Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze tez nienawidze po prostu jak ktos pali a potem podchodzi z tym ryjem do mojego dziecka i caluje... A pozniej dziecko jak popielniczka smierdzi... O jebane, zabilabym najchetniej chwilami... I irytuje mnie moja siostra i jej zachowanie w tej ciazy, bardzo slabo dba o siebie moim zdaniem... A potem w razie czego do calego swiata bedzie miala pretensje... Nie wiem, ja jakos inaczej to wszystko przezywalam mimo iz dziecko nie bylo az tak wyczekiwane jak u nich...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Marti, zielooona - ja tez nie miałam niczego złego na myśli. Pisałam to z myślą o dziewczynach, które się męczą. A bliskość z dzieckiem to niesamowita sprawa i rozumiem, że przy kp jest to więź wyjątkowa i nie ma drugiej takiej. Mi pozostaje patrzeć synkowi w oczy jak je z butelki. A teraz na mnie śpi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09kw2inl59m.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8jir8ytx9.png

Odnośnik do komentarza

jak jest gorąco to bez skarpet, zeby się Niunia schładzała (podobno gołe stopy ochładzają ) :D
Zauwazylam ze te gole stopy sie w ogole bardzo spodobaly i sciaga skarpety jak szalona :D

A ja mam pytanie o butelki. Ja KP ale czasem daje malej troche piciu w te upaly bo jak cycka samego dostaje to sie zapycha i ma wzdecia i zaparcia.. i mam problem bo mam Natural z Aventu ale z niego leci i sika tak mocno ze sie mi mała krztusi. Macie wyprobowane jakies o wolnym przeplywie ktore naprawde maja wolny przeplyw?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Co do wózków i ich wnoszenia. Ja mieszkam na 4 piętrze bez windy i nawet nie ma opcji, żebym gondolę wnosiła. Ale dziś lub jutro jak będę szła na spacer zrobię zdjęcie jakie rozwiązanie wymyślił sąsiad. Też mają małe dziecko. Przywiercił do ściany rurkę, do której za pomocą zapięcia do roweru przypina wózek. Oczywiście my się też do tego przypinamy :) co prawda dla chcącego nic trudnego, wiec jak złodziej się uprze to wózek ukradnie, ale póki co żaden z trzech wózków nie zginął :)

Odnośnik do komentarza

Witam Was kochane majóweczki :-) ale mnie tu dawno nie było, niestety nie jestem w stanie nadrobić wszystkich stron :-( u nas dobrze, mały na początku spadł dużo z wagi bo leniuch zasypiał przy piersi i się nie najadał, za nic w świecie nie szło go obudzić, przez miesiąc odciagałam pokarm i dawałam mu przez butlę. Niestety teraz pokarm zanikł i musieliśmy przejść na mm.. troszkę mam wyrzuty sumienia że nie mogę go karmić cycem :-( a jak jest u Was? Miło znów tu wrócić-mając już szkraba tak wyczekanego w łóżeczku obok :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpx9lef11.png

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj po szczepieniu wybraliśmy 6w1.
Na takie upały to bez skarpetek ja najchętniej wogóle bym nie zakładała skarpetek bo bardzo mi się podobają takie małe stópki .
Co do butelek i smoczkow to my mamy avent natural do mleka zakładam smoczek 2 a do wody 1i zdarza się czasami że mała się zakrztusi .

Odnośnik do komentarza

Nas jutro czeka szczepienie aż się boję. . Będę płakać razem z małym chyba :-( powiedzcie mi mamusie do której spacerujecie z maluchami po polku? I jak u Was z kosmetykami? Nam po urodzeniu po nivei wyszło uczulenie. Ale teraz po oliwce bambino też widzę krostki na brzuszku. Czym smarujecie malucha po kąpieli?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpx9lef11.png

