Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Marti mialam identyczne plany, ze szybko wszystko zrzuce i sladu nie bedzie i ze nawet mniej bede wazyc niz przed ciaza i skora bedzie napieta jak wczesniej... A tu zalamka... Kupilam te piekne neonowe szpilki a jak na nie patrze to sie zastanawiam czy wogole je kiedys zaloze, moze jak juz beda przestarzale i niemodne bo narazie to bym sie czula jak slon na wrotkach... M mowi, ze jestem sliczna i ze mnie kocha, ale ja siebie nie kocham, moze wczesniej idealna tez nie bylam, ale w xs sie wbijalam a teraz w s mam problem sie wcisnac a jak sie wcisne to wyglada to kiepsko... Marti spij i nie zwracaj uwagi na inne rzeczy, u mnie tez sterta prasowania czeka, biore po jednej rzeczy niewyprasowane nawet dla malej bo po prostu nie mozna miec wszystkiego... Obiad dzis zamowilismy bo mialam taka ochote na domowy obiad, ale nie bylo czasu przygotowac...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! My dziś byliśmy u lekarza bo mała strasznie nie spokojna była, coś pokaslywala, zaksztuszala się przy jedzeniu i pani doktor dala nam skierowanie do szpitala bo podejrzewała zapalenie płuc. Na szczęście okazało się że wszystko jest dobrze, a te wszystkie objawy to kwestia ulewania i coś tam po prostu zalega. Przepisała nam wodę morską. Do noska i witaminę c. Udało nam się z ważyć mała. Ma 4100g :) w dwa tygodnie 500 g. Bardzo się cieszę ze przybiera bo na moim mleku jak była to malo dochodziło tych gramów.
Ja schudłam już 14 kg jeszcze 4 zostały ale chudne nadal tyle ze wolno np 1 kg na tydzień.
Już 6 tygodni po porodzie a tez cały czas wkładki bo żółtą wydzielina leci :( 24 ginekolog. Strasznie się boje. Moja mała coś ostatnio nie spokojna jest budzi się z płaczem... Masakra, niewiem może to te skoki rozwojowe.
Któraś z was pisała o krostkach na pupie i ze nie może tego za leczyć. Amelia też takie ma dość długo już i nic nie pomaga a od 2 dni kapiemy w krochmalu, zastabawiam się czy to jednak Noe pampersy. Używamy pampersow ale chyba wyprubuje Dade.

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

(Nie)Tesciowa sie zaoferowala na przyszly tydzien do pomocy przy malej bo ma urlop, ale ja chyba nie dam rady tego wytrzymac i odmowie... Tyle juz wytrzymalam to i dalej wytrzymam... Choc nie ukrywam, ze fajnie byloby sie wyspac, ale z drugiej strony nie wiem czy bym mogla spac, wiedzac, ze mala jest pod jej opieka... Nie jestem w stanie nie patrzec innym na rece jak tylko zblizaja sie do mojego dziecka... Doceniam chec pomocy, ale kto zaopiekuje sie lepiej moja Perelka niz ja sama? No nikt...:-) i nie wierze, ze by nie wtracala swoich pieciu groszy mimo, ze M jej powiedzial, ze musialaby sie sluchac i stosowac do moich zasad i niby na to przystala i powiedziala, ze rozumie, ale ja w to nie uwierze bo juz jej sie zdarzylo dawac dobre rady...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Kari_nka jak Ty to robisz, ze chudniesz?! :-) ja chyba umre jak nie zrzuce chociaz z dwoch kilogramow... No normalnie to dla mnie koszmar...
A czy Wy kobietki nosicie (juz)jakies majtki wyszczuplajace czy pasy??? I jak tak to czy pomagaja? Bo ja nie nosze i nie wiem czy to ma sens...
I takie pytanie z innej beczki do mam, ktore rodzily sn... Ile cm w obwodzie mialy glowki Waszych pociech???

