Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Kuki Echeveria dziękuję Wam za rady jak tylko dostane becikowe to czesc doloze i zakupie ten laktator z medeli bo ja mam tylko ręczne i to jest jakis obłęd. Tylko powiedzcie mi czy jezeli pokarmu mam naprawde w sladowych ilosciach to przy pomocy tego laktatora cos ruszy? Od 4 dni pije femaltiker od wczoraj sie racze karmi wody ogolnie duzo pije i staram sie małą częściej przystawiac do piersi. Nie chce sie poddac i bede walczyc o ten pokarm.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za życzenia jestescie wspaniałe :*

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Karola wszystkiego najlepszego
Szusterka a witus może też wymiotowac na skutek splywajacej flegmy a dziecko nie ma odruchu od kaszlniecia i łatwiej mu jest to zwymiotowac ją przed każdym karmieniem odciagam z noska aż do momentu gdy nie słyszę świstu dopiero wtedy daje butle wiem że u was ulewanie cały czas ale w chwili obecnej to może być przyczyną gdyż dziecko za wszelką cenę chce oczyścić drogi oddechowe aby łatwiej było mu oddychac
A my dzisiaj po wizycie kontrolnej i mała ma podejrzenie skazy białkowej zostaliśmy receptę na bebilon pepti i pierwszy raz od jej irodzenia ulala.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Joanna89a, u nas w pierwszych dwoch tygodniach byla dokladnie taka sama sytuacja. Karmilam Antka jak plakal, possal chwile, zasypial, budzilam wypluwal. Wszyscy mi mowili, ze jak dziecko glodne nie zasnie itd. a tu waga przez 2 tyg stala w miejacu...Teraz ladnie przybiera, ale oczywiscie matka ciagle podejrzliwa. W poradni laktacyjnej, mowili, ze jak dziecko ssie i polyka bez przerw 15 min, to jest to karmienie w pelni odzywcze. Maly ladnie pil, po karmieniu sciagnelam z dwoch piersi chyba 50, juz nie pamietam ile, ale wydawalo mi sie, ze jest najedzony, przysypial, nie sygnalizowal nie dojedzenia. Ale matka zeschizowana to, podalam co sciagnelam, zjadl w kilka minut bez sekundy przerwy. Wtedy sie zalamalam, postanowilam, ze bede tylko odciagac bo nie bede glodzic dziecka. Maz mnie namowil, zebym sie nie poddawala i zwczelam dostawiac tylko do piersi. Antol ladnie przybiera, ale badz tu czlowieku madry...

Odnośnik do komentarza

Joanana
...Apropo laktatora to ja wypożyczyłam dzis medela syphony, chyba najdroższy laktator swiata bo jakbym chciała kupic to wydatek 7000!!!! Sprzęt niesamowity, ściąganie nim zupełnie nie boli, odrazu ciągnie dwa cycki i to mega szybko wyciąga wszystko :) mam nadzieje ze uda mi sie nim pobudzić laktację tak jak kuki! Kuki daj znac ile czasu ci to zajęło? I czy cos poza karmi i herbatka robiłaś? Ile razy w ciagu dni odciagalas?

Joanana medelą ściągam od 10 października, mm ostatni raz podałam 20 października, więc można powiedzieć, że rozkręcenie zajęło mi 10 dni :) W tym czasie piłam regularnie femaltiker 2 razy dziennie (tzn rano i wieczorem) lub zamiennie (rano zamiast kawy) inkę z mlekiem. Do tego w ciągu dnia herbatkę lactosan. Teraz herbatkę wypijam z raz na tydzień, a femaltiker codziennie przez np tydzień, a później robię przerwę, bo dużo mleka wtedy nachodzi :). I rano do kawy albo femaltikera zjadam słodką bułkę (drożdzówa lub chałka), bo to podobno też pomaga, a napewno lepiej te mleczne napoje smakują:)
Teraz ściągam 3 do 4 razy na dobę, zwykle ok. godz. 3-4 w nocy, później ok. 11, kolejne ok 16 i 21-22.
Od kilku dni każdorazowo ściągam ok 280 ml (butelka 250 ml, ale ściągam pod zaworek), w czasie ok 40-50 minut. Ściągam systemem 7-5-3 i dodatkowo po ok. 10 minut z każdej piersi.

