Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkie mamusie :)
zważyłam się dziś i w końcu zmiana na wadze.... najpierw -2kg a teraz +0,7 kg więc jest dobrze... :) powoli powoli i przybiorę na wadze oby nie za dużo

dla tych kobitek, które mięsa nie jedzą dobra wiadomość, bo wyczytałam, że nie ma co się zmuszać że organizm sam z innych pokarmów wychwytuje to co z mięsa a co ważne po ciąży łatwiej nam będzie zrzucić kilogramy

czy wy też macie problem ze spaniem - każda pozycja do jakiej się ułożę nie pasuje, kręcę się, o wstawaniu po 3 razy siusiu już nie wspomnę i budzenie się przed 7... masakra jakaś a miałam te 4 dni się wyspać poleżeć i leniuchować

Lenson z bólem kręgosłupa niestety może ale nie musi być tak, że im bardziej zaawansowana ciąża tym ból się będzie nasilał... ale nie musi tak być... dla nas wskazany jest basen i pozycja leżąca z nogami wyżej niż biodra w taki sposób kręgosłup odpoczywa i dodatkowo zapewnia się lepszy przepływ krwi w organizmie

Odnośnik do komentarza

Kari Kari Ja też w nocy wstaję siku i biore luteine o 1.30 w nocy potem mam problem zasnac czasem i do 4 rano sie kręce nie umie zasnąc ah
Masakra potem w dzien jestem senna :) no ale co zrobic juz próbuje sie przyzwyczaic do kazdej nowej sytuacji kobieta jest jednak twarda sztuka hehheeh

Jade dziś do mojej ulubionej restauracji Wenecji która znajduje sie na srtodku jeziora :) myslę ze tam uda mi sie cos smacznego zjesc :)
mIłego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny
jak się czujecie? W nocy standardowo budziłam się chyba 2-3 razy na siku. Na szczęście zasypiam szybko.
Wczoraj czułam się znakomicie (już dawno się tak nie czułam) i wytrzymałam na grillu do północy. Zjadałam żeberka i kurczaczka z sałatką i bułką upieczoną z masłem czosnkowym własnej roboty mniam mniam
Nie czuję jeszcze bulgotania :( natomiast czasami wyczuwam rozciąganie macicy i brzucha
Lenson niestety w temacie wózków i w sumie wszystkich rzeczy jestem zielona :( Będę opierać się na Waszych opiniach i radach.
KariKari ja też czasami nie mogę się ułożyć do snu. Kręcę się w nocy. Myślałam, że w weekend pośpię sobie przynajmniej do 8, a tu pobudka ok 6, bo co?? bo SIUSIU i koniec spania :(
Po wtorkowej wizycie będę wiedziała, czy będę mogła chodzić na basen czy nie. Mam nadzieję, że nie mam żadnej infekcji. W sumie nie mam żadnego swędzenia.

Odnośnik do komentarza

a ja dziś znów miałam akcję.. zrobiło mi się słabo w Kościele i musiałam wyjść - dobrze, że to była końcówka mszy.... wyszłam na dworek i od razu lepie i tak do końca Mszy wytrzymałam
ja od kilku dni zauważyłam, że bardzo dużo piję a szczególnie co mi smakuje to słaba herbata z cytryną
ja w czwartek mam wizytę więc też o ten basen zapytam i o te zasłabnięcia

Odnośnik do komentarza

J a tez czuje juz głodek musze co 2 godz cos zjesc bo inaczej tak naciagam ze szok.

Biore luteine mimo to co 3 dni przy załatwianiu sie widze brazowa wydzieline przewaznie rano ah to takie stresujace ;/

Dlatego pytam o ten magnez bo poczytałam ze jest bardzo pomocny przy takich a moze byc nawet objawem braku magnezu a magnez niby bardzo jest wazny w ciazy .

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,

Vanessa, ja brałam luteine od początku 6 tyg do 16 tyg. Brałam, bo zdarzyło mi się małe krwawienie (nosiłam starszą córkę na rękach) a w listopadzie poroniłam i lekarka nie chciała ryzykować. Ja luteine brałam rano dwie tabletki i zaraz po jadłam śniadanie i piłam kakao (jakoś zabijało ten posmak) a wieczorem nie brałam później niż po 20, bo w nocy podobnie jak Ty nie mogłam zasnąć. Po wieczornej dawce też jadłam kolacje i jakoś zmordowałam.

Lenson, z bólami kręgosłupa to jest różnie. Jednym się ponoć nasilają innym słabną. Ja miałam przed ciążą bóle a w 9 mcu uciska na nerw kulszowy i ledwo chodziłam. Po ciąży zrobiłam rezonans, bo bóle się nasilały i okazało się, że mam przepukline lędźwiową. Oczywiście neurochirurg chciał operować. Ja zapisałam się na rehabilitacje do fajnego pana i pomogło. Mówił, że w ciąży też panie przychodzą z bólami i pomagają masaże.
Ja miałam zalecenie m.in. :
- przy podnoszeniu czegoś z podłogi kucać i wtedy podnosić, nie schylać się.
- przy wstawaniu z łóżka najpierw przekręcić się na bok i tak wstawać z boku.
- przy kichaniu kucać.
- przy czynnościach wymagających stania np prasowanie robić przerwy i siadać.
- nie skręcać się (tułowia) gdy np chcemy coś przenieść z blatu na blat (mam nadzieje, że zrozumiałyście o co mi chodzi:))

Odnośnik do komentarza

ja z wyprawką to listę już mam teraz tylko sobie doprecyzowuje co jakie ma być - wiem, że butelki Tommee tippee chce, bo są identyczne jak kobiece sutki więc dziecko nie będzie widziało różnicy i nie odrzuci albo cyca albo butli, a co najważniejsze są antykolkowe
kilka takich rzeczy jak laktator czy elementy stałe to też już mniej więcej wiem co chcę i jakie

za szaleństwo kupowania ciuszków biorę się jak płeć poznam więc mam nadzieję, że w czwartek to nastąpi i będę mogła szaleć :)

Odnośnik do komentarza

Vanesa ja biorę praktycznie od samego poczatku Magne B6, sama z siebie. Ja też muszę jeść co 2-3 godz, bo robię się strasznie głodna. Wczoraj natomist nie mogłam się najeść i cały czas chodziłam do kuchni i podjadałam :) Mój mąz też podjada i ma już większy brzuszek ode mnie :)
Co do wyprawki to konieczka będzie przyczepka :) Kurcze będe musiała kupic ze dwie walizki podrózne i to niemałe, żeby wszystko sie zmieściło :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...