Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

grgosia z tego co widzę to u mnie te szczepionki chyba najtańsze... Ja szczepiłam 6w1 i płaciłam 134 a teraz idziemy 1 września i są jakieś inne i już kosztują 175:/
la mariposa fajnie masz z tą kartą... szkoda że indywidualnie nie można Jej kontynuować bo narzeczony miał w poprzedniej firmie i dużo oszczędziliśmy na tym a teraz trzeba płacić więcej jak się idzie na basen czy siłownię:/
ewcikk ja na kolki mam sab simplex a codziennie do mleka daje espumisan (3 razy dziennie po 5 kropelek i jest ok) A z tym spaniem to w końcu się wszystko unormuje :) U mojej Emi też powoli się jakoś normuje ten sen... Bynajmniej zasypia wcześniej bo jeszcze jakiś czas temu to nie zasnęła przed 24 a teraz już od 22 śpi :) W ciągu dnia koło 12 zasypia na 1-2 h, później koło 15 też na 1-2h a później już sobie leży, ewentualnie drzemka jakaś no i kąpiel ale zauważyłam że jak jest śpiąca to trze oczka i nie ma bata żeby Ją przetrzymać... Dzisiaj próbowałam i była powtórka z wczorajszego dnia... Taki ryk, że nawet cycek nie pomógł... Dopiero jak się trochę wyciszyła to zaczęła ssać, później butelka i zasnęła... Muszę Ją wcześniej kąpać - jak już okazuje senność, bo później jest histeria:(
monja moja ciocia szukała u Małego ząbków na dole cały czas a on na górze już 2 miał także nie ma reguły:) Co do spacerów to Emi też coraz częściej się rozgląda zamiast spać ale bynajmniej nie marudzi :)
Agnieszkaimikolaj moja Emi też tak dziwnie wzdycha ale już się przyzwyczaiłam bo Ona od urodzenia jakieś dziwne dźwięki z siebie wydawała:D Mruczała jak kotek, jak piła mleko :) Co do poduszki to ja jeszcze nie wyjęłam, Mała śpi na płasko ale za to wyjęłam już dzisiaj kołderkę:)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Kochane dziekuję za ciepłe słowa! wiem ze nie powinnam dać sie stłamsić i muszę coś z tym zrobić. Dzisiaj zrobiłam pierwszy krok i się troche postawiłam:) mój mąż też zauważył chyba że jest coraz gorzej i sam zwrócił teściowej uwagę kiedy znów siadła na mnie. Żałuje ze napisalam do Was tak pozno, moze szybciej pozbierałanum sie z tym wszystkim. Tak czy siak dzikeuje każdej z osobna:);* A tak na marginesie widze ze nie tylko ja mam heterę a nie teściową, jak to jest do dzieci sa takie milutkie a do nas szkoda gadac...
Agnieszkaimikolaj to na prawde super miła osóbka z twojej teściowej. Bezczelna baba! co jej do Twoich włosów? To nawet ja co jestem spokojna wyszłabym chyba z siebie. Szkoda gadac, jedank ze swoja mama to zupelnie inna historia,przynajmniej ja nie mam problemu zeby powiedziec jej co mysle. Moja mama to moja najlepsza przyjaciolka , mam nadzieje ze pomiedzy mna a Zuzia bedzie tak ssamo:) takaże łącze sie z Toba w bólu, jakos damy rade,,musimy nie ma wyjscia;) a poduszczeczke wkladam ostanio taka dosc plaska bo raz ze glowka kolebie jej sie w wozku na wszystkie strony a dwa ze gastrolog kazala zeby glowke miala trosze wyzej z uwagi na te wymioty.
