Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Karinka ja na razie w lozeczku nie używam poduszki, tylko w wózku. Boje sie ze w nocy nie mam kontroli i cos moze sie stać.
A ze moja Hania ostatnio w nocy przekręca sie z całym śpiworkiem (!!) na brzuch, zaczyna sie męczyć i płacze bo zawsze laduje na szczebelkach i jednej ręki nie moze wyjąc spod siebie, wiec płacze, to sie boje ze na poduszce byłoby jeszcze gorzej.
Amelka - twarda dziewczyna! ;-) i śliczności ;)
Dobra wróżko machaj mocniej na ten katar;), u nas jeszcze jest ale mam wrażenie ze jakby trochę mniejszy.
Kamila fajnie ze udało sie z biletami, a dzisiejsza jazda sie nie stresuj, bo bedzie zupełnie na odwrót niż chcesz, przetestowałam to juz nie raz ;)

Odnośnik do komentarza

Ela pamiętasz, moja tez była przyssana non stop do cyca, w nocy to samo-nie chciała spac w lozeczku, pobudka co godzine, cyc na wierzchu cały czas. Wydaje mi sie ze to był skok, bo zaczęłyśmy 19 tydzien i juz jest lepiej, dzis noc była naprawde znośna, poza tym ze jak przełożyłam mała do łóżeczka o 1, to ja jeszcze przez 1,5 godziny musiałam nadrobić pare zaległości w domowych sprawach, bo zasnęłam przy usypianiu.. Ale mimo to jakos czuje sie nawet dobrze;)

Odnośnik do komentarza

Ale fajnie Amelka trzyma tego suchara :) kurcze zaczynam się tak zastanawiać bo Kuba ma bardzo często zaciśnięte rączki w piąstki czy to normalne? Zaraz kończy 5 mscy...
Ja nie wiem jak wy znajdujecie czas na tą siłownię ja jeden wypad na zumbe planowałam 3 dni :( wychodzi na to że u mnie kompletny brak organizacji...W sumie chęci też mi brak może tu jest przyczyna...

monthly_2015_09/majoweczki-2015_35831.jpg

Odnośnik do komentarza

Anela dekolt superaśny :D

H-M Julka słodka, nie wygląda na łobuziare :P ale wiem co czujesz, u nas w dzień jak się obudzi z uśmiechem to od 15 do 60 min pogada i się pobawi a potem ryk. A czasem się już budzi w złym nastroju :p oczywiście mówimy tu o drzemkach 15-30 min :) odpukać noce są ok.
Katar u małego już prawie zanikł, za to ja dziś wstałam z katarem i bólem głowy. Także przeszło na mamusie :p zarzuciłam apap i jakoś funkcjonuje :P
dziś na 16 idziemy do chirurga podcinać wędzidełko. Udaje że się nie denerwuje żeby się Kacper nie zorientował :p

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Elżbietta jak juz pisałam mam dwòjke dzieci.Syn ma 7lat a còrka wczoraj skończyła 4 miesiące.Anusia waży już 7kg a urodziła się z wagą 3,440.Aktualnie walczymy z katarem.Rozszerzamy tez dietę.Narazie jadłyśmy ziemniaczki,marchewkę i jabłuszko.Po bananie Ania dostała wysypkę na buźce wiec musimy narazie wyeliminować go z diety.Jak mi się uda to wrzucę zdjęcie còreczki.

Odnośnik do komentarza

Ela takie pranie że jak wyschło to widzę że cała spacerówka w zaciekach. I dzisiaj musze prać.
Karinka mega suchar lepszy niż piąstka i jak Amelce z nim do twarzy
Sylwunia super czapa mamy kilka na zbyciu new ery za kilka lat byłyby w sam raz:)
Nocka poszczepienna przebiegła z cycem w buzi:(
Jejku jaka cudna dzisiaj pogoda my od rana w ogrodzie kiblujemy. Szkoda że jutro ma być gorzej. Uwielbiam taką jesień
Zuzia też z tymi rączkami daje ostro. Po gębie mnie trzaska i drapie i uwielbia zrywać liście.

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Setny raz powtórze przecudnej urody te wasz dzieciaczki Julcia przesłodka i w łóżeczku a nam ono służy do kładzenia na nim przewijaka. Szkoda mi bo jest słodkie i tyle ian pięknej pościeli nakupowałam.
Ola to fajnie że przylatują wiem jak to cieszy bo moja siostra w paryżu strasz się cieszy jak ktoś ją odwiedzi. Na bitely też zawsze ppluje ale przeważnie musi kupić te drogie bo jej termin nie pasi albo co.
Ja pierdziu gotuje się na słońcu

