Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem, jestem, zaglądam co kilka dni, czytam, jestem na bieżąco ale siedzę cicho bo co będę Was zanudzać swoją osobą ;) Ale to b. miłe że pamiętacie :)

Dziś idziemy podglądać młodego na połówkowym.

Od jakichś 3/4 tyg. puka do mnie od środka. Codziennie daje mi znać o swoim istnieniu ale póki co oszczędza mnie i jest delikatny. Ciekawe kiedy dostanę porządnego kopniaka...

Mamy już też skompletowaną prawie całą wyprawkę- duże gabaryty jak wózek, łóżko, fotelik sam., etc mamy od znajomych - bardzo duża oszczędność rodzinnych funduszy, jeśli chodzi o drobnicę- ciuszki, tetra, flanelka, prześcieradełka- większość już kupiona.

Jeśli chodzi o ciuszki polecam Mothercare, Smyka i Tesco- teraz są eleganckie wyprzedaże. Jeśli któraś nie lubi łażenia po galeriach- nieocenione allegro- firmy Primark- seria EarlyDays- można kupić wielopaki (7 szt.) bodziaków czy pajaców za niecałe 60,-.
I tak jak już wspominałyście- Pepco i lumpy też dają radę :)

Na początku marca będziemy odmalowywać mieszkanie i urządzać pokój młodego- mam straszny syndrom wicia gniazda i już bym chciała mieć tutti completti ;)

Zaczęłam intensywnie myśleć o porodzie- w sumie męczy mnie to od dnia zrobienia testu, ale im dalej w las tym gęściej... Oglądamy z mężem relacje z porodówek i staramy się z tym oswoić. Jednego dnia chcę płakać ze strachu, niemocy, przerażenia i niesprawiedliwości świata.. a drugiego dnia mam przypływ sił i wiary w to, że potrafię, że to pikuś, ze skoro ogarniam triathlony to z porodem też dam radę. Ale zmienia się to jak w kalejdoskopie. Boje się, że tuż przed terminem będę chodzić po suficie ze strachu.
Pocieszcie mnie- też tak fixujecie na myśl o tym krwawym i bolesnym przedstawieniu?

Piszecie, że łykacie duże ilości magnezu- na co? Lekarze Wam zalecali czy same zaczęłyście suplementację?

A jeśli chodzi o wagę- jestem już +4 kg. Jestem wysoka i szczupła dziewucha i myślałam, że każdy dodatkowy kg będzie zaraz widoczny ale przyznam że nie mam pojęcia gdzie to się kumuluje. Większe mam tylko piersi i brzuch. Ale waga wzrasta mimo dużo mniejszego apetytu i całkiem niezłego ruchu- hormony?

Jakieś dolegliwości drugiego trymestru? U mnie pojawiły się lekkie bóle kości ogonowej.. o co cho?!

Polecam Lidelka- można kupić sobie piłki do ćwiczeń. A na YT znaleźć mnóstwo tutoriali - to dla tych co nie lubią grupowego pocenia się :)
Zapisałam się też na basen- znacie może coś osłonowego coby nie złapać jakiejś infekcji wstrętnej?

Odnośnik do komentarza

Hej Aniu mam do Ciebie pytanie odnośnie tego konta w zusie PUE mam je już aktywowane i teraz mam patrzeć na zakładkę zasiłek tak? tam miałaś potwierdzenie kiedy Ci wypłacą kasę? bo u mnie tam na razie nic nie ma, a w zakładce zaświadczenia lekarskie mam narazie tylko pierwsze L4 które się dziś kończy, nowe pewnie dodadzą na dniach.
Do tego pierwszego mam wystwiono zus zla/k NIE z tego co wyczytałam to dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszko, decyzja w sprawie zasilku pojawi sie pewnie ok 30 dnia od dostarczenia z3b:) im sie nigdy nie spieszy;) jak na razie chyba nie minelo tyle czasu. Choc mozliwe, ze jutro juz bedzie decyzja, skoro dzis sie konczy l4. Czasami decyzja jest wlasnie po ostatnim dniu l4 a czasami 30 dnia. Zalezy co im bardziej jest na korzysc :) jesli nie bedziesz miec zadnej adnotacji do 30 dnia od zlozenis l4 to wtedy zadzwon na infolinie ZUS. Tam Ci powiedza jak sie uwierzytelnic i potem wszystko posprawdzaja:) nawet jesli trzeba to polacza do oddzialu ZUS:)

Odnośnik do komentarza

Konstancja właśnie chciałam poruszyć temat piłek. Otóż od dawna jestem zwolenniczka siedzenia w domu na piłce zamiast na krześle, ponieważ wymusza to pracę mięśni w celu utrzymania równowagi, czego siedząc wcale nie czujemy oraz nie uciska nerwów i przepływ krwi jest lepszy, wymusza też prawidłową postawę. Tak więc w ciąży też na niej siedzę i teraz właśnie chciałam zapytać czy macie może jakieś sprawdzone (i ciekawe) ćwiczenia na piłce w ciąży (jeśli tak to prosiłabym o tytuł lub linka, bo znajdę pierwsze lepsze i się zniechęcę, a jednak z polecenia to inaczej).
Też bym się zapisała na basen, ale... Co tu dużo mówić- jestem za bardzo skrępowana w tym momencie w związku z moją sylwetką i przechodzi mi już przez myśl wybranie się do miasta obok na basen na który mało kto stąd jeździ i będzie tam czyściej. I chyba tak zrobię. Ale niestety również nie wiem w jaki sposób zapobiec ewentualnym infekcjom- chyba jeść dużo jogurtów i podmywać się tantum rossa (zewnętrznie).
Mam też pytanie- czy słyszałyście może o jakichkolwiek przeciwwskazaniach do siedzenia na piłce w ciąży, bo ja znam same pozytywy a być może o czymś nie wiem?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpbvkd5r1.png

