Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim Mamusiom i Dzidiusiom:)

Ja jak zwykle z doskoku:)U nas leje ,ciśnienie chyba mega niskie,bo padam:( Jak nadrobie ,to się właczę w dyskusje:)
Ja tylko tak odnośnie rozszerzania diety,bo wczoraj pogadałam sobie z tatą odnośnie najnowszych badan.
Wiadomo,że to się cały czas zmienia i teraz zalecane jest rozszerzanie diety od 6mca,zarówno przy mm i kp ,a podawanie glutenu ok.1rż.
Bo występuje coraz częściej choraba trzewna ,czyli celiakia.
Ja tam poczekam do 6mca,nie będę ryzykowac,jeszcze się Kubek naje 'dobroci':D
Wprowadze preparat witaminowy po skończeniu 5 mca:)

Co do wspomnień,to ja test zrobiłam 15 wrzesnia:D a tu 2 krechy:D troche mnie wgięło,bo sie nastawiałam na długie starania,mielismy pojechać na romantic wypad w grudniu,a tu pierwszy cykl,dosłownie po 2 razach i KUBEK:D z wielkim sentymentem to wspominam :)
Jak wszystko będzie ok,to jeszcze jednego sobie zafunduje za jakieś 3 lata:)N a razie cieszę się Kabusiem bez spinania się powrotem do pracy,nareszcie mam spokój ,którego nie miałam z Karolą,bo studia,bo mąż nie taki....:P

Odnośnik do komentarza

dziękuję za zyczenia :)

kwaasna co tam u Was?

Asik 3maj sie!

Elżbieta, Sylwiunia - sztuczne cycki mozna dostac w sexszopie, może sporbujemy? :D :D :D

Tymczasem obrzydliwe śmierdzące bąki i kupy cd. Mam nadzieje ze to po rota i niebawem minie?
Kolejna noc nieprzespana. Jestem zombi. Nie mam sił i chęci na nic ;( wypadałoby chociaz cos do jedzenia miec.. chyba zamowie tylko nie wiem skad zeby chociaz smaczenie bylo... Monsz pewnie liczy na sexy żone dziś, a ja licze że zajmie się małą po pracy i da mi wolne od małej :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

My rozszerzac dietę będziemy po skończeniu 6 miesięcy, czyli już za niewiele ponad miesiąc. Pediatra zgadza się w tej kwestii ze mną. Teściowa oczywiście już dawno kupiłaby wagon słoiczkow, ale ja twardo obstaje przy tym, że moje mleko wystarczy. Z innej beczki - u Antoninki włączyła się chyba funkcja "noworodek".... Dziewczyny tutaj już pisały, a ja łączę się z nimi w bólu... moja córa znacznie częściej wisi teraz przy piersi, niż jeszcze miesiąc temu. Wisi i ssie, niekoniecznie je... w taki sposób się uspokaja... czy to skok? My już jesteśmy w połowie 21 tygodnia... może to ten lęk separacyjny, ale na niego trochę za wcześnie...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Ja to już głupieje powoli z tym rozszerzaniem diety, jakieś kaszki, gluten, na swoim mleku, na wodzie nie rozumiem już co jak i kiedy :( czekam do 6 msca tak jak ma młody na wypisie ze szpitala i będę się martwić potem...
H-M nigdy nie byłam w sexshopie niezły byłby widok młoda matka z wózkiem :D
Kupił mi mąż książeczkę angielski w biznesie jakiś dodatek do gazety i czytam, w końcu muszę ruszyć moja mózgownicą ;)

