Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mamy odparzen. Ja smaruje malemu skore ręcznie robionym balsamem z masla shes, masla kakaowego, oleju kokosowego, migdalowego itd. Pediatra i położna bardzo chwalily wygląd skory maluszka.

Kolki tez nas omijają bo staram sie unikać pokarmów o naturze zimnej np.pomidory, banany, cytrusy, kwaśnej np.zupa pomidorowa, i surowych..z owoców tylko czereśnie.z nabialu tylko ser kozi..wiem ze brzmi jakbym nic nie jadła ale nadrabiam kasza jaglana ktora ma mnóstwo witamin..krolowa kasz. Jesli kogoś interesuje wrzucę zalecenia odnośnie odżywiania z książki której sie posiłkuję..ale na razie jest czwarta nad ranem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzj44jlfca6a8b.png

Odnośnik do komentarza

Anuszka ja używam. W ciąży miałam dużego rogala do spania a teraz mam mniejszego do karmienia i jest po prostu rewelecja. Przede wszystkim Mała się tak na nim nie poci jak na poduszcze któtą podkładałam na początku. Jest dopasowana do obwodu brzuszka i maluszek swobodnie na niej leży:-) Jak najbardziej jestem za:-)
A jeśli chodzi o odżywianie to chętnie posłucham co ciekawego podjadasz bo ja mam ciągle stracha ze względu na kolki u małej:( Zainteresowała mnie ta kasza jaglana, ale z czym ją jesz?

Co do ropiejącego oczka to u nas też ten problem się pojawił ale woda do mycia buźki nie pomaga... A myślicie że można by było przemyć oczko rumiankiem? Wiem że to łagodziło zawsze ropiejące oczy:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pamiętajcie, aby przemywając oczy zawsze robić to w kierunku do wewnątrz, nigdy odwrotnie!

Co do pimafucortu- ja dostałam go od pediatry właśnie ze względu na uporczywe nawroty odparzeń. Posmarowałam dwa razy po kąpieli i od tamtej pory nie stosuję. Pisałam, że to nie jest maść na codzień. Poza tym wolałam użyć jej niż patrzeć jak dziecko cierpi przez kolejne nawroty odparzeń mimo chuchania i dmuchania na pupkę. Synka oglądała pediatra i chyba wie co robi...

Aniu czyli ze względu na transfuzję odroczyli szczepienia?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

U nas też ropiało oczko, przemywałam solą fizjologiczną i przeszło. Moja położna i pediatra zgbodnie twierdzą,że do 6 tygodnia to normalne także się nie martwcie:-)
Jeżeli chodzi o jedzenie to i ja chętnie poczytam co jecie, bo już pomysłów mi brakuje:-)

U nas przez te upały też mały terrorysta żyć nie daje, budzi się co godzinę na cyca taki spragniony później 2 -3 godziny zanim zaśnie przy czym co chwilę i tak prosi o cyca. Wczoraj u nas w domu było 28 stopni... A ponoć w mojej części Polski miało być "chłodniej".
Za to w nocy dobrze śpi uff, ale problem z budzić czy nie budzić na karmienie w nocy rozwiązał się sam - sam się dopomina o to co mu należne:-)

Jak tak dalej pójdzie to mieszkania po remoncie nie ogarnę do chrzcin w sierpniu... Żeby było śmieszniej to czekamy jeszcze na meble które były zamówione w kwietniu, dosyłają nam po kawałku taki szajs że głowa mała - odradzam Adammeble - nigdy przenigdy więcej! Co doślą to okazuje się, że z wadą, a to szyba porysowana, więc wymiana, mają dwa tygodnie, dosyłają nową i kolejna taka sama... Płyty bez okleiny, odsyłasz i znowu dwa tygodnie, doślą nowe - wymiar nie ten, koleje dwa tygodnie. Dzwonisz dopominasz się, później nawet nie chcieli odbierać od nas. Sprawa trafiła do rzecznika praw konsumenta i tak za bardzo się nie przejeli.

