Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarnamamba0008

ania125 te 500zł ktore ma byc teraz na kazde dziecko to powinno byc 500zł ale do kazdego rachunku rodzin gdzie jest niemowlak :D u mnie pralka non stop ale co gorsze...pol dnia suszarka hah.. szumiś nie dziala , a suszarka owszem. Aha ostatnio jeszcze zauwazylam ze działa okap, więc zastępczo zamiast suszarki, a sasiedzi to pomysla ze jakas swirnięta jestem i glowe myje 15 razy na dzien ha ha :D jedyne na czym zaoszczedze to na wodzie przy mojej kąpieli,moj prysznic poranny to teraz na takim mega sprincie, bo zazwyczaj biore go wtedy gdy maly spi i to szybko bo jak sie obudzi to larmo na pol miasta he he ;-)

didus jak czytalam Twojego posta o Twoim dziecku to..myslalam ze piszesz o moim ;-) Kochana u mnie bardzo podobnie. Tzn do 1.5 miesiaca byla masakra, bo ciagle na rekach ciagle placz i w ogole psychicznie i fizycznie siadalam, bo tylko na rekach i nie umial sie synek choc chwilke sam zajac. Teraz jest lepiej, bo juz kuma np. mate edukacyjna i zajmie sie tam czasem 30 min. nawet ale to tez musze wyczuc moment. a przedwczoraj, TAK SAMO jak Twoje dziecię, zasnal od 17-5 rano z przerwami na jedzonko ;-) a dzis uwaga... bylismy w ta piekna pogode na spacerze cale 13 min, no bo czemu mozna nie płakac skoro mozna plakac :) Napisalam dzis do NM ze nasz syn ma nagrode w kategorii DARCIUSZEK :D noi ciagle plakal na tym spacerze , wrocilam do domu, wzielam go na rece troche sie uciszyl potem wlaczylam suszarke i usnal. MASAKRA....

k.karolcia Kochana! aa moze ma Twoj maz jakis znajomych w ZK na slasku :D Ja skonczylam resocjalizacje i aby sie obronic potrzebuje tylko wykonac pratyki, no a teraz przy malym to jest nie mozliwe..... wczesniej ciagle praca od rana do wieczora wiec nie bylo kiedy..teraz maluszek i dooopa a chcialabym sie obronic, szukam kogos kto mi pomoze w ich realizacji a raczej w wypelnieniu dzienniczka praktyk he :D jakby ktos cos to piszcieeee :D

Odnośnik do komentarza

K.karolcia sliczny chlopczyk :)
Ja na teraz mam spiworko-kombinezon od srodka z polarem z h&m. A na konkretne mrozy czeka kombinezon. Juz sie "ciesze" na to ubieranie zima...
Ja rowniez polecam Nivea na kazda pogode. Polecila mi ja kolezanka ktora ma trojke dzieciaczkow wiec mysle ze to produkt sprawdzony.
U nas kolejna wizyta dot bioderek jest po 2 msc i decyzja czy na nia isc nalezy do rodzicow.
Mowicie ze dzieci interesuja sie juz mata? Ja mam swoja gleboko w szafie bo myslalam ze przyda sie jak mala 6 mscy skonczy ;)
Cudne macie dzieci ktore zasypiaja same czy przy bajeczce w lozeczku. Moja obowiazkowo raczki lub piers.

Odnośnik do komentarza

Ja też słyszałam ze krem Nivea na każdą pogodę jest dobry., już taki kupiłam smaruje małemu twarz i nie dostał jeszcze żadnego uczulenia. I MY TEZ mamy kontrolę jeszcze jedną na bioderka jak Kuba skończy 3-4 miesiące. Uważam ze skoro jest zlecona to warto skorzystać nawet jeśli jest wszystko ok po pierwszej wizycie.

Ciesze się ze podoba wam się moj Synek ;) miło usłyszeć mile słowa. Dobrze ze odwazylam sie wrócić i znów z wami pisać.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Ania125

Ja kupilam kombinezon z olx za 70 zl z firmy Wojcik. Podobno kosztowal 260 zl. Wierze ze tyle mogl kosztowac bo ceny w sklepiej maja kosmiczne. Kombinezon jak nowy. Nie widac sladow uzytkowania ale w sumie takie dziecko glownie lezy i spi podczas spaceru.

