Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co, mój mąż to z tych, co słownych komplementów nie nadużywa:P ja muszę myśleć, co on tam sobie myśli.... ja jak coś to wybuchnę, a on zabija mnie swoim spokojem ;) no ale dziś to mnie takim kompelemciorem uraczył, że padłaaam. Wróciliśmy od teściów, gadka-szmatka, on w korytarzu stoi, ja w drzwiach łazienki, tak zalotnie, wydawało mi się, stanęłam, a ten..... "ale z ciebie diwa operowa" :D :D :D no....więc wiecie mniej więcej jak wyglądam :P
Mmadzia no mój synuś ma tak samo. Przy ojcu to drzemki, kuźwa, po godzince, albo i dłużej, a ze mną to półgodzinki góra!! Na dodatek z nim extra gada, a ze mną tak jakby od niechcenia.
Stokrotka88 byłam w sobotę na dalszych zakupkach, szkoda że tam nie zajrzałam, bo niestety ale w pobliżu nie ma:/ a jak to się dokładnie nazywa w kiku? może mój mąż wdepnie gdzies po drodze.
Joanna89 hahahaha Padłam :D w głos się śmiałam z Twojego Ciapcioszka :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Joanna89 Twój "chop" wymiata. Hihi.
Nie wiem czemu, ale z każdym Twoim postem coraz bardziej Go sobie wyobrażam. :-) już mam całkiem ciekawy obrazek w swojej głowie. ;-)))
Nie wiem kto już to powiedział, ale zgadzam się z tym ze musisz Go chyba naprawdę bardzo mocno kochać.
Ja to bym chyba nie strzymała....

Dziewczyny, czy któraś z Was samo-gotujacych dla swoich maluchów używa parowaru ?? Ja jeszcze nie rozszerzam diety, ale już powoli zbieram info co i jak. I podobno najzdrowiej na parze robić.
Jakieś opinie, rady itp. ? :-)

Odnośnik do komentarza

Joanna89 :D
Misiaczek, ja mam parowar :D kiedyś w przypływie chęci do odchudzania kupiłam, to może teraz mi się przyda :P także zbieraj info i jak coś to dziel się!!
Mój synuś nie mógł coś zasnąć (mężulek czuwał), ale przyszłam, dałam buziaka, powiedziałam, że kocham i......moment śpi :)))) pewnie przypadek, ale ile radości mi dał!!
Dobrej nocki Wszystkim!

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny oj chyba już nie nadrobie bo 50stron zaległości nie było mnie tutaj trochę ale wracam bo się stesknilam za Wami;) dla mnie czas przed świąteczny ciężki a i.Hania ostatnio marudna:( pytanie do mam które już rozszerzają dietę najpierw kleik dawalyscie do mleka czy jakieś warzywo od czego zacząć po za 2 dni kończymy 4 msc. Ma któraś sprawdzony przepis na piernik? Ja w sobotę nawiedziłam galerię i kupiłam ekstra kiece za uwaga 35zł:) aż pani w kasie się zdziwiła że taką tania a taka ładna i że trafiłam na okazję:) a córce mega zakupy w lumpie 9 rzeczy nowek za 22zł w tym 3 śliczne sukienki z marks&spencer. Prezenty już kupione choinka mała ale żywa też tylko muszę pojechać po nią do rodziców bo czas już ubrać:)

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lolka2015 no miałam iść spać, ale jeszcze tu zajrzałam. Wysłałam męża po zeszyt z przepisami, więc zaraz dam Ci namiarek na piernika! Nam bardzo smakuje, oj bardzo! Kiedyś zapomniałam dodać do niego margaryny, wyglądał trochę zakalcowato, ale był pyszny!!!
Jest i piernik (i nie mam tu na myśli mojego męża:P):
SKŁADNIKI:
4 szklanki mąki, 1 margaryna, 2 szkl.cukru, 2 jajka, 1 słoik powideł, albo dżemu (ja daję ciut więcej niż jeden), 3-4 łyżeczki kakao, 2 opak.przyprawy do pierników (ja lubię Prymat), 2 szklanki mleka, 2 łyżeczki sodki, rodzynki
1. Margarynę roztopić i ostudzić.
2. Jajka utrzeć z cukrem, dodać dżem i przyprawę piernikową.
3. Dodawać mąkę na przemian z mlekiem.
4. Wlać roztopioną, chłodną margarynę.
5. Dodać sodkę, kakao, na końcu rodzynki.
Piec ok.1 godzinki w 175 st. Ja wylewam ciasto na dwie wąskie blaszki (jedna ciut dłuższa niż druga nawet). Można czymś przełożyć (jakimś kremem, czy powidłami), ale ja właśnie daję więcej dżemu, czasem nawet 1,5 słoiczka i wtedy jest fajny wilgotny, niczym nie przekładam. Smacznego jakby co :)

