Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Agnieszko, super, ze Rodzinka Cie pilnuje. Mnie rez rozpieszczaja. Wczoraj mama prawie cala nooc siedziala przy mnie. Mezus tez na kazde drgnienie sie budzil. Nawet Danusia grzecznie przespala noc.
Widziala jak mama sie meczy. Brzuch juz mnie nie boli i nie wymiotuje, tylko slabizna ze mnie okropna. Ale to norma po takich ekscesach. Na szczescie babel kopie i daje znac o sobie:)

Odnośnik do komentarza
Gość pampuszek

Drogi przyszłe mamusie. Dzisiaj zaczynam 17 tydzień ciąży i wyczytałam że powinnam już przez jakiś czas czuć delikatne ruchy swojego maleństwa a tu nic :( Myślicie że to może oznaczać że coś jest nie tak? Kiedy wy czułyście pierwsze ruchy swojego dziecka?

Odnośnik do komentarza

Pampuszek niczym się nie martw! Jeśli to Twoja pierwsza ciąża to możesz poczuć ruchy nawet w 22 tygodniu. Nie czytaj tych bzdur na necie, ja też przestałam. Jeśli chcesz to możesz spróbować pewnej metody. Zjedz coś słodkiego i po 15 minutach połóż się na płasko. Spróbuj dłonią wyczuć maleństwo (powinno się udać, bo jest już całkiem spore) i trzymaj dłoń przez dłuższy czas w tym miejscu. Powinno się przesunąć. Jeśli nie uda się za pierwszym razem to próbuj nawet kilka dni. W końcu się uda :-) póki co będziesz czuć tylko na leżąco , z czasem poczujesz praktycznie w każdej pozycji. Jeszcze zdążysz się nacieszyć kopniakami ;-) ja poczułam w 15 tygodniu 5 dniu i to moja pierwsza ciąża. Ponoć waga mamy ma też wpływ na odczuwanie ruchow- te szczuplejsze wyczują wcześniej, ale na to tez nie ma reguły ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza
Gość pampuszek

Dziękuję kati1991 podniosłaś mnie troszkę na duchu:) powoli mam wrażenie że zaczynam wariować z troski o mojego maluszka ale po komentarzach widzę że nie jestem jedyna :) trzymajcie się cieplutko wszystkie przyszłe mamusie :*

Odnośnik do komentarza

Każda z nas panikuje, to chyba naturalne :-) każda ma jakieś swoje obawy i po to tu jestesmy, aby sobie wzajemnie pomóc. Niczym się nie przejmuj a któregoś pięknego dnia poczujesz najwspanialszego pierwszego kopniaczka :-)
Monis to super :-) ja też powoli zaczynam jeść wszystko. Nawet znowu parówki mogę jeść i ogórki konserwowe, a dwa miesiące miałam do nich wstręt :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Pampuszek ja dopiero tak niedawno poczułam delikatne muśnięcia maleństwa, choć też powoli już odchodziłam od zmysłów dlaczego ja jeszcze nieczuje - spokojnie.
Co do wahań nastroju to ja też ostatnio mam je. Ostatnio nawet dostało się mężowi bo mnie o coś zapytał i potem tylko na niego buczałam, a i od czasu do czasu zdarza mi się popłakać

http://fajnamama.pl/suwaczki/1ow6m3e.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/vfajssf.png

Odnośnik do komentarza

aniaradzia współczuję dolegliwości. Nie oszczędza Cię ta ciąża, a już szczególnie jeśli chodzi o wymioty:/Dobrze, że masz tak duże oparcie w rodzinie:)

pampuszek ja w ciąży z Lilcią poczułam ruchy ok. 19 tc, z Namisiem ok. 17 tc, także spokojnie masz jeszcze czas. Dopiero po 22 czy nawet 24 tc można zacząć się martwić. A może masz łożysko na przedniej ścianie? To powoduje odczuwanie ruchów później.

kati dobrze, że u Ciebie już lepiej:) Co do humorków to ja nie zauważyłam. Na pewno nie mam huśtawki nastrojów. Szybciej i łatwiej można mnie wyprowadzić z równowagi i mój P cierpi z tego powodu:/

A ja w piątek poczułam się jednak gorzej i biorę ten antybiotyk. Aniaradzia, kati dzięki za rady. Kupiłam już provag i będę łykać:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...