Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Malyną. Ja dowiedziałam się o płci na 100% w 20 tyg ciąży. Wcześniej u znajomych zdarzało się często, że lekarze mówili bardzo wcześnie i jednak później okazywało się coś zupełnie innego:)
Moja lekarka przed 18 tyg nie mówi, bo twierdzi, że często u dziecka jelitka brane są za narządy męskie:)

Odnośnik do komentarza

Megi1992 miałam usg dopochwowe, doktor nie robił mi jeszcze w ogóle normalnego i w sumie nie wiem czy bedzie robił. No lekarz też mnie uspokoił co do tych wizyt co 3 tyg ;) ale zawsze 3 to nie 4 heh ;))
Dziewczyny ja to sie nie spinam jeśli chodzi o płeć, ale jeśli uda sie coś zobaczyć, nawet jeśli nie bedzie to pewne, to i tak fajnie :) lekarz nie mówił ze to na 100 % ale że jest szansa, że może już coś więcej powiedzieć ;))

Odnośnik do komentarza

Martika.k, mi lekarz powiedział, że badania prenatalne (usg i badanie krwi) na NFZ robi się kobietą po 35 roku życia. Młodsze same za nie płacą jeśli chcą się im poddać, koszt 400-600 zł (pomorskie). Powiedział również, że on ok. 12-14 tygodnia również zrobi mi usg "prenatalne" i jeżeli zobaczy coś niepokojącego, wtedy skieruje na prawdziwe prenatalne. Jego zdaniem, nie ma sensu wywalać kilkuset złotych w moim wypadku, ponieważ jestem młoda i w odpowiednim wieku na urodzenie dziecka.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Karolina2507

Ja palilam przed ciaza 7 lat nie potrafilam przestac brak motywacji mialam nawet plastry itd ale chodzilam nie zywa.
W 4 tyg o 18.30 dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i w momencie powiedzialam sobie ze wypale ostatniego papierosa i koniec o 19 wypalilam serio ostatniego i od nastepnego dnia ZERO pierwsze 2 tyg jeszcze mnie kusilo do palenia a teraz jestem jak nowo narodzona :) i nigdy juz nie zaczne palic :)

Odnośnik do komentarza

witam serdecznie. Nie wiem, czy się wyświetlił mój wpis na forum. Pisałam jako Eva- termin na 13 grudnia.
Chcę Was dziewczyny przestrzec; Nie lekcewazcie nawet małego plamienia, dmuchajcie na zimne. Ja wczoraj straciłam dziecko. 9 tygodni i 6 dni. Nie moge sobie wybaczyć, i żałuje ze moja lekarka nie przynaglała mnie abym pojechała do szpitala....

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny mogę do was dołączyć?
Ciąża póki co we wczesnej fazie, ale już potwierdzona beta, jeszcze w czwartek idę upewnić się, że wszystko jest OK :)

Wstępny TP mam na 15.01, ale spodziewam się wcześniaka, gin zresztą sam powiedział mi, że mam się szykować na wcześniejszy poród jeśli 2 poprzednie były wcześniacze - pierwszy 1 mies przed terminem (córeczka właśnie kończy 4l w tym roku), drugi - 3 mies przed terminem (dziecka nie udało się uratować, ale mam nadzieję, że tym razem się uda)

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

soqlka
Martika.k, mi lekarz powiedział, że badania prenatalne (usg i badanie krwi) na NFZ robi się kobietą po 35 roku życia. Młodsze same za nie płacą jeśli chcą się im poddać, koszt 400-600 zł (pomorskie). Powiedział również, że on ok. 12-14 tygodnia również zrobi mi usg "prenatalne" i jeżeli zobaczy coś niepokojącego, wtedy skieruje na prawdziwe prenatalne. Jego zdaniem, nie ma sensu wywalać kilkuset złotych w moim wypadku, ponieważ jestem młoda i w odpowiednim wieku na urodzenie dziecka.

przepraszam gdzie takie ograniczenia wiekowe?
kobietom po 35 robi sie dokładniejsze badania ze wzgledu na podwyzszone ryzyko wad wrodzonych/chorob genetycznych... ale usg i badania krwi naleza sie kazdej ciezarnej ubezpieczonej jak psu micha...
nie robi sie lodym kobietom tylko inwazyjnych badan, ktore maja dosc wysokie ryzyko poronienia...

