Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Charming, Siwa na te spuchnięte nogi to słyszałam że moczenie nie w zimnej ale w lekko ciepłej wodzie z solą. I podobno są też jakieś żele chłodzące z wyciągiem z kasztanowca. Mam nadzieję Charming że przejdzie i wizyta na ip nie będzie konieczna..

Jeśli chodzi o rozstępy to była dzisiaj u mnie koleżanka, która pracuje w branży kosmetycznej i mówiła że podobno jest jakiś olejek z palmersa na redukcję rozstępów. Mała buteleczka kosztuje ok. 60 ale podobno działa. Jej znajomej, która rodziła 5 lat temu po zastosowaniu podobno wybielały niemal do zera.

Elsi trzymam za Ciebie kciuki! Mam nadzieję że niczego niepokojącego jutro się nie doszukają i będziesz mogła wrócić do domu :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/d9yv4au.png

Odnośnik do komentarza

[quote="charming_mi"]Ja też chcę z jednej strony aby moj się obrocil a z drugiej chciałabym go mieć przy sobie od połowy sierpnia. :) ja juz tez mam dosc Cały brzuch mam twardy i może przez cały dzień jest z 4-6 razy normalny..a od wczoraj nogi jak balony,myslalam że po nocy przejdzie ale nadal to samo,mimo odpoczynku.. Cisnienie tez mam jakies niskie 110/60 czuje się okropnie.. JOANNA89A to konieczne daj znac po wizycie jestem ciekawa jak tam twoja Laura. Ja się trochę martwię że moj cały czas taki wypiety,chyba że macica mi tak twardnieje.we.wtorek ide na ktg,może cos się dowiem..

Kochana nie martw sie,moje stopy wyglądają podobnie :( skora jest tak napięta,ze aż boli, ani zimne okłady nie działają ani kąpiele i w prawie rzadne buty nie wchodzę :(

Zosieńka :) ur.8.09.215 4210g i 57cm
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r7a65cwim.png
10.05.2019

2014 [*
Odnośnik do komentarza

No nie dziw sie że Laura chciała wyjść jak poczuła ze mama spanikowala hehe ale fajne Przygody pewnie teraz szybko nie zaśniesz :) ciesz się ze niebylas sama ja Teraz jestem bo moj na nocnej zmianie. Nie dość że ja bym dostala zawału to pewnie pies z kotem tez musiala bym ich zabrać i do auta uciekać chyba hahaha..

Maks 12-09-2015 godz 21;15 cc
/3700g 58cm. http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzjw4zec65qcsg.png]