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny,
dzis wychodzimy ze szpitala, malutka jest cudowna, w pierwszej nocy spala 5 godz. druga tez 5 godz, w dzien tez spioch, karmie ja na żądanie, ladnie przybiera na wadze, jak placze a ja akurat w lazience, to potrafi sie na chwile sama uspokoic, ssie paluszki.
mala90- wspolczuje ci w taki upal chodzic z brzuszkiem, trzymam kciuki by porod jak najszybciej sie zaczał.
milego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhml13b4vxz.png

Odnośnik do komentarza

La mariposa ropiejace oczko to nsjprawdopodobniej zatkany kanalik lzowy. U nas juz ropieje 10 dni ale jest lepiej. Masuj okolice wewnetrznego koncika oka w kierunku nasady nosa zeby odblokowac kanalik. Na poczatku po kazdym ucisnieciu bedzie wyplywac ropka to przemywaj sola fizjo lub naparem ze swietlika lekarskiego. Masaz rob jak najczesciej;) o czystych rekach i obcietych paznokciach przypominam tylko "na wyrost" bo to zapewne dla Ciebie oczywiste;)

Odnośnik do komentarza
Gość Katttte94

gratulacje dla nowych mam!
My już mamy tydzień i 4dni *•*
Malutka coraz bardziej pobudzona- i właśnie mam do was pytanie czy zajmujecie wasze maluchy jak nie śpią??

Moja mała czasami w ciagu dnia 4/5h ciągiem nie spi najpierw sobie leży i sie rozgląda a potem płacz, nie wiem czym
Ja mogłabym zając by nie płakała, niby to taki maluszek ale przecież tez moze byc znudzony...
Macie jakies pomysły??
Po drugie mam pytanie gdy położę ja na piersiach u siebie na brzuszku to ona ponosi główkę a nawet obróci ja sobie z prawego na lewy bok, czy to nie za wcześnie ??

Odnośnik do komentarza

Monju juz sobie zapisalam tego producenta na czarnej liscie;) a Wam serdecznie wspolczuje tych atrakcji remontowo meblowych. My tez probujemy maz non stop poprawia cos w mieszkaniu. Moi rodzice byli teraz trzy dni i tak zmotywowali meza ze juz tylko posprzatac nam zostalo(poukladac i uporzadkowac to co juz znajduje sie na polkach)

Co do malych marud to przez pierwsze 3 miesiace (tzw czwarty trymestr) to dzieci bardzo potrzebuja bliskosci. Stad dlatego zaleca sie chustowanie i wspolne spanie w tym czasie. Nawet polozne w szpitalu jak zobaczyly ze Darek pierwsza noc po cesarce spal ze mna w lozku (mialam barierki zebysmy nie spadli) to stwierdzily ze dzieci przy mamach sa bardziej spokojne. W sali noworodkow non stop chodzil "bialy szum" zeby dzieci byly spokojne inaczej by plakaly.
A na salach pacjentek te dzieci ktore byly w lozeczkach tez sie gorzej czuly. Nawet moj Darek mial wieksze spadki tetna jak lezal w lozeczku. A jak spal u mnie na rekach to tetno bylo nizsze ale te spadki nie byly az tak niskie maksymalnie do 90 a w lizeczku ok 70. Znaczna roznica.
Z mezem stwierdzilismy ze to jest dodatkowy argument za kangurowaniem dzieci;)

Z kazdym dniem dzieci robia sie coraz bardziej samodzielne i nim sie obejrzymy to juz beda wieksze i madrzejsze.
Np Danusia od wczoraj weszla w okres"Dlaczego?" Co by jej nie powiedziec to pyta dlaczego.

Odnośnik do komentarza

Kati oczywiscie jak jest potrzeba to nalezy siegnac po "ciezszy kaliber" masci aby nie bylo jeszcze gorzej, chcialam tylko podkreslic, tak jak zreszta pisalas, ze masc o takim skladzie nie powinna byc stosowana bez istotnego powodu.
Monju, wspolczuje przepraw remontowych. To strasznie wkurzajace, gdy placi sie za cos, czego nie otrzymuje sie przez dlugie tygodnie i jeszcze trzeba sie prosic, a sprzedawca robi wielka łaske, ze realizuje swoje zobowiazanie. Szybko to fachowcy tylko kase biora...
Anuszko, napisz wiecej o swojej diecie. Piszesz o kaszy, ja nie cierpie kasz...:/ nie ma normalnie co jesc, dieta matki karmiacej to same obrzydliwosci... gotowane miesai inne paskudztwa :/
Dzieki dziewczyny za rady, faktycznie pediatra mowila o masowaniu kacika oka, dzieki za przypomnienie!

