Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

My obcinamy tylko obcinaczkami. Szczerze to nie umialabym chyba obcinac nożyczkami. Obcinamy co tydzień. Często jak jest przy piersi, ale jak jest spokojny to udaje się bez problemu.
A że starsza jak się uprze na płatki z mlekiem to wyjada same płatki a mleko zostawia(chyba ma po mnie wstręt do mleka bo nawet modyfikowanego nie piła) a poza tym to tyko rybę ii gotowanego kalafiora i brokula by jadła, a zupy to tylko kwaśne(ogorkowa,pomidorowa i kapusniak) a pierogi też by chętnie jadła :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ec7gd4141.png

Odnośnik do komentarza

A ja dziś cały dzień myślałam o tych głupich szczepieniach, jedyna nadzieja, że lekarze polecając je chyba celowo nie robiliby krzywdy takim małym dzieciaczkom.
Co do rehabilitacji poszłam prywatnie, z przychodni pewnie czekałabym pół roku. Niki za bardzo na prawo się przekręca i w ogóle chciałam właśnie aby poćwiczył trochę z Małym.
A paznokcie obcinam jak śpi.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

Szymek śpi juz prawie godzinę, forum nareszcie nadrobiłam, ogarnęłam się i zaraz ide spac.
To moje dziecko ostatnio jakies tulaśne sie zrobiło- chce więcej leżec u mnie lub u męża i nie obrusza sie jak go tule i daje buziaki:)
Jutro idziemy skontrolować kaszel, chociaż dziś już praktycznie go nie było.

My obcinamy pazurki dwa razy w tygodniu bo rosną bardzo szybko. Mam obcinaczkę z takim kółeczkiem na palec i obcinam zawsze jak Młody śpi-innej opcji u nas nie ma.

Nie udzielam się na fb ale czytam Was na bieżąco. Filmiki z dzieciaczkami swietne...takie już duże i madre nasze szkraby:)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Czemu i nas musiala dopasc chrypka..oby ona byla od placzu a nie infekcji..rzygam juz tym lataniem do lekarza...

U nas też chrypa ale to raczej z tego kaszlu. A u Laury może faktycznie z płaczu.

Catarisa ale siłaczka...kurcze podzieliłaby się Jagódka włosami z Szymkiem. Po ciemieniuszce tak wyłysiał z przodu jak stary dziadek:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

My obcinamy nożyczkami, z zaokrąglonymi końcami TT, najcześciej przy karmieniu lub jak juz tak na pol odpływa. Obcinaczke tez kupiłam babyono i pierwsze obcinanie przez męża skończyło sie bilansem dwa paluszki na trzy ze ściętym czubeczkiem + kłótnia:)

My szczepilismy sie tradycyjnymi. Nie czytałam nic przed ani po. Myśle, ze ze szczepieniami i tyli wszystko powikłaniami jest tak jak np z ustaleniem prawdopodobieństwa choroby dziecka podczas usg. Prawdopodobieństwo jest jeden do kilku tysięcy ale każda z nas i tak sie gdzies tam bała, ze nasze dzieciątko moze cos spotkać. Tutaj tez powikłania sa straszne ale i bardzo rzadkie. Dlatego nie warto czytać i sie straszyć. Wzięliśmy NFZ bo tez uwazam ze tyle szczepów w jednej szepionce w jedno miejsce to za duzo i argument dodatkowych ukłuć jest słaby choć jak doszło co do czego i mały płakał az sie krztusił a pani szykowała kolejna igle to az sie spocilam ze strachu, żalu i zwątpiłam czy dobrze zrobiłam.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Catarisa
joasiuG zobaczysz Szymkowi szybko włoski odrosną :)

Jestem mega wkurzona na tę naszą karuzelę, nakręcam pięknie gra Jaguś już zasypia a tu koniec i trzeba znów nakręcić a przy tym hałas i Jagoda oczy otwiera buuuuu do du..py.
Kupię inną bo pierwszy raz mi przy karuzeli zasypia.