Odnośnik do komentarza

Heh JOANNA ja też liczę ze mój się ogarnie i trwa to już 12 lat :)))

EWELAD plan wystrzalu nawet nawet :) może się skusze :))

Och dziewczyny a jak będziecie kiedyś tak jak ja i wejdziecie do sklepu i zaczniecie kupować jednej drugiej trzeciej to dopiero będzie :) ja też moje żaby lubię obkupywac :) A dla siebie to nigdy nic znaleźć nie umie i wszystko albo za drogie albo nie takie fajne. M mi mówi ze ze mną coś kupić to masakra jest. Efekt taki ze nigdy nie mam co na siebie włożyć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Joanna padlam ze śmiechu:-) Mój m siebie ogarnia aż za dobrze ale co do reszty to też średnio. Wczoraj ubrał Agatce 2 pary skarpetek bo obie leżały na wierzchu...

Lolka ja zaczęłam od kliku, po tygodniu dałam marchewkę, po 3 dniach odłożyłam ziemniaka i po kolejnych 3 dniach dynie. I teraz daje tak o 7.00 mleko, o 10.00 mleko, o 13.00 obiad + mleko, o 16.00 kleik, o 17.30 jabłuszko, o 19.00 mleko i spanie:-)
I dzisiaj w nocy już Agatka dobrze spała. Więc tamto to był mam nadzieję jednorazowy wybryk ;-)

Odnośnik do komentarza

Hey Mamuśki!
Czy wy jak rozszerzacie dietę dziecka to codziennie, czy któregoś dnia nie dałyście np. zupki albo o innej porze.
Lece dzisiaj do dentysty, bo już jeść nie mogę, moja m zostanie z młodym ale Ona nie karmi go sama bo się boi. Nie wiem czy zdążę tak jak zawsze podać zupkę, albo podam mu o innej godzinie, przecież nic się nie stanie. A i dzisiaj oprócz zupki jak ładnie pójdzie to na podwieczorek jabłko... ale wyjdzie w praniu.
Mój syn nadal chodzi późno spać... on po kąpieli już zasypia, można go zabawiać i cudować a i tak ma nas w nosie... po 30min się budzi i pełen energii do 23 czasem do 24 :D Trzeba się z nim bawić, gadać heh mam nadzieję, że później mu się to zmieni :P
Co do diety to u mnie tak:
zaczęłam od marchewki 3 dni, póżniej marchewka z jabłkiem 6 dni, teraz zupka jarzynowa dzisiaj 3 dzień... ja póki co nie gotuję jeszcze podaję słoiczki. Jutro ugotuję ziemniaka z masełkiem... mam jeszcze dynię i coś tam jeszcze.
Moja mama zawsze robi wnukom paczki słodyczy oprócz prezentów a że Oluś jeszcze nie je, to dostanie właśnie słoiczki, deserki i soczki.

Odnośnik do komentarza

SILV ślicznie :) A Agatki to takie fajne dziewuchy są ze coś :D

KAROLCIA oj jak ci zazdroszczę ze masz wszystko zrobione. Ja się wzięłam dzisiaj nie powiem za robotę. Pokój tylko kurze i podłoga i choinkę ubrać. Kuchnię też coś próbuje. Łazienka pójdzie szybko. Najgorzej u moich dziewczyn kochanych... Tak myślę ze dam radę :) A idę dzisiaj jeszcze na miasto i wybrać zdjęcia z sesji :) i kupić ramki :)
pogoda piękna tylko ze u mnie wieje okrutnie. Agatke tylko w auto i do mamy :)

Usypialam ja dziś 20 minut a spała może z 15 :) jaka w tym logika?