Odnośnik do komentarza

kati, Aniu - dzięki za podpowiedzi, dziś ponownie będziemy się wietrzyć. Niech się brudzi i wietrzy, ale usnąć to mój nie uśnie na brzuchu :) Ania co Ty robisz Darusiowi, że tak śpi?
anuszka87, nie zrezygnowałam ze szczepień, ale pierwsze będzie miał dopiero w sierpniu, więc mąż walczy ze mną, żebym z nim nie wychodziła do ludzi :)

Aniu dlaczego tak długo musisz czekać na szczepienie? Ja mam się zgłosić po 6 tyg. życia i umówić się tylko tydzień wcześniej aby zgłosić na jaką szczepionkę się decydujemy.
Wczoraj próbowałam sama umieścić Kornelka w chuście, bo już nie dawałam rady z jego brakiem snu. On ewidentnie chce usypiać na moich kolanach lub leżąc na piersiach. Chyba go za bardzo przyzwyczaiłam. Wsadziłam go w chustę dość nieumiejętnie i widziałam, że źle, ale i tak uspokoił się jak ręką odjął - nie minęło 10 sekund jak spał :) Muszę w przyszłym tyg. umówić się na indywidualny warsztat - już pokochałam chustę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Aniu, już doczytałam dlaczego tak długo czekasz na szczepienia ;)

madziunia, mój Maluch też zasypia tylko na 10 minut co jakiś czas. teraz wkładam go do kołyski wpycham smoczka, którego ciągle wypycha, a później za nim płacze i bujam, żeby w ogóle coś dla siebie porobić czy chociażby usiąść na forum :)

la mariposa, grgosia ja się przyłączam do Waszego klubu :) Kornel zasypia tylko na rękach lub leżąc na moich piersiach jak do odbicia. Czasem uda mi się go przełożyć do spania, żeby się nie obudził, ale w tych upałach śpi tylko chwilkę. A o ćwiczeniach brzucha tylko pomarzyć mogę, dobrze, że znajduję czas rano i wieczorem, aby go pomasować i wcierać krem w rozstępy.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Ado, ale mlody spi wlasnie w chuscie lub w nocy ze mna w lozku. W kolysce jak mi sie go uda odlozyc to Dancia go za moment obudzi bo krzyknie, albo zrobi lwa albo cos innego wymysli;)
Ale jakos przy Danusi bylam mniej zorganizowana a teraz mi latwiej to wszystko ogarnac. Karmienie to czas kiedy odpoczywami czytam ksiazke/forum/ogladam tv;) jak spi w chuscie to szybki obiad itp. Ostatnio jestem mistrzynia dan jednogarnkowych. Robie sobie sosy miesno warzywne i jemy z kasza gryczana/jeczmienna/razowym makaronem. A sosy to tzw. Smieciowka, czyli co akurat jest z warzyw i miesa w domu ;)
Czasami zrobie cos na parze;)
Wczoraj mama nasmazyla nam nalesnikow i zrobilam farsz szpinakowy i ruski i slodki ser(dla meza) tak ze mam juz pomrozone na czarna godzine;)
A jeszcze dostalam zielony agrest od sasiadki z domku obok starego bloku i nastawilam wczoraj na zimny sok(super zbija goraczke, wiec robie zapas na czarna godzine).

Odnośnik do komentarza

Kati transfuzja to jeden z powodow odroczenia szczepien. Te spadki tetna tez ich niepokoily. A i moje choroby przewlekle daly im podstawy. Choc i tak musialam napisac pismo, ze sie nie zgadzam na szczepienie w szpitalu. Na szczescie mialam ze soba ksiazeczke Danusi i moglam pokazac ze jest wyszczepiona tylko w indywidualnym kalendarzu. A termin na wrzesien bo doktor ma urlop w sierpniu i przez to terminy sie wydluzaja. Ale w poniedzialek Danusia idzie sie szczepic to moze doktor wyznaczy nam wspolny termin na szczepienie, zeby nie bylo ciaglego jezdzenia...