Catarisa a może poszukaj dźwięku karuzeli na youtube? Moja jak miała fazę na pozytywkę, którą cały czas trzeba było pociągać za sznurek, to właśnie na youtube znalazłam godzinne nagranie z takim samym dźwiękiem :) mogła słuchać do oporu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Dziecię spi mi juz ponad godzine, dzis łaskawsze dla matki niż wczoraj :) chociaz porządnie zasnął tez conajmniej godzine po odłożeniu do łóżeczka a smokiem dzioba zatykalan chyba z 500 razy. W kolko zasypia, smok wypada i młody w ryk,..

My szczepimy sie w pakiecie rozszerzonym.

Ja paznokcie obcinam obcinacxkami, ostatnio ucięłam mu kawałek skorki niechcący, ale całe szczęście nie zauważył i obyło sue bez płaczu :)

Nadal odciagam pokarm laktatorem i od trzech dni dosłownie nic mi nie leci z prawej piersi. Z lewej ciągnę 50/60 ml za każdym razem a z prawej moze 5 ml sie uzbiera. Nagle przestała produkowac? Chyba mino wielkich chęci bede kończyć moja przygodę z kp...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

Nadrobione ;) to po kolei
paznokcie obcinam nozyczkami na raty jak śpi ale czasem z 3 palce na dzien mi się uda.
wloski mojej córce ogolilam maszynka ok roku bo była łysa jak kolano i tylko nierówne kępki gdzieś rosły i włoski jej zgęstniały.
szczepienia my nadal czekamy bo musi minąć 2 tyg po antybiotyku ale biorę na nfz
karmienie tez nie mogę się doczekać ale ja w sloiczki nie inwestuje mam swoje eko warzywna i owoce wiec będziemy przyrządzać samemu.
Blanka i Sylweczka moje starsze dziecko tylko akceptuje rosol, schab, naleśniki i paluszki rybne poza tym nie je absolutnie nic masakra jakas a kanapki tylko z masłem a i jeszcze jabłka. Nie wiem czy to kiedys minie?
spanie dziś udalo nam sie spać do 10.00. Młody padl o 21.00 potem karmienie 6.00 i wstaliśmy o 10.00 oby częściej :)
Dzis wyczailam sklep gdzie zworza nowe rzeczy z Lidla i Biedronki co się nie sprzedały i uwaga za 2 bodziaki, 6 par majtek dla córki, 2 podkoszulki, 2 bluzki z do rękawem, spódniczkę, 2 książeczki zaplacilam 40 zl ;)
Dzień uważam za udany mimo pogody.
Aaa jeszcze spóźnione życzenia dla wcześniaków naszych ;)

Odnośnik do komentarza

U nas tez łepek z tyłu wytarty do zera! Gładki jak kolano :D hehe.

Co do szczepien - ja mam jakies ale i niesmak..ale szczepie podstawowym pakietem nfz. Boje sie..

Ja dzis o 11 bylam z Mała w Ikei na sniadanku! Polatalam po sklepach.. poogladałam cudne zabawki w TKMAxxie.. Potem Mloda jeszcze spala do 14:30, a ja wzielam sie za szycie! Znowu złapałam bakcyla i wymysliłam wlasnoreczne zabawki edukacyjne dla Poli i jej kuzynki :D Potem wam pokaze. hihi. Zainspirowały mnie materiały z Ikei!
Dodatkowo uszyłam girlande do pokoju Młodego i piekny kocyk dla Polci - zamowilam ostatnio sliczne materiały z dresówki i wymyslam! :D Ciesze sie, bo strasznie mnie to relaksuje..

Co do porcji mleczka, Pola je juz rzadziej, ale potrafi wciagnac nawet 180ml! :D Zmienilam smoczki na 2 i wciaga to mleko w 5 minut!
O 6:30 pobudka, karmienie, potem biore ja do lozka i spimy nawet do 10 ( oczywiscie jesli mogę - jak nie,to ona spi a ja biegam po domu i ogarniam resztę ferajny!!)

Wystawilam dzis aukcje. Pozbywam sie pierwszych gratów. Myslicie, ze laktator sie sprzeda? Wszystko wyparzyłam, wyczysciłam, jest jak nowy, na gwarancji.. Oby.
Szumisia tez juz wystawiłam,bo Poli niestety nie podpasował.. Aplikacje w telefonie albo youtube codziennie usypiają ją elegancko.

Pogoda tragiczna. Od poniedzialku w Gdansku maja byc mrozy!!! IDzie zima! Mam nadzieje, ze bedzie piekna i niezbyt szara.