Odnośnik do komentarza

Wszystkim Aniom, ze mna wlacznie zycze wszystkiego Najlepszego :)
Dostalam dzis komplet prasowniczy ( zelazko + decha) i nogi mam tak spuchniete od prasowania i bola jakbym nimi to prasowala, a ze glupia nie usiadlam tylko powyciagalam jakies szmaty z szafy i prasowalam wszysciusienko to mam za kare ( ja z tym uwielbiajacych prasowac..)
Jutro wizyta rutynowa w szpitalu .. Siusiu cisnienie tetno malutkiej 3 godziny siedzenia i czekania i dowidzenia .. Jutro musze im Dac moj plan porodu takze wszystko wypelnione.. Gaz +epidural jakby bylo az tak zle i napisalam ze chce miec ciagly dostep do prysznica (nie wiem jak tutaj jest i czy mozna ale mam nadzieje ze pozwola bo to jest jedyna dla
Mnie ulga na bol brzucha jak mnie wykreca przy atakach zoladka i watroby ) .. Zaznaczylam tez ze jak juz musze to chce byc nacinana, tak mi poradzono bo jak mnie natna to pozniej ladnie pozszywaja a jak pekne sama to moge i zyg zakiem .. Wtedy jeszcze gorzej.
Wspomniaalam tez ze nie chce miec porodu wywolywanego jezeli nie ma zagrozenia zycia.. Podobno najgorsze co moze byc bo dziecko nieprzygotowane wali glowa w miednice dlatego pozniej maja takie glowki stozkowate itd :( naczytalam sie troche i jednak podziekuje.. Chyba ze bedzie to juz koniecznosc (oby nie) ..
I co tam jeszcze.. Nie wiem co jeszcze naskrobalam ale beda jutro mialy czytanke :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze, cos jeszcze mialam wam napisac ale zapomnialam :(
Nie wiem jak zmienic to holerne profilowe !!!!
Co do zgagi to ja juz nawet nie chce mowic bo gaviscon na mnie absolutnie nie dziala (i mleczko i tbl ) rennie jeszcze possam ale tez na krotki czas , migdaly dawno poszly w kat bo to jeszcze gorsze a co do mleka to po mleku mam jeszcze gorzej..
Sama zolcia mi sie odbija, sliny mi sie pelno zbiera ale to chyba zrozumieja jedynie kobiety w ciazy :)
Mowia ze jak zgaga to dziecku wlosy rosna, smiejemy sie ze moja jak wyjdzie to juz bedzie miala na pipci :D
Nie ma co narzekac bo jeszcze malo tego bolu nam zostalo :) przezyjemy !!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Nie dziwię się, że tu tyle czytania jak Wy dziewczęta po nocach "skrobiecie", hehe.
charming całkiem fajna koszula+ szlafroczek, ja chciałabym, zeby przede wszystkim były bawełniane, w H&M była jedna, ale niestety nie wyprzedażowa za 80 zł, jak dla mnie troche za dużo, bo później nie wiem czy bym ją założyła, chyba, ze do karmienia.
A ja jak wstałam na siusiu tak nie mogę zasnąć, jeszcze psiak mi w nogach chrapie:)
Kasia moja pani doktor zaprasza mnie od 1 września do nowo otwartego szpitala w Łodzi na Niciarnianej, prywatny, super wyposażony oddział noworodkowy, szpital o jakąś referencyjność się stara czy coś takiego, więc musi spełniać wysokie standardy, porody na NFZ, a na KTG będę jeździć póki jeszcze pracuje tam moja gin. do Gamety, też na NFZ bo ona daje skierowanie. Myślałam, jeszcze o Madurowiczu i też mi polecała, a do Madurowicza mam 10 min. drogi autem, więc zobaczę jak akcja porodowa się rozwinie i gdzie pojadę:) jak coś to zaciskam nogi do 1 września, hehe.
A z tymi lumpkami to się nieźle uśmiałam, jak z tą pizzą, to ja już powinnam dawno urodzić:). Anny wszystkiego najlepszego!:) Właśnie dzisiaj byłam na imieninach u Anny, tzn. juz wczoraj i sobie nieźle pojedliśmy z małym, na szczęście nie za dwóch:) i usłyszałam historię jak siostra męża urodziła w domu, bo nie zdążyła do szpitala, oczywiście wszystko dobrze się skończyło mąż odebrał poród, a pogotowie przecięło pępowinę jak dojechało, wszystko się działo bardzo szybko, bo rodziła 3 raz, także niezbadane są wyroki boskie:)

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Hej ja też już nie śpie, właściwie to od 2 ale wczoraj miałam dwie dłuższe drzemki więc jestem wyspana. Zaraz się po cichutku wezne za coś żeby mojego nie obudzić bo trzeba się spakować, podlać kwiatki itp a potem polece do biedronki po jakieś bulki i zrobie paste jajeczno-tuńczykową z moim eko-szczypiorkiem (eko bo z własnej doniczki) a o 8.00 ruszamy na ten wyczekiwany urlop hahaha kot łobuz jeszcze nie wie co go czeka :D a propo czy jak dziś podleje obficie moje ziółka to do czwartku wytrzymają ??

Pisałyście o tych dziwnych akcjach z sasiadkami, babkami o głupich komentarzach. Mnie to pierwszy raz spotkało w sobote. Poszliśmy na te urodziny i pierwsze co babka mojego pow. ona wcale nie jest taka gruba jak mówiliście (mysle no to niezle sie zaczyna) a potem jego ciotka, wiekiem zbliżonym do babki zadala mi szereg pytań typu kiedy rodze, jakie imie itp a potem zapytała ile mi kg przybyło czym mnie zatkała i pow że nie lubie takich pytan a moj że wogole to schudłam (też wiedział co powiedziec myslałam że sie zapadne pod ziemie) a potem były opowiesci o tym że ona nigdy szwów nie miała, że mojego mama i ciotka to chude były w ciązy i na koncu jak prezyszła jego kuzynka to pow pocieszajac mnie, nie przejmuj sie ona jest grubsza od ciebie. Powiem wam cieszyłam sie że gdzies idziemy a czułam sie jak płetfal błekitny, mój jeszcze ciągle znikał na papierosa a ja siedziałam jak ta kwoka i pomyslałm wczoraj czym ja sie wogole przejmuje przybyło mi od pocztaku miedzy 5,5 kg a 7,5 kg, od 2 miesiecy waga stoi w miejscu, mojemu sie podobam wiec chyba czas byc bardziej ostrym i nie dac sobie na glowe wchodzić.

