za mną jak zbity pies to mnie coś trafia :)

Emiska Adaś słodziutki i fajnie że już po wszystkim. Dzielny chłopak z niego. Apropo to Wasze dzieciaki już się turlają a mój dopiero dziś zaliczył pierwszy obrót na brzuch jednak wszystko w swoim czasie.

KingaM fajnie ze masz gdzie wyjść u mnie do 16 prawie wszyscy w pracy zanim wrócą to mnie sie wychodzić z Bartolem nie opłaca i tak kisimy się w domku.

Kolczyk to dobrze ze w koncu zdrowi. Oby dlugo tak zostało :)
Ty to jakieś bardziej pomysłowe te posiłki robisz. Chyba świetna z Ciebie kucharka:)

GosiaM zazdroszczę takiej kondycji po ciaży. Myślałam że moje kg atwiej spadną a one wyjątkowo się do mnie przywiazaly ;)

W ogole w sob wyruszam na lowy kreacji na chrzest i mialam nadzieję na coś wiosennego sukienka, plaszczyk jakieś szpilki a tu w tv słyszę że po 15.03 powrót zimy i co ja biedna zrobie? Pewnie święta będą białe :(

Odnośnik do komentarza

KINGAM inhalowalam też się wahalam czy podać ten antybiotyk ale ten kaszel nie daje malutkiej zasnąć i boję się żeby na oskrzela nie poszło więc podałam.
JOASIA G dziękujemy też ostatnio zakupiła lence czapeczka wiosenna ale cóż narazie na spacer wyjść nie wyjdziemy bo ten katar i kaszel.
Ogóle ten katar u niuni mnie przeraża powiem wam ona ma co chwilę katar pisałam wam ze lenka miała gronkowca po porodzie i był on właśnie w nosku ale przeleczylismy ja maści z antybiotykiem i później robiłam jeszcze dwa kontrolne wymazy i wychodziło że jest czysto więc skąd ten katar bez przerwy? Już nie mam siły

[/url]

Odnośnik do komentarza

I na buzi ma plamy :( okropnie to wszystko wygląda w dzień jeszcze w miarę ale wieczór i po kąpieli masakra jest cały czerwony. Chyba będziemy jutro dzwonić żeby nas wcześniej przyjęła bo ja już płacze jak go smaruję wieczorem...
Patula tutaj chyba Paaola pisala że jej dzidzius miał ciągle katar a potem z morfologii anemia wyszła. Robiliscie morfologie?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

KINGAM w szpitalu tylko wtedy robili już sama nie wiem od samego początku mamy ten problem z tym noskiem myślę ze wszystko przez tego pieprzonego gronkowca ciągle a to katar a to zatkany taki suchy nosek mała sie wzbudza płacze bije po tym nosku eh masakra a u was z czego te plamy bo niedoczytalam

[/url]

Odnośnik do komentarza

KingaM u nas na inne mleko nie ma szans jak chciałam wrócić na bebilon bo wydawało mi się ze to nie skaza to od razu pelno suchych placków na ciele i obrzydliwa ciemieniucha na głowie jak wróciliśmy do pepti to placków juz prawie nie ma i ciemieniucha sama zniknęła. A i uwaga bartus reaguje wysypka na cebion multi i skóra się brzydka robi a ja myślałam cały czas ze to uczulenie na marchewke.
Bartuś po zupie nie chce mleka ale się nie dziwię bo jak zjada 200ml tej zupy to mu na jakiś czas starcza. U nas to wogolę jest dziwnie jak dla mnie to on zaczął dużo jesc a z wagą kiepsko granica 10 i 3 centyla,.
my jemy tak rano nie chce jesc dopiero przed 8 i to zjada miedzy 50a100ml mleka o 10 drzemka wiec przed drzemka wcina 170 ml mleka potem ledwo wytrzymuje i o 12.30 obiad 180-200 ml zupy sama robie na razie bez miesa bo musze wszystko powoli wprowadzac ze zwgledu na alergie bo o 13 drzemka.dziś o 14 zjadł 125g jabłka i jeszcze chciał ,potem o 16. 180 ml mleka i ostatnia drzemka i kolacja przed 19 200ml mleka. I w nocy raz je 170. Mi się wydaje ze je bardzo dużo a waży nie całe 7kg.pediatra mówiła ze juz powinien choć podwoić masę urodzenia. A wasze dzieciaczki tez tyle jedzą?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj44j0j561djw.png]

Odnośnik do komentarza

Blanka to pracowity dzień miałaś. A co do jedzenia to mam to samo, cały czas bym jadła. Jestem najedzona a za chwilę już czuję jak mi kiszki skręca.

