Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ewulka ja tez obcinam koltunki ale Co to za przesad z tym obcinaniem wlosow?
Ania125 wlasnie odwiedzilam Twoj blog jestes wielka i ta salatka ze swietzego szpinaku kusi oj kusi jak cala reszta.
Pierogi nalepione bigos zrobiony tak wiec jutro troche odpoczynku a w srode to juz jazde bez trzymanki bede miala salatki reszta zakupow upiec ciasta noi chate ogarnac.Ale wtope z M zaliczylismy zapomnielismy o urodzinach jego mamy miala wczoraj.Pozniej rozmawiam ze szwagierka i pytam sie czy wszystko dobrze u nich Bo mama gdzies taki smutny glos miala od slowa do slowa a m.szwagierka " o rzesz ku...ja pier....le zapomnialam ".

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Dziewczyny ja też chce 3bita ! Nigdy jeszcze nie robiłam, ale że wszystkie chwalicie to ja też chce zrobić.
Czy ktoś może podrzucić sprawdzony przepis ?;-)
Tylko prosto wytłumaczone;) bo ja tylko najprostsze przepisy Ani potrafię zrobić ;-)))

Ewulka takim samym przesąden jest, że dziecko do lusterka nie powinno się pokazywać itp. Itd. OLEJ TO :-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja 3bita robię tak: warstwa herbatnikow, kajmak, znów ciastka, krem do karpatki z Delecty (nazywa się 5minut), ciastka, bita śmietana i ostatnia warstwa ciastek przykryta odrobiną kakao. Dobrze jest zostawić ciasto na noc w lodówce zeby ciastka zmiekly. Ja jednak w tym roku 3 bita nie robię, skuszę się za to na taki torcik makowy Tekst]http://www.mojewypieki.com/przepis/swiateczny-tort-makowy-z-kremem-waniliowym-i-nuta-pomaranczy]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

ewelajna ja nie pomogę - u nas do ząbkowania jeszcze długa droga ;)
olciak - zrób koniecznie tą sałatke bo warto - ja mam w planie na sylwestrową kolację - zazwyczaj ją podaję, do tego jakies mięsko, nawet pieczone udka i super zestaw :) a do grilla jak pasuje :)
zresztą widzę że jesteś tytanem wigilijnym! Ambitne plany :) Ja jadę do teściowej - więc tylko sałatka śledziowa, ryba po grecku i barszcz - który będzie debiutem więc jak sie nie uda to podamy z kartonu :P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Ania125 ja uwielbiam wszystko Co zielone; ) aaaaaa zapomnialam o sledziach dziekuje za przypomnienie a barszcz rybe i kapuste z grochem zostawiam juz na czwartek. W tym roku tescie i szwagierka z rodzina u nas cale swieta.Tak wiec 1 i 2 dzien swiat tez bede szalec w kuchni.
Ja mam przepis na 3 bita z budyniem i bita smietana jadlam u kolezanki i naprawde ciezko sie opanowac zeby przestac jesc :/
Ewelajna u nas jak na ten czas gryzaki wodne schlodzone daja rade.

Odnośnik do komentarza

ewelajna_102 ja używam pedicetamol jak już jest bardzo źle, działa błyskawicznie, i dentinox n ale on ma tą lidokainę i u nas chyba nie działa, bo Emilka tylko nią pluje i i tak ją boli dalej

~Misiaczek na internecie jest dużo przepisów do tego 3-bita, ja polecam

a wiecie co?ja się rozmyśliłam i tym razem zrobię jednak ciasto Lion, bo 3bit był już kilka razy, tylko nie powiem mojemu P, i ciekawe czy się zorientuje po smaku :P hehe

a moja mała śpi sobie słodko już od godziny, dziś spluła caaały dom tak jej się to spodobało :) czy wasze dzieciaczki nadal pluja?

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kobietki :) wiec tak na poczatku chce powiedziec ze wszystkie jestescie wspaniale, dajecie od siebie tyle wsparcia, ciepla i zyczliwosci :) czytam was praktycznie od poczatku i mimo ze mnie nie znacie to nieswiadomie wspieralyscie mnie bardzo czesto :) zarowno w trakcie ciazy jak i teraz :) czytanie was to takie moje male uzaleznienie, wczesniej nie bylo mi po drodze sie odezwac a pozniej jakos tak glupio bylo mi sie do was wtracac choc zaczynalam pisac kilka razy:) dopiero teraz zdobylam sie na odwage widzac ze nie jestem jedyna skrycie podczytujaca :) a tak w skrocie o mnie jestem mama dwoch cudownych coreczek starsza w marcu bedzie miala 4 latka mlodsza jest z 13 sierpnia :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki

