Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochane doczytam Was później teraz napisze co u lekarza...więc Krystian ma skrzywiona przegrode nosowa i niedrozna lewa stronę...migdały wielkie dostaliśmy szczepionki doustne na miesiąc, krople do nosa i leki na zmniejszenie migdałów, jeśli do stycznia
Migdały się nie zmniejsza to trzeba będzie obydwa usunąć... Muszę też iść z nim po nowym roku do okulisty... Eh zmeczona jestem już tymi chorobami... Doczytam Was za chwilę i postaram się jak najwięcej odpisać. PANIFIONA Justynka cudo dobrze ze juz kończycie antybiotyk i współczuję wigili z teściowa bo ja bym takowej nie zniosla i ta sztuczna atmosfera...
Emagdallenka pisze z tel więc nie mogę na priv nic napisać.ogólnie moje dzieci chciały by klocki lego albo zabawki star Wars . Teraz to wszystko uwielbiają co ze star Wars związane... Z jednej strony zazdroszczę że mieszkacie tak daleko a z drugiej musi być ci ciężko...

Do szlachetnej paczki noe zaliczamy się bo tylko 20rodzin jest wybieranych i to te co mieszkają na wsiach i lokalach socjalnych a nas (stać) na wynajem mieszkania...

Odnośnik do komentarza

Sylwiunia, ani mi się waż płakać przez jakieś "ciocie i wujków dobra rada "! Olej totalnie wszelkie uwago -porady. Gdy mnie teściowa albo babcia męża próbują pouczać - dyplomatycznie milczę, potem żale się albo wściekam do męża. Wcześniej bardziej się wszystkim przejmowałam, a teraz wiem, że to przecież ja znam najlepiej swoje dziecko a wszystkie babcie, prababcie, ciocie etc. mogą się schować. ;-)
A propos świąt - ja uwielbiam święta Bożego Narodzenia. I nie kojarzą mi się z prezentami, bo takowych prawie nie było w dzieciństwie, a wyrosłam chyba na normalnego człowieka. Choinka, śnieg.. ach!!! I rozumiem, że my - mamy chcemy dla naszych dzieci wszystkiego co najlepsze, chcemy spełniać ich marzenia i sprawiać, by były szczęśliwe... ale czy cały sekret szczęścia tkwi w prezentach? Od małego powinnyśmy uczyć dzieci, że liczy się coś innego i że to nie tragedia, jeżeli Święty Mikołaj w tym roku przyniesie tylko czekoladę. To takie moje przemyślenia. Później bywa że dziecko w 1 klasie wymaga iPhona, bo inne dzieci mają, a potem jest jeszcze gorzej. To historie z życia wzięte... Nie prezentami mierzy się Miłości. Ani w stosunku do dzieci, ani w stosunku do męża, żony, itd.
Dobra wróżko, powodzenia w
przeprowadzce!
Szczęśliwa mamusiu, zdrówka dla dzieci!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Rusanka masz Kochana Święta rację dlatego ja też dzieci noe uczę, że będą miały wszystko czego chcą.A świat nie cierpię nie tylko z powodu prezentów ale już właśnie kiedyś pisałam że to magiczny czas gdzie rodziny całe są blisko ze sobą a u mnie te rodziny podzielone i sklocone. Raz miałam piękne rodzinne święta z jakied15 lat temu jak dziadkowie żyli...
Sylwiunia ja gdybym słuchała innych to bym w psychistryku po raz drugi wylądowała ty jesteś matka i ty najlepiej wiesz co dobre dla ciebie i twojego dziecka... Dziękuję dziewczyny za miłe słowa nigdy tyle od nikogo nie usłyszałam :) Elżbietta ja też zazdroszczę innym nocek :)

