Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dominika spytaj sie go po prostu czy chcialby spędzić czas,z Lenka sam, zajac sie nią sam i idz na zakupy:) daj im na początek pól h czy godzinę a zawsze moze zadzwonic jak będzie cię potrzebowal:) u nas maz kapie a ja w tym czasie moge isc sie umyć na spokojnie, poprasowac itp. Zwykle ja Mala karmie przed spaniem ale jak widzę ze D ma czas to sie go pytam czy nie ma ochoty jej nakarmić i polozyc spac bo wiem jakie to cudowne uczucie:) Wiez ojca z corka jest wspaniala tylko trzeba dac im szanse, my mamy cale dnie żeby sie uczyc maluchów a oni tylko 2-3 h codziennie. Sprobuj Dominika, bedziecie szczęśliwsi a Ty bwdziesz miala wiecej czasu dla siebie. Ja jestem przeszczęśliwa jak moge w sobotę posprzątać bez biegania po domu bo Karola placze.
Apropo Karoli to wlasnie zjadla i sie smieje..i ani myśli spac!

Odnośnik do komentarza

My też nie śpimy. Od h próbujemy usnac :/
Odnośnie facetów to uważam jak Dominika że rączki mają i wiele rzeczy mogą sami zrobić. Chyba że któraś lubi uslugiwac facetowi to wtedy inna sprawa. Ja też się na mojego wkurzam że wymyśla swoje metody uspokajania. A wygląda to tak że daje mu małą nakarmiona i przrbrana i już przysypia tylko trzeba ją trochę pobujac i zasnie. A on idzie na łatwiznę i kładzie ją obok i sobie czyta zamiast się nią zająć. Ona się wkurza (bo przyzwyczaiłam ją do noszenia) zaczyna płakać. On postanawia to przeczekać i jak już jest ryk że się nie da wytrzymać to ją odkłada do łóżeczka i mówi że on się do tego nie nadaje a mała musi sama się uspokoić. Mi głowa pęka i nie mam sił na krzyki wiec sama ją biorę tulę i kładę spać. Ale powiedziałam mu że jak weźmie tydzień wolnego to możemy wdrażać jego metody. Na początek dam mu weekend na wykazanie.
Sorki za przydługi post.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Urwało mi post... chciałam podziękować tym dziewczynom które polecily mi katarek, kupiłam, wypróbowałam i jest wow. Do tego stosujemy jeszcze kropelki nasivin, są bez recepty. Mały przesypia w końcu noc pomimo kataru bo udaje mi się odblokować ten nosek. Chociaż dziś z rana teść i szwagier dziwnie na mnie patrzyli, pewnie chodziło im o włączanie odkurzacza o 2 w nocy, ale mnie to nie obchodzi, ważne żeby Bartuś był szczęśliwy i szybko mu ten katar przeszedł, a dzięki wam ja sobie pluc przy tym nie wypluje. dobrze ze jesteście

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

A najgorsze jest to halasowanie i budzenie małej. Albo jak ma ją uspic a on zaczyna zabawy i ja rozbudza. W efekcie po godzinie jest marudna i mąż wola że mam ją nakarmić bo pewnie głodna a to jeszcze nie czas.
Na szczęście mąż zajmuje się kuchnią i zakupami. Codziennie mi gotuje, robi zakupy i ogarnia dom (nie tak jak ja ale zawsze coś). Myślę że tatusiowie sprawdza się świetnie później jak dzieci będą więcej kumać. Tak więc cierpliwości :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

A co do wdrażania metod wychowawczych to mój D wczoraj się uparł ze małego nauczy smoka, ja mówię że on tego nie chce a on swoje z pół godziny go męczył nie mogłam słuchać tego płaczu. Co prawda mały zassal kilka razy ale potem jak wypadł jeszcze bardziej się denerwowal i płakał, w końcu D stwierdził że to początek i jutro go będzie dalej uczył a teraz (21godz) musi iść spać przed pracą, bo chodzi na nocki codziennie, od 00 do 8 , oddał mi małego żebym mu dała pierś i go uspila. Macie może jakiś sposób żeby mojego małego przekonać do smoczka?

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hanka, moja też nie chciała smoka. Do teraz nie chce butelki wziąć. Ze smokiem się udało ale sama nie wiem jak. Trzeba było przytrzymać aż zassala i już. Ale to przytrzymanie to tylko kilka kilkanaście sekund. Jak wyplula to znów. Ale trzeba wyczuć trochę moment bo nie zawsze chce. Jak już jest histeria to raczej nie weźmie. A jak podaję smoka to tak jak pierś czyli dotykam warg najpierw.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Halinka24 wydaje mi sie, ze jezeli dziecko nie chce smoka to trzeba odczekac i jeszcze raz sprobowac za jakis czas, no ale w sumie moze jak codziennie bedziecie mu dawac to sie przyzwyczai, a czemu na sile chcecie do smoka przyzwyczaic? Ja bym sie cieszyla na Waszym miejscu, ze nie chce, chyba, ze cos ominelam i musicie z jakichs wzgledow...
Odnosnie facetow to na poczatku u nas bylo naprawde super, M zostawal z mala i swietnie sobie radzil ale musze to jak najszybciej przywrocic bo nam sie rodzina rozpadnie a tego bym nie chciala bo bylo juz tak fajnie... Zobaczymy co sie da zrobic...
A u nas pobudka o 3:20, potem proby zasniecia do 4 i wiercenie sie przez sen do 5 i dopiero potem glebszy sen, oczko z rana zalepione mimo zakraplania, masowania i przecierania 5 razy dziennie wiec podejrzewam, ze bedzie trzeba wykupic te recepte...
Marti nie wiem czy akurat ten sam artykul czytalysmy, ale ja wczoraj wyczytalam, ze nie powinno sie stosowac zadnej diety do pol roku po porodzie, poniewaz organizm i tak na nia nie zareaguje bo on musi najpierw wrocic do formy i mozna ewentualnie sie troche wiecej ruszac, ale bez zadnej diety bo musimy dostarczyc teraz skladnikow odzywczych potrzebnych do regeneracji... Nie wiem ile w tym prawdy, ale po 5 dniach diety i do tego troche wiecej ruchu u mnie waga ani drgnela wiec jak ja mam miec motywacje jak nic nie dziala?! Nie wytrzymam ze soba... Jestem tym mega wku*wiona...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Z tym smokiem to moze sprobuj go swoim mlekiem posmarować.
facetow warto włączać w opieke nad dzieckiem szczególnie jak sie jest we 3 w domu bo ja bym sie chyba źle czula jakby to maz spedzal z mala cale dnie a mi nie pozwalal jej dotknąć tylko liczyl ze posprzątam, ugotuje i zrobie zakupy. Niech tez sie czuja potrzebni:) Ja mojemu bardzo jestem wdzięczna ze jest jaki jest, codziennie mi śniadanie w pokoju zpstawia zebym glodna do 12 nie chodzila. A Karolcia dalej spi chociaz znowu sie budzi 2x na jedzenie w nocy, 1,5 i 8. A mi cos kregoslup siada,mimo ze malej duzo nie nosze, codziennie rano mam dlonie zdretwiale:/