Dziewczyny nie wiem jak Wy to robicie ze wasze dzieciaczki przesypiaja cala noc. Moj Szymek budzi sie o 1 a potem o 2, 3 okolo 4:30 i po 6 juz wyspany i gotowy do zabawy. Za to mama za bardzo nie ma sily na zabawe. Zeby tak jeszcze mogla wypic latte hmmm marzenie

Odnośnik do komentarza

Czytam czytam ale nie mam czasu pisać :(

Chiyo u Ciebie się system sns medeli nie sprawdził? Ja ściągam laktatorem jakieś 150, w piersiach słabe ciśnienie i mała nie chce pić... poradzili mi to zakupić i nie wiem czy wydawać kasę ? Taki śmieszny problem, że w nocy ona chce jeść a w dzień jest bunt i tylko butla :(

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedz. To jednak weźmiemy to skierowanie.
k.karolcia synuś przeszłości i ma genialną czuprynke :-)
My też mamy używany kombinezon na allegro kupiony z cool club. Nowy 130, uzywka 50 z przesyłką, stan idealny więc naprawdę warto się za uzywka rozejrzeć. Tym bardziej że tak jak piszecie takie maluszki jeszcze nie zużywają rzeczy a nowe mają ceny jak dla dorosłych

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

U mnie teraz to samo - w nocy je u zasypia, w dzień trochę pociamka a późnej robi uśmiechy do mnie i za nic jeść nie chce. U nas średnio ten system się sprawdził, bo... Wymaga wyższej obsługi. Nim zrobiłam mleko, zamontowałam to sobie na szyi, byłam już umęczona - nie mówiąc o wrzeszczącej małej w tle. Teraz to leży i się kurzy, a kasy niemało kosztowało. Chyba spróbuję sprzedać, bo tam nie dawałam mleka z piersi, tylko mm.

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny, czytam was od czasów ciąży z różną regularnościa...
Mieszkam w de i tutaj mówią, że podstawą udanego kp jest niedokarmianie. Podaż równa się popyt :) Czyli zamiast dokarmiać i zciagac mleko po prostu zostawić wszystko w rękach maleństwa. Jeżeli będzie głodne, będzie chciało być częściej przykladane i pobudzi tym samym laktacje. Też miałam taką fazę, że czułam, że piersi są puste, mała jadła co 1,5 h, w nocy też (!) i się wszystko rozkrecilo... Także zaufajcie waszym dzieciom a wszystko będzie ok :)
Moja położona powiedziała, że dokarmianie to pierwszy krok do odstawienia. I jeszcze, że podczas karmienia mleko jest na bieżąco produkowane więc nie trzeba płakać jak piersi nie są jakieś mega pełne. Poza tym dziecko zawsze więcej wyssie niż uda się odciągnąć. Uff, pozdrawiam i mam nadzieję trochę pomogłam.

Odnośnik do komentarza

u mnie z wagą to tak, że leci w dół, niestety. chociaż nadal mam 5 kg na plusie (60), to tylko dlatego, że jem na chama, walcząc o każdy kilogram. ja wiem, ja zawsze mam problemy odwrotne do ludzi normalnych:) brzuch jest taki se, czyli jakos mega napiety jak kiedys to on nie jest, ale tragedii nie ma:) to, co mi sie nie podoba, to kreska ciemna, ktora jakos nie chce zniknac, a przebiega przez srodek pępka, przez co ten ostatni wyglada, jakby byl brudny:) ale, szczerze mowiac, jakos specjalnego problemu z tym nie mam, jest jak jest, byleby tylko dziecko bylo zdrowe, to reszta jest ok. tez macie takie wrazenie, ze dziecko relatywizuje wiele rzeczy, ktorymi kiedys sie przejmowalysmy? u mnie tak wlasnie jest. kiedy patrze w oczy malej, tak wiele spraw, ktore kiedys nie pozwalaly mi spokojnie zasnac, jest teraz odleglych..

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

daniela ja bardzo widzę ten relatywizm... jako mama nabrałam pewności siebie i jakiegos dystansu do wszystkiego. Przede wszystkim czuję się matką i to mi zaprząta głowę. A to co ktoś pomyśli, albo co ktos robi... jakoś mnie mniej obchodzi. I idę sobie na spacerek w najeczkach i bluzie i jestem szczęśliwa bo prowadzę wózek a w nim mój synek leży, a to że nie mam makijażu, obcasów przy których moja pupa byłaby zgrabniejsza ani super fryzury... a co mi tam ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Śmiech dziecka dobry na wszelkie smutki, ale wiem, że jak dobrze wyglądam to i dobrze się czuje.

Daniela ja też mam ciemna kreskę i czarny pepek wyglądający jak brudny... słyszałam, że rok czasu po porodzie może być.

Jestem załamana włosy lecą jak szalone. Są dosłownie wszędzie. :(
Jeszcze miesiąc i będę lysa...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...