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Moja 35 lub 36
Mi brakuje czasu na obiady dla chłopców .
Teraz jak mama nie przesyła robie na szybko pół obiady tak jak dziś filet z kurczaka z pomidorami. Mam wrażenie że zaniedbuje chłopców:-(
Ale jak beda wakacje bedzie lżej bo chłopcy pomoga
A swaja droga mały jest zakochany w siostrze uwielbia ja. Całuje , pomaga
Ogólnie to jest dobrze ale brakuje mi jedzenia :-D
Mała jest kochana w piatek mija 4 tygodnie oj już
I za chwile urośnie
:-)

http://s1.suwaczek.com/201505154965.png
http://s4.suwaczek.com/200805014670.png
http://s7.suwaczek.com/200510284670.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja też miałam plany zwby schudnąć po porodzie 10 kg od razu a 4 zostało jak zaczarowane. Do dupy tak...
jeżeli chodzi o jakieś zmiany na skórze u dzidziolkow polecam balsam emolium wart swojej ceny u małej zero zaczerwienia jezwli wyskoczy pryszczyki w dziwn na wieczór smaruje i na następny dzień jiz nie ma śladu

Nasze szczęście przyszło na świat 20.04.2015 O godz 23.30

Odnośnik do komentarza

Aneczka83
Lampa BIOPTRON z firmy Zepter. Ja pozyczylam od ciotki bo droga jest jak dla mnie. Naswietla sie nią rany po operacjach i pomaga w szybszym znikaniu blizn. Staram sie naświetlać codziennie po 3 minuty w każdym polu ( w sumie 4 razy bo mam duże nacięcie ok 15 cm) ale nie zawsze znajduję na to czas. Podobno są duże efekty. Mi póki co zgrubienia się zmniejszyły ale może to normalny proces gojenia się. Blizna nadal jest widoczna. Zobaczymy jak bedzie za jakiś czas.
Dziewczyny dziekuke za radę ze zmianą pampersów - bede testować inne szkoda tylko że na delikatnej skórce mojej córuni.

Odnośnik do komentarza

Asia 2244 nasze dzieciaki są z tego samego dnia:)tak właśnie spojrzałam:)

Co do krostek na dupce,mój Kubek ma po tych bialych pampersach,chyba Premium,a po zielonych jest o.k.Nam pomaga krem LINOMAG BOBO A+E :)

Co do chudnięcia,to ja niby o.k wchodze w dziny sprzed ciąży,ale jeszcze nie leżą super,a taka byłam bosko chuda przed ciąża :((ale już to przerabiałam,tak więc można byc chudym po dzieciaczku:) ja 11 lat temu w 3mce 18 kg schudłam:)
Hmm,a ja 20.06 jadę nad morze i planuje kostium 2 częściowy załozyć:)

a tak w ogóle to kocham być chuda,przetestowałam wszystkie diety świata:D i odchudzam sie zawsze od zawsze:) ale teraz jakoś wyluzowałam i to nie jest dla mnie tak ważne,moje dzieciaki są najważniejsze:))) a może tak mają starsze panie po 30:D
jak wszystko u mnie będzie o.k to sobie urodzę jeszcze maluszka przed 40:) tak za 5 lat:)

Dominika,ja mam majtki ściągające,chodzę w nich tak ok 2 hdziennie,bo jeszcze rana po cięciu mnie uwiera.

Odnośnik do komentarza

Panifionaa,ciesz sie:)
I nie martw się na zapas,wiem po części co przeżywasz,bo moja córka po odklejeniu się łożyska była niedotleniona,też nie wiedziałam,jak będzie do końca funkcjonować,ale chodziłam z nia na rehabilitacje z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego i jest o.k:) póżniej okazałosię,że ma skrócone ścięgna Achillesa,musiała mieć takie butki gipsowe,3 razy po6 tygodni.I też zadawałam sobie pytanie ;dlaczego moje dziecko?
a dzisiaj jest wszystko w porządku,ma 11 lat i cieszy się życiem:) tak więc będzie o.k,u Ciebie tez się wszystko uloży!!! tylko się nie załamuj!

Odnośnik do komentarza

odnośnie wagi to ja również spadłam szybko po stresach w szpitalu, mimo że ciągle jem bo mam za niski poziom culkru. Po jedzeniu 66 lub nie więcej niż 70. Cały czas mi słabo i drżą mi ręce, boli głowa, mroczki przed oczami, zimne poty. Mała ciągmnie ze mnie więc nie ma się co dziwić.
W ciąży też ciągnęła ale nie tyle.

Odnośnie gotowania, też mam dwóch synów, to dziś po raz pierwszy od porodu czyli 10 dni mieliśmy dwudniowy obiad. :-)

Od kilku dni jem truskawki. Wprowadziłam po jednej i nic małej nie dolega. Tak samo z pomidorem świeżym. Oczywiście świeże jabłka i banany jadłam jeszcze w szpitalu.
Ja nie prasuje ubranek i pieluch, ani tertaz ani przy wcześniejszych dzieciach. Piorę w dzidziusiu i jest ok. No i mam przez to więcej czasu.
Odnośnie snu, to w dzień zdarza się, że karmiąc małą na leżąco usnę razem z nią, a potem nie wiem co jest snem, a co jawą.
biustonosze
Ja mam obecnie m-ki panache.
Oni mają rozmiarówkę do K.
Ja noszę F lub G zależnie od modelu. W dobrym salonie każdy biustonosz przerobnią na taki do karmienia.