Odnośnik do komentarza

Witamy...
U nas dziś noc wyglądała nieco lepiej, Lenka się już tak nie wierciła jak ostatnio. Obudziła się o 4:10, około 4:30 dostała butlę i potem zasnęła i spała do 7:30 więc looz. Wczoraj miałam kryzys energetyczny i musiałam zaliczyć drzemkę wieczorem bo zasypiałam na siedząco, a M się zajmował małą.
Znalazłam sposób aby moje dziecko jadło kaszki a mianowicie musi być zblendowana razem z owocami bo zawsze blendowałam tylko owoce i dodawałam do kaszki a teraz wszystko razem i wyszła fajna konsystencja.
Co do miejsc intymnych to ja nie wiem czy u nas jest ok bo nie wiem jak to powinno wyglądać, ale przy następnej wizycie zapytam bo u nas nikt tam nawet nie zaglądał.
Sylwiunia uwielbiam rady wszystkich dookoła, niesamowite jak żałośni potrafią być ludzie. Rozumiem Twoją irytację, ale uważam, że zupełnie nie powinnaś się tym przejmować ani brać do siebie. Olać to.
Musimy koniecznie i to już kupić krzesełko do karmienia i też się zastanawiam nad tym z Ikei. Dziś pokażę M i może zamówię bo widzieliśmy podobne w Świecie Dziecka za ponad 800 zł!!! Ale Lenka była w nim wniebowzięta:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Emagdallenka no właśnie też tak uważam i napewno nie damy tyle kasy za krzesełko bo właśnie już musimy się rozglądać za nowym fotelikiem samochodowym, na święta chcę, żeby mała już pojechała w większym foteliku bo w tym już się prawie nie mieści, tzn mieści się ale tylko w cienkich ubraniach i nogi jej wystają. A tamto drogie krzesełko było bardzo podobne do tego z Ikei.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

emagdallenka

Wklej tu na forum listy dzieciakow moze cos zaradzimy zeby mikolaj bogato was obdarzyl??? :-)

podłączam się :D
Panifiona - daj znać jak wyniki!

Zazdroszczę Wam tej energii! Mnie od kilku dni męczy migrena - blee! Pochwaliłam nocki no i dziś w nocy spałam w sumie 3 godz :( Odsetkę męczą zęby - chyba!
Byliśmy u lekarza - kazała zrobić duużo badań, bo faktycznie waga niższa.. Młoda wydaje się zdrowa itd i albo coś jest nie tak albo ją ostatnio źle zważyli. Martwię się :(
W ogóle kazała ograniczyć (!) sen w dzień to będzie lepiej spała w nocy. No takiej teorii się nie spodziewałam :/

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Faktycznie tu cicho! Chyba kilka mamuś się wycofało -może powracacie już :D :D :D Mi odwyk coś nie wyszedł - tęskno mi do Was było!

DZIĘKUJĘ, ale z tą wyprowadzką to spoko-luz!! Na razie wyprowadzamy się do mieszkania 30mkw (okazało się to być 36m z 2 pokojami i całkiem znośne :D ), bo dom w tzw stanie surowym zamkniętym dopiero. Na wiosnę ruszamy dalej z robotą -za kasę z naszego mieszkania. Najbardziej optymistyczny plan zakłada zamieszkanie tam za rok- zobaczymy :D oj trzeba będzie naczarować się ;)

Kinia-ja mam grupowe PZU, daj znać jak będziesz miała jakies info. Wiem, że u nas z funduszu socjalnego dają paczki, ale o pzu nie słyszałam :/
Emagdalenka - tochę zazdroszczę takiej wycieczki :D z zimnego oslo (zresztą u nas też zimno jak w psiarni-ble!!) do pełnego słonka-hmmm się rozmarzyłam :D
Dominika - kurde, z czego ten fotelik, że taki drogi?! Ja jak już to ten z ikei wezmę.
Na ten śnieg wszystkie kości i stawy mnie bolą :( oj starość...

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dobra Wrozko poznaj dobre rady koleżanki wykanczajacej się.duuuzo wczesniej zrób projekty bo my teraz a to przesuwamy odplyw a to z oswitleniem moze by sie i tu lampka przydała a gladzie prawie na ścianach.cierpliwosci życzę i kassssyyyy;)
A tak apropo dobrych rad.jak moja pierworodna poszla do przedszkola i zaczela chorować to prawie 100letni dziadek mojego męża mi tlumaczyl ze przeciez tyle leków reklamują to czy ja nie mogę jej tego dac??moja mina musiała być bezcenna:)

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżko moze różdżka cos pomoże? Trzymam kciuki za przeprowadzkę i wykańczanie domku.
Dominika dobrze ze Lenka dała Ci dzis trochę pospać.
U nas weekend minął imprezowo-rodzinnie. Dzis musiałam pozałatwiać trochę spraw, ale nawet Zaliczylysmy krotki spacer mimo zimna.
Hania po nocy obudziła sie z nowymi umiejętnościami a mianowicie fika juz po całym łożku na brzuch, na plecy, ciezko ja zatrzymać. A w swoim lozeczku pozrywała dzis prawie wszystkie zwierzaczki z karuzeli, taka ma sile..;) śmieszka kochana.
My juz karmimy sie w krzesełku bo tak sie wierci, ze w bujaczku nie dawałam rady jej utrzymać.

