Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Linda : Super!! :-)
Ja tylko poczytałam, nie mam siły pisać.
Jestem na nogach od 5. Mały ściśnięty, zły chyba, cały dzień na nogach.
Od lekarza: mam infekcję dróg rodnych, bezobjawową, trwającą od dawna. Skróconą szyjkę macicy z 3,5cm do 2. Grożą mi szwy, bo długo nic nie było robione. Podobno miałam skurcze, ale przez nie leczony kaszel nie zorientowałam się nawet!
Mam zatrucie ciążowe, bo od bardzo długiego czasu mam braki w magnezie, żelazie i wszystkim innym - nie leczone oczywiście. Zatrzymaną wodę i ogólnie kur..a wspaniale.
Cesarka na 90% odpowiednio wcześniej i zagrozenie wcześniactwa.
Reszta wyników dużo później, Strach pomyśleć.
Przynajmniej mały jest zdrowy.
Jestem załamana, siedząc na rynku, przy muzyce, z pysznym żarciem myślę tylko o tym wszsytkim.
Idę się wypłakać - pierwszy raz mam naprawdę doła.
Pozdrawiam wszystkie mamy.

Odnośnik do komentarza

Anna.Lee Współczuje bardzo ! Całe szczęście,że dowiedziałaś sie tego teraz, póki jest jeszcze czas na reakcje...Najwazniejsze,ze maluszek jest zdrowy !... Dostałaś z PL jakiś plan leczenia, opieki do NL ? Może teraz uda Ci sie wymóc lepszą opiekę..Trzymam kciuki !

Linda Niesamowite są te twoje filmy :D Ale ruchliwy malec :D Az nie wierze ;)

Ja ostatnio przez remont w mieszkaniu jestem tak zaganiona,że ciężko ogranąć mi wszystko... Ale jutro z mężem jedziemy na parę dni, więc w końcu trochę odpocznę ;) A remont w domu niech czeka na nasz powrot.
Za tydzien mam usg połowkowe i nie moge doczekac, czy bede mogła pochwalic sie zdjeciami synka...Na razie wrzucam rosnący brzuszek ;)

monthly_2014_08/skarby-styczen-2015_15449.jpg

monthly_2014_08/skarby-styczen-2015_15451.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/43kt2n0ajsbauhb0.png

Odnośnik do komentarza

Anna.Lee trzymaj się dzielnie! Na pewno dacie radę! A cesarką się nie przejmuj, będzie dobrze.
Linda24 wow, u mnie widać takie kopniaczki ale to 1-2 i resztę tylko czuję. Ale patrząc na tygodnie to jestem trochę za Tobą, więc pewnie i u mnie będzie widać częściej. Dzisiaj Ala tak szaleje, że mam wrażenie, jakbym miała urodzić cały mundial.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dubu67v6d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/git75rdgh8gm4iba.png

Odnośnik do komentarza

Hej nowe mamusie!
Marti niestet niesamowita ze każdej odpisuje :) gratulacje córci nina superancko, mojego t siostra ma Ninę i podobno moj maz wybierał jej imie tylko to było 13 lat temu :)
Marlenek gdzie bylas na zajęciach? Pisz mi tu szybko moze i ja zawijam :) i pogadamy :)))) ty juz niedługo usg 3 mam kciuki
U mnie w pracy (wszędzie juz wiedza) l 4 jeszcze jutro w 1 miejsce daje. Ale cos tam jeszcze porobie bo zwariuje
Ale wogole dziewcyzny zapomnialabym dzis pierwszy raz moje dziecko mnie kopniakami zasunelo w brzuchol, nie dało sie nie poczuć brzuch aż sie zatrząsł :) a ja sie poryczlaam byłam w pracy a potem sama do siebie gadalam ze korek jestem :p

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3r63k987u.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
moniqq,kasienka no takiego mam lobuza w brzuchu:) ciekawe co bedzie za miesiac:) Kasienko, Ty pewnie w najblizszych 2tyg dostaniesz porzadnego kopniaka. Moj maly pierwszy dal o sobie znac, dlatego tak bardzo juz go widac:)
Ania19 dokladnie tak jak piszesz,niebawem i u Ciebie beda takie pokazy:)
Bumblebee specjalnie dla Ciebie mam zdjecie brzuchola, wstawie popoludniu:)

Jaka jestem zmeczona... Wogole sie nie moge wyspac :( Przespalam cala noc jak kamien, zaspalam a i tak jestem nieprzytomna. Tez tak macie? Tragedia jakas... A jestem w drodze do pracy. Milego:) Obyscir mialy wiecej sily niz ja :)