Odnośnik do komentarza

Ado polozna mi tlumaczyla zeby z cwiczeniami miesni brzucha wstrzymac sie do konca pologu. Chodzi o danie czasu ba zagojenie sie blizny na macicy, zeby nie bylo wkolejnej ciazy takich problemow z rozejsciem sie tej blizny bo to zagrozenie zycia jest.

U mnie okazalo sie ze wogole nie moge robic brzuszkow bo miesnie brzucha mi sie rozeszly i musze miec inny zestaw cwiczen. Po pologu mamsie umowic z fizjoterapeuta ktory mi cos doradzi... Chyba ze Monja mi podrzuci jakis instruktarz;)

Odnośnik do komentarza

no właśnie miałam pytać kiedy można rozpocząć ćwiczenia brzucha po cc, ale ubiegłaś mnie z odpowiedzią :). Ja też jestem teraz nie bardzo zorganizowana i mam wyrzuty sumienia, że jeszcze nie potrafię się zająć Maluchem, a drugi już będzie z góry lepiej zaopiekowany :)
a teraz Mały usnal wlasnie na moich kolanach a mi sie pic chce! nie chce narzekac, bo jeszcze kiedys zatesknie za tymi momentami kiedy Kornel potrzebuje jedynie mnie i jestem jedyna osoba ktora zaspokaja jego potrzeby, ale dom czy moj zoladek nie poczekaja do momentu jego usamodzielnienia sie :) musze jakos to ogarnac...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Moje zorganizowanie polega na kilku trikach;)
Zgrzewka wody przy lozku i fotelu do karmienia. Zawsze mi sie chce pic przy tym a maz rzadko jest w stanie mi przyniesc.

Szafka nocna ma same akcesoria do przewijania i karmienia.

Pilot do lampki nocnej pod poduszka(lampka jest w oddaleniu, zeby nie razila w oczy a mamy taka ledowa z regulacja natezenia swiatla)

Obiad gotujemy w chuscie i w chuscie bawie sie z Danusia w chowanego i inne atrakcje.
Spacer/wyjscie do sklepu w chuscie;) plus torba na kolkach na zakupy. Czasami Danusia ja ciagnie bo traktuje to za zabawe;) a czasem wychodzimy z jej wozkiem dla lalek(drewniany) i w nim przywozimy zakupy.

Odnośnik do komentarza

Agusia30 nasze dzieci sa z tego samego dnia i wydaje mi sie , ze imiona mamy te same i wiek: 30:-) i moja córka na poczatku też miała byc Julka, ale tata wybral Olę:-)

Anuszka 87 jak znajdziesz chwilę to poprosimy o przepisy. Ja cały czas na diecie i waga niższa niż przed ciążą bo boję się, ze jak zacznę coś nowego jeśc to małą zacznie brzuszek boleć

Tetide, Aniaradzia możecie napisac jaką chuste kupiłyście? Chyba się skuszę:-) Może wtedy uda mi się coś zrobić...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam pytanie: czy któraś z was podaje swojemy maleństwu herbatkę z kopru?
Karmie piersią i jak powiedziałm położnej, że daje małej rano i wieczorem po łyżeczce tej herbatki( bo lepiej się po niej czuje)
to powiedziała, że ona źle wpływa na jelita małej:-(
ja tez moge pić max.1 szklanke dziennie.
Czy wy w takie upały oprócz mleka z piersi podajecie coś do picie swoim dzieciaczkom? Bo oczywieście nasłuchałam się dzisiaj od starszych "pań", że w taką pogodę to powinno się dziecku podawac troszkę wody do picia...

Odnośnik do komentarza

Aniu mam pytanie. Aleks od dwóch dni nie je normalnie. Tzn dzisiaj wisi na piersi po 3-5 minut co jakieś 2 godziny i śpi niemal większość dnia. Wczoraj ciągle marudził, płakał, ale za to jadł jak szalony, potrafił pół godziny ssać. Jeszcze kilka dni temu kupek było 1-2 na dobę, od wczoraj 4-5. Czy dziecko kp może mieć biegunkę? Dzisiaj mało je więc skąd te kupki? Nie ogarniam tego i boję się, żeby się nie odwodnił. W nocy jadł też mało i przerwy 5-cio godzinne. A może to przez upały? Jak sądzisz?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...