Odnośnik do komentarza

Dobra Wróżko zapomniałam Ci na Twoje ostatnie pytanie odpisać. Neurolog kazała nie włączać tivi bo stwierdziła, że to psuje dzieci i ogólnie ona zaleca do 2 r.ż. nie pozwalać dziecku nawet na zerkanie na ekran, ani tv ani komputera. W sensie takim chyba, że wtedy dziecko się nie rozwija bo pracują tylko mięśnie oczu i nie ćwiczy innych umiejętności. W sumie nie powiedziała konkretnie dlaczego.
A fotelik nie wiem z czego, ale w tym świecie dziecka większość miała podobną cenę, chyba ich pogięło... Ja zamawiam dziś ten z Ikei, na allegro za 85 zł znalazłam razem z tym wkładem z materiału. Bo u nas jak u Wisienki też już jest ją ciężko nakarmić na kanapie czy na podłodze a nawet w foteliku bo mi zaraz rzuca się na brzuch i raczkuje i wszystko dookoła brudzi.
Byłam u gina i jak zwykle ku*wa jestem bardzo rzadkim przypadkiem medycznym! Nic, tylko strzelić sobie w łeb... Chyba mnie czeka celibat do końca życia.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-)

Pozdrowienia dla kochanej Hanki :-* hehe

Ok wiec u nas posiłki wyglądają tak:
4/00 - 6/00 mleko 150ml
9/00 słoiczek owoc 150g
11/00 mleko 180ml
I tu jest drzemka od 30' do 90'
14/00 obiadek słoiczek 125g-150g
15/30 spacer i lekka drzemka??
17/00 mleko 150 ml
19/30 kąpiel
20/00 180ml a nawet czasem 210ml i spanko do rana ;-)

Dominika to straszne z tym TV ja staram się aby Oli nie patrzył odwracać go tyłem, ale czasem mam ochotę postawić go w leżaczku włączyć bajki i heja

Ostatnio właśnie tekst koleżanki mój synuś to bardzo grzeczny chłopiec włączę mu tv włożę w leżaczek i tam śpi je śpi je itd i tak cały dzień OMG SZOK!! Ale nic nie mówię jej sprawa i rozumiem bo też mam czasem ochotę tak zrobić!

Dominika a ty pozwalasz?

Dobra W pozdrawiam serdecznie i ciesze się że już przeprowadzka dobiega końca.

Juli witaj sąsiadko :-) powiedz Proszę na jakim osiedlu mieszkasz :-)

Szczęśliwa pamiętaj juz mówiłam fortuna kołem się toczy i dla pocieszenia też czekam jak.w końcu zabierze mnie na samą górę bo jak Narazie to prawie topie się w bagienku tak życie mnie zaskakuje

http://fajnamama.pl/suwaczki/rgtacd3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć, dobrywieczor :-)
Dziś moualam dzień mopa , wychuchalam don na cacy, tylko kuchnia została , i ku waszemu zaskoczeniu nie sprzatalam po nocy ;-) doszlam do wniosku ( po pol roku ) ze noc jest od spania, szczególnie ze mała cale noce przesypia wiec czemu ja mam chodzić nie wyspana ??
Attka tu na forum każda znajdzie ukojenie wiec żal się ile wlezie, mnie jakos jeszcze żadnaz dziewczyn nie opierdzielila za to chocchoć mozmoże myslaly swoje, z resztą ktoras miała podobny problem , jednak po rozmowie z mezem się okazało ze to pomyłka .
A propo rozmów , znów zaskocze , rozmawialam z K , tak normalnie po ludzki , co nas boli itp , nerwy trzymalam na wodzy choć myslalam ze wybuchnie, a widziałam po K ze ma tak samo... Ciekawe na ile pomoże.
Kolejne zaskoczenie to takie ze Justyna robi postępy.. Otóż dziś leżąc na brzuchu , podciagala nóżki podbrzuszek i próbowała dostać się do zabawek które specjalnie polozylam ciut dalej i cwaniara tak się gimnastykowala ze dostała się do nich ;-) widać niestety ze ta rączka jej trochę przeszkadza.. Martwie się o jej rozwój bo kurde jednak pierwszy rok najważniejszy w rozwoju...
A kto nie wie , to Justyna miała chore drogi moczowe stąd ta gorączka i antybiotyk . ale juz ok. Morfologię i ja i ona mamy wręcz idealna. I moje hormony także są w normie.
A wiec dobranoc :-*