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Nie chcę was zniechęcać do pracy ale ja mam dzisiaj wolne ;) harowałam w weekend i dzis mam zamiar się obijać, na razie idzie mi świetnie ;) trochę poprasuję moze i na obiad lajtowy makaron ze szpinakiem co by się nie przepracować, a co ;-) piekłam wczoraj kruche budyniowe ciasteczka, bardzo proste (jak zawsze :P ) w razie potrzeby służę przepisem :)
a teraz kawusia, Krzyś śpi... prawie pod choinką ;-)

Silv - fajne z was babeczki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny ale to chyba ta krzywo obcieta przeze mnie grzywka mnie odmlodzila ;-)
Stokrotka śliczna choinka a te prezenty pod choinka kuszą;-) szczególnie cukierki celebrations:-D zjadlabym taka pake;-)
Joanna Agatka długo nie mogła się przekonać do tego smoczka bo jest dużo większy od tego 0-3 ale się udało:-) na początku jak próbowałam ja przestawić to plula i robiła taka słodka minę przy tym że każdy ja denerwowal z większym smoczkiem żeby na nią popatrzeć;-) biedne dziecko;-)

Odnośnik do komentarza

nie było mnie jeden dzień i aż ciężko nadrobić te strony :)

Joanna89 jestem pełna podziwu dla twojej cierpliwości dla twojego mężczyzny :)

Nie uwierzycie ale moja córa przez ostatnie dnie noce spałą po 12godzin!!z jednym jedzeniem ok 4-5! :) niby powinnam być wypoczęta, ale nadal kaszle i praktycznie co godzinę do niej musiałam lecieć i doglądać podczas kaszlu;/

Za waszą radą wyjęliśmy tą wkładkę w fotelika i Emilka wydaje się od razu bardziej zadowolona :)

Kilkadziesiąt stron temu pisałyście o syropach na kaszel, jesteście pewne że można je podawać takim maluszkom (np ten stodal)? Bo moja pediatra mówiła że nie ma dla takich maluszków syropów i w aptece też pytałam, jedynie jakieś napary ziołowe zostają.

Ja myślałam że będę mieć spokój z przygotowaniami do świąt, bo jedziemy do moich rodziców, a wczoraj mój P zażyczył sobie abym zrobiła mu 3-bita :P Więc jednak będę musiała spędzić ociupinkę czasu w kuchni, a taaaaaaak bardzo mi się nie chce :P

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie!!!
Joanna89a jest pelna podziwu Twojej cierpliwosci do Ciapciuszka.Jak tak czytam Twoje historie z P normalnie wypisz wymaluj moj M kilka lat wstecz.Teraz troche lepiej ale dupy nie urywa.
Bass tez zamierzam robic 3 bit ale ze to bedzie moj 1 raz to mam obawy ze ciapa bedzie.
Misiaczek ja posiadam z tefala do gotowania na parze zakupilam przy starszej i caly czas jest w uzyciu i warzywa maja duzo lepszy smak jak gotowane w wodzie i oczywiscie duzo zdrowsze :)
Mamuska01 moj M tez oaza spokoju czasami to juz plone ze wsciekloyci a on idz sein wez tabletki uspakajajace.A jak bylam w koncowce ciazy to porownal mnie do tej niebieskiej zaby frogg co spiewala z jego strony to byl zart dla mnie nie bardzo.
A teraz uwaga moj M dzisiaj w nocy wstal zeby malego nakarmic 1 raz myslalam ze snie.

Odnośnik do komentarza

mmadzia Ja mam tylkotak ogarnięte nawet okien nie myłam bo ciągle u nas pada i nie ma jak ich umyć. A jak pisałam wcześniej nas nie bedzie w domu na święta więc tylko kurze wytarłam i podłogi od kurzyłam i umyłam i koniec. A ty się nie zamartwiaj jak nie zdążysz w końcu masz troje dzieci, dla korych też musisz czas poświęcić a w szczególności dla Cudnej Agatki. A pokój dziewczynek może niech starsza Ci pomoże posprzątać ?

Właśnie pakuję prezenty, przed chwilką kurier dostarczył ostatni prezent więc mozna wszystko zapakować :)

Zupa sie gotuję Kubus poszedł spać mam nadzieję że na dłużej niż 40 min. :P

monthly_2015_12/fasolki-sierpien-2015_41246.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy trzeba wymienić smoczek na ten dla starszych, bo ja próbowałam i nic z tego i korzysta nadal z tych 0-3.
Po wizycie u stomatologa ok, stan zapalny, obiad zrobiony młody zasnął ale pewnie na 15 min bo przeciez na spacerze spał 2 godz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...