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

marlenek no u nas jest tak ze po wstrzemięźliwości każdy raz jest jak ten pierwszy:P do tego uważaj na cycki, aua boli, za mocno haha masakra :P

Marti84 musze obadać ten film ale ostatnio przeglądałam repertuar i chyba juz w kinie nie bylo:(

moniqqq slodki balonik:D

Linda24 kurde musiałam pokazac twojego brzuchalka mojemu M i potem siedzieliśmy z godzinę i gapilismy sie na brzuch:D ale mimo ze Babel sie ruszal to nic nie bylo widac:) ale doczekalam sie kopniaków doczekam sie i tego!:)

Anna.Lee ważne ze juz wszystko wiadomo! A co do cc to nie ma co sie nastawiać na poród sn nawet kiedy sie jest w jak najlepszej sytuacji...po co się później rozczarowywać. Tym bardziej ze jakby tak poczytać nasze forum to większość dziewczyn konczy cc:) ważne ze z bablem wszystko dobrze, o tych szwach juz gdzies słyszałam, w jakimś programie typu "polozne" i to nic strasznego, mówili o tym jakby to była normalka. Dasz rade! Teraz wazne tylko żeby u ciebie sie wami zajęli:)

Dziewczyny a ja znowu siedzę z moim szwagrem i za chwile oszaleje...polaczenie mojego szczeniaka i jego....moj laptop juz lata w powietrzu, korki wywalilo, pies leży na łóżku, wpieprza MOJE BULKI:p a młody placze bo pies mu stanął na "fifka" kur#%@

Zaraz jednego zamknę na balkonie, jednego w kiblu i będzie po wszystkim:p czy ja nie nadaje sie na matkę?:p

http://www.suwaczki.com/tickers/thgflhb8pi36qmsc.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzieńdoberk Mamuśki!
Chciałybyście wiedzieć jak to robię, że odpisuję każdej z osobna? To jasne, otóż to mój nieprzenikniony umysł z bezkresną pamięcią (ciażową) pozwala mi wszystko zakodować a potem odpisać, hahaha :) Nie wiem po co to robię, 40 minut odpisuję a potem tworze odpowiedź-gigant której nikomu nie będzie się chciało czytać ( i wcale się nie dziwę :P )
Linda pocieszę Cię, nie jeteś sama z tym niewyspaniem. Ja mam taka przeplatankę - jedna noc super, druga noc - budzę się o 4 nie mogę dospać i tak jest właśnie dziś. Kawa nie pomaga. Zdrówko już lepiej? Ty, z tym Twoim małym karateką możesz się na taniec brzucha zapisać. I w dodatku nie bedziesz musiała nic robic, tylko stać i dać mu się wyszaleć :P
Moniqq śliczny brzusio, na prawdę. I Ty też :) Będziesz miała synka i masz piłeczkę na dole, czyli po kształcie brzucha się sprawdza. Ja mam kabanka po całości, od cyca do łona i będzie dziołszka :)
Dagucci ale masz wesoło dziś :) czy Twój lap już wrócił do stanu używalności? bo jak dalej jest niesprawny to nie ma czego żałować :P tu ten film, niby premiera w PL 4.07 ale może go już nie być http://www.filmweb.pl/film/Rodzinne+rewolucje-2014-688289
Żabka pieorwsze kopniaczki - super sprawa!!

PS. Dziewczyny, mam jutro gości. Znaczy się moja siostra przychodzi i tu luzik, ale ze swoim facetem, z którym będzie u nas pierwszy raz i chciałabym zrobić jakąś fajną sałatkę, ale oczywiście zero pomysłów. + jeszcze ograniczenia że on ma wrażliwy żołądek i np. nie może jeść pomidorów ze skórką itp. Jakieś pomysły, ktoś, coś? :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) byłam wczoraj na kawie i znów przywiozłam mały łup - niebieskie trampeczki :D ale radocha :D
Marti o, niewiedziałam , że półśpiochy mają takie zalety ;) na pewno wezme to po uwage :) co do gości nie cierpie wymyślać jadłospisu ;) mojemu zawsze smakowała sałatka z knorra cezar, tylko tam są grzanki czosnkowe więc nie wiem jak się to ma do wrażliwego żołądka ;) mi teraz samej jest głupio chodzić w gości, bo niektóre smaki z I trymestru mi zostały i nie przełkne sera, kiełbasy itd.
Linda po filmiku wnioskuje, że mały bokser rośnie albo piłkarz :D a na pewno sportowiec :) co do tych bóli brzucha i krzyży zapytam jeszcze u mnie :) po tylu godzinach w pracy na nogach to może nic dziwnego, a mnie już ciągnie po 20 minutach w sklepie albo jak chwile postoje przy garach ;/
marlenek fajne takie zajęcia, u mnie w okolicy chyba nic takiego nie ma.
Anna.Lee ale Cie postraszyli w tym Krakowie.. przynajmniej mniej więcej wiesz na czym stoisz. Tym wcześniactwem nie przejmowałabym się zanadto, u mnie też jest taka jedna gin, która co drugiej mamie mówi, że urodzi wcześniej, a ostatecznie wcale tak się nie dzieje. Oszczędzaj się bardziej, więcej odpoczywaj i dawaj się wyręczać, będzie dobrze :)
moniqqq super brzuszek :)