Odnośnik do komentarza

~zielooona
super to napisałaś!! A te uśmiechy w trakcie jedzenia :D
na początku zawsze leci wodniste mleko (do picia), później to właściwe (ze skł odżywczymi) a na końcu tłuste (robiące uczycie pełności). I tak jest jak matka trzyma pełnowartościową dietę. Przy diecie opartej na suchym chlebie i wodzie mleko może być 'gorszej' jakości ;) dlatego ja jem normalnie wszystko i obie zadowolone jesteśmy :D
--
Ale mm to nie jest jakieś ZŁO! Jak dzieć niedojedzony, a mama przemęczona - jak najbardziej podać butlę! Cyc odpocznie i doprodukuje, dzieciątko pośpi, mama dychnie :D Ja nie dokarmiam, ale jakby Mała miała chodzić z pustym brzuszkiem to podałabym mm :)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dorotka od cyca (mama wege ale chyba schabowe tam lecą!) ma buzię jak pyza, ale nóżki tak szczuplutkie, że nawet najmniejsze skarpetki spadają same :D więc z reguły gołe stópki ma. W te upały leży w samej pieluszce (a często i bez niej), ewent okrywam ją tetrą :D

Ja do kąpieli dodaje trochę oleju kokosowego i nic więcej. Pachnie tak, że bym chrupała :D skóra milusia i SUPER nawilżona! Nie mamy problemu z ciemiączkiem i odparzeniami :D
--
A! I zaczęłam Ją kąpać jak w tym filmie co kiedyś wklejałam link (bo nam płakała) i wyobraźcie sobie, że teraz ZASYPIA w trakcie kąpieli :D :D a jaka zrelaksowana mega jest (może dlatego nie trzeba jej kokonować na noc ;] )

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Wiem ze kp jest wspaniale i trudne bardzo na początku ale dla mnie pierwsze dwa tygodnie życia Karoliny były masakra, nie zycze nikomu. Myslalam ze jest chora ze ma cukrzyce bo pachniała acetonem (przy cukrzycy i głodzie spalają sie bialka), niknela w oczach, miala sine pod oczkami i mimo ze przez 5h ciagnela cyca ro dalej plakala. Dla mnie decyzja o mm byla przymusem ale jednocześnie najlepszym co moglam zrobic i nie zaluje. Brakuje mi bliskości o ktorej piszecie i uczucia ze jestem niezastapiona ale z drugiej strony wiem ze moja Mała bardzo mnie kocha i nawet jak jej ktos inny daje jesc to za mna wodzi wzrokiem:) takie mamy czasy ze nacisk na kp moze wywolac depresje i trzeba samemu wiedziec co jest najlepsze dla naszych maluchów, znaleźć jakis zloty srodek i nie dac sie zwariowac. Ja podziwiam mamy kp ze wam sie udalo i wam zazdroszczę i zycze wytrwalosci

Odnośnik do komentarza

Mama mi sie dala wyspać i śpią razem w innym pokoju i mi sie ba sentymenty wzielo..:)
ja niczym w te upaly nie smaruje tylko oilatum do kąpieli daje i w dzien jak jest przepocona to ja przeciwram wacikiem z woda i odrobina emulsji żeby jej nie wysuszac. Ubieram tylko w body z krotkim rękawem a do spania przykrywam pieluszka choc chyba jej cos brakowalo bo mama zawinela ja w kocyk minky u spi 1,5h juz;)

Odnośnik do komentarza

Kapie w Oilatum, dwa razy dziennie teraz,niczym nie smaruje, nawet pupke tylko na noc i czesciej zmieniam pampersa.

Tesciowa dzis kolezanke zawolala,zeby dziecko Maje zobaczyla, ale na szczescie byla to jakas mloda laska i jedynie spojrzala i zyczyla zdrowka ;) tesciowa posrana i tyle jej zostanie. Ja sie przyznalam mezowi, ze czuje sie niegotowa,aby dawac komukolwiek Maje na rece i on to rozumie. Dlatego babcie i dziadkowie poczekaja. I nie interesuje mnie,ze ktos powie, ze jestem zaborcza itd, to moje swiete prawo,bo to ja nosilam ja pod sercem 9 miesiecy i tak samo jestem przywiazania do niej,jak ona do mnie. Moze zle robie wg niektorych, ale ja tak czuje. Kolezanki bede powoli zapraszac i nie ma szans, ze dam ponosic. Tylko ja i maz. Jedynymi osobami,ktorym bym dala na rece sa moi trzej bracia,a mam czterech.