La mariposa zazdrosze Ci ze dzieciaczek pozwala Ci na czytanie książki. ja czasem nie mam czasu umyc glowy... caly czas na rekach chce byc przylepa. Z jelitam o dziwo chyba lepiej, bylam niedawno na ponownej rektoskopii i lekarz powiedzial że albo jest okres remisji albo wyleczyłam sie calkiem :) Czekam jeszcze na wycinki.Przykro mi ze musicie sie meczyc z Vojta,ale na pewno niebawem beda widoczne efekty!:)
GrGosia Twoja "druga mama" też jest niezla. Jak mozna pytac dziecko czy mama cos gotuje!i fajnie ze Twoj maz moze a wercz powinien odpoczywac a Ty to co ? sroce spod ogona wylecialaś? eh.. kolejana mila tesciowa. Ale słodki jest Twoj synus, a jaki fajny krąglutki:) A to bączki też swiadcza o tym ze dzieciatku cos nie popdeszło z naszego jedzenia? myslalam ze wyglad kupki i ewentualnie jakas wysypka.a o baczkach nie wiedzialam.
Moniak życzę udanych chrzcin i oby maluszek był grzeczny:)
Tetide buntowanie poskutkowało i nie bedzie mna baba rzadzic:Ddziekuje:) tez musze chyba kupic wybijacze bo u nas pelno tych malych muszek meszek, agryza bolesnie jak cholera! ciekawe czy to na nie zadziala.
Madziunia moja Zuzia tez czasem robi taki alarm i ciezko ja uspokoic. a moze to skok rozwojowy, hm? Ja tez zastanawiam sie czy zabki u nas nie ida bo tez lapki sa w buzi caly czas ,slini sie choc nie bardzo, apetyt dziwny, ano a ja ponoc w 3 miesiacu mialam zeby.
Aniaradzia skoro teciowa tak konicznie chce sie z Wami zobaczyc zobaczyc to niech przyjedzie i wezmie sie za robote w mieszkaniu, to bedzie przyjemne z pozytecznym. chociaz przypuszczam ze tobi to nie na reke:D
Ewcik a jak maly przybiera na wadze? moz je po 5 minut bo chce mu sie po prostu pic w te upaly? ja wiem kiedy moaj panna jest glodna bo zaczyna mlaskac i wyciagac jęzor jak waż :) ale czasem tez tak bylo ze jadla co godzine, poltorej. teraz cos oststnio wydluzyla sobie przerwy.
Agusia30 masz racje z tymi teciami, wiekszosc z nas ma problem z tesciowymi a tesciów mazna jakos przezyc.
Monjamonja u nas spacery wygladaj coraz gorzej. to znazczy na poczatku pieknie spala w wozku nawt kilka godizn a oststnio nie chece leze w nim wogole. czasem pospi jak jest chyba mocno zmeczona ale przewaznie musze ja wyjac z wozka i isc ulica z nia na reku bo placze i zanosi sie okrutnie. zastaanawiam sie co bedzie dalej, bede musiala wyciagac spacerowke bo ona che widziec swiat? ale przeciez jeszcze nie siedzi...
znow sie rozpisalam, Milych snow dziewczyny, dobranoc:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Emiilusia no fakt że Marcel to jak pączek w maśle :) waży już 6380g. Pediatra się śmieje że jakby nie ulewal to wazylby z 10 kg. Ostatnio zauważyłam że wydłużył sobie przerwy między karmieniami tak do 3 h, a je tylko 10 min.

