Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

noo dobra Żabka, niechaj będzie :) wykupiłaś się info o glukozie ;) :) dzięki. A c masz złe wyniki tsh? to tarczyca, tak?
Jednak kupiłaś Marti, no i dobrze, czas balerinek chyba jeszcze nie minął bo słyszałam, ze przyszły tydzień to złota polska jesień ma być (fajnie by było) ale w takie dni jak dziś to na pewno nie ma co w tych cieniaskach wyskakiwać.
Marti ojeeej bidulo. Przytulam. Ale co w końcu nie pojechałaś na tą izbę?? ejj może jednak warto by jechać żeby sprawdzili wszystko..
Jacqueline, o to ja wezmę przykład z Ciebie i też łatwo mi pójdzie z tą glukozą. Taką mantrę będę sobie powtarzała :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

marlenek Dziękuję :-* nie zdecydowalam się na izbe bo bolala mnie góra brzucha a nie dół, czyli tak jakby przepona (?) Czy zoladek (Nie wiem gdzie on teraz jest właściwie). Mala caly czas dawala o sobie znać ze kopie na dole wiec nie balam się o nia. W każdym razie nie zycze nikomu takiego uczucia :-(
klalaa nie wiedziałam tego o wodzie, ale ja juz staram się pic ile się da i więcej nie dam rady. Tez się boje tych rozstepow, grrr
Marlesia i byłaś u tej Twojej pani dr?

Odnośnik do komentarza

Marti to mógł być żołądek. Jak miałam te straszne zgagi to pieczenie szło w parze włąśnie z takim mocnym bólem i jakby uciskiem w okolicach mostka. Pewnie macica Ci coś tam ucisnęła i stąd ten ból.
Ania 19 jeśli Twój ból podbrzusza nie przechodzi i jest nie do wytrzymania to może być np odklejanie się łożyska..To jest jakby ciągnięcie w podbrzuszu tak jakby w dól, Nie ważne czy się siedzi, leży czy chodzi. Ból jest cały czas, nie przechodzi po odpoczynku. Moja koleżanka tak miała w tamtym roku..w 35 tygodniu urodziła dziewczynkę...po tym jak pomalowała sama pokój, umyła okna, powiesiła firanki i wstawiła meble dla córeczki:D Miała taki przypływ mocy że zupełnie nie pomyślała o konsekwencjach. 1,5 dnia chodziła z bólem w podbrzuszu...do szpitala pojechała dopiero jak zaczęła krwawić. ( wcześniej myślała że zwyczajnie się przeforsowała).Na szczęście jej córeczce nic nie było.
Ja dzisiaj walczę z gulaszem, już pachnie w całym domu. Jestem piekielnie głodna! Zupełnie straciłam poczucie czasu przez naukę..jutro mam pierwszą pracę zaliczeniową na kursie. Mam nadzieję że Tymek będzie współpracował i się w tym czasie zdrzemnie...a nie tak jak to ma w zwyczaju na zajeciach będzie mnie "ciupał" w pęcherz albo szyjkę. Zobaczymy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yi09kybmqwlya.png

Odnośnik do komentarza

Marti Byłam i właśnie wróciłam, jutro mam iść do poradni diabetologicznej i tam umawiać się na regularne wizyty. Zobaczymy co dalej, ale to już diabetolog będzie decydował, z pewnością będzie na początku dietka i pomiary 4xdziennie.

Jak Twój brzuszek? Już nie boli?