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, stwierdzam, że pediatra to szczególna odmiana lekarza.... Antoninka kończy dziś 5 miesięcy, więc poszlysmy się zaważyć i zmierzyć. Wyszło 7300 i 66 cm ( coś chyba tu nie gra, bo zaczynamy nosić 74....). Waga i wzrost przy urodzeniu to 2330 i 48 cm, więc uważam, że u nas wszystko ok, a my tylko KP. Lekarka za to stwierdziła, że Mała za dużo waży jak na taki wzrost i UWAGA - powinnam zacząć wprowadzać warzywa....i wydłużyć przerwy między karmieniami.... A najlepsze jest to, że lekarka radziła mi dosalac warzywa, żeby smakowaly małej.... Nie bardzo się znam, ale wydaje mi się, że sól i cukier u takich maluszkow jest na cenzurowanym? Wściekłam się, bo jeśli Mała jest zdrowa, ładnie przybiera, to po co wprowadzać nowe rzeczy? I tak zrobię po swojemu i warzywa zaczniemy smakowac dopiero za miesiąc. Spróbuje dodać zdjęcie Antoninki i same mi powiedzcie, czy ona jest gruba? Może ją potrzebuję okularów?

monthly_2015_09/majoweczki-2015_35838.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Rusanka dziekuje :* oby bylo tak jak mowisz ze pediatra dmucha na zimne.. ale najpierw ta cesarka z zagrozenia teraz cos wynalazla na serduszku i wiesz jak mi sie to od razu uklada w glowie... :(
Antoninka wyglada pieknie i na pewno nie wazy za duzo! Maja ma 7 kg i 66 cm a ma 3,5 miesiaca! tylko ze ona sie urodzila 4 kg.. a dawac sol ????!! armagedon! i z tego co mi sie wydaje to karmi sie na żądanie ... a przy kp jak ladnie przybiera to inne pokarmy po 6 mies..
reszta dzieciaczkow tez piekna przepiekna :)

http://s8.suwaczek.com/201506014956.png

Odnośnik do komentarza

Rusanka niech pani pediatra przeczyta zasady żywienia niemowląt ze strony instytutu matki i dziecka - sól, cukier są wręcz zakazane...
Ania88 na pewno wszystko będzie ok, u mojego lekarka stwierdziła zezujące prawe oczko i kazała do okulisty na wszelki wypadek. Lepiej sprawdzić i ewentualnie działać jak najszybciej. Trzymam kciuki!!!2 tyg na prywatną wizytę coraz lepiej funkcjonuje ta służba zdrowia :(
Rusanka mój ma 67 cm i dobrze ponad 8 kg wg tej pani doktor to pewnie grubas :D

Odnośnik do komentarza

Anela mój mąż nosi czapki po co 150 zł kosztują właśnie tej firmy co piszesz, ja nie w klimacie zupełnie, nie wiem jak można tyle wydać na czapkę. Już ta dla młodego 30 zł kosztowała i wcale wygodna nie jest...
Też uwielbiam taką jesień, choć u nas zaczyna się zielono robić po tych deszczach :D rok temu jak wyszłam ze szpitala z moim 7 mm szczęściem też było tak ciepło. Wtedy miałam czas na wszystko. Dziś życie nabrało tempa :)

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy :) Już się bałam że zostanę linczowana za tego suchara :)
Hanka narazie od dziadka, tata za dwa tygodnie przyjeżdża to tez pewnie cos przywiezie :)
Ania nie denerwuj się kochana na zapas, wiem ze łatwo mówić ale faktycznie jest tak ze pedriatrzy dmuchaja na zimne i czasami dziecku nic nie jest a do specjalisty każą iść. Głową do gory. Może podzwoncie gdzieś w okolicy znajdzie się szybciej termin, my trzymamy kciuki żeby wszystko było dobrze :)
Rusanka Antoninka słodki bobasek, napewno nie jest gruba!:) A jeśli chodzi o rozszerzanie diety, to nie którzy lekarze maja swoje zdanie, nie koniecznie zgodne z tym co mówią teraz. Mi inna lekarka nie nasza pediatra kazała do roku czasu glutenu nie podawać! Kiedyś nikt się nie przejmował powolnym wprowadzaniem nowych produktów, czy zupka jest słona, czy słodka i dzieci żyją i są zdrowiusienkie. Tez nie przesadzajmy, tak naprawdę dziecko samo wybierze kiedy zacznie jeść co innego niż mleko, czy będzie jeść słodkie czy bez smakowe. Niestety taka prawda :)

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Antoninka przeslodka i nie jest gruba! Jest urocza. Moja kluska śpi jak wstanie idziemy na spacer. Ania88 lepiej sprawdzić,wszystko będzie ok. Zobaczysz. My szczepienie mamy we wtorek. Juz się boje. Oglądałam wczoraj Moje 600 g szczęścia na TVP 2 ryczalam jak głupia ja jestem za uczuciowa na takie programy. Tam to dopiero rodzice mają problemy. A te dzidziusie jakie maleńkie bezbronne. Szok. Co macie na obiad u mnie dziś zapiekanka ziemniaczana z mieskiem mielonym papryka i pieczarkami mniam mniam :-D

Odnośnik do komentarza

Ania 88 u nas tez wykryto takie szmery jak z małym wylądowalismy w szpitalu ... dr mówił ze mamy się tym nie przejmować bo w 90% każdy maluch je ma i zanikają same w ok 4 msc. Mówiłam mu ze nasza pediatra tego nie słyszała przy badaniu to powiedział ze oni z reguły tego nie mówią ale jak by dalej się utrzymywały to wtedy wizyta u kardiologa. Mamy 4.5 msc i na wizycie jak pytałam to nic nie słyszeli wiec u was może być podobnie.