Poduszki nie mamy jeszcze. A madziunia jakie wymiary ma twoja kolderka? Bo moja jakas wielka mi się wydaje.

A z wozkiem Marcel się przeprosił i lubi w nim spać. Na spacerki chodzimy dwa razy ok. Poludnia i wtedy zdarzy mu się dluzszy sen i potem tak ok 17 spi ok 1h czasem tylko 0,5h.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny maly dobrze przybiera ale teraz nie wiem ile dokladnie wazy ostatnio na szczepieniu wazyl 4700 teraz to raczej ponas 5kg szczepienie bylo dwa i pol tygodnia temu. Czasem glupieje z tym jego jedzrniem bo widze ze brzuszem go zaczyna bolec i sie rzuca przy piersi i domaga smoka.
Ja espumisanu juz nie podaje bo ma bananowy smak a chyba jest uczulenie na banana a szkoda mi kasy na kolejne krople. Jak mam infacol caly pojemniczek i u nas espumisan srednio sie sprawdzal.
Agnieszkaimikolaj ja daje dicoflor wiec to chyba na tej samej zasadzie dziala co biogaja.
Emilusiu u mnie wczoraj bylo zimno wieczorem i kropil deszcz.

Odnośnik do komentarza

Monjumonju ja tez tylko ta ciemna poki co jem i jest ok. Nigdy nie przepadalam za kaszami a teraz musze i mi smakuje. Kupilam tez jaglana ale nie wiem jak ja gotowac bo to wyzsza sztuka i z czym jesc. Baki chyba sa tez po ziemniakach bo wczoran jadlam i steka a jak nie jadlam to baki szly normalnie.
My jakos rzadko sie spacerujemy czasem co dwa dni bo jestem tak umeczona ze nie mam sily albo kolka okolo 18 sie zaczyna a tez musi mi ktos wozek zniesc bo jeszcze rana boli jak przedzwigam sie no i jak sami jestesmy to niestety w domku siedzimy. Na spacerach spi sobie a wytrzymuje roznie jakos maskymalnie to 1,5 godziny bylismy i juz sie budzil a ja w silnym strachu ze jesc bedzie chcial. Ogolnie jakos spacer dla mnie to stres ze obudzi sie glodny a tu do domu daleko.
Aleks spi na podusi ale takiej plakiej zarowno w wozku i w lozeczku.
No wlasnie ta klodra to jakas wielka sie wydaje dlatego narazie spi od kocykiem a i tak mi sie wykopuje z niego.
Madziuniu co do snu to nie narzekam bo od 21 do 5 dzis spal i od 5 30 do 8 i tylko przez to ze rano go baki obudzily tylko najbardziej denerwuje sie karmieniem bo to jest kilka razy po 5 minut bo np. zasnie przy piersi wezme do odbicia obudzi sie i ani mysli spac bo za malo chyba zjadl i tak czasem do 23 30 nam schodzi. A wczoraj to jakis cud ze21 a on spal a nawet przed tylko bek go obudzil odbekl i znow go uspilam. Nawet film udalo mi sie obejrzec.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy jak mi Aleks nie robi kupki trzy dni, w sumie we czwartek zrobil troche wczoraj tyle co z bakiem a tak to czyste pampersy, mam sie martwic. Sika normalnie i baki tez ida troche sie meczy zeby je zrobic ale nie jakos bardzo u nas takie stekanie to norma.
I jezzcze jedno pytanko jak odciagam mleko bo jest za duzo to ono jest takie wodniste i raczej biale odciagnelam 50ml bo piers malo nie wybuchla po 7godzinach a wczesniej bylo gestsze i bardziej zolte czy dla niego ono jest pelnowartosciowe jak ja nie jem wielu produktow. teraz kasze gryczana i mieso z indyka gotowane i marchewka gotowana. A i gruszke jem. Moze wszystko teraz trawi i dlatego tej kupy nie ma . A pojedyncze grudki kupy sa z bakami ida ale tylko pupka brudna.

Odnośnik do komentarza

Ewcik mleko miewa rozna konsystencje w zależności od pogody i innych warunków ale zawsze jest pelnowartosciowe!
Tylko sobie suplementuj witaminy żeby się nie wyniszczyć bo to jest tak ze oraganizm wszystko co potrzeba dziecku daje do mleka kosztem mamy. Dlatego ważne do Ciebie żebyś brala witaminy jak jesz tak ubogo...

Odnośnik do komentarza

Za 3 miesiące będzie juz lepiej. Nawet juz niedługo będzie poprawa. Dzieciom dojrzewają jelitka i niedługo będziesz mogla jeść znacznie więcej :) jesli to nie alergia tylko nietolerancja to co jakis czas warto próbować.
Ale rozszerzanie diety w przypadku Twojego malucha warto opóźnić np do 8 miesiąca (uklad trawienny bedzie dojzalszy) i wtedy od razu pójść na BLW. Zreszta BLW jest zazwyczaj odpowiedzia na kp bo dziecko samo decyduje ile je a Ty decydujesz co mu dajesz do zjedzenia.