Odnośnik do komentarza

Hanka, ja mam maltan i jest ok. Ktoś kiedyś polecał też mleko z piersi, podobno jest najlepsze i za free ;)
A co do ropiejacego oczka to nam po 3 dniach pomogły okłady z rumianku i masaż kanalika. Wiem, że rumianku już nie polecają bo może uczulac, ale posluchalam mojej mamy, która naszą trójkę odchowala i czasem stare metody są najlepsze. Tylko nie wiem co bardziej pomogło-oklady czy masaż. A ropa też już ciekła synowi po buzi, tyle tego było

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71384.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
U nas nocka minęła nawet spokoju. Mała zasnęła o 22 spala do 2.30 później 5.40 i 9 :) Oczywiście rano podchodz do łóżeczka a Anelka śpi na brzuszku! A Sama przewróciła sie . Masakra.
Rano była kupka, na szczęście :) Nawet bez prezenia i stekania w sumie nie wiedziałam kiedy ja zrobiła :)
Kurcze dziewczyny trzymajcie kciuki bo dzwonił mechanik ze jest kupiec na to nasze nieszczesne auto. Mam nadzieje ze się uda je sprzedać.
Te 11 miesięcy bez @ były takie piękne. To drugi dzień a juz mam dosyc :/
Dominika mam to samo co ty... Ze ja wiem najlepiej wszystko o moim dziecku a maz nie. Mimo ze pracuje tylko do 13 i jest cały czas z nami w domu w weekendy tez i zajmuje sie mala. Eh trzeba z tym skończyć bo naprawdę przez to tylko nie potrzebne kłótnie.:/

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Nie o to chodzi ze na siłę chcemy nauczyć ale bardzo by nam to ułatwiło życie, tzn mi bo kl i są dni ze mały non stop wisi na cycu tylko po to żeby wisiec a ja nie mam kiedy do kibelka nawet skoczyć, mieszkam z D, jego tata i bratem, czyli nie mam nikogo do pomocy bo tamci się boją małego dotknąć, jeszcze go na rękach nie mieli a mały ma już miesiąc i tydzień, a ja muszę sobie ugotować i uprasowac, więc czasem jest taki dzień ze nie mam co zjeść bo mały ma podejrzenie skazy bialkowej i ostra dietę muszę trzymać a D stara się pomagać ale z pracy przychodzi po 8 idzie spać do 13stej albo do 15stej a potem od 21 znów przed pracą spi, a poza pozatym nawet jakby chciał to cycka mu nie da

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Monika1111

Cześć wszystkim. Jestem a raczej będę lipcowa mamusia. Mam do was pytanie. Odebrałam wczoraj wynik na Gbs i wyszedł pozytywny. Dodatkowo w uwagach jest napisane że, posiew wrażliwy na wszelkie antybiotyki. Czy któraś z was miała podobne wyniki? I jak to wyglądało przy porodzie? Nie ukrywam, że zestresowaly mnie te wyniki. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Karinka ja tez mam dosyc @, u mnie 3 dzien, ale 3 dni najpierw sie rozkrecala... Wlasnie tylko niepotrzebne klotnie sa przez ta nasza przemadrzalosc... Moj kot coraz bardziej ciagnie do malej, dzis ja noskiem pukal w glowke i lapka ja lapal za raczke:-) fajnie to wygladalo, chyba sie zakumpluja:-) Oby Wam sie szybko znalazl kupiec na to auto, znam ten bol jak sie wszystko zaczyna sypac... U nas tak bylo z poprzednim autem, ciagle cos sie psulo...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Halinka rozumiem, no to moze probujcie... A moze jakis inny smoczek sprobujcie bo moze akurat ten mu nie odpowiada... U mnie np smoczek rzadko dziala, ale czasami udaje sie ja uspokoic nim, ale zwykle jeszcze bardziej sie denerwuje jak jej wypada... Dopoki sie jej pomaga w miare go trzymac w buzi to jest ok, ale jak juz wypadnie i ta sie jeszcze bardziej zezlosci to juz nie pomaga smoczek no i jak jest glodna to sie bardziej denerwuje przy smoczku bo by chciala, zeby cos z niego polecialo a tam nic nie ma:-) no ale u Was moze bedzie inaczej...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...