Odnośnik do komentarza

Anela, Elżbietta Lenka od dłuższego czasu musi mieć ciszę i spokój do jedzenia bo inaczej rozgląda się i się śmieje zamiast jeść więc to normalne, a teraz nie chce jeść bo ją bolą dziąsła, pod koniec tygodnia idę ją zważyć bo boję się, że zacznie spadać z wagi przez te zęby.
Juli moją motywacją jest moja córka oraz chęć poprawienia swojego wyglądu i kondycji a angielski mi szkoda znowu przerwać bo znowu zapomnę. Nie chcę, żeby mała mówiła, że jej mama ma duży brzuch czy coś w tym stylu bo ostatnio takim tekstem dziewczynka w windzie sypnęła do babci, że będzie miała siostrzyczkę bo jej mama ma duży brzuch a kobieta wcale w ciąży nie jest jak się okazało;-p a babcia mówi: to ciocia jest w ciąży a nie mama a mała na to, ale mama też ma duży brzuch:-)
Panifiona ja Ci się nie dziwię, też od początku głównie ja się zajmuję małą i resztą obowiązków domowych i też po prostu jakoś sobie nie wyobrażam, żeby inni mi pomagali czy zajmowali się nią. Myślę, że takie podejście zależy głównie od tego jacy ludzie nas otaczają. Ja niestety znowu zagotowałam się w weekend postawą mojej mamy i siostry M tez trochę. Nie będę opisywać szczegolow, ale ciśnienie mi chyba do 200 skoczylo, zwlaszcza u mojej mamy.
Elzbietta my na pneumo będziemy szczepić po 6 miesiącu, żeby już nie wszystko na raz, miałam od razu szczepić, ale nie było za pierwszym razem szczepionki i stwierdziłam, że skoro tak to poczekamy już do 6 miesiąca.
Zieloona powodzenia u lekarza!
Asik82 zdrówka dla męża!
Co do glutenu to my mamy podać w 5 miesiącu i tak zrobimy bo pediatra powiedziała, że wcześniej było po 1 r.ż. i tym sposobem wychodowaliśmy sobie pokolenie uczulonych na gluten. I teraz dlatego już w 5 miesiącu się podaje. Brzmi to wiarygodnie więc dlatego ja się do tego będę stosować.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

H-M u nas jakoś leci mały rośnie i potrzebuje coraz więcej uwagi. 2-go września skończyliśmy 3 miesiące.

Przyznam szczerze, że zaczynam się gubić w tym rozszerzaniu diety każdy mówi co innego WTF. :)

Ja zakładałam zacząć od wprowadzenia kaszki bez glutenowej ryżowa/kukurydziana od razu po skończeniu 4-tego miesiąca. Podawać na początku rano i obserwować czy jest wszystko dobrze jak tak zmienić i podawać na noc.

4,5 miesiąca zacząć podawać marchew przez 3 dni jak będzie wszytsko ok przerwa jeden dzień i następne warzywo.

Warzywa typu marchew, ziemniaczek będę sama gotować inne trzeba wprowadzić słoiczki.
Chyba, że nikt się nie podzieli marchwią z własnego ogródka czyt. babcia, męża kolega to wtedy raczej słoiczki.

W 5 miesiącu gluten w postaci kaszy mannej do jakiejś zupki jarzynowej.

Dobra Wróżko jaki nosicie rozmiar ubranek? I jakiego rozmiaru kupujesz kombinezon? B my z tego samego dnia tam nam wywróżyłaś :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/rgtacd3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

kwasnaa
Witam Drogie Mamusie przyznam się szczerze, że wracam do Was po długiej przerwie.

Super Cię widzieć :D jak Oli?
--
O- uprzedziłaś mnie :D
Odsetka jeszcze w 62 śmiga i niedawno zaczęliśmy pampy 3 nosić :D na razie kupiłam takie polarowe pajace 68. Dalej to na bieżąco zakupywać.
a pokaż rówieśnika :D
buziale wielkie ślemy :***********