A tak wogóle to jeszcze tylko 64 dni :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/2sjpm9s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

dzień dobry
Banana wszystkiego najlepszego :*
Asia skoro jest napisane że dla noworodków to po co kupować inną.
charming to Ci się udało w tym lumpku :) porannik fajny bo taki cieniutki.
echeveria Odejście czopu śluzowego, choć nastąpi na pewno, nie znaczy jednak, że poród jest blisko, bo może się to zdarzyć zarówno na kilka godzin przed rozwiązaniem, jak i kilka dni – nawet do 2 tygodni.
Co w Twoim przypadku to nawet te 2 tygodnie to za wcześnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Echeveria, z tego co pamiętam, to Ty jesteś w 36 tygodniu, tak? O ile to był czop, to to wcale nie za wcześnie, niektórym odejdzie tydzień przed porodem, innym miesiąc, i to jest ok, ale skonsultować z GP zawsze warto :)

Joanna89, co do tej głupoty o lumpeksach, to moja szwagierka twierdzi, że lekarz tej koleżanki to potwierdził! Hehe :)

dzasti, ale Cię wystawili na celownik! Nie przejmuj się, bardzo bardzo mało przytyłaś, wręcz faktycznie schudłaś patrząc na to ile teraz w nas to wszystko wraz z dzieckiem waży. Kuzynka dobrze powiedziała :) Co najlepsze, te chamskie komentarze najczęściej pochodzą od kobiet.

8.09.2015, Jagódka
Pierwsze
Drugie

Odnośnik do komentarza

Witajcie, my właśnie po badaniach, odczekałam grzecznie swoje bo w sumie dobrze się czuję a kolejka w miarę szybko szła. A przy końcu zobaczyła mnie jakaś pielęgniarka z oddziału i pyta czemu "dzidziuś siedzi w kolejce", he he powiedziałam tylko że dzidziuś dobrze się ma i daje radę:)

dzasti kobiety to juz chyba tak mają, że nawet jak nie ma się do czego przyczepić to i tak gadają. Ja byłam wczoraj u teściów gdzie była też ciotka męża no i spoko kilka razy powtarzała że tylko brzuszek u mnie urósł. Ale jak ostatnio była inna ciotka ( w ciąży była jak bułeczka i teraz też jej trochę zostało) to stwierdziła że ja mam dobrą budowę bo wszystko idzie w brzuch i ze to niesprawiedliwe bo inne tyją po całości i mają problem żeby schudnąć. No kurdę a czy ja jej kazałam w ciąży objadać się za dwie czy nawet trzy osoby? Już miałam ochote jej tak powiedzieć ale przemilczałam to.

Echeveria daj znać co Ci powiedział lekarz.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Nadrabiam z dwóch dni, więc kolejność poruszonych przeze mnie tematów lekko dowolna. :)
- Wszystkiego najlepszego dla wszystkich :-) Wiecie, jak ja dawno nie spotkałam małej dziewczynki o imieniu Ania? (taka refleksja)
- siwa i inne chcące "obrócić" dziecko: wpiszcie w googla "breech tilt" - znajdziecie strony, zdjęcia filmiki, jak obrócić dziecko ułożone pośladkowo. Trafiłam na to przypadkiem :) Główne ćwiczenie, z tego, co czytam, to leżenie na plecach pod kątem z nogami do góry - na poduszkach pod plecami lub na desce do prasowania. Ćwiczenia te natomiast nie spowodują obrotu dziecka ustawionego główkowo.
- Moje dzieciątko tkwi, jak się wydaje, ciągle główką do dołu, ale obraca się dupinką z prawej do lewej. Nigdy mnie nie kopie po czymś boleśnie, on się raczej wpycha i zapiera w jakimś miejscu. Najgorzej jak wetknie się pod prawe żebro i pcha do dołu, wtedy czuję jakby miał wyjść i górą i dołem jednocześnie (to by było ciekawe ;)).
- Co do bóli i różnych takich, to wczoraj miałam kolejny raz takie pokłuwanie poniżej pępka - raz z lewej, raz z prawej, potem ból jak na okres, ale przeszło. Nigdy do tej pory nie było to napięcie czy twardnienie brzucha. Nie wiem, czy to też są te skurcze przepowiadające?
- Spuchnięte stopy... U mnie to chyba się rozstępy pojawiły na stopach od tego! :) Rano wyglądają najlepiej, ale nigdy nie są normalne, zawsze z lekką górką na podbiciu stopy, a jak napuchną, to tak, jak na waszych zdjęciach. Mam nadzieję, że to po porodzie zejdzie, bo ja wchodzę w 2 pary klapek i to wszystko :/
Maritka, oprócz innych dolegliwości, puchła na całym ciele, nie tylko na nogach, więc to tym bardziej wskazywało na zatrucie ciążowe.
- Od tygodnia mam również problem z dłońmi. Nie puchną, ale cały dzień są takie jakby... zgrabiałe? Największe napięcie i ból czuję, gdy zginam w pięść. Poza tym zaczęły drętwieć, także w ciągu dnia.

