Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ania narobilas mi smaka na piwo:-) wogole wcześniej nie przypadalam za piwem ale teraz w lecie jak inni piją a ja tylko patrzę to aż mi się coś dzieje. Gdybym przestawila kufel piwa to wypiłabym go na raz:-/
Mój mąż poszedł z qmplem na jakiś koncert a ja leżę sama w łóżku i chyba pójdę spać. Kolejny dzień bez żadnych objawów zbliżającego się porodu minął...
Dobrej nocy:-)

Odnośnik do komentarza

ja odkąd jestem w ciąży to marzę o zimnym piwku ;) dopóki nie miałam stwierdzonej cukrzycy to pare razy się raczyłam bavarią 0,0%, potem juz nie mogłam :( (silv polecam jak będziesz miała okazję to własnie Bavaria smakuje najbardziej jak normalne piwo)
ale ostatnio wbrew wszystkiemu wypiłam zimnego radlera 0% i to było najwspanialsze złamanie zakazów w tej ciązy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

K.karolcia wyślij mi na prv jak nazywa się ten lekarz u którego byłaś bo też planuje na Brochowie rodzić jeżeli córcia poczeka a i napisz mi czy on przyjmuje na nfz czy prywatnie bardzo prosze:) Moja córeczka prawdopodobnie też będzie Hania ale jeszcze mamy inna opcję ostatecznie decyzję podejmiemy jak się urodzi. Ale zmęczona jestem tym upalem a jutro jeszcze gorzej ma być no a rano na zakupy nie wiem jak wytrzymam

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

K.Karolcia ja też przyłączam się do prośby Lolki :) bo też palnuje rodzic na Brochowie a moja lekarka nie zrobi mi już USG, bo jak byłam w szpitalu to zrobili mi w 28 tyg a wg.PTG w tym czasie powinno zrobić się ostatnie z obowiązkowych i ona wspaniałomyslnie przepisała wszystko z wypisu ;/ ehhh jestem zła, nie wiem czy mały jest główką w dole i ile mniej więcej waży.
A dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z L4, bo lekarka wypisała mi do dnia porodu i powiedziała, że po terminie to ona nie może mi już wypisywać, a ja miałam bardzo długie cykle bo około 44dniowe i w dodatku nieregularne, a ona ta date wzieła z OM. Będę musiała iść na wcześniejszy macierzyński? Jak myślicie?
12Staś

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfjmg9251k.png

Odnośnik do komentarza

Ale chodzi o mnie?????? :-)

Jeśli tak, to wszystko w porządku!!!! Mam egzamin w przyszły czwartek i..........kilka dni temu obudziłam się z ręką w nocniku, bo dni sobie pięknie leciały, a ja nic nie robiłam w związku z tym :/ Teraz mam nawał pracy, siedzę całe popołudnia i wieczory, i próbuję jakoś to ogarnąć :/ Jest mega ciężko, bo w ciągu dnia najchętniej śpię, więc działać zaczynam dopiero późnym popołudniem. Niby wszyscy mówią, że jak zobaczą ciężarówkę, to potraktują ulgowo, ale nie wiadomo, na kogo się trafi :/ a jednak coś umieć trzeba :-) Ledwo ogarniam z czytaniem forum, choć to (jak u wielu z nas) stało się moim nałogiem!!! i na koniec dnia to muszę nadrobić te wszystkie strony (co by mi się lepiej spało:))

A jeśli nie chodzi o mnie, to chociaż się wygadałam :D

W ogóle to przez ten egzamin (to może bardziej złość na siebie, że za późno zabieram się za to) mam co drugi dzień doła :/ chyba cięzko ze mną wytrzymać, choć fizycznie wszystko ok, no i najważniejsze - po wizycie też jestem happy, bo Mały waży już 2350g i póki co wszystko w porządku :-) Mam nadzieję, że jeszcze ze 4 tygodnie wytrzymamy razem, bo z wyprawką stanęłam w miejscu :/

Jak czytałam przeżycia dziewczyn, to byłam przerażona, choć już kilka dni po temacie, to napiszę, że ogromnie cieszę się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku :-) ale tego strachu....... współczuję!

Dobrej nocy !!!!

