Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

19, ch
Czesc!
Gratuluję Kati i Czerwcowemu Bablowi zdrowych dzieciaczkow, to swietnie, ze u Was wszystko pomyslnie!

Aniuradziu, wspaniale, ze tata juz wypisany, mam nadzieje, ze dostal odpowiednie leki, ktore zabezpiecza go na przyszlosc!

Mooniak, siostra czym predzej niech zglosi sie do lekarza, raz, ze preparaty zelaza sa na recepte, dwa trzeba znalezc przyczyne takiej niedokrwistosci. Nie ma zartow przy takiej hemoglobinie, domowe sposoby co najwyzej moga wspomoc leczenie, polecam sok z buraka. I koniecznie wizyta u ginekologa, u mlodych kobiet obfite miesiaczki sa czesta przyczyna takich problemow i wiaza sie z roznego rodzaju polipami, miesniakami macicy itp

Agusia, porodowke na borowskiej zwiedzalas, prawda? Skad wiedzialas, ze jest taka mozliwosc? Nam dopiero wczoraj oddzialowa na sr powiedziala, ze raz w tyg oprowadza ludzi z miasta i jeszcze te pieczatki... troche to dla mnie absurdalne...

A ja sie chyba czyms podtrulam, od kilku godzin mecza mnie problemy jelitowe, umieram :/ no chyba, ze to przedporodowy zwiastun... dzis koncze 37 tydz, wiec wlasciwie moge rodzic, szkoda tylko, bo jutro mamy isc na slub kolezanki... no ale zobaczymy :) maluch dwa dni temu wazyl 2840g, taki w sam raz :)

Odnośnik do komentarza

24 ch
Witam; )
dzisiaj pogoda dopisała więc zabrałam się za odkurzanie wózka; ) Ból nie ustępuje, oj ciężka ta końcówka, od 2 dni siara leci; )
Aniu mogłabyś napisać jakie papiery zalatwialas i skąd? Może też ogarne wszystko przed porodem; )
Adaszelki jak to mówią trzeba się uczyć siebie nawzajem; ) współczuję zatoru, wiem jaki to ból, u mnie niestety skończyło się tabletkami.
Kati dobrze ze masz pokarm, oby było go jak najwięcej!

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza

Tetide spróbuj znaleźć dobre strony Twojej Teściowej. Za kilka miesięcy, kiedy naprawdę będziesz chciała zostawić maluszka komuś pod opieką to będziesz mieć najlepszą opiekunkę na świecie :) Zawsze gotową :) A teraz niestety musi kobieta zrozumieć Twoje obawy i to, że chcesz mieć dziecko tylko dla siebie i męża. Każdy musi to uszanować. Moja teściowa też szalała i tylko dzwoniła i szukała pretekstu do przyjścia do nas. A to zupka, a to zakupki dla dziecka... A to chciała mi posprzątać abym się wyspała...Nie miałam ochoty i nigdy się nie złamałam. Grzecznie odmawiałam. Tez tak rób, do niczego się nie zmuszaj nigdy. One to robią bo naprawdę chcą dobrze ale to nie znaczy, że mamy obowiązek ulegać. To minie na szczęście u Twojej też :) Ale co się człowiek podenerwuje...

Dziś urodziny mojego Męża. Pomysłów mam wiele ale siły brak.... Chyba będzie się musiał nacieszyć moją przeogromną ochotą przytulania i wycałowania :) Nie dam rady nic upiec ani wyruszyc na zakupy prezentowe. Mam zupełny brak energii. Gdybym miała dziś urodzić to bym na to siły nie miała... Więc zarządzam dzień lenia. Kto mi podeśle truskawki ? :D

