Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam przeczucie na dziewczynke ale jak bedzie chłopiec to tez fajnie :)
Chciałam wam powiedziec jeszcze jedna wazna rzecz ! czy lekarz kazał wam mierzyc cisnienie? Mi powiedział zeby sobie mierzyc bo wysoke cisnienie nie jest najlepsze 140/90 to juz trzeba interweniowac i do szpitala wiec najlepiej sobie kontrolowac dziennie to cisnienie :) mysle ze komus sie ta informacja przyda :) pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

A co Wy dziewczyny dzisiaj nic nie piszecie o zachciankach?????Zawsze o tej porze robiłam przerwę w pracy i czytałam o Waszych zachciankach i miałam gotowy pomysł na obiad a tu nic. :)Korzystałam ze wszystkich pomysłów - począwszy od pomidorówki przez pizzę z tuńczykiem i obowiązkowo z ananasem - po fasolkę i pomidorki. Pomidorówka wpisała się na stałe - obowiązkowe mast have w lodówce. Jest tylko mała wariacja z tą pomidorówką - jem ją na słodko z łyżeczką cukru. No ale .... kto ciężarnej zabroni.

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie:) Wreszcie znalazłam czas żeby się odezwać:) Chciałam jednak zaznaczyć, że chociaż rzadko piszę to jestem na bieżąco z czytaniem Waszych postów. Nawet nie wiecie ile mi to radości sprawia. Wczoraj to prawie z krzesła spadłam jak przeczytałam o tym jakie mieszanki jedzeniowe sobie serwujecie... Mój żołądek chyba jeszcze nie jest gotowy na połączenie śledzia z truskawkami ;)
Zazdroszczę wszystkim mamusiom, które już czują ruchy swoich Maleństw. Ja codziennie leżę z rękami na brzuchu i nic... ale mąż mnie pocieszył, że muszę dać trochę czasu dziecku - przecież musi się przebić przez warstewkę tłuszczyku na brzuchu, a to wymaga czasu :) wiec czekam cierpliwie:)
Jeśli chodzi o przeczucia co do płci, to jak już kiedyś pisałam - ja się pomyliłam. Cały czas chodziłam i mówiłam że będzie chłopiec, a tu niespodzianka - w brzuszku jest (podobno) mała Ola. Wszyscy mi mówili, że jak wymiotuję w ciąży to będzie dziewczynka i się sprawdziło.
Mamusie uważajcie na siebie, bo widzę, że zaczęły pojawiać się u Was omdlenia, plamienia i krwawienia z noska. Mam nadzieję, że każda z Was znajdzie odpowiednio dużo czasu na wypoczynek. Wiem, wiem łatwo powiedzieć...

Witam wszystkie nowe grudniowe Mamy.
Udanego dnia :)

Odnośnik do komentarza

U mnie każdy mówi że ma być chłopak . A szczególnie teść który twierdzi że innej opcji nie ma... i wygląda na to że jest w stanie się obrazić jak będzie dziewczynka. Hehe. No ale mi to akurat wisi... a wogóle chyba dopiero zaczynam odczuwać huśtawki nastrójw, bóle głowy. No dziś to już masakra. Co mogę zrobić oprócz tabletki?

Odnośnik do komentarza

iza-majka - zimne okłady na czoło, dużo pić :) U mnie Apap i okłady były zbawienne!

Co do ruchów to ja od jakiegoś tygodnia czuję takie hm... no własnie pękanie baniek :P Jakby ktoś mi co jakiś czas w środku robił takie `puk puk` i czasami takie dziwne przesuwanie czuję, jak by mi powietrze przeskakiwało :P Ale to dzidzia pewnie :)

Dziś na śniadanioobiad zaserwowałam sobie tuńczyka z cebulką + chlebek z masełkiem, a na obiad nie mam za bardzo pomysłu... mam ochotę na jakąś rybkę w ziołach z masełkiem z patelni :) i do tego może jakaś sałatka lekka :)
Mam mega ochotę na cytrynową, domową lemoniadę z odrobiną mięty... ale to taką ochotę, że wytrzymać nie mogę :( Mięte mam na ogrodzie, kostki lodu czekają w zamrażarce... koło 17 mam jechać do sklepu z mamą i moim A, żeby zrobić zakupki to kupię dużo cytryn i jak przyjadę do domu to od razu zacznę robić :D Już się nie mogę doczekać :D

A tak ogólnie to jest śliczna pogoda i mam nadzieję, że utrzyma sie taka do końca tygodnia, może jutro wybralibyśmy się na małą wycieczkę :)

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj gotuje żurek z jajem i kiełbaską :)) od paru dni za mną chodził :))