Odnośnik do komentarza

A ja mam chyba depresje. Jak juz się zaczelo normować z małym. To mój facet po zwróceniu mu uwagi ze mógłby mi troche pomoc i posprzątać choc bo w wolnej chwili gra w gierki a ja padam na pysk oznajmił mi właśnie ze w takim razie jak mi to tak przeszkadza to on sie wyprowadza.
Nie wiem czy przez te nerwy i stres nie stracę pokarmu o który tak bardzo walczyłam. Jestem załamana tą sytuacją i ciągle ryczę. Chyba dopada mnie depresja, bo wszystko pod górkę.
Mam wszystkiego dość. Wiem ze są dzieci ale ja nie mogę sobie poradzić. Od porodu nie usłyszałam dobrego słowa, chociaż staram się jak mogę. Sama przy dziecku a i jeszcze mam dwóch starszych. Słyszę tylko ze jestem zła matka bo maly zaplakal jak ja akurat robiłam siku czy wkladalam gary do zmywarki. A sam leży obok i gra. Jedne co zrobi w domu to zakupy i uważa ze na tym rola jego sie kończy.
Ale się rozpisałam ale z tych nerwów nie mogę spać i ryczę

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Elzbietta to mu powiedz niech sie wyprowadzi bo jak i tak jest wszystko na Twojej glowie to po co Ci taki facet... Albo powiedz, ze sama sobie tych dzieci nie wyprodukowalas i skoro to sa tez jego dzieci to moglbynwykazac troche zainteresowania... A wczesniej przy poprzednich dzieciach tez taki byl? I czy byl przy porodzie?? Bo nie pamietam...
A ja sobie urwe leb albo raczej nogi, mala tak ladnie spala do 3:30 a ja dopiero przed 3 zasnelam z powodu niespokojnych nog, kur... I to kolejna noc z rzedu, a w dzien bede po prostu nie do zycia a M dzis pozno wraca, okolo 20 i sama bede z mala musiala sie do tej pory ogarniac, nie wiem jak podolam... Ide spac poki zasnela bo sie wykoncze... U mnie dwudaniowego obiadu robionego przezemnie to chyba nie bylo od porodu... I jeszcze pewnie dlugo nie bedzie... Jedno danie to wyczyn a dwa to abstrakcja...
Panifiona ja po porodzie tak mialam, ze zadawalam sonie pytanie dlaczego akurat ja, my mialysmy taki porod, dlaczego akurat moje dziecko ma tak uszkodzona glowke, ze Pani neonatolog nawet nigdy takiej rany po Vacuum nie widziala(kobieta dobrze po 50- tce)... Widzisz potraktuj te szybko zrzucone kilogramy jako jakis pozytyw w tej sytuacji, juz przynajmniej to Ci nie spedza snu z powiek jak nam, ktorym zostaly te kg i dzieki temu mozesz sie skupic na coreczce i lzejsza bedziesz miala byc moze wiecej wiary w siebie i w to, ze Ci sie uda uporac z dolegliwosciami malutkiej... Trzymam kciuki!:-*
Ola1981 a wydaje Ci sie ze te majtki pomagaja cokolwiek czy niekoniecznie??
Asia2244 mala sliczna... Mamy legginsy w takie wzory jak Wy czapeczke:-) spora kobitka juz... Ale ten czas leci szybko...
Moja obwod glowki miala 37... I wlasnie mnie ciekawi jak bylo u Waszych pociech...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Dominika u nas byla główka 38 klata 36 :) do tej pory te38 czuje :P
Dzisiaj same godzinne i dwugodzinne drzemki, padam na twarz :/

Dziewczyny bola was stawy? Mnie tak boli lewe kolano ze się trzese bólu jak muszę na nie wstać z Filipem na rękach :/ spie z wyprostowanym bo inaczej boli

Odnośnik do komentarza

U nas glowka 33cm.