A i z raz w tygodniu piję karmi classic (teraz właśnie się nim raczę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

wiruśka
...A tak z innej beczki.. dziewczyny po sn, ile krwawilyscie po porodzie? Bo u mnie po 4 tygodniach był spokój, a teraz od tygodnia znów krew na wkladce :( a w poniedziałek mija 7 tygodni od porodu.. I sama nie wiem czy tak może być jeszcze..

U mnie dzisiaj jest prawie 8 tygodni po porodzie i rano zauważyłam lekkie krwawienie i pomyślałam, że może to okres... ale widzę, że u kilku z Was tak jest więc pewnie to normalny objaw popołogowy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Kino to mi sie marzy od dawna. Od zawsze chodzimy minimum raz w miesiącu, no chyba, że nic ciekawego nie ma.

szusterka za dużo się nie dowiedziałam haha. Tylko mi pani dr przytakiwała :)

Ale ogólnie tak, Laura źle przybiera, więc wprowadzamy po karmieniu mm i zagęszczacz do pokarmu, żeby nie ulewała. Za tydzień kontrola.
No i badanie moczu musimy zrobić, bo często jak dziecko źle przybiera to może być wynikiem infekcji dróg moczowych.

I ciesze się, że zapadł werdykt o mm, bo przynajmniej nie będę jak głupia patrzeć na zegarek co ile ją karmię i w końcu przestaniemy latać na to ważenie!

Do tego mamy się zgłosić do do przychodni rehabilitacyjnej, a do czasy wizyty mamy dosłownie robić to co Asia wyżej pisała, czyli kołyska, obracanie na boczek przeciwny, w łóżeczku kłaść tak, by musiała główkę obrócić w zdrową stronę itd.

A waży dopiero 4850 gram..

joanna89a a może zamiast mm spróbuj odciągać i podawać swoje? W sumie to ja m.in dlatego, że młoda oszukiwała przy cycku zaczęłam karmić ją tylko butlą z odciągniętym mlekiem. Kantowanie mamuśki wyszło właśnie na ważeniu, gdzie okazało się, że w 5 dni przybrała zaledwie 90 g. (miała wówczas 2 tygodnie). Na szczepieniu w 6 tyg. ważyła już 5130 g. czyli w cztery tygodnie przybrała 1700 g.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Karolaaa, wydaje mi się, że nawet jeśli masz niedużo pokarmu to przy pomocy laktatora uda się rozkręcić, mi się udało, przez 2 tyg byłam zmuszona ściągać co około 3h ( w nocy dłuższa przerwa) i naprawdę porządnie rozkreciłam sobie mleczko:) miałam wypożyczony Medela Lactina i swój Medela mini electric.
Trochę cierpliwości i czasu i będzie spoko

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

ktoras pytala o smoczek do lekarstw mozna kupic n aallegro, 22 zlote kosztuje nazywa sie numi. widzialam u uzytkownika DLABOBASOW , nigdy nie zamawialam od nich, jedynie przegladalam smoczki dla Amelki ( oczywiscie mam manie, wiec zamawiam ile sie da nowy z polski :)) moze to mi poprawi humor bo od 2 dni mam z dupy :(
monikalina, 2ka dzieci i 23lata wow! i ty jeszcze jestes taka obrotna, ja tez myslalam ze ty po trzydziestce llub tuz przed :) chcialam napisac ze jak bym sie postarala to i ja bym tak mogla ale do lutego to chocby nie wiem jak bym chciala juz sie nie uda hehe :)

eartto, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i szybko wyzdrowiejecie ! :)

wiruska, ja tez po 8 miu tygodniach mialam 3 dniowe krwawienie, nie takie zeby uzyc podpaske ale wkladke owszem. to chyba nie byl okres,wiec chyba to normalne.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Gosia.M
Kurcze dziewczyny..... Te ktore odciagaja pokarm....
Karmicie tylko odciagnietym mlekiem z butli czy dodatkowo z piersi?
JAK mieszanie to w jakim systemie godzinowym? Tzn odciagacie i podajecie czy odciagacie po karmieniu czy między karmieniami?

Ja tylko z butli. Do piersi przystawiam, że tak powiem okazjonalnie:) np. gdy jest czkawka. Młoda zjada 5-6 porcji na dobę, tak co 3-4 godziny. Po kąpieli ma dłuższą przerwę bo śpi tak od 20 do ok. 3 (czasem krócej).

