Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie rano +7.5, a wieczorem +9 :-) a brzuchal 104 cm w pepku, a i tak mi sie wydaje, ze maly taki :-)

Co do rozmiarow na usg to ostatnio wszystkie wyniki od marca analizowalam, bo lekarka powiedziala ze brzuszek jest 11 dni za maly. Po analizie okazalo sie, ze brzuszek rosnie idealnie i wielkosc jest zawsze zgodna z terminem porodu, a glowka jest wieksza o 10-11 dni. Od marca jednak wszystko przyrasta symetrycznie, a dopoki tak jest, nie ma czym sie martwic. No i roznica do 2 tyg. jest akceptowalna i w granicach bledu pomiaru. Inny lekarz nawet by nie wspomnial, ze jest jakas roznica (np mialam 2 usg w miedzyczasie w szpitalu, wynik podobny, a gdy spytalam o brzuszek, powiedzieli ze wszystko jest w porzadku).

Mamuśka01Nie przestrzegam zadnej diety, jem na co mam ochote. Staram sie jesc wiecej warzyw (standardowo salata, pomidory, kalafior, brokuly, marchew, ogorki) i owocow (codziennie jablko, banan, wczesniej kiwi tonami, a teraz truskawki, arbuzy i czeresnie). Pije codziennie kefir i jem jogurt (ale jak nie mam ochoty, to nic na sile). Mam straszny problem ze zgaga i zaparciami, wiec musze ograniczac slodycze, a nawet soki, bo od razu mnie meczy :-/

k.karolcia ja pytalam o brochow. Sama chce sie wybrac w nastepny wtorek.

Odnośnik do komentarza

Właśnie lekarz mówi, że jak 35 tydzień to idealna waga. Ale wiadomo to może być 2200... bo 2800 to mi się nie wydaje hihihi w końcu granica błędu +/-300...
mała do 4 kg chyba nie dobije..
Ja się urodziłam o czasie ważąc 2900, niestety nie wiem ile mąż bo on miał 1900- wczesniak.

Ale jestem wykończona. Ten remont mi daje popalić :(

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Silv mnie też ten woombie nie wydaje się czymś super. Dziecko musi ruszac rączkami bądź nóżkami, musi się rozwijać bo w brzuszku juz nie jest. Chyba ze jakieś 2, 3 dni po porodzie to może żeby nie przeżyło takiego wstrząsu :)

Ja mam rożki - dwa. Bez wkładu kokosowego.

Nie wiem jakie te majtki siateczkowe kupić M czy L w biodrach mam 93 cm moze jest ktoś o podobnych wymiarach i majtki juz kupił :p

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

patrycja o kurczaki ale mala juz duża jest super :)

silv Jak To sowy nie chcą się wyorasowac? Taka sztywna bawełna? Może na lekko mokro będzie lepiej? Ja to nienawidzę prasować i w całej ciąży nie pasuje wcale a wcale. Dopiero maluszkowi jak będę miała wyprawkę to wypiore i poprasuje :)

A czy któraś z Was ma żelazko parowe które mogłaby polecić?

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Silv, patrycja to nie jest tak, że w woombie dziecko nie może się ruszać. Materiał jest elastyczny i tego co czytałam, polecają go położne. Przez parę miesięcy dzieci podobno lubią tak spać, a później to planuję przenieść ją w śpiworek, który jest luźniejszy. Równie dobrze można powiedzieć, że rożek krępuje ruchy ;) Poza tym to tylko na czas snu. No ale każdy wybiera co woli dla dziecka - ja spróbuję woombie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

my też dziś byłyśmy u lekarza: 2200. wielkosci juz sie nie podejmowal okreslic. ku mojemu zaskoczeniu hemoglobina ok, ja (bez zaskoczenia) gruba: 69 kg, ale powiedzial, ze spoko, nawet slodycze powzwolil jesc, wiec zdejmuje z niego miano faszysty, porod 7,8 sierpnia, wiec tez tak samo, mala ulozona glowka w dol. to wazna informacja, bo po dopytaniu co gdzie jest, juz mam pewnosc, ze to wystajace nad pepkiem po prawej stronie to dupka:) a lewa stopa pod żebrem. i chyba o cc mogę sobie pomarzyć:(

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

Ja +6 z tego ostatnie 2kg odkąd leżę, czyli przez 3 tygodnie ;/ Staram się jeść 5 razy dziennie i ok. 2 tys. kcal. Jem wszystko (ale tylko domowe i nietłuste) teraz już, chociaż do 6 miesiąca nie jadłam słodyczy wcale.

Ktoś pisał o cesarce i nadwadze - rzeczywiście chodzi o to, że u osoby z nadwagą jest więcej powłok do pozszywania. Mi lekarz zwrócił uwagę na moje "powłoki" na drugim prenatalnym, mimo tego, że nadwagi przed ciążą miałam max. z 5 kg ;) ale moja gin. nawet mnie nie waży, bo twierdzi, że widzi, że jest super. Co lekarz, to opinia.