Co do jedzenia .. u nas 4 wciskane na sile posiłki mleczne po ok 100 ml i kilka łyżek jarzyn. I tak od ponad msc. Ręce mi opadają jak zaczyna się pora karmienia ; ( nawet kaszki mu nie smakują a nie mogę mleka zmienić bo jesteśmy na pepti dla alergików.

Odnośnik do komentarza

Ania - dziewczyny mają rację. Poczekaj co powie specjalista, bo pediatra czasem zleca różne kontrole na wyrost. Będzie dobrze :*
Rusanka - co ta baba? Z konia spadła??!! Antoninka przecuuudowna gwiazdeczka :* jakie oczka ma słodkie :D Ani grama za dużo! Samych wspaniałości na okazję 5miesięcznicy :********
Hanka daj znać jak znieśliście wizytę u chirurga! 3mam kciuki :*

W ogóle widzę, że same super modele się tu pokazują <3 Amelcia jaka zadowolona z suchara - jak to mało do szczęścia trzeba :D A Kuba - modniś :D<br />
Jeśli idzie o sól/cukier to moje zdanie jest takie: od ciąży uczymy dzieci nawyków żywieniowych, smaków i to od nas zależy jakie te one będą, jaką jakość życia będą miały nasze dzieci. Każdy decyduje za siebie/dziecko. Są tacy co jadą całe życie na czipsach i innych przetworzonych produktach oraz tacy co cenią tylko domowe obiady i pieką własny chleb. I jedni żyją i drudzy - pytanie JAK żyją? I jak my chcemy by żyły nasze dzieci?
Ale co do szkodliwości soli i cukru chyba nie trzeba przekonywać nikogo!
polecam spojrzeć na 6 złotych zasad zdrowego odżywiania dzieci
Ja zgadzam się z zasadą: Rodzic/opiekun decyduje CO dziecko zje, KIEDY i JAK jedzenie będzie podane, Dziecko decyduje CZY posiłek zje i ILE zje. Ament! ;)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Ania88 tak jak dziewczyny piszą, będzie dobrze a pediatra lepiej, że dmucha na zimne niż miałaby to zlekceważyć.
Rusanka poniżej wstawiam zdjęcie Lenki a ta głupia lekarka niech trzaśnie się w głowę to może sobie coś w niej naprawi. Sól? Cukier? Przepraszam, ale jebnięta! Dziecko za grube? To moja ma nadwagę albo wrecz otyła jest. Podobne trochę nasze córeczki chyba:-)
My już po spacerze z Wisienką i Hanią w łazienkach, było super, tylko ja oczywiście się słabo przygotowałam z jedzeniem dla dziecka;-p Hania jest urocza:-) mama oczywiscie też:-) Lenka zachwycona nową koleżanką:-D

monthly_2015_09/majoweczki-2015_35851.jpg

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry cioteczki. Czytam, nadrabiam ale z wami nie wyrabiam :-) co nadgonie chce odpisać to gnom sie budzi i wszystko wylatuje mi z głowy.
pigułka mamy dzieci w tym samym wieku. Twój starszak już w drugiej klasie czy pierwsza? Ja miałam to szczęście, ze mój z drugiej połowy roku i dopiero rozpoczął edukacje.
karinka Amelka z sucharem the best :-) ja ostatnio gnomowi dałam jabłko obrane żeby mi dał obiad zrobić no i nuplał a po chwili sie zaczął wkurzać, ze zjeść nie może.
rusanka Antoninka śliczna dziewczynka jak za moje w sam raz :-) chyba lekarka musi założyć okulary.
Ania88 nie panikuj! Pediatrzy ostatnio strasznie panikują bo za głośno w mediach obuch błędach. Także póki co wdech wydech i staraj sie nie myślec... Tak wiem łatwo powiedzieć.
U nas prawie bez zmian, gnom na zawsze pozostanie gnomem ;-) w nocy dwa razy sie budzi ale ze strasznym płaczem, muszę go tulić, nosić żeby sie uspokoił i zasnął. W dzień w miarę żyjemy dzisiaj pierwszy spacer w spacerówce i w końcu nie słyszało go całe osiedle. Rozszerzanie diety na chwile odpuszczam bo dzisiejsza kupka mi sie nie podobała. Uff ale sie rozpisałam wybaczcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...