Zasnelam przy mojej meczacej sie kupka corce :( nagle obidzil mnie jej jek. Wzielam na rece a ona sie usmiechnela,wtulila i spi. Boze...biedne dziecko. Normalnie ja zostawilam :/ :/ :(
na poczatku mialam raz tak,ze zerwalam sie po 3,bo wkrecilam sobie,ze majka od 21 nie jadla. A ja po prostu zapomnialam o tym,ze ja karmilam po 24. Maz mi przypomnial. Totalne zacmienie.

W ogole kluje mnie podbrzisze. Czasem tak mocno ze szybko siadam albo sie klade. Pewnie dalej tam si3 schodzi.

O znow jestem senna...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie:-) ja z takim pytaniem tylko:-) malutka wczoraj wieczorem dostala dwoch silnych atakow kolki...przy pierwszym sie rozryczalam,ale wtedy kiedy przyszla tesciowa...mieszka z nami....i nagadala ze to trzeba zrobic tak a tak i wziela mala na rece i ona uspokajala, a ja sie wscieklam,bo jej nie prosilam...tlumaczylam nim dziecko sie pojawilo ze jak bede potrzebowac pomocy poprosze...jestesmy rodzicami z mezem i wszyscy sie uczymy,i malutka i my:*a jak juz mala polozyla to spojrzala na mnie i widziala moj nerw i ze ona przeprasza no ale mala tak plakala...to jej powiedzialam spokojnie ze dziekuje bo mala jeat spkkojna ale ze ja w trudnych sytuacjach tez chce byc matka i ze robilam tak jak ona i pewnie za chwile bylby taki sam efekt to ze ina przepraszam i urazona poszla...pry drugim ataku sama sobie poradzilam a mala jak zasnela przed 12 w nocy to sopiero 40minut temu na karmienie sie obudzila...wybaczcie przydluga historie ale wkurza mnie tesciowa bo ona wie,ona 3dzieci wychowala to wie...a pisze to wszystko glownie przez to ze ma ona manie cieple zimne raczki i nozki...i cigle gada nakryj ja ma zimne nozki,jak zmarzna bedzie bolal ja brzuch i jak nikt.nie patrzy przykrywa a z karczku sie leje bo tak zgrzana...czy ona sie wreszcie odczepi??ja wiem ze ona malutka kocha i chce dla niej dobrze,ale ja jestem matka i chce tego samego!!nie chce jej przegrzewac...a teraz znowu bedzie,miala zimne stopki...gdzie g**** prawda....to ja bolal...az mi sie z sypialni rano nie bedzie chcialo zlezc...a ze kolka kuzwa nie ma do konca okreslobych powodow,ze niektore dzieci tak maja,a mala lapczywie jadla, byla mocno rozkojarzona wczoraj wieczorem,jakas nieswoja ze to wszystko moglo dzialac..ech:(przeprassam za bardzo dlugie skrobanie....mezowi sie wyplakalam...ale to juz raz wystarczy dzisiaj juz bedsie przesada...tacy sa faceci...naprawde przez chwile poczulam sie wczoraj zla matka...ona wie,ja nie....

Odnośnik do komentarza

Zieloona no to wiadomo, ze czujesz bo ja tez nadal czuje wymiar tej glowki:-) i wlasnie wiesz dlaczego Was o to pytam? Bo zona kolegi z pracy mojego M rodzila 4 czerwca i dziecko mialo obwod 36, ale ona miala cc bo byla 2 tyg po terminie i zadne wywolywanie nie zadzialalo i po porodzie jej powiedzieli, ze i tak raczej by nie dala rady urodzic sn przez obwod glowki... Ale tez powiedzieli, ze niby wlasnie do 38 to jest norma a powyzej to juz sie kwalifikuje do cc... I ciekawi mnie czy tak rzeczywiscie jest i czy ktos to wogole bada i sprawdza przed porodem... Mam wrazenie, ze nie, ale moze sie myle... Chyba u niej to byl wyjatek... Troche to zagmatwane i dziwne... Zaintrygowalo mnie to...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Zieloona ja mam uczucie niespokojnych nog, ktore spedza mi sen z powiek i nie wiem od czego to gowno jest...
Marti to zmeczenie daje o sobie znac, tez mam chwilami rozne jazdy czy z karmieniem czy to ze zmiana pampersa, ktorego waga czasem dochodzi do kilograma:-)
Martu5iek Twoja coreczka jest zarombista...:-) tesciowa sie nie przejmuj, one juz po prostu tak maja... Mysla, ze jak wychowaly kilkadziesiat lat temu dzieci to wszystko wiedza najlepiej... A jak cos to pchnij ze schodow;-p

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...