Kinga M dzwoń zeby Was przyjęła szybciej, bo szkoda i Ciebie i Stasia. Kurczę ciekawe co Wam powie. Trzymaj się:)

ppaola u nas karmienie o 8, 11, o 13 obiad około 120ml następnie karmienie o 16, 19 i w nocy raz lub dwa. Tyle że ja kp więc nie wiem ile mleka zjada. Waży już prawie 10kg. A jak u Was z kupkami bo kuzynki syn też słabo przybiera bo trochę ulewa i bardzo często robi kupy takze wszystko przez niego przechodzi.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

3 pobudki w nocy ale daruje mu bo od razu rano tak się tulił do cycusia że wymiękłam. Mam sposób na ćwiczenia, biorę małego na matę i ćwiczę a on razem ze mną. Przynajmniej mu się nie nudzi a ja mam go na oku.
Dziś czeka mnie pieczenie tortu dla męża i bułeczek z serem do kawki :-)
A za oknem dalej szaro?

A jak u Was noc? Jakie plany na dziś ?

A tak szalejemy rano ooo

monthly_2016_03/wrzesniowki-2015_44998.jpg

monthly_2016_03/wrzesniowki-2015_44999.jpg

monthly_2016_03/wrzesniowki-2015_45000.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Witam was przy porannej kawie. Syn jeszcze śpi to można choć kilka słów napisać, a zasnął dopiero kolo północy. Chodzi spać kolo 20,ale po pół godzinnym śnie się wybudza i tyle ze spokojnego wieczoru i czasu dla siebie.
JoasiaG Ja już nie planuje dnia, bo Jeszcze nie wiem w jakim nastroju obudzi się malutki. A, że ruchliwy jest jak sprężynka to musze mieć go na oku, czytaj siedzieć obok i asekurowac. W łóżeczku niestety mieszkają jeże, które po 5minutach kluja w plecki :)
Blanka podziwiam w dalszym ciągu za wytrwałośc w ćwiczeniach. I potwierdzam, że przy mniejszej ilości posiłków mleczka produkuje się mniej.
Także diety cud będziemy stosować po kp:)
ppaolaa z twojego opisu wynika, że dużo je i faktycznie centyle tego nie odzwierciedlają. Może po prostu taka jego natura, że będzie szczuplina.

Angelika, 10.10.2001, 3030g, 54cm
Igor, 15.09.2015, 3500g, 54 cm

Odnośnik do komentarza

My juz po spacerze. Malo spalam w nocy ale nie wszystko przez Sebusia choc ten sie obudzil kilka razy. Jakos spac nie moglam. Wczoraj nie cwiczylam wiec dzisiaj musze zrobic wiecej niz zwykle. Zwlaszcza ze sie ojadlam wczoraj slodyczy. Pomozcie mi! Nie umiem sobie odmowic!
joasiaG Szymus cudowny:) moj teraz cwiczy w lozeczku wygibasy:) podziwiam za to pieczenie. Ja musze przestac wpuszczac slodycze do domu.
Martucha33 u mnie bylo to samo ale teraz mu pozwalam na ostatnia drzemke maksymalnie do 19 a potem nie pozwalam mu spac do 21 a i tak zwykle zasypia po 22.
ppaola wydaje mi sie ze je dosc duzo. Sebus tez je duzo ale wazy juz 11 kg a mase urodzeniowa podwoil w 3 mc. Lekarka sie smiala zebym wczesniej zaczela warzywka wprowadzac bo mam bardzo kaloryczne mleczko.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...