BabyBlue a jakie masz te wyniki, że lekarz pozwolił sobie na takie opr...?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjoi99r3z1q.png
http://www.suwaczki.com/tickers/d69cj44jkcbqbxtu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanli5wu02oh6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)
Marti tez mysle jak styczniowa ania, ze to mogl byc zoladek. Najwazniejsze, ze puscilo i jest wszystko ok :)
olenka witam w klubie jesli chodzi o problemi z oczkami. Ja juz od paru lat (z przerwami) probuje cos zrobic ze swoja alergia?egzema? Mam super suche i swedzace poweki. Najczesciej gorne, ale zdarza sie i na dole. A jak juz takie sa suche i czerwone to i puchna i wygladam jak... A jak przez pare dni to oleje to roznosi mi sie na twarz. Jeszcze szwedzi nie doszli do tego co to moze byc. Zalaczam fotke. Najgorsze, ze ciagle daja mi te masci z kortyzonem, ktore nie za bardzo mozna tak dlugo uzywac... Aj no.
marlesia kurcze no to nie fajnie wyszlo... Ale dobrze, ze nie musisz lezec, chociaz tyle :)
madzia75 dlaczego przesuneli Ci usg na jutro? daj znac po!

U mnie w pracy poprostu dziewczyna, z ktora pracuje przegina juz calkowicie. Zreszta u mnie zawsze chaos. Nic takiego sie nie dzieje tylko czasem ludzka bezczelnosc i chamstwo potrafi wyprowadzic z rownowagi.
Moj maly dzis tez kopie tam gdzie nie lubie ;p Ale juz drugi dzien zyje bez czekolady, moze dlatego on taki spokojniejszy :)

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny, przeszlo po godzinie a potem godzina drzemki i jest ok. Tomo szedl do pracy na 15.00 i akurat ten atak się nalozyl na godzine przed jego wyjsciem.. i oczywiście martwil się i tylko pytal jak moze mi pomoc i czy ma wolne brac. A potem smsy z pracy czy wszystko ok i jak sie jego corcia czuje. Ehh ani nie jest latwo byc kobieta w ciąży ani jej facetem.
styczniowa_ania wygralas dziś z poledwiczkami? Pojedzona?
Marlesia lepsza dietka niz lezenie w szpitalu. Powodzenia jutro.
Linda czasem trafiaja się tacy "nieskreceni" ludzie w pracy niestety... a jak mowisz ze chamska to juz wogole. Nie da się jej jakos "ustawic"? Zreszta juz niedługo do zwolnienia.. miesiąc! :-) a co to za dieta bezczekoladowa? A co do butow to takie czarne za kostke wygladaja ala motocyklowe z klamerka, wciagane wiec nie będzie potrzebny pomocnik w grudniu do zakladania :-D

Odnośnik do komentarza

Marti aaa wiem jakie, tutaj tez sa takie modne. Bardzo fajne sa tylko dla mnie takiej malej to chyba zbyt "masywne". A dieta sama nie wiem, tak jakos juz drugi dzien mi sie udaje zapchac sie owocami i jogurtami to korzystam:)
A co do mojej wspolpracownicy to jest tak, ze moze i by mozna ja sprobowac troche utemperowac, ale jestesmy tylko we dwie i nie wiem czy to ma sens, zeby psuc atmosfere. A ona charakterek ma taki, ze jej nic powiedziec nie mozna;p Gwiazda jednym slowem:)
Fajnie, ze maz sie tak przejal...:) ale oby Cie juz to nie zlapalo!

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

miałam dać znać jak po tych zajęciach w szkole rodzenia. Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajna ta położna, ją też zamierzam wykupić. Byłam 20min przed czasem to wtedy opowiedziała mi na czym polega jej opieka: w każdej sytuacji, wątpliwości, jakichkolwiek bóli albo zwykłego pytania mogę do niej dzwonić o każdej porze dnia i nocy, jeśli stwierdze jakieś skurcze albo coś przypominające poród to ona wsiada w samochód i przyjeżdża do mnie stwierdzić czy to faktycznie poród- jeśli tak, to czy jechać w pospiechu do szpitala czy zostać jeszcze trochę w domu, żeby nie kwitnąć w szpitalu ze słabą akcją; gdy to faktycznie poród to ona bedzie czekać na mnie w szpitalu i od razu mnie przejmie; jest ze mną przez cały poród i przez 2 godz po; pomaga przystawić dziecko do piersi itd, po porodzie jest z kilkoma wizytami u mnie w domu. W sumie tak to w skrócie wygląda. Jeszcze się do niej zaśmiałam, że nie chce rodzić 20godz jak to często się słyszy- to się zaśmiała i powiedziała krótko: przyspieszymy ;)
Takie wrażenia z wizyty. A ogólnie jest mi mega smutno, bo mój P. miał iść ze mną a się pokłóciliśmy w samochodzie i został. I się nie odzywa do mnie. Mam wrażenie, że nie poczuwa się do ojcostwa dostatecznie.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ejvfr8jg4.png