Ubralam Majce pieluszke Dady Premium i kiedy jej zmienialam,to byla cala mokra. Nie mam.tego w Pampersach,a zmieniam co maks 2h pieluszke. Nawet najbardziej napompowany Pampers nie byl tak mokry jak ta pielucha. Takze odpada zmiana. Wyprobuje jedynie te zielone jeszcze.

Maja ma podwyzszona bilirubine. Mam nadzieje, ze nie jest to jednak bardzo wysoki poziom. Jutro wizyta i dowiemy sie,co i jak. Pewnie jakies leki dostanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Dobra Wrozko jak dlugo nie jesz miesa i dlaczego? Przepraszam za pytanie, ale ciekawosc mnie zżera... Jesli nie chcesz to nie musisz odpowiadac...
My tez kapiemy sie w Oilatum i ciemieniuchy nie mamy, skora piekna, zadnych innych kosmetykow nie uzywamy, tylko bepanthen smaruje teraz jak wychodzimy z domu na ten upał... I mialam od 3 miesiaca zaczac uzywac ewentalnie jakichs kosmetykow nawilzajacych, ale jak narazie jednak nie widze potrzeby...
Marti u mnie ten sam problem byl z pieluszkami Dada...
Po drugim dniu testowania Pampers Premium Care stwierdzam iz bez sensu jest placenie za nie wiecej bo chlonnosc ta sama co zielonych a roznia sie tylko paskiem kontrolnym i po nich zostaja czasami na tylku kawalki wkladu chlonnego a w zielonych tego nie ma, pasek tez wedlug mnie nie jest jakims super gadzetem, pod grubszym czy ciemniejszym ubrankiem i tak go nie widac i trzeba rozpiac np body, zeby sprawdzic...
Leila ja mniej wiecej wiem kiedy mala moze byc glodna bo zwykle je co 3 h wiec jesli zbliza sie pora karmienia to najpierw pcha rece do buzi a jak sie nie domysle, ze to nie z ciekawosci tylko z glodu to zaczyna plakac i stad wiem:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

otulinka
DobraWrozko jakbyś miała ten link z filmem pod ręką to możesz wkleić :) dawno mnie tu nie było :) a jak tam u Was problem z cieminiuchą? bo my mamy okropną.. już na szczęście trochę schodzi..

chodzi o filmik:


nie mamy w ogóle problemu z ciemieniuchą czy suchą skórą. A Dorotka leżała 3 dni pod lampami i po tym płatami jej schodziła -teraz nic.
Dominika na razie Ćwok 'płacze' z Małą. Gorzej zacznie na zmianę ;)
A zwierzątek nie jem już 17lat (i żyje :D ) z powodów poglądowo- ekologiczno- etycznych ;) Dominika -skąd taka poprawność ;)
Miałam już wcześniej pisać - Marti super z tymi wakacjami macie :) My co roku autem inny kraj zaliczamy. Ostatnie lata były na pojugosławiańskich krajach, teraz miała byc Rumunia a nie będzie :( W ogóle wakacji w tym roku nie będzie :/

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Co do kp uwielbiam to robic i mega się cieszę, że dajemy rade tylko na cycku (wode próbowałam podać, ale wypluwa wszystko...)
Mieszkam na 1 piętrze i jak idę sama na spacer to najpierw znoszę wózek, a później Królewicza :) a jak wracam to oczywiście najpierw Królewicza a później wracam po wózek ;)
Ja używam w dzień pieluch dady a w noc pampersa zielonego i jestem zadowolona (dady po prostu częściej zmieniam i jest ok)
Jak wychodzimy na spacerek smaruje malutkiego kremem z filtrem 50, a tak to niczym (oprócz kremu do pupy)
Zaczyna nam się ciemieniucha więc kilka razy dziennie najpierw zwilżam główkę małego wacikiem nasączonym wodą, potem oliwka i wyczesuję, a pół godziny przed kąpielą smaruje główkę emolium (zmiękczający żel na ciemieniuchę)

Kochamy Cię, Kacperku :*
http://s10.suwaczek.com/201505281662.png
http://www.suwaczki.com/tickers/74dij44jxz6vzefb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...