http://fajnamama.pl/suwaczki/98q2pw6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/b5ltwan.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:) witam sie i ja z Kubkiem,a daaawno nas nie było.
Nadrobiłam ,ale nie wszystko,a i tak nie wiem ,co która pisała:(

Kinia,Tymcio też drobny,waży mniej więcej tyle co mój :)- my 14.11 ważyliśmy 6900,to teraz pewnie z 7100.A ile ważył jak się urodził?
Łaczę się w bólu z nieśpiącymi,u nas też noce do dupy,tzn do 2 jest ok,tyle,że dla mnie noc zaczyna się po 2giej;p,nie wiem,ile razy Kubek się budzi,bo śpi z nami i je cyca na spiocha,mojego ma sie rozumieć:D
my jemy tak:

9/10 kaszka z owocem
+cycus przed snem
13/14 obiadek słoik,albo moja zupka
+cycus przed snem
17 owoc/deserek,albo częśto pieke dynie,to razem jemy:)

19 czasami jeszcze kaszka.

Tak to wygląda jak nigdzie nie jedziemy.
Generalnie u nas nie ma problemów z jedzeniem,ostatnio moja starsza dostala zestaw Happy Meal w mc donaldzie,to Kubek mus owocowy jej zjadł,niby nie dla niemowląt,ale już bez przesady:D

Moje dziecko siedzi od wczoraj bez podparcia,oczywiście obkładam go poduszkami,ale on nie chce się opierać:D no ale do Lenki to jeszcze daleka droga:D))

Jutro chyba zjemy zółtko,dziadek kazał:) dajecie też?

Co do nastroju,to w sobotę miałam kryzys,meeega,stwierdziłam,że do dupy jestem.nawet chwilowo zatęskniłam za pracą.Uwielbiam pracować,jestem typowym pracoholikiem,ale....nie wyobrażam sobie zostawić Kubka z kimkolwiek i taka dupa nie wiem jak to będzie...Ma tak któraś,czy ze mną jest żle?Ze mnie też jest KWOKA,ale powiem Wam,ze praca w domu męczy mnie dużo bardziej,niż taka zawodowa.
Ja uwielbiam święta:)chociaż to jużnie to samo co za czasow kiedy żyli moi dziadkowie,ale bardzo staram się pielęgnowac ta tradycje,choinka ,pieczemy pierniczki...Mam fajne wspomnieniaz dzieciństwa...
Bedę zaglądać częściej,zeby moc pogadac na bieżąco:)
Sorki,ze tak głównie o sobie...ale ogrom nadrabiania mnie przytłoczył...
DOBREJ NOCKI:)

Odnośnik do komentarza

Panifiona,ja dzisiaj też caly dzień na szmacie jechałam,jak ta głupia:D
Myslę i co lepsze wiem,ze warto rozmawiać,ale nie krzyczeć.Jak chłopu wyoślisz,o co ci chodzi i co byś chciała i co możesz dać z siebie,a czego oczekujesz,to jak nie jest debilem i mu choc trochę zależy to poczyni jakieś kroki:) tylko nie oczekuj,ze z dnia na dzień wszystko będzie bosko,ale ważne są małe rzeczy:) i dużo go chwal,jak nawet szklanke wyniesie,to go pochwal:) i zobaczysz,czy sa efekty.Ja sama się uczę panować nad soba i chwalić,nie ganic i wypominać,chociaż czasami jak pójdę po bandzie,to aż mi wstyd za siebie:P ale trzymam kciuki za WAS") A teściowej powiedz dyskretnie spierdalaj!
aaa co do Justynki,to sie nie martw o Jej rozwój,dzieci doskonale sobie radzą,problemy z rączka nie zaburzą jej rozwoju na pewno:)