Odnośnik do komentarza

Ojej, dziewczyny. Wczoraj pół dnia mnie nie było i jak późnym wieczorem zajrzałam i zobaczyłam kilka ładnych stron do odrobienia to uciekłam spać. ;P Od rana już jestem jednak na bieżąco.

rewolucja, to wygląda że mamy 3,5 Hani na forum, bo jedna dziewczyna się waha ;) My praktycznie zdecydowani, choć po głowie swego czasu chodziła mam jeszcze Basia. Ostatecznie zobaczymy na kogo ta mała istotka będzie nam wyglądać jak się urodzi, ale obydwoje czujemy, że to Panna Hanna ;)

Na wczoraj po całym przedpołudniu w domu złapałam takiego dołka, że prędko zadzwoniłam do P i poprosiłam o ratunek :P Ratunek nadszedł i pojechałam do pracy ogarnąć parę rzeczy, późnej wspólny obiad na mieście, ciasto w ulubionej cukierni i... poker ze znajomymi. Od razu lepiej - kochanego mam faceta! ;) zastanawiam się tylko czy dziś coś uda się nam zorganizować bo ten upał mnie przeraża...

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Hembra ja byłam u swojego lekarza w środę i mimo że kolejna wizytę wyznaczył mi za 2 tygodnie a termin mam na 19 sierpnia to zwolnienie dostałam do 26 sierpnia bo to jest ostateczny termin kiedy mam się zgłosić do szpitala gdyby nic się nie działo tak więc to chyba nie tak ze nie mogą wystawić L4 na dłużej niż do dnia porodu...

Odnośnik do komentarza
Gość Julita28

03 Dz
Hej rewolucja ; ja tez planuje dać Hania od zawsze mi sie podobało to imie ! Jest krótkie i pasuje do małej dziewczynki jak i do dorosłej kobiety:) słyszałam ze teraz bardzo popularne w Polsce . Tak moja teściowa mowiala ze co jej powiesiAlam jak damy na imie to co druga to Hania . Nie wiem ..
Któraś tam pisała ze wypicie kawy moze wywołać poród jak sie przez ciaze nie pilo :) ja piłam bardzo bardzo sporadycznie pare razy ! Moze wypróbuje ten sposób :)

Odnośnik do komentarza

Hej
Ja L4 mam do 20,08 a termin mam na 18,08, ale z tego co wiem to można już 2 tyg. przed porodem iść na macierzyński.
Powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z tym becikowym to się idzie razem z kartą ciąży, i muszą być co najmniej 10 wizyt a jak ja mam 9 to co w tedy chyba że się mylę bo tak na prawdę nie znam się na tych przepisach.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Olga o niee :( ale ja piłam czasem ze względu na niskie ciśnienie, taką z mlekiem i miodem. Tak ze dwa/trzy razy w miesiącu, czasem częściej.. Wystarczy?

U mnie w brzuszku Antosia, niezmiennie od planowania! :)

Ja też czasem piję radlera 0%, taki mocno schłodzony jest idealny na upały. Sprawdzałam kilkakrotnie czy jest faktycznie bez alkoholu, nawet po wypiciu badałam się alkomatem i niezmiennie pokazywał 0.00 :)
Tak samo z Bavarią - potwierdzam smakuje jak normalne piwo, tylko szkoda, że te bezalkoholowe są tyle droższe niż te z % :/

Mamuśka a może to bardziej kwestia hormonów? Bo i mnie jakieś dołu ostatnio łapią a nie ma żadnych powodów do tego. U Ciebie doszły do tego egzaminy (za które trzymam kciuki!) więc się nie dziwię skąd takie nastroje :)

U nas burza od rana, mam nadzieję że rozrzedzi powietrze i pójdzie bo mąż ma wolne i chciałam gdzieś wyjść z domu nie tylko na zakupy czy działkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzcwa1y1ul5yo0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/vpjwxzdvhnaaa3fj.png

Odnośnik do komentarza

Nie, Karolcia. Jeżeli Ci się należy becikowe, to po porodzie idziesz do swojego gina(lub ktoś z rodziny) i bierzesz zaswiadczenie, że piersza Twoja wizyta odbyła się DO 10 tygodnia ciąży. Nie ważne ile mialas wizyt, ważne, ze pojawiłas się przed 10 tc na wizycie.

5 lat temu(jak jeszcze becikowe należało się każdej kobiecie), takie zaswiadczenie dostawałas na jednej z końcowych wizyt. Teraz dopiero po porodzie...

Jeśli chodzi, Dziewczyny o przyspieszenie porodu, to na pewno chodzenie po schodach pomaga:)

Odnośnik do komentarza

Do becikowego też potrzebna będzie masa dokumentów, zaświadczenia o dochodach, akt urodzenia dziecka itd. Widzę, że tu prawie same dziewczynki:) U mnie chłopiec, termin 20.08 i do tego dnia mam zwolnienie, choć cc jest planowane mniej więcej tydz wcześniej. Ale dziś upał, jejku, zaraz włożę stopy do zimnej wody....

http://s8.suwaczek.com/201808277252.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...