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Ado, do konca ciazy juz zostaja nam slodkosci;) chociaz moj wiercipietek przy tej ilosci wod to tak szaleje... Na ostatnim ktg bylo to tak sylchac zagluszal tetno, ktore na szczecie sie pisalo:D Polozne na szczescie mi wyjasnily ze woda daje takie wzmocnienia. Niby powinnam sie tego domyslic, a mimo wszystko nie wpadlam na to sama;)
La mariposa, tate obstawili jakimis nowymi lekami(nie kojarze nazw, jak mi czytal). Martwi mnie tylko anemia w wynikach u niego z niskim hgb, hct i mchc. Co dziewne wpisali mu hipercholesterolemie a wyniki ma w normie w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Justi90 z US jako małżeństwo wypełniliśmy wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach za 2013r, odrazu pani nam wydała zaświadczenia ważne 30dni, skoczyłam do księgowego bo musiałam za działalność gospodarczą wyliczyć jaki dochód otrzymałam w 2014, z zusu dokument Z-3b w związku z urlopem macierzyńskim. Teraz tylko muszę popisać oświadczenia ( o uzyskanym dochodzie z działalności 2014, o tym że becikowe nie było brane przez współmałżonka, że małżonek nie korzystał i nie bedzie korzystał z urlopu tacierzyńskiego i wychowawczego tylko ja) i wnioski urlopowe i będę gotowa :) Potem tylko wstawie daty i cacy.
Te papiery do Zusu i do becikowego są rozpisane na stronach tych urzedów no i jest tego trochę ;/ będziemy z teczkami dokumentów potem latać i ćwiczyć cierpliwość w kolejkach :D

Odnośnik do komentarza

26 ch

Hej dziewczyny !
Narobilyscie mi ochotę na truskawki i mama za godzinę mi przywiezie. A teraz pije kompot z rabarbaru. Właśnie ostatnie rzeczy dla małego wypralam, wyprasuje i będę gotowa :-)

Adaszelki czekały na zdjęcia Waszego szczęścia !!

Dziewczyny rozpakowane życzę Wam aby mleko płynęło strumieniami i aby maluszki nie miały kolek i innych przykrych dolegliwości.
A dla nas nierozpakowanych aby przykre dolegliwości trzeciego trymestru były łaskawe.

Odnośnik do komentarza

aniaradzia duzo zdrówka dla Rodziców. Ty też się oszczędzaj bo znając Ciebie bedziesz się chciała nimi teraz opiekować.

U mnie znowu skórcze, ale strasznie nieregularne. Mam za to tyle wydzieliny, że czuję się jak ślimak... Muszę się czymś zająć, dzień lenia mnie nudzi i zaczynam mieć głupie myśli.

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

19 ch

aniaradzia no u nas niby też wyjazdowe. Ale nie wiem jak to będzie z Małym bo jak będziemy chcieli potańczyć to co z nim zrobić? Zostawić go w wózku na sali weselnej? Jak Ty to rozwiążesz?

~MegiVg a ile ważyłaś przed ciążą i jaki masz wzrost? Bo ja przy wzroście 170 cm ważyłam 48 kg. A teraz ważę 69,5 :)

mooniak ja jadłam codziennie dwa jajka i nie mam anemii. Nie wiem czy to pomogło ale żółtko jaj ma dużo żelaza a poza tym mówią że powinno się w ciąży mieć dietę bogatobiałkową więc jajka nadają się jak znalazł :)

Akola może skóra Ci się rozciąga. W okolicy pępka jest najcieńsza. Smaruj jak najwięcej żeby rozstępy się nie zrobiły

Adaszelki super że u Was wszystko ok :) nie wiem czy w szpitalu o tym Ci wspominali ale pamiętaj o dawaniu przez pierwsze 3 miesiące życia dziecka wit K jeżeli dziecko w większości ssie pierś (przy mleku modyfikowanym nie trzeba bo ono juz zawiera tą witaminę). Wit K podaje się od 8 doby zycia do skończenia 3 miesięcy życia dziecka :) taka informacja w razie w :)

Tetide ja też się stresuję ruchami. Lekarz mi kazał liczyć przez godzinę ruchy i jak nie będzie 4 to przez następną godzinę mam wywoływać ruchy przez potrząsanie brzuchem. No i dzisiaj rano prze godzinę 0 ruchów. No to już się zaczął stres. Przez następne pół godziny też 0 ruchów. A ostatnie pół godziny 16 ruchów :) także juz spokojna jestem :) ale myślałam żeby juz jechać na IP

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3qzk9fgf5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

4ch

Gosia Kluseczka- przed ciążą ważyłam mniej więcej 50 kg (zależy na jakiej wadze :P) mam 163.

