Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maminka_2015

Ja kontroluję co 3 tygodnie i według wyniku lekarz zmienia dawkę. Nie panikuj, bo mi endokrynolog tłumaczyła, że dawniej nie było norm dla kobiet w ciąży i przy tej górnej granicy dzieci rodziły się zdrowe. Teraz zabijają poniżej 2, bo wymyślili normy, nasze mamy nigdy tsh nie miały badanego i dzieci się rodziły zdrowe, a na bank nie jedna miała podniesione tsh. Poza tym dziecko już ma swoją tarczycę, do lekarza idź na pewno Cię uspokoji i da leki na obniżenie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczynki za informacje!

Mogłam częściej to kontrolować niż lekarz zalecił. Przez swoją głupotę wyrządziłam krzywdę dziecku. Co ze mnie za matka skoro nie umiałam zadbać o swoje dziecko.

Czuje się beznadziejnie. Zawiodłam moje jeszcze nienarodzone dziecko.

Nie przestaje płakać. To wszystko jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza

TSH powinno buc wykonywane przez osoby nie chorujace na tarczycę raz na 3 miesiące ale z doświadczenia wiem ze lekarze tego nie zlecaja i dużo ciężarnych nie ma pojęcia ze wogole ma to jakieś znaczenie. Ja choruje i z córka cala ciąże się balam czy mała nie będzie miała wrodzonej niedoczynności tarczycy po urodzeniu pilnowalam aby zrobili jej wszystkie wymagane badania w tym kierunku i wyszły na szczęście dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

maga23
Odebrałam wyniki badań.

Jestem załamana.

Tsh jest norma od 0,27 do 4,2 a ja mam 4.4.

Juz jestem umówiona do lekarza. Splalakam się strasznie. Boże co to będzie.


Kochana w ale się nie martw. To żadna niedoczynność praktycznie. Nawet nie wiem czy cokolwiek Ci lekarz na taka wartosc przepisze. Moja przyjaciolka nigdy nie miala problemow z tarczyca ale lekarz jej dal skierowanie w trzecim miesiacu tak zeby sprawdzic. Nadczynnosc jej wyszla na poziomie 9. Splakala sie dziewczyna niesamowicie bo wiedziala ze pierwszy trymestr najwazniejszy jest. Od drugiego dzieciaczek juz sam sobie jakos radzi ale oczywiscie niedoczynnosc trzeba unormowac zeby w niczym sobie i dzieciaczkowi nie zaszkodzic. Endokrynolog ja uspokoila, ze to nie jest tak ze poziom hormonu dziecku nie wystarczyl. Po prostu tarczyca juz ledwo ciagnie. A rozregulowac sie musiala dopiero w ciazy bo inaczej by w nia nie zaszla nawet przy takiej niedoczynnosci. Dzis ma juz zdrowego pieknego dwulatka :). Rodzila dwa miesiace po mnie

http://s4.suwaczek.com/201509236851.png

Odnośnik do komentarza

Kuki82
Dziewczyny, a czy któraś z Was ma tsh poniżej normy? Jeśli tak, to jakie macie zalecenia od endo?

Mi wychodzila nadczynnosc miesiac temu na poziomie 0,34 chyba i lekarz nie kazal robic nic bo powiedzial ze to bywa skok fizjologiczny w ciazy. Kazal powtorzyc badanie miedzy 14 a 17 tyg i jesli by wzroslo albo sie utrzymywalo to wtedy powinnam sie udac do endokrynologa. Na szczescie wrocilo do normy

http://s4.suwaczek.com/201509236851.png

Odnośnik do komentarza
Gość pesteczka2

JustiSia
O gustach się nie dyskutuje ;-) Ja mam chrzesnicę Marysię, córkę Hanię i takie imiona mi się podobają. Basia też ładne,ale żle mi sie kojarzy ;-P Wszystkie imiona są ładne. Zależy co się komu podoba.

zgadzam sie w 100 % .Trzeba jednak dopasować imię do nazwiska bo można dziecku przechlapac całe dzieciństwo.Mi osobiście też podobają. się podobają zwykle polskie imiona.Marysia,Hania ,Basia bardzo ladne :)