Odnośnik do komentarza

Gorzka Czekolado co do siedzenie na połkach to nie ma żadnych przeciwskazań. Na szkołach rodzenia nawet pokazują ćwiczenia na piłkach i bardzo je polecają.

Mamalina dzisiaj mam wizytę u lekarza to napewno cyknie jakieś zdjęcie to wstawię :) a jak mi się uda to za chwileczkę wstawię filmik 4d mojego Synka z 15 tyg 5 dnia ciąży :)

A tak pozatym to dzisiaj mnie strach ogarnął bo wstałam z łóżka i poczułam, że coś mi poleciało. No i poszłam do łazienki a tam taka wydzielina niby pomarańczowa, niby żółta. Takie nie wiadomo co... Boję się że kolejne plamienie się zaczęło. Mam odklejoną troszeczkę kosmówkę i boję się że coś znowu się odkleja... :( o 17.30 mam wizytę i się dowiem.

poniżej zdjęcie z 12 tyg 2 dnia

monthly_2015_01/czerwcowe-fasolki_23419.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3qzk9fgf5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Konstancjo, Gorzka Czekolado po basenie polecam Iladian intima. Moja gin bardzo polecala.
Co to skrepowania figura to pomyslcie, ze teraz jestescie najpiekniesze, bo nosicie nowe Zycie;)

Jesli chodzi o cwiczenia na pilce w ciazy, to ja polecam umowic sie na jedne zajecia dla ciezarnych lub na konsultacje z rehabilitantem. Pokaze cwiczenia odpowiednie do zaawansowania ciazy i ewentualnych ograniczen.
Ja mialam sobie chodzic na kameralny pilates (gr3os) ale okazalo sie ze trzeba ograniczyc cwiczenia. Moze na nastepnej wizycie lekarkami pozwoli.

Odnośnik do komentarza

monis, ja na początku brałam sam kwas foliowy, a teraz od jakiegoś miesiąca biorę pregnę plus i tam też jest m.in. kwas foliowy. Wydaje mi się, że powinno się go przyjmować do końca ciąży, w każdym razie na pewno nie zaszkodzi. Jutro z ciekawości spytam się mojej ginki.
malutka, też mi się marzy sesja brzuszkowa, ale jeszcze nie dowiadywałam się ile taka przyjemność u mnie kosztuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hxkf7rcsp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/t9qo5a8sqo5bf8q1.png

Odnośnik do komentarza

Hej czerwcóweczki,
u mnie niewielka poprawa :( w nocy znowu raz nie mogłam się załatwić, a w ciągu dnia odczuwałam delikatne kłucie podczas siusiania, ogólnie czuję się podziębiona, więc jutro chyba wybiorę się do internisty...:(
Teraz trochę pobolewa mnie dół brzucha, troszkę czasem ból kłuty, innym razem jakby troszkę jajniki...sama nie wiem, nie potrafię sprecyzować :( mam też delikatny bardzo delikatny kaszel od czasu do czasu i w czasie kasłania boli mnie sam dół brzucha :( nie wiem co się dzieję i zaczynam się mocno martwić :(((. Cały czas biorę luteinę, od dzisiaj zaczęłam brać 2x dziennie, przez ostatni tydzień brałam po 1 bo gin powiedziała bym wybrała i odstawiła, ale mam wrażenie, że chyba lepiej jak będę ją brała jak dawniej...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73c8c0dfkw.png

Odnośnik do komentarza

Ja sesji z brzuszkiem nie muszę robić, prawie co tydzień mam robione zdjęcia :) ale tak sobie pomyślałam, że jak już będzie taki większy brzuszek (koło 7 miesiąca) to wtedy trzeba będzie się odstroić jak stróż w Boże Ciało i zrobić sobie kilka fotek :)

U mnie Dzidziuś coraz bardziej dokazuje. Co ciekawe, budzą mnie w nocy kopniaki, w ciągu dnia to nie wspomnę. Dzisiaj rano wydawało mi się, że mąż położył mi rękę na brzuchu i stąd takie uczucie jakby ktoś głaskał po całym brzuchu. A co się okazało? To właśnie Maleństwo po całym brzuchu mi spacerowało. Kopało bardzo mocno a potem czkawki chyba dostało. Piruety takie, że już spać nie mogłam :) I tak prawie cały dzień.

Co do piłki to jak macie jakiś namiar na promocje albo ćwiczenia- dajcie znać, z chęcią dołączę w ćwiczeniach :)

Ja dzisiaj oglądałam wózki na allegro. Są tak cudne, że nie można wzroku oderwać. Jeden strasznie mi się spodobał, ale nie wiem, czy aukcja jest aktywna. Muszę sprawdzić jutro czy się znów pojawi.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...