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

DobraWrozko wiedziałam ze o tym smoku z rossmana gdzies czytałam;)u mnie byl problem z dostaniem go.mieszkam na osiedlu gdzie jest dużo mlodych ludzi i dzieci co za tym idzie.w 2 rossmanach nie bylo dopiero mama mi kupiła u siebie na dzielni;)
Dominika ja pamietam to zdjecie 2 tyg po porodzie.na pewno Lenka nie powie ze masz duzy brzuch.ale motywacja dobra.moja 5 latka lubi sie ruszac i musze jej dotrzymac kroku a ostatnio tez mi powiedziała ze mam brzuch;) tylko ja poczekam do rozszerzania diety to maly mnie troche uwolni i nie chce przy kp zaczynac bo to mogloby byz za duze obciazenie dla mojego organizmu.tego jedrnego ciala strasznie mi brakuje.
Sylwiunia Elzbietta h-m robimy nalot na sexshopy;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja tez sie pisze na tego sztucznego cycka! :) Wysiadam juz.. W ubiegłym tygodniu było w miarę ok (karmienie co 1,5h), a teraz znowu co 45 min, co godzine. Mam wrażenie ze mam noworodka. Zje przez 5 minut a potem ciumka tylko i nie da rady sobie wyciągnąć tego cyca..
Za tydzien musze byc w pracy na jakieś 2h, nie wiem jak ja to zrobie - czy w ogole uda mi sie sciągnąć pokarm i czy mała bedzie chciała zjeść z butelki.
W nocy spała dobrze, sama w lozeczku tak do g.3-4, a od kilku nocy spi z nami - prawie non stop na cycu, przez co ja oczywiście nie śpię bo boje sie ze cos sie jej stanie, przygniote, itp...

Odnośnik do komentarza

I moje podejrzenia sie sprawdzily, Tygrys udaje, umiecie to sobie wyobrazic? Udaje kaszel.. Gdzies widzial, zalapal i ja teraz bede co chwile u lekarza bo taki artysta z Niego ze ja juz niewiem kiedy specjalnie kaszle a kiedy nie :P gardlo czyste, osluchowo czysty. Ja lekko swiszcze i mam powiekszone wezly ale jak sie do piatku domowymi sposobami nie wylecze to duomox :/

Dominika, nie martw sie o Lenki mase :P Filip tez nie proznuje, 7,5kg a 18-tego konczymy 4 miesiace dopiero heh :)

Odnośnik do komentarza

Rusanka, ja podobnie jak Ty z rozszerzaniem diety - planuje po 6 m-cu, a moja tesciowa planuje juz niedługo.. Kupiła juz nawet krzesełko do karmienia i tylko czeka zeby wsadzić mała.. A do tego jeszcze jej trochę brakuje, bo mała przecież nie siedzi. Ale to jej oczywiście nie przeszkadza..:/

Odnośnik do komentarza

~zielooona
I moje podejrzenia sie sprawdzily, Tygrys udaje, umiecie to sobie wyobrazic? Udaje kaszel.. Gdzies widzial, zalapal i ja teraz bede co chwile u lekarza bo taki artysta z Niego ze ja juz niewiem kiedy specjalnie kaszle a kiedy nie :P gardlo czyste, osluchowo czysty.

A to agent :D

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Zieloona niezły agent Ci rośnie:-) ja się martwię o Lenki masę bo ona bardzo mało je jak na nią, może po prostu już się nafutrowała ile jej było trzeba i teraz stopuje albo to przez te zęby... W każdym razie lekarka kazała sprawdzić czy nie ubywa na wadze jak dłużej będzie się utrzymywał zmniejszony apetyt. A trwa to już dwa tygodnie.
Doświadczone mamy... Czy zawsze wprowadzanie nowych pokarmów wygląda tak, że caly swiat jest w tych produktach umazany? Czy jak się pózniej wprowadza to dziecko ładniej je??? Bo jak to ma tak wyglądać to moje dziecko do 18 r.ż. będzie piło tylko mleko:-D

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Elżbieta a no czasami się zrobi duża buźka ale nie wiem czemu za głupiam jestem :p
Dominika mój też tyle nie je teraz choć ciężko to zmierzyć jeśli chodzi i ml przy kp. I jak kiedyś na miesiąc przybierał 1.8 kg tak teraz ok 700g tylko. Wydaje mi się że kiedyś te nasze olbrzymy musiały przystopować z masą, ale oczywiście pilnuj czy nie spada jej waga jeśli masz takie obawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...