Odnośnik do komentarza

[JustiSia
U mnie niestety też... zwłaszcza jak się zdenerwuję Z tym, że zawsze lubiłam słodkie i potrafilam przed ciążą zjeść całą tabliczkę czekolady na raz jak miałam jakiś wiekszy stres...
Moja pani dr stwierdziła, żebym na razie nie zmieniała zbyt drastycznie diety bo może się to skończyć gorzej niż tylko podleczanie... Boi się, że mogę znowu stracić apetyt a teraz byłoby to niebezpieczne

02.09.2015 Karolek 3300g i 55cm szczęścia 🙂
[img]https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvk6nlnu4w58ul.png[/img]

Odnośnik do komentarza

Klarita
Kuki82
Dziewczyny, a czy któraś z Was ma tsh poniżej normy? Jeśli tak, to jakie macie zalecenia od endo?

Mi wychodzila nadczynnosc miesiac temu na poziomie 0,34 chyba i lekarz nie kazal robic nic bo powiedzial ze to bywa skok fizjologiczny w ciazy. Kazal powtorzyc badanie miedzy 14 a 17 tyg i jesli by wzroslo albo sie utrzymywalo to wtedy powinnam sie udac do endokrynologa. Na szczescie wrocilo do normy

w 10 tc tsh miałam 0,263 (przy normie 0,35-4,940), w 16 tc wynosiło 0,208 przy tym samym zakresie referencyjnym, czyli znowu spadek. Od pierwszego pomiaru jestem pod opieką endo (wcześniej nie miałam problemów z tarczycą) i póki co nic mi nie zaleca, poza unikaniem jodu... nie znam się na tym kompletnie, a czytałam, że jod jest bardzo ważny dla rozwoju maluszka. Kolejne badania w poniedziałek i jestem bardzo ciekawa co tym razem wyjdzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Kuki82
Klarita
Kuki82
Dziewczyny, a czy któraś z Was ma tsh poniżej normy? Jeśli tak, to jakie macie zalecenia od endo?

Mi wychodzila nadczynnosc miesiac temu na poziomie 0,34 chyba i lekarz nie kazal robic nic bo powiedzial ze to bywa skok fizjologiczny w ciazy. Kazal powtorzyc badanie miedzy 14 a 17 tyg i jesli by wzroslo albo sie utrzymywalo to wtedy powinnam sie udac do endokrynologa. Na szczescie wrocilo do normy

w 10 tc tsh miałam 0,263 (przy normie 0,35-4,940), w 16 tc wynosiło 0,208 przy tym samym zakresie referencyjnym, czyli znowu spadek. Od pierwszego pomiaru jestem pod opieką endo (wcześniej nie miałam problemów z tarczycą) i póki co nic mi nie zaleca, poza unikaniem jodu... nie znam się na tym kompletnie, a czytałam, że jod jest bardzo ważny dla rozwoju maluszka. Kolejne badania w poniedziałek i jestem bardzo ciekawa co tym razem wyjdzie.


Mam nadzieje, ze sie unormuje. U mnie norma zaczynala sie od ok 0,5

http://s4.suwaczek.com/201509236851.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie wizyty u stomatologa...mój ząb wymaga leczenia i powoli daje się we znaki, jestem zarejestrowana już na wizytę. I teraz... czy jeżeli będzie męczył mnie potężny ból podczas wierceń i innych szmerów-bajerów, to czy mogę prosić o znieczulenie? Mój lekarz prowadzący, dał mi do zrozumienia, że można leczyć zęba ze znieczuleniem, ale mimo wszystko chciałam zapytać, czy któraś z Was miała podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza

Dziś w ramach relaksu czytałam mojej dzidzi bajki :) i przygotowałam sobie wykrój na kocyk z polarku minky, miękką kostkę z metkami do zabawy i takie "coś" też jako zabawkę z metkami ( oczywiście wszystko z dodatkiem minky).
Mega relaksujące jest dla mnie takie szycie bo zapominam wtedy o wszystkim i skupiam się na efekcie końcowym, a jak już uda mi się coś fajnego zrobić mam satysfakcję, że zrobiłam coś pożytecznego mimo, że prawie cały czas leżałam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...