Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dominika ciesze sie ze ze twoj nie maz pomaga. Musialam pomylic cie z ktoras dziewczyna ktora narzekala. A z tym wstawaniem to ciezka sprawa dla kazdego a w wieku 50 czy 60 lat zdecydowanie bardziej sie to odczuwa. My mlode I piekne ;-) mamuski regenerujemy sie szybciej ;-)
Co do lzawiacych I ropiejacych oczek. Mojej pierwszej corce ropialo bardzo przez 4 msc. Skonczylo sie kropelkami z antybiotykiem na moja prosbe bo juz sie mala meczyla...nie mogla oczu otworzyc po nocy. Podobno jest to normalne nawet do 12 msc...przynajmniej normalne w Norwegii.

Dobra wrozko ciesze sie ze tobie tez udaje sie z jedzeniem wszystkiego. Ja tez nie oszczedzalam corki w ciazy. "Jadla" ze mna wszystko. Tez staram sie zdrowo odzywiac. Na slodycze nie mam wogole ochoty. Staram sie tez uwazac z nowalijkami bo wiem ze sa ostro 'pedzone'. W no truskawek jeszcze nie ma wiec jak o nich mowicie to az sie slinie ;-)

Zielona wspolczuje bardzo. Nie dobrze ze nie mozesz brac tych lekow. Probowalas pytac farmaceuty czym moglabys zastapic przepisane leki zebys mogla karmic?

http://lb1f.lilypie.com/qZ8Ip2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hgaar6rba.png

Odnośnik do komentarza

Marti latalam z pierwsza corka kilkanascie razy. Pierwszy raz jak miala 11 tyg. Z takim maciupkiem lata sie najlepiej. Przy starcie I ladowaniu musisz wywalic cyc lub dac butle wtedy uszka sie jej nie zatkaja. Nie wiem jakimi liniami planujecie leciec. Tanie linie np ryanair nie pozwala na wniesienie nosidelka wiec cala podroz trzymasz dziecko na kolanach, za to te excluzywne drogie linie na dluzszych trasach maja w przednich rzedach lezaczki specjalne dla maluszkow I miejsce gdzie moga sie pobawic (opcja dla siedzacych dzieci)
My w grudniu wybieramy sie do tesciow...czeka nas 26h podrozy przy czym 18 h w samolocie...uffff bedzie ciezko!

http://lb1f.lilypie.com/qZ8Ip2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hgaar6rba.png

Odnośnik do komentarza

~zielooona
Dobra Wróżka, bolało ale znosnie. Wsadzal mi palec owinięty gaza i wymiatal te szwy... Dbaj tam o nią. Suchość i czystość najwazniejsza ;)

Dziewczyny niewiem co mam robić, z jednej strony nie chce brać tych antybiotyków bo karmienie piersią przeciwskazane ale jak trafie do szpitala to i tak karmić piersią Filipka nie będę :( niewiem co robić, zaufać temu lekarzowi? Wyraźnie pytałam czy mogę karmić a na ulotce takie cuda :(:(

Zielona a może jeszcze skonsultuj to z pediatria. Wiem ze jak np. Zadzwonisz na 999 i poprosisz o połączenie z pediatria to oni mają tam dyżury i pediatria powinien ci pomóc czy możesz przyjmować te leki i karmić. To taki najszybszy sposob na konsultacje lekarska ja chyba ze dwa razy dzwonilam i mi pomogli. Współczuję Ci tego bólu.