Mówi Wam coś zgaga w ciąży? Jakieś sprawdzone sposoby? Ostatnio w nocy nie moge spać, bo taaak pali, zgrozo... zawsze miałam problemy gastryczne, ale takiej zgagi jeszcze nie miałam.

Kubuś kopniakami pozdrawia z brzucha ! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywi09k297tmlkh.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, ja liczę, że ta waga w końcu rzeczywiście zaowocuje pogo w brzuchalu :D Dziś miałam tylko wizytę kontrolną, ale babeczki przyłożyły mi jakiś podsłuch do bondziołka i słyszałam serduszko i kopniaki mojego Malucha! Achhh :D Miodzio! Wtedy babka do mnie: "kopie! Czuje pani ruchy?". A ja "nie". No nie czuję:( Gruboskórna jakaś jestem, a bejbe tak się stara:/
Z dziwnych rzeczy - pomimo, że 2 ostatnie USG twierdzą, że mam termin na 30.01.2015, moja gin wpisała mi 1.02.2015, bo tak jej wyszło z papierowego kółeczka:( i nie dała się przekonać! Ale i tak zostaję z Wami;)

Anna.Lee rany :( To można tak bezobjawowo? A szyjka czemu się skróciła? Nie martw się na zapas. Jest jeszcze szansa, żeby to wszystko wyleczyć? Najważniejsze, że z dzidziolkiem wszystko ok. Trzymaj się dzielnie:*

Linda24 Twoje filmiki są tak piękne, że aż dech zapierają! Uwielbiam je :D To tak niesamowite, że aż nie mogę się doczekać, kiedy i ja zobaczę coś takiego:) I oczywiście tym niecierpliwiej czekam na foteczkę :D Ciekawa jestem, jaki brzusio trzeba mieć, żeby przeżywać już takie cuda:))) Achh!

A pamiętacie ten filmik z falującym brzuchem, który nas tak przeraził? Im bliżej tego momentu, tym cudowniejsze mi się to wydaje:D Chcę już mojego dzidziusia!

DobraWrozkaa Sebastianek super imię! Też się waham nad tą poduchą. Jeśli mówisz, że super, to może i ja nabędę:)

styczniowa_ania gratulacje :D Fajnie, że wszystko wporząsiu:) A zdjęcie przepięknie:)

klalaa aaaale fajnie:))) Ja jeszcze nie mam dla Bąbla ani jednej rzeczy. Nawet pół skarpetki! Już się nie mogę doczekać pierwszych zakupów:))

marlesia to najlepszy sposób. Jeśli powiedzą, że rozmowa jest nagrywana, to możesz wyrazić życzenie usunięcia danych z bazy już przez telefon:) a przedszkolem się nie przejmuj - z rówieśnikami szybko mu zleci czas na zabawie :D

marlenek mmm buraczkowa... moja ULUBIONA:) Może robiłaś tą zupę w trakcie burzy? Tylko takie widzę wyjaśnienie. W tym czasie niestety wszystko kiśnie - zupy, mleko - do wyrzucenia. Ale podziwiam, że chciało Ci się drugi raz to robić :D Ja bym chyba wszystko pier***nęła i zjadła suchy chleb z powierzem;)
Gdzie chodzisz na te fit zajęcia? I jakie ćwiczenia robiłaś wcześniej w domu? Muszę się wziąć, a jakoś wciąż nie mogę się zebrać.

moniqqq piękny brzunio!!! i Ty też śliczna :D

daguccii hahaha umarłam po Twoim opisie sytuacji :D haha tak to obrazowo opisałaś, że czuję się, jakbym tam była i turlała się po podłodze ze śmiechu;))))

Marti84 a wcale nieprawda, że nie będzie się chciało czytać! Ja czytam wszyściusieńko:) Nawet to, co nie do mnie;) Kurczę, myślę o tej sałatce... czasem mam jakieś popisowe dania dla ludzi, a teraz niczego nie mogę sobie przypomnieć:/