Co do przeczuć, od samego początku miałam przeczucie, ze to synuś, ale nie mówiłam o tym nikomu. Na samym początku już mówiłam o fasoli "on" i nawet nie wiedziałam skąd mi się to brało. No i się sprawdziło. A tak poza tym to: nie miałam wymiotów, w ogóle nie ciągnie mnie do słodkiego, wręcz odpycha (tylko owoce), a moja twarz to lepiej nie mówić, bo wyglądam gorzej niż gorzej :)) także śmieje się, że synuś będzie najpiękniejszy na świecie, bo mi caluśką urodę zabrał :))

Odnośnik do komentarza

super, że tak aktywnie opisałyście swoje przeczucia :) miło było poczytać i wasze wrażenia poznać :)
no u mnie smak na słodkie a przed ciążą nie jadłam słodyczy - kwaśne nie ma mowy bo zgaga, mięsa nie ruszam
cera brzydka i walczę z nią...
skóra straciła blask i jakieś krostki wyskoczyły nawet na rękach... wcześniej tego nie było..
przeczucie mam na dziewczynkę.... wszędzie widzę dziewczynki i coś mi tak podpowiada

a co będzie to i tak będę bardzo kochać i się cieszyć :) to najważniejsze :)

co do smakołyków to dziś mężuś zabrał mnie na pizze z samymi warzywkami, sosem śmietanowym i serem.... pyszota... tak się najadłam, że nic więcej dziś nie zjem :)

Odnośnik do komentarza

Troszkę muszę nadrobić :)
Dzisiaj robię tez zupke pomidorowa :) uwielbiam. ( albo inaczej jedyna zupa ktora potrafię robić haha ) wstyd...
Ja od początku nie wiedziałam co będzie ale za to moj mezus od dnia poczęcia mówił ze to będzie chłopczyk i tu miał racje bo jest chłopczyk :)

Następne dzidzi chce dziewczynkę wtedy będzie idealna para mały rozrabiaka i mała księżniczka pilnowana prze starszego brata :)
Mam nadzieje ze sie spełni.

Ah a co do buzi to u mnie dopiero jakieś 2 tyg temu poznikaly pryszcze i narazie mam spokój.

Miłego dnia mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Monikam
A co do Żurku to miałam ochotę chyba w 10 tyg i chodził za mną 3 tyg aż pewnie kiedys pięknego dnia wpadłam na pomysł ze u mnie w mieście jest polski sklep poszłam i był żurek w butelce kupiłam zrobiłam ale wyszedł kwaśny i jakiś dziwny od tamtej pory juz nie zdecydowałam sie więcej zrobic czekam może na wizytę mamy wtedy ona ugotuje mi każda zupę taka" jak u mamy "haha :)

Odnośnik do komentarza

A ja myślałam że ze mną jest coś nie tak. Mam twarz jeszcze gorsza niż w okresie dojrzewania. Hehe. Ja tak ciągle niedowierzam z dzidzia.... na początku gdyby nie test, usg i zapachy to w życiu bym się nie zorientowała. Teraz gdyby nie kolejne usg też bym nie uwierzyła. Nie czuję w sumie żadnej różnicy. Nie mam zachcianek nie mam mdłości. Nic. To i przez to siada na psychikę. Dlatego tak czekam na te ruchy. ....

Odnośnik do komentarza

Vanesa mi nie mówiła dr bym mierzyła sobie ciśnienie. Mimo wszystko kontrolnie w domu mierzę przynajmniej 1x w tyg. Dzięki za info, bo nie wiedziałam o górnym progu
Maślak zamówiłam sobie kebaba pitę, będzie z dostawą do domu przez mężusia :) Teraz jem gotowaną marchewkę
Iza-majka mi na migrenę pomaga leżenie pod kocykiem lub zimny okład na czoło. Staram się nie brać tabletek.
oj Carolineee ale narobiłas mi smaka na lemoniadę cytrynowo miętową. Jutro sobie zrobię.
Powiem szczerze, że moje zachcianki i cera nie wskazują jednoznacznie czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka. Pryszcze jak miałam tak mam. Mówili mi że jak zaciążę to znikną i co d.. Za to włosy mam ładne. Jem dużo nabiału, warzyw i owoców. Słodkości i kwaśne jem od czasu do czasu. Przed ciążą nie objadałam się tak słodyczami. Mięsko tzn babcine schabowe i mielone jem normalnie. Z wędlin tylko kabanosy, bo inne wędliny mi nie wchodzą. Co Wy na to dziewczyny, co będzie?

Odnośnik do komentarza

Nie da sie po za zachciankach ocenić rożnie to bywa :)
To ja 14 tygodnia jak miałam pryszcze mogłam powiedzieć ze będzie dziewczynka a nie bo będzie chłopczyk tak samo z jedzeniem jednego dnia mam ochotę na słodkie a następnego tylko na pomidory albo ogórki wczoraj objadalam sie kinder bueno a dzisiaj ciastem z truskawkami i mięsem z pomidorowki .