Attka,
a po czym wnosisz?może to Twoja wyobrażnia podpowiada Ci takie dziwne wizje.A miał już takie zagrania?
Wiesz,że czasami można pewne sygnały sobie żle zinterpretować,cięzko jest mi Tobie cokolwiek napisać,bo nie wiem co sie dzieje.Ale myślę,że pożalić się tu możesz na pewno i kazda z dziewczyn coś doradzi.
Trzymam kciuki abyś się myliła:)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mam nadzieję że nocka lepsza u wszystkich.
Tymon coś się przestawić i terazprzez ostatnie 2 dni 2 pobudki na cyca w nocy o 2 i o 5. Wcześniej wstawać ok 3/4.
Ola on urodził się spory tydzień po terminie. Ważył 4030 i 58 cm. Ale ja jak byłam mała to byłam niejadek i Szczupła a wysoka. Więc on chyba po mnie taki będzie. A teraz nie wiem skąd te kg mi się wzięły. Słodycze mnie gubią. Po porodzie wróciłam do swojej wagi a teraz widzę że przybrałam że 4 kg. Cały czas miałam nadzieję że kp to i z waga się coś da zjechać w dół a tu nawet teraz na plus.
Autka skąd takie przypuszczenia?
Panifiona odpocznij trochę. A dla Justynki brawo.
Żółtko dajemy już jakieś 3 tyg. Co drugi dzień pół żółtka. Gotuje i dodaje do obiadu.
U nas przymrozek aż biało.
Zaraz robimy kaszke i wstałem.
Udanego dnia.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5euum8xcey.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, u nas noc już nie taka dobra jak wczoraj, ale też nie najgorsza... Do 2:50 było spokojnie, potem trochę gorzej, ale jakoś dotrwałyśmy do rana. Wczoraj dwa razy Lena głową tak wyrąbała w podłogę, że miałam dwa zawały, aż mi się ręce trzęsły.
Attka żal się jeśli Ci to choć trochę pomoże a nawet jeśli nie to zawsze to wyrzucisz z siebie. Dołączam do pytania, dlaczego tak podejrzewasz?
Kwasnaa ja włączam tv tylko jak chcę coś obejrzeć, staram się teraz na maksa to ograniczać bo widzę, że ona się tam gapi. Owszem czasem też mam takie chwile, że bym chętnie włączyła dla chwili spokoju, ale nie robię tego. Czasem włączam kanał muzyczny, ale tam też jej wzrok podąża. No ale może dziś przyjdą głośniki i wtedy będę mogła samo radio włączyć bez obrazu i wtedy będzie super:-) bo ja lubię jak mi coś gra w tle, zwłaszcza kiedy jestem sama w domu. Niestety nie jestem w stanie ograniczyć tv do zera, ale tyle ile mogę to robię.
A tak apropos czy Wasze dzieci też zaczynają już tańczyć po swojemu?:-) bo Lenka jak leci któraś z jej ulubionych piosenek, głównie Ellie Goulding- On my mind to tańczy:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

My mamy za sobą ostatnią nocke w naszym mieszkaniu :-( jakoś mi smutno je opuszczać ...

Panifiona- brawo Ty i brawo Justynka :D może spróbuj z kubka - niekapka podać? u nas zaskoczyło:-)
Attka- pisz co i jak, ale mam nadzieje że chodzi jednak o coś innego :-*
Kwaśna- co się dzieje? !
Dominika- dzięki za odp :-) Ja ogólnie nie włączam tv, jedynie patrze na panoramę a Odsetka wtedy zawsze tyłem. Ale słucham muzyki lub dźwięków natury na wieży :-) a można spytać co to za przypadek Cię dopadł?
Mamuska24-miałam pisać- co w łapkę ci się stało? Ja od dwóch lat czekam na termin operacji prawego nadgarstka i noszę stabilizator który działa jak szyna gipsowa. Masakra.

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Juli- właśnie chodzimy z kreda i malujemy co gdzie będzie stało i jak docelowo ma być. Ale podejrzewam że i tak nie jedno trzeba będzie poprawić ;-) byleby kasy starczyło! małż obiecał mi kuchnie jaką sobie wybiorę ale już portfel narzuca ograniczenia cenowe :-(

Odsetka wstała- lecimy z ostatnimi worami :-)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...