Z dobrych rzeczy jeszcze - moja kochana ginka powiedziała, że mogę iść na zwolnienie, kiedy tylko chcę :D Teraz tylko podomykać wszystko w robocie, a więc miesiąc, max dwa i dołączam do domowych mamuś!:)))

http://lb1f.lilypie.com/BeMTp1.png

Odnośnik do komentarza

Temat sałatek jest mi niezmiernie bliski:D
Marti:

Sałatka amerykańska:
składniki:
piersi z kurczaka, pieprz, sól, papryka ostra i słodka.
sałata lodowa, papryka czerwona, ogórek surowy, ananas z puszki, łuskany słonecznik,
ok 4 łyżek majonezy, ok 4 łyżek jogurtu naturalnego, czosnek (1-2 ząbki w zależności od upodobania), miód, curry.
Sałatkę tą można podawać jako danie, bardziej na ciepło. Najpierw robimy sos:
majonez łączymy z jogurtem naturalnym. przeciskamy czosnek , dodajemy łyżkę miodu i wsypujemy ok 1 łyżeczkę curry. Próbujemy. Smak musi być zrównoważony, nie za sodki ani za bardzo czosnkowy, curry ma być odczuwalne.. Sos ten pójdzie na sam koniec więc musi go wystarczyć dla każdej osoby..w zależności od upodobań. Mi on tam smakuję że robię go więcej.. wstawiamy do lodówki.
Układamy warstwy na talerzach:
porwana sałata lodowa, pokrojona w krótkie paski papryka, pokrojony w grubszą kostkę ogórek (bez skórki) :P, pokrojony w ćwiartki ananas i cebulka pokrojona w piórka.
Kurczaka kroimy na mniejsze części, wielkości polędwiczek. obtaczamy w przyprawach i smażymy. Rozkładamy na talerze, na wierz naszych warzywek.
Słonecznik prażymy ( BEZ ŻADNEJ OLIWY!) na patelni do momentu kiedy jie zacznie ładnie się "pocić", wysypujemy na wierzch. Polewamy wszystko sosem i gotowe:)
Sałatka może być podawana na ciepło, z gorącym kurczakiem, albo na chłodno..też jest bardzo dobra :)

Sałatka2

Mix sałat, pomidorki koktajlowe, mozarella w kulkach, słonecznik łuskany, soso grecki,
pomidorki i mozzarelle przekrajamy na połówki, mieszamy wszystkie składniki, zalewamy sosem dodjemy upruszony słonecznik i gotowe. Prosta, i bardzo smaczna.

Sałatka gyrosowa:
przyprawa gyros, piersi z kurczaka, majonez, ogórek konserwowy, ketchup, cekulka marynowana, kukurudza z puszki, kapusta pekińska.
Kroimy piersi z kurczaka na małe kawaleczki, smażymy w przyprawie, wykładamy pierwsza warstwę w najlepiej szklanej misce, zalewamy je warstwą ketchupu, wykładamy warstwę przekrojonych na pół cebulek, zalewamy warstwą majonezu, zasypujemy warstwą pokrojonych w kostkę ogórków, dodajemy kukurydzę z puszki, na wierzch dodajemy warstwę kapusty pekińskiej.. Najładniej prezentuje się w szklanej misce. Nie mieszamy jej! JEST PYYYSZNA!
Moje trzy propozycje tak na szybko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yi09kybmqwlya.png

Odnośnik do komentarza

AniuLee powiem Ci że jestem przerażona tym co Nam napisałaś. Oczywiście to wszystko jest do wyleczenia i najważniejsze że synek zdrowy ale na Twoim miejscu po powrocie poszłabym z tymi wynikami do lekarza i pier****nęła mu tym w ten zakuty łeb! Nóz się w kieszeni otwiera. Co z nich za lekarze??!! Powiedz Nam co dalej. Muszą Ci na wszelki wypadek ustalić plan działania na najbliższe miesiące..w razie gdyby na miejscu znowu zlewali wszytsko. I pamiętaj: walcz o tą cesarkę, skoro takie jest zalecenie. Nie daj sobie wmówić na miejscu że dasz sobie radę naturalnie, bo z tego mogą być same komplikację. Współczuję Ci, mam jednak wrażenie że masz na tyle silny charakter że dasz sobie z tym wszystkim radę. I nie załamuj się. Najważniejsze że mały jest zdrowy..Ciebie podreperują i za chwilę będzie po strachu!

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yi09kybmqwlya.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...