Caly dom juz spi , a ja tyle ostatnio spie z Polcią, ze nie wiem co ze soba robic :D

Co do obcinania - u nas moj niemaz ucial kawalek opuszka paluszka Poli, pierwszego dnia w domu!!! Miala tydzien. Krew sie lała 2 godziny. Wycinalismy mini plastereczki. Koszmar!!!
Teraz juz ma "duze" i "twarde" pazurki wiec ja smigam na szybko obcinaczem dla bobasow. Juz nie ma takiego strachu :D

Catarisa- Niesamowita ta Twoja Jagódka! Ona idzie jak burza!!! Moja ledwo guganie zaczeła, usmiechy nam dawkuje, a Twoja zaraz siedziec bedzie! Siłaczka! Super! :D
Antos tez piekny!
Szusterka- moze recznie sprobuj troche wycisnac. Mi czasami lepiej szło niz laktatorem.

Odnośnik do komentarza

My pazurki obcinamy na śpiocha. Rosną jak szalone. Obcinam raz na tydzień. Używam zaokrąglonych nożyczek.
Jeśli chodzi o włoski to Janek też wyłysiał z przodu.
Ktoś pytał o odleżaną z jednej strony główkę - u nas też tak jest i jest to widoczne ale ja się nie przejmuje bo już mu się to spanie wyłącznie na tej stronie odwidziało a główka ma czas żeby się skorygować.
Moja teściowa bardzo to przeżywała i cały czas rękami przekręcała mu główkę w drugą stronę! Byliśmy tam tylko 4 dni ale coś mnie strzelało jak widziałam jak na siłę mu tą główeczkę odwraca. Moje protesty na nic się nie zdały. Powiedziała że jej siostra też tak miała, że pilnowały z mamą ale i tak teraz woli spać na jednej stronie. Nosz kurw@ ja też wolę na jednej :P Po powrocie od teściów mały który już normalnie trzymał główkę zaczął znów być wygięty i patrzy na jedną stronę. Pewnie go boli po tym przekręcaniu na siłę. Znów będziemy musieli rozćwiczyć...

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Witaj nowy dniu:-)

U nas noc ładnie przespana, Szymek coraz mnie kaszle więc mam nadzieje że lekarz nie zapisze mu dzis jakiś silniejszych leków. W paczkomacie czeka na mnie zamówiony inhalator więc będziemy się inhalować.

Mały już najedzony, leży ze mną w łóżku. Chciałam skoczyć do kuchni po kawę ale moje dziecię tak słodko na mnie patrzy i guga że kawa może poczekać:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie i ja. U nas noc wspaniała. Paulinka zasnęła o 20.00 i obudzila się o 6.30. Zjadła i teraz dalej śpi, w miedzyczasie bawiła się swoją grzechotka wzięła ja do łapki i potrzasala nia dobre kilka minut. Dla nas to nowa umiejetnosc wiec bardzo sie ciesze. Ta pogoda podobnie jak Was mnie juz dobija od wtorku nie bylysmy na spacerze wczoraj jak z psem wyszlam na spacer to po chwili przemoklam cala i kurtka schla mi kilka godzin. Czekam az dojdzie do mnie zamowiona folia na wozek i mozemy smigac chociaz na troszke. Co do sloiczkow to faktycznie nie przemyslalam ze moze jej cos nie podpasowac i bede musiala zmoenic na sloiczki z innej firmy co ja bym bez Was dziewczęta zrobila ?! ;-)

just.jot ależ ty uzdolniona kobitka jesteś. Sama żałuję że nie potrafie sie obchodzic z maszyna do szycia, lezy u nas w szafie juz dobrych kilka lat ale moze wlasnie czas cos zmienic. Koniecznie sie pochwal tymi zabawkami co dzieciakom uszylas jestem bardzo ciekawa ;-)

Wczoraj dotarlo do mnie zamowienie z gemini. Na jednym opakowaniu mleka zaoszczedzilam 13 zl wiec zapas zrobilam na miesiac do tego jeszcze masa innych rzeczy. Zamowilam tez zelowy podgrzewacz, ktory polecala joanna89a dzisiaj go przetestuje bo jestem bardzo ciekawa

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...