Odnośnik do komentarza

Współczuje bardzo problemów z teściowymi! Moja na szczęście mieszka 400 km od nas ale jak czytam o waszych to aż krew sie gotuje, tez były młodymi mamami i juz zapomniały jak to było, a teraz takie madrutkie. Dziewczyny mam pytanie, bo juz sama nie wiem a opinie sa rożne, czy karmiąc tylko piersią mozna przekarmiac dziecko? Moj malutki dzis skończył 2 miesiące i wazy juz prawie 7 kg a mierzy 63 cm , fakt ze urodził sie spory bo 4270 i 52 cm, czy możliwe ze to za dużo?? Oszaleć mozna bo na początku martwiłam sie ze za mało przybiera dzieki radom aniradzi naprodukowalismy mleczka, a teraz zastanawiam sie czy nie za dużo.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371juxm47mk.png

Odnośnik do komentarza

Aniu licze ze to nietolerancja choc nie wiem i z moim szczesciem pewnie bedzie alergia. Jest wysypka na buzce i co troche ogasnie to znow bo cos zjem np.pol pomidora. Wczesniej sie denerwowalam bo chodzilam glodna a kolki i tak byly teraz uzbroilam sie w cierpliwosc plus wspomagacze na kolki i jem wiecej wiec jest lepiej choc dalej chudne ale wolniej. Karmic mialam pol roku ale wyczytalam ze najlepiej do 9 miesiaca i postaram sie o to a pozniej zapewne skorzystam z tej metody tylko musze sie do edukowac w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza

ewcikk my robiliśmy badania kupy i wynik pokazał że ciał redukujących jest 1% a norma to 0,25 dodatkowo kwaśne ph powyże 6 no i wtedy zapach kupy jest bardzo kwaśny, mój malutki miał wzdęty brzuszek i go bolał. Pediatra zalecila nam ten delicol i jest lepiej ale dalej śluz jest szczególnie w porannej kupce ale brzuszek już duuużo rzadziej boli.
u nas często też z bąkiem taki kleks jest - ale wtedy bez śluzu.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371juxm47mk.png

Odnośnik do komentarza

Ewcik alergików najlepiej karmić do roku i dluzej bo Twoje mleko wpływa ochronnie podczas rozszerzania diety. Ale z drugiej strony Ty powinnaś lepiej zbilansowac dietę. Poszukaj inspiracji na blogach weganskich np wegedzieciak
Ewelko Ty tez jesli musisz eliminowac to próbuj. O ul nabial zazwyczaj eliminujemy do konca kp to warzywa zazwyczaj można próbować wprowadzać ostrożnie z marchewka i pomidorem i selerem. Resztę trzeba eksperymentować
Katee dzienny przyrost to prawie 23 gramy wiec prawidłowo. Powiedziałabym ze wręcz doskonale jak na mm bo przy mm trzeba uważać by nie przekarmiac.

Odnośnik do komentarza

U mnie cos jest nie tak chyba jeszcze bo czesto jak karmie to 5minut je i jest krzyk przerazliwy i potem jesc nie chce. Sa dni ze je ladnie a sa dni ze po 5 minut i zaraz krzyk i jesc juz nie chce tylko i smoka ciaga. Dzis kupa sie pojawila ale z zielonymi pasmami i chyba czarne kropeczki byly albo tak bardzo zielone. Nie wiem juz czy ja jestem przewrazliwiona i szukam problemu czy naprawde cos jest nie tak.
Ewelka to macie dobrego pediatre ja ze swoja jeszcze sie nie widzialam. U mnie w kupach tez sluz jest w dzisiejszej tez byl. Krostki na twarzy tez i czesto mamy kolki problem z bakami i kupa tez. Ja juz nabialu nie jem z 3tygodnie. A podaje dicoflor.
Aniu Sprawdze ten blog bo nudzi mi sie te jedzenie bo ciagle to samo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...