- Wszystkim po wizytach gratuluję rosnących, zdrowych Maluszków, a wizytującym równie dobrych wiadomości. :-)
- Dziewczyny w szpitalach - trzymajcie się i dawajcie znać, co z Wami!

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

siwa87
mam takie stopy od 3 tygodni, wrzucałam podobną fotkę, od tamtej pory nic się nie zmieniło, zwalałam to na alpejskie temperatury bo ostatnio było po 37 stopni codziennie ale przyszło już ochłodzenie i deszcz a moje stopy nadal tak wyglądają :/
od kolan w dół to tak jakby nie moje nogi, palce u rąk to samo, obrączki już nie noszę od dawna
skurcze BH mam od kilku dni, już się nauczyłam je rozpoznawać ale póki nie są regularne i tylko kilka razy dziennie to nie panikuję

jeśli chodzi o pozytywkę, że szybciej gra na początku a później zwalnia... w ogóle jedno nakręcenie wystarcza na jakąś minutę więc wątpię żeby dziecko w tym czasie zasnęło :) a mnie to najzwyczajniej irytuje bo mam wrażliwe uszy na muzykę ;)

śniło mi się dzisiaj, że mi się córa urodziła 29 sierpnia. Nie mam pojęcia skąd wzięła mi się ta data skoro poród mam na 16 września :) ale jakieś takie sny miewam ostatnio...
poprzedni mąż mi się śni :/ a właściwie nie on tylko nasze mieszkanie...
eh, jutro SR i byle do 7 sierpnia, oby Mała się odwróciła bo pośladkowo nie urodzę no way! :)
]

niemowlak zasypia z prędkością światła :P:P juz podczas jedzenia a jak jeszcze zna z brzuszka melodie to juz wogóle gorzej jest potem... choc nie z kazdym brzdącem co do irytacji rożnymi melodiami typu z zabawek dzieci to Siwa musze Cie pocieszyć ze bedzie juz tylko gorzej mnie prześladuje jeżdżąca ciuchcia mojej starszej porostu po minucie nie do zniesienia juz zygam czasem tymi dźwiękami ale moje dziecko uwielbia i co zrobic:)

Odnośnik do komentarza

AneczkaSz
Dzień dobry! My juz po porannym ktg.Na szczescie nie jest źle :) Myślę że może wszystko się jakoś powoli unormuje:) Mam pytanko do mam które kupowały kompleciki minky. Bo mam zamiar zamówić komplet kocyk cienki 75 x 100 i podusie do tego za 82 zł z przesylka. Ile placilyscie i gdzie kupowałyscie te cuda ?

nie drogo, ja kupowałam tutaj: http://www.lamillou.com/
wkurzyłam się tylko ostatnio bo wysłałam rodziców do sklepów stacjonarnych żeby mi kupili mufki i otulacz do wózka na zimę to ich odprawili z kwitkiem mówiąc, że nawet na zamówienie nie będzie bo to kolekcja zimowa i będzie dostępna dopiero na jesień.
Jakaś bzdura, na stronie internetowej nie ma takich informacji. Pewnie sprzedawcy nie chcieli sobie dodatkowego problemu robić bo produkty LaMilou są tylko jako stand w sklepach innych firm.
Gdybym miała swoją kartę kodów już dawno bym zamówiła :/

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nhdge4c9yyzh3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dd3m1ocra.png

Odnośnik do komentarza
Gość echeveria

Poki co lekarz nie odbiera telefonu.. bede probowac pozniej. Wiem,ze odejscie czopa nie oznacza,ze to juz, jednak znalazlam informacje,ze jesli dzieje sie to przed ukonczonym 36tyg to kontakt z GP jest zalecany.. my mamy wlasnie 35tydzien.. poza bolem brzucha jak na okres to nic wiecej sie nie dzieje.. brzuch bolal mnie wczoraj rano przez jakies 2 h i dzis tez lekko cmi juz ze 2h, ale to taki staly bol i slaby. mala fika wesolo wiec nie panikuje.. tylko ona u mnie miednicowo siedzi.. torbe na wszelki wypadek spakowalam i proboje sie kontaktowac z GP, w srode mamy wizyte. ale po prostu zastanawiam sie,czy w tym przypadku nie udac sie wczesniej na badanie.. ja sama urodzilam sie w 32 tygodniu.. ale ciaza mojej mamy byla zagrozona od 11tygodnia i lezala caly czas w szpitalu.. u mnie poki co nie bylo zadnych zastrzezen poza ulozeniem malej i mala iloscia wod plodowych. (api 7)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...