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Jagoda już śpi :) o 20:00 była kąpieli 2 cycki 120 mm i śpi jak aniołek. W ogóle dziś mnie pozytywnie zaskoczyła bawiąc się grzecznie na macie bo tak z reguły jej nie lubiła. Nogami wymachuje i tracą zabawki na niej zawieszone przy tym się śmieje na głos. Często muszę wymieniać zabawki bo szybko się nudzi a jak widzi inną to znów mata jej się podoba. Oczywiście nie kupuję nowych tylko chowam jedne na parę dni ona o nich zapomina i jak je wyciągam to ma na nowo z nich uciechę :)
Zauważyłam też że jak przebieram jej pieluchę to oby dwie nóżki trzyma w górze tak że ja nie muszę ich podtrzymywać. Spryciula się sama nauczyła.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

karolaaa
Kuki Echeveria dziękuję Wam za rady jak tylko dostane becikowe to czesc doloze i zakupie ten laktator z medeli bo ja mam tylko ręczne i to jest jakis obłęd. Tylko powiedzcie mi czy jezeli pokarmu mam naprawde w sladowych ilosciach to przy pomocy tego laktatora cos ruszy? Od 4 dni pije femaltiker od wczoraj sie racze karmi wody ogolnie duzo pije i staram sie małą częściej przystawiac do piersi. Nie chce sie poddac i bede walczyc o ten pokarm.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za życzenia jestescie wspaniałe :*

karolaaa karmienie piersią zaczyna się przede wszystkim w głowie. Dziwnie to brzmi, dla mnie też to było dosyć abstrakcyjne podejście, ale.... kurczę faktycznie tak jest! :) Jeśli jesteż zdeterminowana na karmienie piersią, to napewno Ci się uda! Nie ma innej opcji. Podstawą jest dobry sprzęt. Mnie bardzo zainspirował kiedyś wpis Echeverii jak opisała jak i ile ściąga. Pomyślałam wówczas, że z moim laktatorem jest coś nie tak, aż się wkońcu wziął i popsuł i na gwałt szukałam innego bo by mi cycki wybuchły (wtedy akurat córa mnie poratowała :) ) Dlatego też kupiłam z OLX używany bo znalazłam ogłoszenie w bliskiej okolicy :) Także kochana napewno Ci się uda. Trzymam za Ciebie kciuki. A i medela swing ma jeszcze jedną zaletę... jest cichutki (z moim starym to szału można było dostać, tak wył)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Gryzę się z myślami, bo każda z opcji ma swoje plusy i minusy.
Ale moje mleko jest faktycznie takie wodniste..bez względu na to czy te początkowe czy te przy 150 ml ma konsystencje wody, jest wręcz pół przezroczyste.

Moja mama mówiła mi, że z nami miała to samo pierwsze tygodnie karmiła i było ładnie pięknie, potem problem z przybieraniem i musiała przejść na mm.

Laura ładnie ssie, bardzo intensywnie, ale zobaczcie ile ja już walczę z tym przybieraniem od początku października. W poradni laktacyjnej pani widziała jak je i mówiła, że dobrze ssie i wszystko, ale no nie przybiera. Je tak intensywnie, że się krztusi.

Jak tydzień podokarmiam mm, to chyba nic się nie stanie. Tylko pytanie zrezygnować na ten czas z witaminy K ?

Plus tego mleka modyfikowanego i przejścia na nie jest taki, że mogła bym zabrać się za swoje stawy i kręgosłup, bo chodzę wieczorem zgięta w pół tak mi siada kręgosłup. A jak pytałam o to czy mogę brać coś na stawy to totalny zakaz.. heh

Ja ogólnie nie nadaję się do kp, pod względem psychicznym chyba.. nie lubie ograniczeń, a jednak kp to sporo wyrzeczeń , z którymi sobie do końca nie radzę.

Joann89a - jak kp to mleko w ciagu dnia jest najbardziej wodniste. Najbardziej tluste jest w nocy i poprzez nocne karmienia dzieci najbardziej przybieraja na wadze. Warto sie przemeczyc i karmic kilka razy w nocy (jesli chcesz kp).