Odnośnik do komentarza

Ania19 jak sie czujesz, mam nadzieje ze lepiej ;)
Lind24 u Ciebie z dieta jak u mnie ze spaniem na lewym boku, od dwoch dni spie tak w nocy, bo tak mi wygodnie, dziwne :). A USG przesuneli bo dobry aparat byl oblozony, a moja lekarka chce mnie dobrze sprwdzic zanim mnie do szpitla uniwersyteckiego wysle :).
Marti84 dobrze ze juz czujesz sie lepiej

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yrmq4dtnk.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Marti, a jakże:) Leże od2 h z wielkim, najedzonym brzuchem:D Miałam jechać zawieść zwolnienie ale pojadę rano bo ruszyć się z kanapy nie mogę. Muszę jeszcze troche powtórzyć do zaliczenia ale coś zebrać się nie mogę.
Kamiol niestety nie pomogę. Nie mam puki co tego problemu..i mam nadzieje że mnie to ominie. Wiwm jedynie ze należy dużo pić i się ruszać a także nie doprowadzać do zaparć. Jeśli chodzi o same hemoroidy to dobre są okłady z herbaty albo rumianku, pomaga też np lód. Tyle pamiętam z jakiegoś artykułu...ile w tym prawdy, nie mam pojęcia. Zapytaj swojego lekarza prowadzącego, może są bezpieczne maście, które by Ci pomogły. Trzymaj się!

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yi09kybmqwlya.png

Odnośnik do komentarza

brunetka321 Ehhh, Ci faceci ! On powinien teraz schować dumę do kieszeni i pędzić za Tobą, nawet jeśli jest zły na Ciebie, co pewnie jest nie uzasadnione, to jeszcze jeszcze wasze wspólne dziecko i ono powinno być najważniejsze ! Ale nie będę się bardziej nakręcać, bo to raczej nie pomoże.
Super,że z położną tak fajnie się udało. Bardzo fajna ta opieka ! Muszę się dowiedzieć, jak u mnie z tym jest. Gdyby było tak jak u Ciebie, to nawet przez sekundę bym się nie wahała z wynajęciem położnej ;)
Linda24 Jak ja nie lubię takich męczących "gwiazd"... Współczuje...
Marti84 Całe szczęście,że szybko przeszło. Oby już nie powtórzyła Ci sie taka akcja
styczniowa_ania I jak się udał gulasz ? Ja jutro walczę z gulaszem z dzika. Pierwszy raz będę robić, mięso marynuje sie już drugi dzień, więc liczę,że będzie pyszny !

http://www.suwaczki.com/tickers/43kt2n0ajsbauhb0.png

Odnośnik do komentarza

brunetka tez mi sie bardzo podoba ta opieka, fajna opcja w sumie. To straszne,ze trzeba ludziom placic za wykonywanie swojego zawodu, ale chyba jednak warto :) Aa co do faceta to co ja Ci poradzic moge... Nie moge nic :/ Wiem jak to z nimi jest. Wpolczuje :/
kamiol ja nie mam i tez mam nadzieje, ze mnie ominie, google moze cos pomoze?
Ania19 ja bym to jednak skonsultowala...
madzia75 aaa w takim razie powod dobry, zeby przesunac usg. Trzymam kciuki :)
moniqq dzieki hehe jeszcze miesiac musze z nia wytrzymac ;) Aczkolwiek wojna wisi w powietrzu...