Odnośnik do komentarza

Przeczucie raz mam, raz nie mam :) na początku byłam pewna ze bedzie dziewczynka.. Potem stwierdziłam ze moze chłopak a teraz sama juz nie wiem :)
Zachcianki jedzeniowe mam rożne :)
U mnie buzka ładna, bez wyprysków (wcześniej tez nie miałam).

A dzisiaj burza hormonów mnie dopadła i nagle w sumie bez powodu tak sie rozplakalam mojego mężowi w ramie...kochany przytulił i sie zajął :) ach te hormony!

Dziewczyny, czy kupiliście sobie jakieś książki o ciazy, o dziecku o przygotowaniu sie itd? Wiem ze na rynku jest duzo, ale nie wiem które warto.. A teraz trochę czasu mam to bym chętnie poczytala:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Przeczucie raz mam, raz nie mam :) na początku byłam pewna ze bedzie dziewczynka.. Potem stwierdziłam ze moze chłopak a teraz sama juz nie wiem :)
Zachcianki jedzeniowe mam rożne :)
U mnie buzka ładna, bez wyprysków (wcześniej tez nie miałam).

A dzisiaj burza hormonów mnie dopadła i nagle w sumie bez powodu tak sie rozplakalam mojego mężowi w ramie...kochany przytulił i sie zajął :) ach te hormony!

Dziewczyny, czy kupiliście sobie jakieś książki o ciazy, o dziecku o przygotowaniu sie itd? Wiem ze na rynku jest duzo, ale nie wiem które warto.. A teraz trochę czasu mam to bym chętnie poczytala:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja tunczyka przed ciaza pochłanialam 2 razy w tyg na pizzy w sałatce podaje dla smakoszek tunczyka dobry przepis na sałatke;
tunczyk w kawałkach w oleju , 3 jajka na twardo posiekac ,cebula ,ser żółty potrzec , pieprz sol łyzka majonezu bardzo dobra .:)pychotka ze swiezym pieczywem :)
Dziwie sie bo moja Pani doktor zabroniła mi jesc tunczyka :(powiedziałą ze to najbardziej zanieczyszczona ryba i z ma bardzo duzo rteci i jest niezdrowa ;/Ale nawet jak bym chciała zjesc to mi narazie nie wchodzi ryba zadna i mieso ah
Moje zdanie jest takie ze wszytko w nadmiarze szkodzi a jak sie zje cos sporadycznie to napewno nie zaszkodzi :) Jak bede umiała jesc juz ryby to wróce do mojej ulubionej rybki tunczyka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Madlenka ja jeszcze nie kupiłam żadnej książki ale za to dostałam od koleżanki, która ma ich kilka i powiedziała że ta jej najbardziej sie podobała. tytuł "zdrowa ciąża" autor Marie-Claude Delahaye.
Można w niej znaleźć informację o : fizjologi ciąży, świadomość zagrożeń, badania, ćwiczenia dieta oraz przygotowanie do porodu.
Sama tylko ją na razie przejrzałam ale wydaje się całkiem fajna z masą informacji w jednym miejscu ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Fajne kombinacje opisujecie :) Ja jeszcze tak ekstremalnych połączeń w zachciankach nie miałam ale wszystko przede mną :p
Nati8902 - witam nową mamę i gratulacje córeczki :)

Jakoś w ogóle nie mam przeczucia czy to będzie chłopak czy dziewczyna. Okaże się mam nadzieję za miesiąc na usg. Mam wezwanie na badanie w 18. tygodniu. Jem dużo słodkich owoców, ale słodyczy już nie tak bardzo. No dobra, coś ze słodyczy jest - lody i cukierki pudrowe. Mięsa do teraz raczej nie tykam. Nie odrzuca mnie jakoś bardzo ani nie śmierdzi, ale po prostu nadal nie mam ochoty.

Czujecie się już lepiej z wymiotami? Bo ja właśnie wcześniej w ciąży do 11. tygodnia ani razu. A teraz zdarza się, muszę bardzo uważac. Jedzenie mi staje okoniem i zmuszam się do przełykania. No i jakiekolwiek "brzydkie" zapachy albo widoki i od razu odruch :/ Dziwne, że tak późno się pojawiło, kiedy innym już na tym etapie mdłości przechodzą.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Hej dopiero w domu zlądowałam.
A więc. Moje szczęście ma już 6,2 cm! Wg USG to 12tc+2dni I na 30% to chłopak (lekarz powiedział, że nie da sobie nawet paznokcia obciąć, bo to prawdopodobnie była pępowina) :)
Normalnie dzisiaj dzidzia wariowała, rączkami, nóżkami och cudownie ! :D Lekarz czekał cierpliwie żeby go zmierzyć. Wyniki mam na 4.05 i kolejną wizytę. Mam skierowanie na krew i mocz. Cieszę się jak cholera, że jest wszystko ok! :D

monthly_2014_06/grudnioweczki-2014_12437.jpg

monthly_2014_06/grudnioweczki-2014_12438.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...