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Czy wasze dzieci nadal mają takie zimne rączki i nóżki? Lekarka mówi, że tak może mieć, ale cieplej jej nie ubiore, bo od razu dostaje potówek, a rączki lodowate :/

U nas to samo, Szymek ma rączki ciepłe tylko wtedy jak go karmię a on trzyma te słodkie łapki na piersi.

Catarisa o widzisz jaka mądra już Jagoda się robi
A u nas chyba kolejny skok rozwojowy zaliczony, bo Szymek zaczyna chwytać zabawki, guga już na całego a czasami tak jakby powtarzał za mną jakies dźwięki i śmieje się na głos....a i trzyma sam główkę- tylko ja się jakoś boję i jeszcze mu podtrzymuje.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Gryzę się z myślami, bo każda z opcji ma swoje plusy i minusy.
Ale moje mleko jest faktycznie takie wodniste..bez względu na to czy te początkowe czy te przy 150 ml ma konsystencje wody, jest wręcz pół przezroczyste.

Moja mama mówiła mi, że z nami miała to samo pierwsze tygodnie karmiła i było ładnie pięknie, potem problem z przybieraniem i musiała przejść na mm.

Laura ładnie ssie, bardzo intensywnie, ale zobaczcie ile ja już walczę z tym przybieraniem od początku października. W poradni laktacyjnej pani widziała jak je i mówiła, że dobrze ssie i wszystko, ale no nie przybiera. Je tak intensywnie, że się krztusi.

Jak tydzień podokarmiam mm, to chyba nic się nie stanie. Tylko pytanie zrezygnować na ten czas z witaminy K ?

Plus tego mleka modyfikowanego i przejścia na nie jest taki, że mogła bym zabrać się za swoje stawy i kręgosłup, bo chodzę wieczorem zgięta w pół tak mi siada kręgosłup. A jak pytałam o to czy mogę brać coś na stawy to totalny zakaz.. heh

Ja ogólnie nie nadaję się do kp, pod względem psychicznym chyba.. nie lubie ograniczeń, a jednak kp to sporo wyrzeczeń , z którymi sobie do końca nie radzę.

joanna89a jeśli chodzi i witaminę K to podawałam ją normalnie z mm jeśli np dawałam 1 czy 2 butle na dobę. Jedna porcja mm to jest 5 jednostek witaminy K (bynajmniej tyle było w mleku Hipp), a zalecana porcja tej witaminy na dobę to 25 jednostek. Wyczytałam też gdzieś, że max dawka wit. K to 50 jednostek. Więc tak właściwie to zalezy czy chces karmić czy dokarmiać mm.

A i moje mleko też nie jest jakoś super tłuste. Widzę jak się rozwarstwia w butelce jak stoi w lodówce. Najwięcej tłustej warstwy jest w porcji z nocnego ściągania, ale to jest z pół centymetra albo i mniej tak obrazując :) Na Twoim miejscu spróbowałabym najpierw pokarmić odciąganym i zapisywać ile zjada. Wówczas zważyć i dopiero zdecydować co dalej.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Czy wasze dzieci nadal mają takie zimne rączki i nóżki? Lekarka mówi, że tak może mieć, ale cieplej jej nie ubiore, bo od razu dostaje potówek, a rączki lodowate :/

Moja też często ma lodowate łapki. Nóżki rzadziej, ale to może dlatego, że ubieram jej pod pajaca skarpetki :) a zimne łapki okrywam kocykiem lub czasem na trochę zakładam na nie skarpetki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

just.jot
Joanna89 - wlasnie! kino, kolacja na miescie - trzeba raz na jakis czas umilac sobie czas we dwoje :D To dobrze robi dla zwiazku :D

Kuki - Sliczna pannica :D I jakie kolorki super :D hihi

Nas zlapal deszcz. Zaliczylysmy shopping - ale - trafilam na moja ulubiona kierowniczke sklepu i podszepnela, zeby do juyra zostawic ciuchy i bedzie rabat 50% ! A upolowalam cudne bodziaki, sukieneczki dla Polki.. Dla siebie kiecke na rocznice i dla starego tez kilka ciuchów.. Wiec fantastycznie! Zapowiada sie wspaniały weekend. hihi
Polka odlatuje juz na podusi do karmienia, a zaraz smigamy na starówke do tatusia :D

just.jot dziękuję!, a mi się bardzo podoba styl Twojej Polci:) Stylizacja w butach emu boska :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Joanna u mnie podobnie z przybieraniem,przy czym jak zaczęłam 2razy dziennie ja dokarmianie mm to przybrał przez 3dnivtyle co norma na tydzień.wywaliłem mm i tylko pierś.w tym tyg.mam szczepienie to się okaże jak to z moim pokarmem jest......
Z drugiej strony KP bardzo wiąże mamę do dziecka i nic nie można zrobić.....