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Hejka:) Daguccii - również gratuluję egzaminu:) a przepis na biszkopt wrzucę później;)
jacqueline -Ty już po glukozie? termin masz parę dni przede mną i już sama nie wiem w którym tygodniu powinno się robić ten test... lekarz mówił, że w 23-24tc więc czekam cierpliwie i może za tydzień już się wybiorę;) mam nadzieję, że nie zaśpię:P w sumie i tak codziennie rano do pracy się muszę zwlec więc i tam dotrę:) Zabka83 - dzięki za info o medicover, też się zastanawiałam czy mam kupować własną... ale cytrynkę pewnie i tak zabiorę:)
BabyBlue - łączę się z Tobą w walce z anemią... Też nie bardzo chce mi się jeść, zwłaszcza te zdrowe produkty ale staram się codziennie choć trochę mięsa wszamać... Żelazo z czerwonego mięsa (najlepiej wołowina; drobiu ze sklepu wogóle mi zabronił lekarz jeść) wchłania się o wiele lepiej niż z warzyw. W programie "wiem co jem" było nawet porównanie, że z jednego kotleta wchłaniamy tyle żelaza co z 4kg szpinaku... Przydałby się nam gulasz styczniowej ani ;)
odnośnie badania 4D to nie wnosi nic nowego z punktu medycznego i lekarz na 2D wszystko widzi;) efekty trójwymiarowe są głownie dla nas, aby zamiast szarych plam zobaczyć nasze maleństwa w pełnej krasie! na badaniu połówkowym lekarz przełączył na chwilę maszynę na widok 4D i wreszcie nie musiał opowiadać co właśnie oglądamy:)
Marti84 - wczoraj też wiłam się z bólu.. ucisk na górze brzucha i na wysokości żołądka... poleżałam i trochę ustąpiło - to pewnie przez dzidzię coś tam się przemieszcza..
brunetka321 - świetnie, że zaczęłaś szkołę rodzenia i kontakt z taką superpomocną położną masz nawiązany:) przecieraj szlaki! a chłopowi wyjaśnij, że humory to możesz mieć Ty a nie on i ma tylko 3 miesiące, aby dorosnąć do roli ojca!

Jeszcze co do wątku obuwniczego - dzisiaj wystroiłam się do pracy w sukienkę ciążową (po kuzynce), do tego grube pończochy (rajstopki ciążowe muszę sobie sprawić) i nie mogło zabraknąć botków, a mam tylko takie na obcasie! do domu wróciłabym najchętniej boso... Czas wynieść wszystkie butki z obcasem do piwnicy;)

http://s4.suwaczek.com/201412292265.png]ola.kurzynska@gmail.com[/url]

Odnośnik do komentarza

brunetka321 super ze znalazlas fajna polozna, a humorami faceta sie nie przejmuj, choc prawde mowiac zchowuje sie on jak dziecko, obrazil sie i nie poszedl, jeszcze sie powinien polozyc na podlodze, kopac i walic glowa o podloge
klalaa ten artykul o karmieniu super, jak zawsze trzeba zachowac zdrowy rozsadek, prawde mowiac tak karmilam moje coreczki, ale to dlatego ze mam mlodszego o 15 lat brata i pamietalam jak karmila go moja mama ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yrmq4dtnk.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