Odnośnik do komentarza

Zielona współczuję bólu, byłaś naprawdę dzielna, ja bym spróbowała skonsultować tak jak radzi ma_górka, swoją drogą bardzo dobry sposób na konsultacje, dziękujemy za info oby się nie przydało, ale warto wiedzieć ze jest taka możliwość, to chyba najszybszy sposób na dostanie się do pediatry na NFZ. Ja do gin idę za dwa tygodnie ale już się boję co mi powie, powiem wam ze od miesiąca boję się tam zajrzeć tak konkretnie, jeszcze bardziej boję się poprosić D żeby zajrzał bo się przerazi może, 4szwy zew i w kij wew miałam ale nic mi jeszcze nie wypadło, myje się tylko tam na zew jak pisała zielona, czyli tak jest źle? Mi kazali w szpitalu do podsumowania używać płynu do higieny tego którego używałam. Może nic nie będzie... niech te 2 tyg szybko zleca. ..

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Zielona reż jak dostalam antybiotyk na zapalenie to każdy mówił że można brać przy karmieniu a ją na ulotce wyczytalam że przenika z mlekiem matki i też może powodować na błonie śluzowej plesniawki i coś tam jeszcze... I ją miałam mało pokarmu więc mała odstawilam, niestety ciężko mi się z tym pogodzić do dzisiaj...
Dominika mam do Ciebie pytanie tj od kiedy Waszą mała zaczęła pić po 120ml mm? Bo kurcze nie wiem ile naszej dawać mleczka, chyba też znaczne jej już ciągle po 120 robic

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhu580huip.png

Odnośnik do komentarza

Zielona a jakbyś zadzwoniła do gin/ położnej dopytać? Albo zrób jak dziewczyny radzą (BTW - nie wiedziałam, dzięki :) )

zamotałam Dorotkę i poszłyśmy na spacerek. Czułam się jak urwana z choinki lub jakiegoś freak show! Nie sądziłam że można chustą wzbudzać TAKIE zainteresowanie! Normalnie ludzie stawali z otwartymi buziami :O Też takie zainteresowanie wzbudzacie?

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, czytam Was na bieżąco, ale z odpisywaniem już gorzej, bo to przeważnie nocne karmienia i usypiam :(
Mój mały już w środę skończy 7 tygodni od wagi urodzeniowej 3,5kg przybrał 1,5 kg.
Dietę staram się powoli urozmaicać, ale mam taki sam problem jak większość z Was- słodycze! Jem codziennie tony herbatników, ciastek maślanych, drożdżówek, dzisiaj właśnie pochłonęłam sernik :/
Halinka24 chyba pisałaś o skazie białkowej. U mojego pierwszego syna pediatra stwierdziła, że ma, ale położna mówiła, że lekarze często na wyrost tak stwierdzają. Jest wysypka nie wiadomo z czego to będzie skaza białkowa.
Ja nie wyeliminowałam całkiem białka (bo co bym jadła) i wysypka po jakimś czasie zniknęła :)
Teraz drugiemu synowi wyskoczyła ze dwa tyg temu wysypka, cała buzia, głowa w kropeczkach. Stwierdziłam, że tym razem przedobrzyłam z nabiałem, bo jednego dnia jadłam dużo żółtego sera, białego, topionego. Odstawiłam i po dwóch dniach zaczęła znikać a trzeciego dnia nie było ani jednej kropki. Chyba musimy intuicji naszej ufać. Każdemu dziecku może coś innego szkodzić.
A co do chustowania, to my dzisiaj na spacerku byliśmy 3 godziny ze starszym synkiem. Mały w chuście, w tramwaju, autobusie. Babcie nie mogły się powstrzymać się od komentarzy, że małemu się kręgosłup zniekształci i że to szkodzi :/ A spał jak suseł, więc nie sądzę, że cokolwiek mu szkodziło :)

monthly_2015_06/majoweczki-2015_31531.jpg

monthly_2015_06/majoweczki-2015_31532.jpg

Odnośnik do komentarza

Darka ja sie spotkalam z tym ze w fotelikach samochodowych dziecko moze byc do 2,5h jesli nie spi a jak spi to jest rozluźnione i moze byc dlozej.
Zielona a jakie dokładnie masz antybiotyki? Ja dzisiaj zostalam mgr farmacji i co prawda nie za duzo wiem ale moge popatrzec w mądrych ksiazkach a w pon moge zadzwonic do prof z farmakologii ale to cię nie ratuje chyba.
maz twierdzil ze sie wyspal a teraz spi 2h i nic go nie rusza, biedaczek xd

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Dzwoniłam na 999 z jednym cudem mi pomogli, mogę brać mimo tego co pisze na ulotce ale ten najważniejszy niewyjaśniony, do gina się dodzwonić niemoge, moze ma urlop,do szpitala gdzie to zpartolili dzwoniłam ale z ginekologiem mnie nie polacza, bo nie...