Przepraszam, że się tak rzadko odzywam, czytam cały czas, ale powiem Wam dziewczyny, że ze mnie cała radość uszła przez to leżenie. Czekam od jednego wyjścia do lekarza do drugiego. Nawet się cieszę, że mam za tydzień obronę (podyplomówka), bo przynajmniej będę musiała wyjść z domu. Jakoś inaczej sobie to wyobrażałam, miały być spacery, sr, ćwiczenia, zakupy, a jest... łóżko. Ale dla Kruszynki wszystko :)

Patrycja gratuluję dużej dziewczynki :)) Twój suwaczek też wygląda imponująco ;)

Chiyo niektóre dzieciaki ekstra reaguje na woombi, ale też nie wszystkie. Z resztą podobnie, jak z rożkiem i dorosłymi - jedni lubią być opatuleni, inni nie :) (Ja dziecka nie mam, ale pracowałam jakiś czas w branży ciążowo-niemowlęcej ;P).
I co do woombi - ponoć rewelacja na kolki, a tak jak napisałaś, każda z nas wybiera dla swojego dziecka, co uważa za najlepsze.
Ja mam rożek (dostałam), chce kupić drugi cieńszy i z wkładem, ale myślę, że i tak mała będzie spała pod kocykiem w bawełnianej poszewce. Mam mega ciepło w domu.

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kp18m6m7k.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

oj dziewczyny ale macie tempo :) zostawiłam was na pare godzin i już 4 strony do nadrobienia!
Pani doktor zadowolona z moich cukrów i wyników więc i ja się cieszę :) wynagrodziłam to sobie garścią truskawek :D
Ja póki co jestem niecałe +5 kg, ale na diecie cukrzycowej, więc to nie miarodajne, zero słodyczy, mało owoców i chude mięsko - więc nie ma na czym przybierać ;) ale w obwodzie mam 108 cm, mały rośnie razem z brzuchem, więc to najważniejsze:)
Chiyo ja musiałam to woombie wyguglać - pierwsze widzę - takie cuda:) ja mam rożki tylko, ale co do krepowania ruchów to się zgadzam, w rożku też dziecko nie pofika, jest otulone ciasno - ale przeciez o to chodzi - że ma byc ciasno owinięte, jak w brzuszku.
patrycja fajna waga :) mi kalendarz ciążowy pokazuje 2,4 kg jako typowe na 34 tydzien, więc 2,5 to wydaje mi się w sam raz :D
karolciajedź koniecznie skoro masz siłę i ochotę :) to faktycznie taki ostatni moment żeby się wyluzowac we dwójkę :) ja byłam z męzem tydzien temu na urlopie i uważam że to świetna sprawa. A jak wybierzesz miejsce to na wszelki wypadek sprawdź gdzie mają najbliższy szpital - będziesz spokojniejsza

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Kasia wejście dość trudny do prasowania jest ten materiał. Niby bawełna, prasowalam 40 min sama falbanke ale dałam radę :-) na szczęście ja lubię prasowac:-)
Kiedyś koleżanka mówiła że swoje dziecko też owijala w coś (tylko inaczej to nazywała) tak ze było skrepowane i rzeczywiście mówiła że mały spał jak aniołek więc może to jest dobre:-) w każdym razie na pewno noce były spokojne. Ale ja jakoś na razie o tym nie myślałam tym bardziej że położna mówiła żeby nóżki zostawiać machajace. Ale tak jak mówisz w rozku też dziecko ma ograniczone ruchy a z drugiej strony nie zalecają kolderek więc znowu musimy same zdecydować co wybrać :-)

Odnośnik do komentarza

patrycja ja dostałam "w spadku" majtki jednorazowe BabyOno w rozmiarze M i moje 100 cm w biodrach to było za duzo (włozyłam je ale mnie strasznie cisnęły), dlatego sobie zamówiłam XL, żeby mnie nic nie uciskało, choc w L tez bym pewnie weszła ale chciałam miec zapas, zwłaszcza że biodra sie moga jeszcze rozejśc. ty masz w obwodzie sporo mniej więc pewnie M będą ok. Chyba że te siateczkowe wypadają inaczej, no i pewnie kwestia producenta... w kazdy razie jak kupisz to jedne rozpakuj i przymierz - ja tak na szczęscie zrobiłam bo bym się zdziwiła w szpitalu ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

No macie faktycznie tempo dzisiaj. Ja tak tylko podczytuje bo robilysmy z mamą kompoty z truskawek. Chociaż robilysmy toza ddużo powiedziane... Ja się głównie krzatalam dookoła leżąc co chwilę a mama robiła.

Moja ma właśnie czkawke i do tego się rozpycha :)az tyle przyjemności naraz.

Ja majtki s/M kupiłam. Widzę ze się rozciągają. Nie przymierzalam jeszcze. Ewentualnie kupię większe.
A ile bierzecie do szpitala tych majtek?

Gratuluję udanych wizyt i pięknych wymiarów maluszków:) bbardzo jestem ciekawa ile moja ma. Ale pewnie się nie dowiem bo mi gin nje mówi wagi tylko ze odpowiednia.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...