Silv piękne jesteście:)

Ania kocham Twoje przepisy:D Zawsze wychodzą i dzięki temu czuje sie prawie jak Gordon:D ha ha ha

Ja kapusty, kalafiora czy fasoli nie próbuje. Kiedyś zjadłam sałatkę z pieczarkami i Tosia zle to zniosła. Mało tego, brzuszek bolał ja rownież po brokule:( Dlatego u mnie to odpada. Jeśli o cytrusy chodzi to tez nie przepadam wiec nie jem ale maż jak robi sok to do marchewki i jabłka czasami dorzuci pomarańcze i wszystko ok.

A co to za przesad z tymi włosami? Niby czym to grozi? Nie słyszałam...

Olciak respect za kuchenne rewolucje... Może ja kiedyś tez sie tego wszystkiego nauczę... Na razie tez mama i teściowka raczej przejmują pałeczkę, ja pomagam. A zdjęcie słodkie. Maruś nasz jaki zdziwiony❤️

My dziaselka masujemy taka szczoteczka specjalna gumowa i gryzaki schłodzone. Ale Tosia dość ładnie te zęby zniosła:)

Upiekłam pierniczki:D pierwsze dwie partie przypalilam:D Pozniej juz wyszły piękne. Teraz przyozdobić je trzeba i rozdać:)

Miłego wieczoru kobietki:* Chyba ze juz śpicie to słodkich snów bez pobudek:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

No ładnie, dużo tutaj takich nieśmiałych podczytujących mamusiek :-) Ja w sumie tez czytałam dużo wcześniej niż się ujawniłam.
Stokrotka zapomniałam podziękować za zdjęcie!!! Dzięki temu mój mąż kupi (mam nadzieję:P) właśnie to!
Olciak świetny duecik!!!
K.karolcia porzeczkowiec jest przepyszny!! Mieliśmy go ostatnio, więc na święta będą chyba inne ciacha:) a po świętach ciasteczka waniliowe.... mmmm :) Głodna jestem, więc schrupałabym dosłownie wszystko, co słodkie!!
W ogóle jakiś postęp u mnie, bo nie tak dawno robiłam na obiad zapiekankę, wczoraj karkóweczkę (a wszystko proste jak drut, dlatego też robiłam:P), choć rano przy śniadaniu mówiłam mężowi: ja nie jestem z tych kobiet, co gotują, nie lubię tego!, a nie minęły 2h jak zabrałam się za obiad :D Śmiał się z moich wcześniejszych deklaracji :) ale coś w tym jest, że coraz bardziej ciągnie mnie do gotowania.... tzn. nooo, tak rozsądnie coraz bardziej :P
No właśnie Bashia i Olga coś ostatnio ucichły.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, właśnie zastanawiałam się jakie ciasto zrobić na święta, wchodzę na forum a tu bach! pomysł na 3 bita:-)
Mam pytanie, czy Wasze dzieciaczki również budzą się z drzemek z rykiem jakby je ze skóry obdzierali i glodzili przez tydzień? U mojego Kubusia to norma i jak jesteśmy gdzieś na mieście to tylko modlę się żeby się nie obudził za wcześnie bo jeszcze pomyślą że jakas wyrodna matka ze mnie ;-)

Odnośnik do komentarza

Melduje sie ;) czytam wszystkie wpisy ale odpisac nie mam sil. Niby jestesmy w domu i wszystko juz mialo byc ok a juz dwa razy bylismy na pogotowiu bo jednak strach jest jak zaczyna sie cos dziac. Ponadto co drugi dzien przychodzi pielegniarka na zmiane opatrunku. Raz w tygodniu przychodzi health visitator by wazyc Lenke i takie ogolne sprawy omawia. I raz w tygodniu jedziemy na kontrol do klinki. I tak wczoraj bylismy na pogotowiu, dzis w poludnie byla health visitator i siedziala prawie 2 godziny, nastepnie pielegniarka i tak zlecialo. Jutro jedziemy na kontrol i sama podroz zajmie okolo 5 godzin w obie strony!! No normalnie dziewczynki nie mam sil!! Jeszcze to wstawanie na karmienie w nocy co 3 godziny mnie dobija. A pomiedzy jeszcze karmieniami sa antybiotyki i czasami gdy klade sie spac to na budziku pokazuje mi "alarm wlaczy sie za 30 minut" no masakra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...