Odnośnik do komentarza

Eh, widzę ze coraz więcej z nas ma problemy z kp.. ja jak na razie przystawiam Mała do piersi w nocy i w dzień, ale po kapaniu daję butelke mm i odciagam swoj pokarm.. I przydaje się to co odciagne na następny dzień na karmienie około 16, bo wtedy w cyckach dosłownie pusto :(
Ale wczoraj jak dałam mm po kąpieli to zjadła jedynie 60 ml, a dziś już wsunela 150.. także może jakimś cudem pośpi trochę dłużej niż wczoraj, bo wczoraj pobudka była o 24..
joanna u nas tez nóżki i rączki zimne :( pediatra mówiła na szczepieniu, że to normalne, żeby sprawdzać po karku czy dziecku jest ciepło.. a i w ogóle to mamy dokładnie taka sama kolderkę w sowki :) z tym, że widze ze Laura śpi pod nią, a Marcysia sobie upodobała spać NA niej ;)

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Dawno się nie odzywałam, ale staram się was czytać.
U nas wczoraj mieliśmy pierwsze szczepienie, zdecydowaliśmy się na 6w1 i pneumokoki, ze względu na starszego syna, który chodzi do przedszkola.
Kinga waży 5700 i mierzy 66, więc jak na 7 tygodniowego to do kruszynek nie należy. Wyrasta już z rozmiaru 62.
Generalnie to jest cudowna. Zasypia sama w swoim łóżeczku o 21, noce ładnie przesypia z jedną pobudką na mleko ok. 4.00 i natychmiast znowu zasypia, budzi się ok 7.

Wyczytałam, że sporo dzieciaczków walczy z katarkiem, u nas, przy starszym sprawdził się homeopatyczny spay do nosa Euphorbium, więc jeśli nic innego nie pomaga to warto spróbować.

Chciałam wrzucić zdjęcie mojej córeczki, ale coś mi szwankuje komputer:-(

Odnośnik do komentarza

A wizycie swoje dzieci na zwykłej wadze?mi ostatnio wyszło że mały przez 3dni znowu przybrał 200g Ale wiem że to nieobiektywne do końca,myślę że raz na tydzień jak go zwaze to chyba postęp będzie widoczny na niej(albo brak postępu

Odnośnik do komentarza

Cześć kobitki :)
Dzisiaj miałam awarię dziecka, przez cały dzień przespała łącznie pół godziny, plus godzina na spacerze...no ale tego nie liczę :) dopiero teraz usiadłam i doję cycka :D Ja mam laktator Medela pump in style advanced w plecaku, na dwa cycki, też polecam, choć ją go mam od szwagierki a ona go przywiozła z USA który już wtedy był używany. A Symphony był na porodówce i dziewczyna z mojego pokoju używała i to jej tak rozbujało laktację, że co chwilą chodziła z mokrą koszulą nocną.

Dobra, co to ja miałam napisać... Dzisiaj nawet zapomniałam jak się moje dziecko nazywa i wpomyliłam ją z pieskiem :PP

Dziewczyny Kochane, zlitujcie się, piszecie jak opętane, nie da się was nadrobić!

szusterka ten lekarz to jakiś konował!

Joanna89 trzymam kciuki za Laurę, niech troszkę obrośnie w tłuszczyk :)

Miałam tyyyle napisać, a tu klops, dziura w pamięci. Jutro idziemy na sesję zdjęciową :) Wreszcie!!! Dopiero teraz się wyrobilismy, ale trochę żałuję, że nie będziemy mieć zdjęć kiedy była tycia tyciuteńka :)

Zmykam spać! Korzystaąc, że córka terrorysta śpi... Dobranoc Kobietki! :D

8.09.2015, Jagódka
Pierwsze
Drugie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...