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

soqlka
jestem- napisałam przecież gdzie i co powiedział mój lekarz.

Tak, ale chodzi mi o przepis w ktorym wg NFZ refunduje podstawowe badania prenatalne jak USG i krew kobietom tylko po 35 roku zycia...

Ja mam duzo miej - teraz 28 w poprzedniej ciazy 24 i zawsze te podstawowe badania mialam na NFZ...

Jak czytam ze jakies badania w ciazy sa platne bo nfz nie refunduje i to z tych podstawowych to wg mnie pierwsza mysl - ze lekarz chce naciagnac prywatnie na kase...

z czego nawet poziomy hormonow - betahcg i tsh tez sa refundowane. Ja co wizyte mam morfologie, mocz, poziomy elektorlitow etc... i ani razu nie powiedzili mi ze cos jest platne bo jestem za mloda...

Wiem ze sa dokladniejsze badania prenatalne - genetyczne, amiopunkcje etc, ktore sa inwazyjne, ale to też nie jest z automatu wszystkim kobietom po 35 roku zycia... tylko musza byc dodatkowe wskazania - faktem jest ze kobiety po 35 roku zycia moga miec ich wiecej ze wzgledu na wiek... ale nie ma zadnych przepisow ograniczajacych wiek pacjentek do wykonania tego badania... ale to ze wzgledu na inwazyjnosc badania (zwieksza ryzyko poronienia), nie wykonuje sie ich wszystkim ciezarnym!

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

asiaroza1 a możesz powiedzieć gdzie robisz te badania w Płocku czy w innym mieście a jak w Płocku to u którego lekarza. Wiem, że w Płocku jest trzech lekarzy, którzy mają uprawnienia do ich przeprowadzenia. Sama zastanawiam się nad tymi badaniami i pewnie się na nie zdecyduję, choć bardzo się boje czy wszystko jest w porządku.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

jestem- sądzę, że jest tak jak piszesz. Wydaje mi się, że właśnie mój lekarz miał na myśli te szczegółowe badania, które najbliżej mojego miejsca zamieszkania wykonuje się w Trójmieście bądź Szczecinie. A czy jest jakaś podstawa prawna mówiąca o ukończonym 35 r. życia, nie wiem- tak zostałam poinformowana przez lekarza. :)
Nie chodzę na prywatne wizyty, więc również badania są refundowane przez NFZ.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Czesc dziewczyny mam do Was pytanko czytajac teraz wasze wpisy o tych kosztach wizyt badaniach itd.
Dlaczego jedne z was chodza prywatnie do lekarza a jedne z nfz ? Chodzac prywatnie macie jakas lepsza opieke ? Z nfz nie mozna normalnie przejsc przez ciaze nie ma usg nie ma normalnej opieki ? Czy chodzenie prywatnie to tylko wyrzucanie pieniedzy przez okno? Pytam z czystej ciekawosci bo wydaje mi sie ze czy prywatnie czy z kasy chorych dla lekarzy to jest ciaza i kazdy powinnien tak samo dbac o swoje pacjentki albo sie myle ?
Jak bylam jeszcze w polsce chodzilam tez do lekarza prywatnie ale tylko wtedy kiedy np potrzebowalam na szybko recepte na tabletki anty a tak no normalnie z kasy i czekalam okolo 2 tyg na wizyte wiec wydaje mi sie ze az nie tak zle a szczegolnie ze w ciazy narazie musimy chodzic co miesiac.
Milej niedzieli mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...