No to muszę wcinać wołowinę, musze zacząc jeść mięso, bo na tych warzywkach nie zajadę daleko. Czuję się jak w burakolandii ;-) nie długo będę miala ksywę burak

marlesia Powiedział mi, że mam "brudną" krew, dziecko ze mnie wszystko wysysa i jak nie zacznę jeść częściej i bogaciej (tzn.w żelazo) to ... jak pisałam zastrzyki, szpital.
Anemia, przedział jest od 11 czegoś tam w górę, a ja mam taki jak kobieta w 33 tgy. tak powiedział, prawie 6,5 czegoś tam. Nawet jak chciałaby mnie postraszyć, to mu się udało. Tylko ja nie jestem z mięsożerców, mało jem mięsa, a początki ciąży to 3 miechy bez mięsa, bo od razu podziwiałam konstrukcję sedesu ;/ Ogólnie kazał jeść częściej, pić dużo soków porzeczkowych, buraczanych, pomidorowych, jeść ziemniaki - co też w ogole nie jadam. Pełnoziarniste pieczywo, makarony brązowe, duzo warzyw głównie pomidory, brokuły, grzyby, szpinak nawet w wersji zapiekanej czy dodać do pizzy własnej roboty, ser zółty, nabiał tylko przetworzony i miecho

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Caly czas Was czytam. Ja juz czuje sie duzo lepiej, ale jeszcze czuje ze to chorobsko we mnie siedzi. Sobota i niedziela mam wyklady na specjalizacji i mam nadzieje ze dam rade. Jest u mnie mama. Pomyla juz okna, wyprala reszte ciuszkow dla dzieci :) Robimy razem obiadki, tak wiec jest ciekawie:) Aaaaa kupilismy dwa lozeczka, materacyki, posciele i kolderki:) Jutro bede to miala w domciu tzn lozeczka bo reszte mam:) Ale tez strzelilam focha na mojego M. Wiem ze duzo pracuje, ale w sklepie to mial taka mine, przewracal oczami jak cos wybieralam i ostatecznie byl mi potrzebny zeby tylko zaplacic za zakupy.....:`( Powiedzialam mu ze w ogole sie nie interesuje dziecmi i nawet nie wie co im potrzeba, a on na mnie wrzasnal, ze on ciagle pracuje..... Spoko, ale nie byl mi potrzebny tylko do splodzenia dzieci i teraz tylko do przynoszenia kasy:( Zamowilismy szafe wnekowa do pokoju dzieci. Bedzie kosztowac 2200 i jeszcze meble do kuchni, jeszcze tyle rzeczy trzeba kupic... Dobrze, ze juz duzo dostalismy i jeszcze dostaniemy. A przez mojego M to plakalam. Powiedzialam mu ze jest jak zombi. Nic sie nie pyta, nie wie co trzeba jeszcze kupic i ze jak wezma mnie do szpitala, co moze zdarzyc sie w kazdej chwili to spadnie wszystko na niego. Ach..... :( Ja nie wykupuje poloznej, bo bede miala cc (tak mysle), do szkoly rodzenia tez nie ide. Trzymajcie sie mocno dziewczyny!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Linda dzięki za info ;) czytałam o tej egzemie i rzeczywiście to może być to. Niestety tu też lekarz nie umiał jednoznacznie określić co mi jest i nic nie dostałam na to ;) mam sobie radzić sama :D po okładach jest mniej spuchnięte, ale zaczerwienienie i taka właśnie skorupa pod okiem mi została. No mam nadzieję, ze w końcu to minie, z lewym jest duużo lepiej, najgorsze to prawe, które mam już ponad tydzień w takim stanie.
A ogólnie to mnie też dopadła jakaś niemoc.. Czy ten 3 trymestr to już? Normalnie jestem nie do życia, wczoraj przeleżałam w łóżku cały dzień i nic nie zrobiłam... Mieliśmy jechać obczaić obrączki, ale też mi się nie chciało, jeszcze wyglądam jakby ktoś mi przypiepszył i nie mogę się umalować, więc to mnie mega demotywuje do działania i wychodzenia z domu :D więc sprawa obrączek przełożona na przyszły tydzień, bo na weekend mój W jedzie na wieś do babci pomóc jej i będę sama. Miłego dnia mamusie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...