Kaseya, gratuluje! To bądź nasza forumowa strzykawa :*:*
Betadine ( jodowany powidon) dopochwowo pisze ze stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią przeciwwsakazane ponieważ wchłonięty jod moze przenikać do mleka. Stężenie jodowanego powidonu w mleku jest większe od stężenia w surowicy krwi. Stosowanie leku moze powodować przemijają a nadczynność tarczycy u noworodka... Taki oto cyrk... :/

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

A chustowanie publiczne na wsi też sieje tyle kontrowersji ze szok! Ale wszyscy się milo uśmiechają zazwyczaj jak widza moja kluske taka opatulona i wtulona we mnie :) dopiero jak juz przejdę to obgadują :P

Mój syn dziś cały dzień albo cyc albo smok, wiem ze to przez ten mój stres i płacz... Jutro będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Ale spamuje dzisiaj :P

Dodzwonilam się do mojego gin, pod żadnym pozorem mam nie brać tego betadine bo to jest niebezpieczne dla dziecka...
Powiedzcie co to za lekarz mi to przepisał? On serca niema zeby takie małe dzieciaczki truc?? :( bardzo się cieszę ze mu nie zaufałam :/

Odnośnik do komentarza

~Zielooona jak widać trzeba być czujnym.
Marti87 mój Julek akurat do zdjęcia się tak chyba ustawił, że główka była zwrócona do klatki, bo potem zasnął i spał 3 godz z policzkiem przytulonym do mojej klatki, gdzieś po 2 godz przekręcił sobie główkę w drugą stronę.
Ja nie rozwijam jednego boku, bo podkładam z tyłu pod chustę zrolowany ręcznik taki malutki. Dzięki temu ta główka nie leci do tyłu.

Odnośnik do komentarza

Kaseya gratulacje:-)
Dominika Tobie tez gratuluje zaliczonego angielskiego-ja bym nie dala rady. Nigdy nie lubilam sie uczyc,a co dopiero teraz z malutkim dzieckiem...podziwiam Cie:-)
Zielooona wspolczuje:-/ dobrze ze nie bralas tych lekarstw,jakis ciul z tego lekarza. Trzymam kciuki za wydobrzenie:-*
Dawidowi oczka nie ropieja. Czasem zdazy sie jakis spioch,ale to raz na kilka dni:-)
Moj Syn obudzil sie dzis o 6,8.10, potem usnal kolo poludnia i z jedna przerwa spal do 16. I usnal dopiero teraz...:-) jak noc ma dosc uregulowana,od jakiegos tygodnia budzi sie kolo 1,4 i 6, tak dzien jest totalnie rozregulowany...i nie wiem jak go przestawic-jak tylko zaczyna plakac od razu odpuszczam...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70938.png

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Eh dziewczyny, poddalabym się juz dawno gdyby nie mój syn i Wasze wsparcie :*

Szczęśliwa mamusiu, Filip też kicha paręnaście razy dziennie seriami po 4-5 kichow :D to normalne, czyszci sobie tak nosek :) te chorobsko juz pewnie Wam odpuścilo :)

Dobra wróżka, trochę słabiutki ten budyń wyszedł ale moze dlatego ze mi maki ziemniaczanej brakło i tylko ponad łyżkę dałam na dwie szklanki mleka :) ale z sojowym polecam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...