Byłam dzisiaj w szpitalu w którym mam zamiar rodzić i powiedzieli mi że muszę mieć zrobiony posiew GBS którego niestety mój lekarz mi nie zrobił. Z racji tego że nie mam tego wyniku mój dzidziuś będzie musiał brać antybiotyk martwię się czy mu to nie zaszkodzi :P termin mam na 4go czerwca myślicie że jak się spręże to uda mi się jeszcze zrobić to badanie? :P

Odnośnik do komentarza

Gosiu, malemu mam zamiar dac sluchawki wyciszajace na uszy i trzymac go w chuscie, wiec i tanczyc razem z nim;) a jak juz Danusia bedzie zmeczona to zabrac deojke do pokoju i zasnac z nimi. Az tak bardzo na hucznej zabawie mi nie zalezy;)

Mooniak ja polecam wit w atomizerze (cos ala tantumverde)z aplikacja nie ma problemu i kazda wit osobno. Wtedy nie ma problemu bo aplikacja jest szybciutka, a czasami brzuszki maluszkow zle reaguja na wit d lub wit k i wtedy trudno jak sie ma mix obu witamin.

Odnośnik do komentarza

La mariposa o zwiedzaniu porodówki i pieczątkach dowiedziałam się przypadkiem. W niedzielę był festyn na Wyspie Słodowej i tam reklamowała się szkoła rodzenia. Właśnie położna była ze szpitala na Borowskiej. Pieczątkę mam, ale w sumie chyba uderzymy na Brochów. Wszyscy znajomi, którzy tam rodzili polecali. Też dają znieczulenie przez całą dobę. Nie wiem czy mi to będzie potrzebne, ale chcę mieć taką możliwość. Tam są chyba 3 sale do porodów rodzinnych i 10 stanowisk zwykłych, więc raczej mnie nie odeślą w razie w. Jeszcze nie sprawdzałam czy można tam podjechać i popytać, ale w sumie kto mi zabroni:) I tak musimy zbadać trasę.
MegiVg ja na wyniki GBS czekałam od czwartku do niedzieli. (Mogłam sprawdzić na stronie).
Mi ginekolog mówił, że ja będę musiała przyjmować antybiotyk, a czy dziecko to nie wie, bo to sprawa pediatrów.
GosiuKluseczko, szwagier i jego żona brali ślub , gdy ich coreczka miala 5 m - cy, więc wynajęli opiekunkę. Jeśli będzie więcej dzieci, to może z ich rodzicami ustalcie sobie godzinne dyżury i się zmieniajcie.

Odnośnik do komentarza

Diano, a Ty narobiłaś mi ochoty na rabarbar. Może też jakiś sorbecik rabarbarowy...to jutro chyba zrobię :)
A wczoraj Martyna mi zrobiła ochotę na młodą gotowaną kapustę, miałam kupić dziś i zapomniałam.

Gosiu, ja też potrząsam brzuchem, ale teraz najadłam się młodej kiszonej kapusty i On chyba też lubi :) A muszę powiedzieć, że albo tak dobrej jeszcze w życiu nie jadłam, albo tak mi się chciało. Muszę to jutro powtórzyć, bo 40 dkg szybko się dziś skończyło :)

Aniu a co to za operację mama miała, od razu na obydwoje oczu?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Agusia30 i Aniaradzia dziękuję za informację. No ja mam nadzieję że jednak się nie rozsypię i zdążę zrobić ten posiew. Bo ogólnie wolałabym uniknąć antybiotyków które jednak niszczą całą florę bakteryjną tą dobrą również. Szkoda że mój lekarz zapomniał mi powiedzieć o takim badaniu ja jako pierworódka po prostu nie wiedziałam o czymś takim :/

Odnośnik do komentarza

Co do dzieci na ślubie to u mnie było odwrotnie 0 wszyscy byli proszeni z dziećmi a skończyło się na tym że z 12 małych dzieci było aż 6 bo rodzice sami zrezygnowali z udziału dzieci aż byli oburzeni (co niektórzy) że jak to z dziećmi? Nawet uszykowałam kartki, kolorowanki kredki dla najmłodszych to skończyło się na tym że zostałam z kartkami i kolorowankami nawet nie tkniętymi - bo rodzice stwierdzili że to przesada

http://fajnamama.pl/suwaczki/1ow6m3e.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/vfajssf.png

Odnośnik do komentarza

A mnie dzis doktor zagiela smsem ze jednak jutro powtorka prob watrobowych i kwasow zolciowych. A na dodatek codzienne ktg. Ehhh oczywiscie wszystko prywatnie. Na nfz tylko w szpitalu a tego wolalabym uniknac.
Jakby co jutro moge sie klasc bo mama ma miec wypis;)
Ado zdejmowali jej katarakte z lewego oka. Ale na razie oba oczy ma pozaklejane. Nie wiem dlaczego, no ale dowiem sie jutro jak juz bedzie w domu. Na szczescie taty nie musze pilnowac bo sasiadki sie nim troskliwie zajmuja;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...